Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
31. aug 2012

@evikusz ahojky ..

no, tlaci ta do toho preto lebo "ide" podla ockovacieho kalendara. vybocenie z ockovacieho kalendara = priestupok. ^^ ..je to sice cele protiustavne = protizakonne , ale to nikoho nezaujima 😀 ..ked mas volnych 10 000e "mozes" to riesit cez sud / ustavny sud a ten MOZNO rozhodne v tvoj prospech a vratia ti pokutu (50-300e) 😉

rozhodnut sa musis samozrejme sama a odhodlanie studovat je ten najlepsi napad aky si kedy mala ! ak chces do toho fakt vidiet odporucam prezriet poslednych 500 stran . ide to rychlejsie ako by sa zdalo 😉 najdes info , skusenosti ostatnych , navody a odkazy na dalsie stranky. keby nieco, tak sme tu 😉

vela stastia 🙂

halienka
31. aug 2012

@aduskatt a furt a furt tu pribúdajú takí čo nepochopili ani len názov témy. Ja fakt neviem, či si nemôžu založiť vlastnú tému alebo ich to baví chodiť sa sem hádať alebo čo, lebo aj len polointeligentovi dôjde, že ak sú tu ľudia čo nesúhlasia s povinným očkovaním, tak si samozrejme budú zastávať svoj názor, hlavne ak majú doma dokonca poškodené dieťa očkovaním, tak ja už neviem aký naivný človek to musí byť, keď očakáva, že hádam nás tu presvedčí, alebo neviem čo proste očakávajú tí ľudia tuto od nás 😖 fakt si nemôžem pomôcť, buď je to naivita, hlúposť, alebo túžba hádať sa a rýpať do osieho hniezda 😠

aduskatt
31. aug 2012

@halienka mne osobne je sumafuk, ci niekto ockuje, ma na to pravo a je mi rovnako srdecne jedno, co ma alebo nema nastudovane. Rovnako mi je uuuuuplne jedno, preco je rozhodnuty ockovat a jeho dovody ma vooooobec nezaujimaju a rovnako si myslim, ze jeho voooobec nemusi zaujimat, ci a preco ja ockujem alebo neockujem. Rovnako nie som zvedava na nazory tych dotycnych, zvlast, ked som presvedcena, ze napriklad o chemii viem toho podstatne viac ako minimalne 80% tych, ktori sem chodia vrtat( bez urazky prosim)........Ja v tejto teme nehladam nikoho, kto mi otvori oci ohladne toho, ake je ockovanie fasa, ja tu hladam dobre rady a navody ako vymiest s uradnikmi. Osobne sa mi totiz nepaci nie ockovanie, alebo neockovanie, ale NEMOZNOST SI VYBRAT................

eaka
31. aug 2012

@aduskatt
@halienka Kým budú po svete a po MK chodiť ľudia, ktorí vychlípali múdrosť sveta veľkou lyžicou, tak sa takýchto návštev nevyvarujeme.. Jediná cesta je naučiť sa to nepodporovať žiadnymi komentármi. Myslím, že posledných cca 100strán je jasným dôkazom toho, že komunikovať s osobou, ktorá nedokáže ani pochopiť názov témy a keď už ho nepochopí, ale napriek tomu má potrebu sa vyjadriť, nie je schopná vstúpiť do diskusie ako slušný človek, nemá ABSOLÚTNE ŽIADNY VÝZNAM!! 😒

aduskatt
31. aug 2012

@eaka no, ja som pred par stranami dala prislub, ze na nu uz reagovat nebudem, castokrat ma svrbia prsty, ale od toho prislubu ani tuk🙂)

mikymiky
31. aug 2012

@halienka istym sposobom moze ist aj o podvedomu pochybnost, nie len skalopevne presvedcenie, inak nechapem, co ich vedie k tomu, aby sem co i len nahliadli. A moja osobna skusenost je tiez taka, ze vela rodicov by aj zaockovat nedalo, ale skratka na to nenajdu odvahu a potom samozrejme patria k najvacsim kritikom, pretoze ich deti to absolvovat "museli". Ale povedat si svoj nazor moze kazdy, na to ma pravo, akurat z nasej strany to netreba velmi rozvijat, ked to aj tak povacsinou vobec nema zmysel.

eaka
31. aug 2012

@aduskatt im to ale šumafuk nie je, pretože očko stádo má väčšinou veľmi málo info o veci a len slepo preberá, čo mu je povedané a keď mu je povedané, že neočkovaný jedinec je preňho hrozbou, tak ho ako hrozbu vníma.. tí najtupší dokonca až tak, že spúšťajú vlastný boj ZA farmafirmy a proti slobode, pretože v ich ponímaní sveta (ja spasiteľ, čo všetko vie a musí zachrániť nevedomých a zadubených) je sloboda hrozbou, ostatní by sa nemuseli správať tak, ako by si títo spasiteľia vševedúci predstavovali...
Hneď na prvom príspevku je vidieť, čo za osoba práve do debaty vstúpila a aký prínos by pre nás tak mohla mať.. to treba veľmi zodpovedne posúdiť, než sa s ňou niekto pustí do debaty.. očividne sa nám trollizmus na MK nepekne rozmáha.. To bude asi tou IP poradňou slečny rozloženej hexy.. 😉 (prehoď si vpichy za návštevy a osýpky za mumps.. však prašť jak uhoď)

lenaluci
31. aug 2012

@eaka Ak by ste boli súkromnou témou, my idioti, ktorí sme za bezpečné očkovanie, by sme vás predsa neotravovali.

halienka
31. aug 2012

@aduskatt
@eaka presne tak, veď to je akoby som ja vliezla napr. do témy bezplienková komunikačná metóda a išla ich tam presviedčať, že je to hlúposť - napríklad. No musela by som byť strašne naivná ak by som si myslela, že mi tam niekto za ten názor poďakuje 😀 😀 viem si predstaviť, že rovnako by sa tam na mňa spustila spŕška protinázorov, kritiky atď. A ja ohromne dôležitá by som ich ešte aj obvinila s pritakávania si, potľapkávania a lajkovania 😀 😀 😀 veď to je úplne smiešne.
@mikymiky áno, keď niekto príde len z názorom, že ja s očko súhlasím a všetky deti mám zaočkované, tak ok, najlepšie je tomu človeku poďakovať za názor a ďalej sa nevyjadrovať, nepresviedčať ani nič podobné, lebo to zbytočne víri emócie. Horšie je, keď sem niekto rovno vojde s nejakou rýpavou otázkou, že teda je hneď jasné, že ten človek len nevyjadruje svoj názor, ale prišiel presviedčať alebo neviem čo. Tam je to ťažko, človek má tendenciu odpovedať a vyvrátiť mu trebars nejaký blud a to sa ťažko ovláda 😀 a máš pravdu, určite sú aj takí, ktorí majú pochybnosti a sami seba potrebujú presvedčiť. Akurát sú na nesprávnej adrese asi 😀

halienka
31. aug 2012

@lenaluci nejde o to čo je to súkromná téma alebo nie, ide o to že je to téma pre tých ktorí už NESÚHLASIA a prišli sa poradiť ako postupovať ďalej. Čiže s tým presviedčaním o prospešnosti očkovania ste proste na zlej adrese.

martinba
31. aug 2012

@lenaluci ci su ostatne udaje v poriadku, by sa tiez dalo polemizovat. Pises ze 86% nebolo ockovanych ale v clanku sa pise ze "86% nebolo ockovanych alebo nebol zisteny status ockovania". Inak s tymto spojenim som sa stretol uz vo viacerych clankoch a nechapem preco ked zistuju ockovaci status, tak rovno nenapisu: 50% neockovanych a 36% nezistenych, tak by to bolo jasne a nebol by priestor na spekulacie. Preco tieto dva statisticke udaje spajaju? Napada ma iba jedno vysvetlenie, chcu ucelovo navysit toto cislo a potom nepozorny citatel ako ty, to prelozi, ze bolo 86% neockovanych a maju presne co chceli...

lenaluci
31. aug 2012

@martinba ak nebol zistený status očkovania asi chýbajú o tom doklady, vieš koľko ľudí jee v usa nacierno atd, je múdrejšie ich brat ako neockovaných. Ak by vaše hnutie dosiahlo, čo chce a kleslo by percento zaočkovanosti, očkovanie by pre nikoho nemalo zmysel. Pretoze by sme v oveľa vecsej miere boli vystavení nákaze. A to žiadny imunitný system nevydrží dlho.Nechytajte ľudí za slovíčka, nevysmievajte sa ale argumentujte.

mikymiky
31. aug 2012

@halienka ved ano, ja sa tiez kolkokrat musim doslova ovladat, ale v konecnom dosledku je rozvirenie debaty s takymito typmi iba kontraproduktivne. Oni si melu svoje a ak aj v nich cervik pochybnosti zacne hlodat, rozhodne nam sem nepobezia s podakovanim, ze sme im otvorili oci.

lenaluci
31. aug 2012

@halienka Ja osobne sa zúčastnujem tejto debaty preto aby ludia, ktorí sa este nerozhodli, mali pohľad aj druhej strany.

halienka
31. aug 2012

@mikymiky veľmi pekne napísané, kontraproduktívne nielen pre nás ako si oni myslia, ale v konečnom dôsledku aj pre nich...nikomu to nič neprináša a aj tým tichým čitateľom iba zmätok, ak si myslia podaktorí že robia protiváhu nášmu nesúhlasu, tak nerobia takýmto spôsobom nič iné, iba zmätok. Ale je zaujímavé, ako vedia hrať na správne struny, napr "argumentujte" 😀 len aby nás vyhecovali k reakcii 😀 fakt neviem prečo by som mala argumentovať niekomu, kto sa aj tak presvedčiť nedá a strácať tak zybtočne enrgiu. Ja nemám potrebu argumentovať a presviedčať niekoho iného, ja som si vytvorila svoj názor vlastným samoštúdiom a nie hádkami s protistranou, veď každý nech si nájde zdroje, také a onaké a nech si utvorí názor a basta. V tomto ponímaní je argumentovanie = hádka, doťahovanie sa 😀

lenaluci
31. aug 2012

@halienka pripadam si ako v materskej skolke, mas problem ma oslovit priamo?

martinba
31. aug 2012

@lenaluci ale no tak, prepac ale kecas. Ak by "nase hnutie" (ako zvlastne to znie) dosiahlo co chce, mali by sme SLOBODNU VOLBU, tak ako to je tuto u susedov v Rakusku napriklad (nikto nie je predvolavany na urady a pokutovany). A tu vidno, ze tieto slova su bullshit: "očkovanie by pre nikoho nemalo zmysel. Pretoze by sme v oveľa vecsej miere boli vystavení nákaze. A to žiadny imunitný system nevydrží dlho"
Ja nikoho od ockovania neodhovaram. Ako som napisal, chcem mat slobodu volby. Vyzera ze vies po anglicky, tak si precitaj knihu The Freedom of Choice od Thomasa J. Chalka (je to free na webe). Nie je sice o ockovani ale o principoch slobodnej vole, je to zakladny kamen, na ktorom by sme mali zacat stavat.

pectore
31. aug 2012

@halienka toto neni otazka ale diskusia...a diskusia je výmena názorov medzi ľuďmi na nejakú tému. Vymena nazorov neni pritakavanie a tlapkanie po pleci ako hovoris.... Ked "mi" nedokazeme pochopit ani len nazov temy ...tak vy zas asi nechapete vyznam slova diskusia....

lenaluci
31. aug 2012

@martinba Ja som zasa za slobodu jazdiť neobmedzenou rýchlosťou. A bez pokút.

eaka
31. aug 2012

@martinba Nevysvetlíš...oni musia pred "našim" zlým vplyvom zachraňovať tichých čitateľov, lebo tí sú chúďatká úplne blbí a bez ich protitlaku by asi len tupo preberali všetky negat.info o očkovaní a neboli schopní nájsť si a analyzovať argumenty pro-očko, preto je tu teraz nával týchto samozvaných spasiteliek... asi majú vo svojom živote príliš málo práce a problémov, tak si na svoje plecia berú zodpovednosť za tupé stádo, ktoré by inak podľahlo anti-očko kampani, nebyť ICH, ktoré sprostredkujú adekvátne a správne info..

pectore
31. aug 2012

@martinba vsimol si si takuto ucelovost ale aj v clankoch protistrany...tam je jej tiez pozehnane.....

pectore
31. aug 2012

@mikymiky to je pekny nazor...ale plati na dve strany

kaja73
31. aug 2012

@lenaluci sukromna tema o neockovani davno funguje-ale novych clenov moc uz nepridavame,lebo sa tom uz rozeberaju ozaj sukromne veci. A je vela aj inych ludi co neockovat chcu a potrebuju info ako na to-preto je aj tato verejna tema
Dalej co sa tyka pohladu z druhej strany-tak sa neboj-lebo ten pohlad nam sprostredkuva vacsina lekarov ,reklama,TV,farma firmi,politici zviazani s farma firmami.....takze aj tak je to strane v nerovnovahe v prospech ockovania-teda neboj, ze by ludia nemali info aj z tej tvojej strany-praveze vacsina ma LEN to info-zial.
A ked chces zaloz si svoju verejnu temu s nazvom-bezpecne ockovanie-a rad rosim ta tam-tu si ozaj na zlej adrese.
Tato tema nie je polemikou o ockovani,ale o radach ako riesit situaciu,ked ockovat NECHCES -cize ak nemas rady v tomto smere si tu mimo temu.

halienka
31. aug 2012

@lenaluci mám problém, lebo nechcem s tebou komunikovať. Môj príspevok som odoslala s tým že ten čo si tam dala tesne predomnou tam ešte nebol. Moja kapánek jasnovidná odpoveď aj na to čo si tesne predomnou napísala je aj preto, že si tu už asi 50-ta, ktorá chce zachraňovať nerozhodnutých čitateľov a ideš presne podľa toho istého scenára ako tých 50 pred tebou 😀 😀 No a toto je, prepáč, moja posledná komunikácia s tebou, toto bolo len na dovysvetlenie 😀

gubcikova
31. aug 2012

@aduskatt ale vieš tvoje dieťa môže ublížiť ich deťom 😵 preto sem furt lezú.a podľa mňa ide o to,že ak vieš že si spravil niečo zlé a obávaš sa budúcnosti nepriznáš si svoje chyby radšej sa budeš za ne hádať a búchať sa do prs že si urobil to najlepšie,aj ked svedomie vraví niečo iné.

aduskatt
31. aug 2012

@gubcikova no moje dieta im urcite ublizit nemoze🙂

lyongirl
31. aug 2012

@mikymiky zareagujem na tvoj príspevok, že veľa rodičov by aj zaočkovať nedalo, ale nenašlo na to odvahu...
Toto ja nepochopím, za moje dieťa sa budem biť!!! Ja tiež nemám odvahu ani žalúdok na veľa vecí, ale ak sa jedná o moje dieťa, tak nepoznám hranice a len preto, že nemám odvahu, tak doňho napumpujem to svinstvo? Fakt nechápem takýchto rodičov, bohužiaľ ☹

Ináč zrovna dnes som bola odmietnuť 3 preočkovanie. 2x syn zaočkovaný bol, ale po druhom očko mal neskutočný AE a vtedy som povedala nikdy viac!!! Bála som sa, študovala som si to, zďaleka nemám naštudované to, čo tu poniektorí, chémia mi je španielska dedina, ale aj napriek tomu som si povedala, že bojovať za to budem a tu som 🙂. Dobre sme si s mudr. pokecali, samoška spísala papier, kde som jej hovorila, čo má napísať, že odmietam konkr. očko látku, aj som jej povedala, že to nepodpíšem a všetko bolo ok. Povedala, že nie som ani prvá, ani posledná, že uvidíme, či si nás úrad predvolá, že to závisí, čo nedávam očkovať, že niektorých ľudí ani nezavolajú a kašlú na to, že uvidíme. Ináč mi hovorila, ako sa očkovalo niekedy, aký to bol vtedy humus a že Rusi s tým stále očkujú...že ona by svoje deti očkovať dala, ale rodičov nepresviedča, pretože vie, že si to nerozmysleli pred vstupom do ambulancie, ale najprv si o tom naštudovali...

lyongirl
31. aug 2012

@lenaluci táto téma nemôže byť súkromná, v tejto téme je potrebné, aby sem chodili noví prispievatelia, čo sem dajú pre nás prospešné info...nemala by už zmysel, ak by bola súkromná, hmmm

gubcikova
31. aug 2012

@lenaluci ja ti poviem takto.bola som ako ty.bola som za očkovanie dokiaľ obe moje deti nemali NU a to už si rozmyslíš či dáš ďalšie očkovanie.keby tvoje dieťa malo problémy s dýchaním po očkovaní dala by si mu ďalšiu dávku?ja nie.mám obavy že už by ani nedýchal.

pectore
31. aug 2012

@eaka ...hmmm ja si skor myslim ze je to tak vazna tema, ze bez reakcii protistrany by to vyznievalo priam ako histeria....to ze sme tu znamena ze to histeria nieje.... nikto nepotrebuje nikoho drzat za rucicky ale pomocou argumentov si rozsirujes moznosti myslenia... "Lebo pravda nie je niečo, po čom by sme mohli bezprostredne siahnuť. Pravda sa nám nezjavuje, môžeme sa len usilovať k nej priblížiť tým, že objasníme predstavy a myšlienky, ktoré o nej máme. To sa však môže podariť iba v rozhovore, v ktorom sme postavení pred výzvu povedať, čo si myslíme a našu mienku zdôvodniť. ...Tuto vec uz ludia vedeli cca 450rokov pred kristom.