Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

lyongirl
4. sep 2012

@lenaluci nie nepýtala som sa, myslela som si, že doživotnú imunitu bude mať, až teraz, keď tu o tom napísali, tak som zostala zaskočená. Detský a dokonca aj dospelácky lekári tvrdia, že v niektorých málo prípadoch sa dajú kiahne dostať opakovane, že sú také prípady, ale ja netuším ,či to je naozaj tak, lebo som sa o to nikdy nezaujímala, pravdu povediac som myslela, že to je blbosť, že ak ich človek raz ostane, tak má doživotnú imunitu...

aaluska
4. sep 2012

@poussin dávaš teda iba prvú hexu?

lenaluci
4. sep 2012

@lyongirl Mňa napr. nekojili a nikdy som nič od odkojenej sestry nechytila. Tá mala hádam všetko. Ale to sú len také výnimky, ktoré... Hlavne sa rýchlo vyliečte a budte zdraví.

lyongirl
4. sep 2012

@lenaluci dík, ale už to máme dávno za sebou 🙂

kaja73
4. sep 2012

@lyongirl ja viem tak, ze ak si uz kiahne mal tak ten virus zostava navzdy v tele a moze sa reaktivovat-ale uz len v podobe herpesu zoster-vtedy je clovek znovu pre okolie nakazlivy.
Proste prvoinfekcia prebieha ako ovcie kiahne a dalsie ataky uz len ako herpes zoster-ale to sa uz nenakazi clovek opatovne,len sa mu vdaka niecomu oslabi imunita a vtedy sa ten virus aktivuje nanovo.

hajanka
4. sep 2012

Moj syn pil od 3mes. Nutrilon, chory nebyval casto, akurat prve mesiace s nastupom do kolektivu co je normalne, "zvladol" vsetky povinne ockovania, az na posledne, ktore mu TOTOALNE dodrbalo tu nadhernu imunitu 😠
tolko k mlieku a ockovaniu, kludne dojcite, ci krmte Nutrilonom, je to uplne jedno.... a potom ockujte a ste v 🤐

prevenar
4. sep 2012

@lenaluci

1) nepotrebujem nikoho suhlas s mojimi myslienkami, nikoho "odobrenie"co robim , nezaujima ma nikoho spatna vazba, nezaujima ma nikoho nazor ..nezaujima ma nic. ja viem pre pre co som sa rozhodol ako som sa rozhodol , na zaklade akych dat som sa rozhodol a nesiem za to moju zodpovednost za zdravie mojho dietata, zaroven so svojim rozhodnutim som absolutne spokojny a som s nim absolutne stotozneny. koho ZAUJIMAJU data ktore ma viedli k MOJMU rozhodnutiu rad sa o ne VZDY podelim, AK ho nezaujimaju popripade sa mu "nezdaju" a "neveri" im .. je to OOOOKKKKK , NEZAJEM !!! netusim co je na tom tak nekonecne nepochopitelne, ale snad som to vyjasnil dostatocne jednoducho a zrozumitelne . ^^

2) zaroven toto je moj posledny prispevok "nespokojnosti" uzivatelov s informaciami (najdite si lepsie ! ) a k im rozorvanym dusiam. ^^

3) US klavesnica shift + 6 = ^^ (^^ O_o )

prevenar
4. sep 2012

@aaluska ked vahas , tak to je znakom toho ,ze nas dost informacii .. kto ma dost informacii nevaha, ale vie. ak chces vediet, musis dalej a viac studovat 🙂 +/- tolko k tomu z mojej strany 🙂

- mozem ti do IP poslat par zaujimavych linkov ktore som zozbieral , snad ti k niecomu pomozu. ak ti nepomozu tak tu prosim o tom nekvil mesiac na fore 🙂 dakujem za pochopenie 😉

zaockujteajslnko
4. sep 2012

@aaluska
dojcenie je podla mna to najlepsie co mozes dietatu dat a to hned po narodeni.... samozrejme aj protilatky, a to "IQ" je myslene tak, ze dieta dojcenim predsa ziskava pocit matky, blizkosti, intimity, bezpecia, ak to nema, tak z toho "vyrastie" taky sviniar ako ja........

halienka
4. sep 2012

@prevenar kašli na to zlato 😀 lenaluci = pectore akurát v slušnejších šatách 😉 ver mi, nejde im o informácie ani o serióznu diskusiu 😉 ja už by som mohla normálne napísať scenár podľa akého idú tieto osoby, je to furt to isté akurát vždy v inej farbe... 😉 🙂

halienka
4. sep 2012

@zaockujteajslnko 😀 😀 😀

lenaluci
4. sep 2012

@halienka Aj gramatiku mám hádam lepšiu. A o slušnú výmenú názorov mi ide a aj o informácie. Ham.

prevenar
4. sep 2012

@halienka je to tak 🙂 poslednu odpoved som bral ako moralnu povinnost a tym som skoncil na tuto "temu" ^^ .

prevenar
4. sep 2012

@lenaluci JEDNOZNACNE !! ^^ lol O_o ..ale zas , moze byt este horsia ??! LOL !! 😀

denduska
4. sep 2012

@nikimax ahoj, prepáč, nestihla som už včera písať, zahltili ma iné vybavovačky.
Autizmus - určite je uvedený v zahraničnom príbalovom letáku, ale teraz si narýchlo nespomeniem od ktorej vakcíny či priamo MMR, ale zachytila som túto info na nejakej stránke už pred časom..skúsim večer pogúgliť, keď dačo nájdem, dám ti vedieť.
Informovaný súhlas - úprimne neviem, či bol očkovaný doslova protizákonne, teda jasné že informovaný súhlas by mal byť pred každým výkonom o tom niet debaty, to len na margo toho, ako vedia úrady kľučkovať. Nesledovala som podrobne ako sa to vo vašom prípade vyvíjalo ale predpokladám, že to nejak spätne obhájili, že ten súhlas nebol potrebný, keďže očkovanie je povinné bla bla 🙄 .. ešte ma napadlo, čo vám dala podpísať ako zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, či to tam nemá nejak zakamuflované, aby nemusela dávať podpisovať stále dokola súhlasy. A vlastne ako to pokračuje, postúpili ste to niekam? Pevne verím, že sa synčekovi stav postupne zlepší, naozaj vám to veľmi prajem!

nelka2103
4. sep 2012

@pd900bo ano, ale to je kazdeho vec, je to sice povynne ale u malich deticiek by sa to malo lebo je dost velke ryzyko ze take babetko moze ochoriet na hocico. :(

keziah
4. sep 2012

@lyongirl ja som pred casom citala, ze ked dieta tusim do roka prekona kiahne, tak je este sanca, ze ich v buducnosti moze chytit znova, uz si nepamatam, kde som to citala a ani dovody, vtedy som to neriesila, uzavrela som to s tym, ze kiahne zacneme zhanat po roku, pokial tu info opat najdem, dam ti vediet

manof
4. sep 2012

@pectore
Geneticky sa manipulovali rôzne plodiny, prípadne zvieratá, ale nie ľudia, takže si myslím, že to je v zásade správne napísané.

Ale autorom je Dr. Theresa Deisher, nie ja.

halienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manof
4. sep 2012

@vavrenka
No možno som bojovník za slobodu, ale v murovaní sa moc nevyznám. 🙂
A tá infiltrácia je fakt úlet. Vážne neviem, ako sa možno infiltrovať do neexistujúceho občianskeho združenia (či čo to vlastne malo byť). 😀 😀 😀

eaka
4. sep 2012

@poussin riadne reakcie dievča.. hlavne že mňa označíš ako zúrivého psa ... klobúk dolu.. my sme tu fanatici.. 😀

keziah
4. sep 2012

@halienka to je super, ze ti to lepsi naladu, mna uz zacina deprimovat raketova rychlost, akou sem pribudaju rozni troTlovia

manof
4. sep 2012

@slady
A lekárku máš v TT?
Povedal by som, že jedna lekárka hlási vždy len jednému RÚVZ - podľa okresu, v ktorom ordinuje.

manof
4. sep 2012

@nelka2103
Neviem, či má veľký zmysel reagovať na 4,5 roka staré príspevky...

majula
4. sep 2012

Baby potreboujem od Vás ďalšiu radu...prosím...malý má 5 rokov, teraz mal byť očkovaný (podľa očkovacieho kalendára je to ale až v 6 roku veku dieťaťa :-/ podľa doktorky už mal byť)....no a ja ho nechcem očkovať, napr. aj pre to, že má iba 26%-tnú imunitu - to máme potvrdené aj od imunologičky....manžel s ním bol na preventívke po piatich narodeninách a doktorka mu povedala, že ho musíme očkovať, ak nie, tak si budeme musieť nájsť inú lekárku...čo teraz...aké máme možnosti? Zoberie nás vôbec nejaká iná lekárka, keď nechceme očkovať???? Ja zatiaľ túto tému nemám veľmi naštudovanú...ale budem sa musieť tomu povenovať....zatiaľ viem iba toľko, že očkovať nechcem!

manof
4. sep 2012

@halienka
správne sa to má pýsať rYzYko, lebo to je veľké a tvrdé ryzyko. 🙂

sorciera24
4. sep 2012

@majula lekarka v tvojom obvode ta vziat musi!!! a ty mas pravo odmeitnut ockvoanie...spytaj sa jej, ci ti da na papier a podpise, ze tvoje dieta po ockovani nebude mat ziadne NU?....isto to neurobi....inak 6. rok dietata je od jeho 5tych anrodenin po 6te.....cely ten rok....v tom roku ma mat to ockvoanie 😉

manof
4. sep 2012

@majula
napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com a dám Ti kontakt na rozumnejšiu pediatričku v BA

halienka
4. sep 2012

@keziah to inak deprimuje aj mňa, chvíľami, ale potom ma niečo rozosmeje a hneď to vidím z inej stránky 🙂 najlepšie je robiť si z toho srandu a vôbec to nebrať vážne, ale ani mne sa to nepodarí vždy 😝 🙂

manof
4. sep 2012

@lenaluci
Tak pokiaľ nechceš len rýpať, ale sa aj niečo naučiť, tak sa pýtaj.