Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

schnek
10. sep 2012

@blovitc120 u nás jo, pediatr vypisuje do přihlášky, jestli je dítě zdravé a naočkované 😒

halienka
10. sep 2012

@schnek predškoláka už musí prijať, to by museli byť závažné dôvody asi aby ho nezobrali, určite nie nekompletné očkovanie.

halienka
10. sep 2012

@schnek lekár proste napíše že je zdravé a nemá kompletné očkovanie a tým to hasne, to je skôr informácia ale nie dôvod aby ti nevzali predškoláka, toho už tuším zo zákona musia zobrať, iba ak by bol nejako vývojovo pozadu alebo by mal závažné zdravotné obmedzenia alebo tak, ale toto určite nemôžu dať ako dôvod neprijatia predškoláka.

schnek
10. sep 2012

@halienka no to právě nevím, jestli u předškoláka bude rozhodovat, že je předškolák a toho musí vzít, nebo to, že není očkován a neočkované neberou, že jo.

eaka
10. sep 2012

@schnek Predškoláci majú v škôlke prednosť, takže výhovorky "nebolo miesto" sú neakceptovateľné.. 😉

halienka
10. sep 2012

@schnek neviem ako v čechách, ale tu neočkovanie nemôžu dať ako dôvod neprijatia, jedine že by si škôlka vymyslela nejaký iný dôvod aby bola krytá, ale neočkovanie to nesmie byť. A už tobôž nie u predškoláka, tých sú povinný brať prednostne. To môžu možno tak nejako medzi sebou si povedať ale iba u mladších detí, nie predškolákov, keď majú veľa prihlášok a málo miesta, tak si proste selektujú podľa čoho chcú, ale ako oficiálny dôvod to aj tak udať nemôžu. Ak je to u vás podobne ako tu, tak by ti proste mali prijať, pokiaľ je chlapec zdravý a zrelý, tak tam nie je o čom, myslím si.

kaja73
10. sep 2012

@bobocka ja tiez davam aj to praskove-do caju,ale okrem toho cuca 2 cmulacie jamiensony za den.
Davam za den 1000 mg jemiensonu a cca 500mg praskoveho do caju pocas dna.
Ale naraz davam max 25Omg- dostava to pravidelne viac krat za den.
V chorobe davam viac.
decko davam ten jemienson-cca 3 kusy za den-v zime,ale aj lete bral,lebo mu to proste chuti a pyta to-ale dostaval menej.
Inak napr martanko ma tolko v sebe ako jeden Jemienson a ten sa moze brat aj v lete-takze neriesim,že si pyta aj teraz v lete.

schnek
10. sep 2012

@eaka
@halienka díky, snad to tak bude i u nás, ale to konec konců otestuju nejdřív za 2 roky 😉

manof
10. sep 2012

@bobocka skús napísať zloženie toho déčka od Jamiesonu.

bobocka
10. sep 2012

@manof tu je to decko jamiesonovske cmulacie http://www.jamieson.sk/produkty/vitaminy-a-vyzi... ked si kliknes na info o zlozeni ukaze ti co tam je. robia i kvapky http://www.jamieson.sk/produkty/vitaminy-a-vyzi... rovnako v info o zlozeni mas ich obsah a su i pre dojcata.

manof
10. sep 2012

@schnek zdravé a zároveň očkované, nie je to tak trochu oxymoron? 🙂

manof
10. sep 2012

@bobocka klikol som si na info o zložení, ale vidím tam len obsah vitamínu D, nie však prídavné látky a nosnú látku. Ak tam niekde nájdeš aj to, skopíruj to sem, prosím.

bobocka
10. sep 2012

@manof no to tam veru nie je 😕 jedine toto ma drzi na jamiesonovkach : Je vyrobený z prírodných zdrojov, neobsahuje umelé sladidlá a príchute, farbivá ani konzervačné látky. to ti vsak asi nepomoze,vsak? 😅
http://www.jamieson.sk/cistota-je-neocenitelna/... tu je trosku viac o decku a oveckach 😅 ,nuz co sa ja dnes nedozviem 😀

kaja73
10. sep 2012

@manof @bobocka dextroza,celuloza,rastlinna kyselina stearova,kyselina citronova,prirodna jahodova a malinova aroma,rastlinny stearan horecnaty,oxid kremicity,prirodne farbivo karmina,sukraloza,extrakt z paradajok,mrkvy,brusnic,citrusov.
Je vyrobeny z prirodnych zdrojov,neobsahuje umele sladidla, prichute,farbiva ani konzervacne latky.
Neobsahuje aspratam.

to som odpisala priamo z toho jamiensonu D vitaminu-400IU-jedna tableta.

bobocka
10. sep 2012

@kaja73 vidis to,sikulka,dakujem 🙂

nae
10. sep 2012

@kaja73 Ja keď niekde vidím na potravine v zložení "karmín", tak sa mi navaľuje... http://cs.wikipedia.org/wiki/Karmín (je to síce prírodné, ale z muchy... 😝 )
A sukralóza je síce zo sacharózy, ale je to náhradné sladidlo.

kaja73
10. sep 2012

@nae much som sa pri bicyklovni uz najedla a aj cervikov v ceresniach 😝 😀 -to ma netrapi a ked si to porovnam so zlozenim obyc.ovocnych cociek,ci lizatka pre deti,tak je toto uplne super.
Ale viem ze su aj lepsie moznosti na d vitamin,no nie su na cucanie a maly chce cucaaaaaaaat 🙂

eaka
10. sep 2012

@nae nemá to byť skôr z nejakých chrobákov?

nae
10. sep 2012

@eaka usušený chrobák či mucha - danke sehr 😎

eaka
10. sep 2012

@nae v niektorých častiach sveta sú to pochúťky.. 🙂 a pri vývoji našej potravinovej sebestačnosti budú čoskoro aj tu.. aby sme za ne ešte neplatili... 😝

tenty
10. sep 2012

ahojte, mozem poprosit o pomoc? mate niekto skusenosti s tymito olejmi? moze sa to podavat aj dietatku 2 rocnemu namiesto vigantolu? http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_... viem, ze tam pise, ze na odporucanie lekara, ale ta nasa by nam isto nukala len vigantol 😖 maju aj cisto pre deti, ale o vitamine D sa v nom nepise... http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_... vyznate sa niekto lepsie ako ja? nejako sa stracam

DAKUJEM

kaja73
10. sep 2012

@tenty ten s D vitaminom-ak 5ml ma 500IU,tak 1ml co sa odporuca pre deti od 3 rokov ma len 100IU-to je zufalo malo na zimu 😝 -ved kvapka vigantolu ma cca 600IU a davaju sa aj dve-niekedy aj 3.

nat28
10. sep 2012

@lias Ahoj, mne prislo z RUVZ presne to iste co tebe, cakala som predvolanie a oni poslali toto 😕 Ja som to odignorovala, nic som nepodpisala a neposlala.

xlucia
10. sep 2012

@nat28 prosim ta co presne ti prislo? a bolo to doporucene?

nat28
10. sep 2012

@xlucia ano, prislo mi to doporucene pred asi 3 tyzdnami, to iste co tebe, ze Poucenie o vyzname ockovania. Chcu po mne a muzovi podpisat kopie a zaslat im to naspat na RUVZ Trnava, ale ja som sa rozhodla to ignorovat. Nesuhlasim s tym, ze by som ohrozovala zdravie svojej dcery a celeho naroda odmietnutim ockovania 😠 , takze im to nepodpisem. Ked mi pride predvolanie, mile rada si tam pojdem s nimi pokecat, ale toto nepodpisem 😉

lias
10. sep 2012

@nat28 tak sa tam asi stretneme 😀 Nesúhlasím s ničím čo mi tam napísali 😠 . Daj potom vedieť ako to pokračuje, keďže mi dali lehotu 20 dní a prišlo to len v piatok 😉

kkl82
10. sep 2012

@bobocka @manof na margo tych jamieson kvapiek - One droplet contains Vitamin D3 (Cholecalciferol) 10 mcg / 400 IU. Excipients: Corn Oil.

prevenar
10. sep 2012

@kaja73 @nae @manof

- tiez som si hned vsimol umele sladidlo alias "sukraloza" ..uz som o tom cital davnejsie 🙂 http://www.livestrong.com/article/85719-dangers... sice je pravda, ze organizacie k ktore pozazuju arpartame za zdraviu neskodny povazuju za neskodny aj tento produkt 🙂 heh.. ..proste myslim,ze to robia tak , aby sa tym ich gebuzinam proste nedalo vyhnut ziadnym sposobom ^^

kkl82
10. sep 2012

@manof ja som zatial nasla len tieto D3 produkty bez stredne nasytenych triacylglycerolov (pod nazvom je pomocna latka):

Swansons Vitamin D3 Liquid Drops
Olive oil.

Natural Factors Vitamin D3
Organic extra-virgin olive oil, flaxseed oil, natural vitamin E.

Nature's Answer Vitamin D-3
Extra virgin olive oil.

Jamieson Vitamin D Droplets
Corn Oil.

Co povies na tie ostatne okrem Swansonu? Okrem Jamiesonu sa u nas ale nic z tohoto nepredava. Nie je extra panensky olivovy olej este lepsou nahradou za obycajny olivovy zo Swansonu? A co povies na ten kukuricny Jamieson?

prevenar
10. sep 2012

@kkl82 ..dufam,ze olej z GMO kukurice ^^ ..pre zlepsenie "ucinku" ^^ ..kukuricnemu by som sa vyhybal sirokym oblukom.