Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tara
11. sep 2012

@makcza ja urcite nebudem ockovat nic a nikdy. maly ide mat 2roky, nie je ockovany. tak to aj ostane. je zdrave a stastne dieta. naposledy bol zachripnuty, mal sopliky a na druhy den sople nikde a zachripnutie minimalne, bez pouzitia liekov. poznam aj vacsie deti, 10r-11r, ktore nie su ockovane. doteraz neboli nikdy vazne chore, ziadne ATB, bezne infekcie a virusy zvladnute sa par dni s miernymi prejavmi. dokonca aj v jaslickach a skolke neboli tak chore ako ostatne deti. takze my ockovat urcite nebudeme 😉 no a len taky maly postreh z dovolenky v jasnej 😎 mali tam skolenie zamestnanci farmafimy Bayer. bolo by zaujimave vypocut si co sa skolia 😝

lilina22
11. sep 2012

@makcza my tiez nebudeme ockovat nic a nikdy

eaka
11. sep 2012

@prevenar hm...to by som sa asi vybrala radšej opatrovať deti.. 🙂
ale pozor..OT..

eaka
11. sep 2012

Dnes mi volala kamoška, že by jej kamoška chcela dať dcérku (4r) na flautu, lebo vraj je preukázaný dobrý vplyv na horné dýchacie cesty, tak som jej povedala, že aj ja som o tom počula, ale nech tú flautu ešte skombinuje aj s tým, že jej nedá preočkovať inf-p a bude mať dieťa zdravé.. My sme to tak urobili a doktora sme už nevideli, ani nevieme, kde má ordináciu 🙂

tara
11. sep 2012

@eaka presne tak, nas sa na poslednej poradni pred pol rokom opytala lekarka, ci nahodou maleho neliecim doma a kde sme boli celu zimu, ze mala plnu ordinaciu kazdy den. 😒 😨

prevenar
11. sep 2012

@tara hehe , nech si trhne ta lekarka 🙂

eaka
11. sep 2012

@tara zdravé dieťa, aká rarita.. ☹

syla
11. sep 2012

@tara my už k lekárovi len vtedy, keď potrebujem doklad do práce, keď to takto pôjde ďalej, tak to už nebudú lekári ale úradníci 😀

janacernabazar
11. sep 2012

omyl

prevenar
11. sep 2012

@janacernabazar ..predavas vakciny ? 😉 😀

helencek
11. sep 2012

@tara :moje obe deti sú zaočkované podľa očkovacieho kalendára a sú zdravé,krásne,sem tam nejaký soplík...zdravé sa narodily 🙂 to že sú na svete zdravé a šikovné deti určite nezávisí od očkovania ale hlavne od genetickej predispozície a nie,nemám žiadne spojenia s farmaceutickými firmami 😉

helencek
11. sep 2012

A ešte poznámka na okraj,som zvedavá ako sa budeš vychvaľovať zdravým dieťaťom po nástupe do škôlky,kedže moje obe zaočkované deti do troch rokov videli našu pediatričku tiež raz za uhorský rok a do nástupu do škôlky bez antibiotík.

aduskatt
11. sep 2012

@helencek a co to ma spolocne s temou?

manof
11. sep 2012

@nelika666 čo ja viem tak pokuty max. 100 € a inak pomerme chápaví - v porovnaní s ostatnými RÚVZ

mbori
11. sep 2012

Ahojte! Tí, ktorí ste nedali zaockovat dieta, mali ste platit pokutu? Alebo ako sa to riesilo? Je tu niekto z okresu NZ, kto nedal zaockovat svoje dieta?

prevenar
11. sep 2012

na dobru noc lol ..som si pre vas pripravil , nieco o HPV vakcine. na tejto stranke som nasiel 30 zaujimavych bodov + nejaky pokec + linky .. tak som volne prelozil aspon tych 30 bodov 🙂

http://www.naturalnews.com/037154_Gardasil_HPV_...

1) HPV samo o sebe nesposobuje rakovinu krcku maternice. Dokazy ukazuju, ze sa musi jednat multi infekciu kombinaciou virusov a bakterii . napriklad Chlamidie + HPV .
2) Hormonalna antikoncepcie a dalsie hormonalne lieky zvysuju sancu na HPV.
3) Nikdy nebolo dokazane,ze HPV vakcina zabranuje vzniku rakovinu krcku maternice. Neexistuje ziadden vedecky dokaz ziadneho druhu.
4) Existuje okolo 100 kmenov HPV ..z ktorych len cca 15 prispieva k vzniku rakoviny.
5) HPV vakciny obsahuju od 2 do 4 kmenov.
6) Studie ukazuju ,ze u ockovanych zien nepoklesol vyskyt rakoviny krcku maternice . Studie ukazuju zvysenu odolnost voci kmenom vo vakcine , ale to dovoluje dalsim byt dominantnejsimi.
7) Stranka CDC tvrdi ,ze ludsky imunitny system sa v 90% zbavi HPV virusu sam bez akejkolvek vakcinacie.
8) Jeden z najvacsich faktorov na ziskanie HPV je fajcenie. Zeny – fajciarky trpia 2.3 x castejsie na rakovinu krcku maternice ako zeny, ktore nefajcia.
9) Strava je klucom. Vysoke davky B12 vit a kyseliny listovej sposobuju 79% redukciu HPV infekcii . Vit C. kurkuma, quercelin a dalsie vyrazne potlacaju moznost vzniku rakoviny.
10) Je dokazane ,ze kvalitna strava ma daleko vacsi efekt proti HPV ako akakolvek vakcina.
11) Vsetky marketingove tvrdenia ohladom HPV vakciny su klamstvo.
12) Oficialne sa spaja HPV vakcina s cca. 100 umrtiami a 500 trvalymi poskodeniami zdravia.
13) Toto su cisla s dobrovolneho nahlasovania . historia ukazuje , ze tento druh nahlasovania pokryva cca 10% skutocneho mnozstva pripadov.
14) Rakovina krcku maternice je jedna z najzriedkavejsich foriem rakoviny .
15) Pocet ludi ktori bolo vazne poskodeny vakcinou sa vyrovna poctu ludi, ktori zomreli na HPV.
16) Vedlajsie ucinky vakciny su : skleroza, encefalitida, slepota, koma atd… a samozrejme smrt .
17) Vakcina Garasil bola povolena v “zrychlenom konani” co je nelegalne.
18) – to sa tyka len americkej politiky ..ale nanucovanie vakcin neexistujucimi zakonmi nie je nic nezname ani pre nas ^^
19) to iste – ludia boli oklamany ,ze sa jedna o skutocny zakon, co vsak nebola pravda ^^
20) –tento politik obdrzal od vyrobcu obrovsku sumu penazi (fakt to nie je o Slovensku? LOL !!! )
21) usa politika
22) usa politika
23) Kontrolne stery z krcku maternice zabrania 80% pripadov vzniku rakoviny. Ak sa opakuju aspon raz rocne znizite sancu dostat rakovinu na 0.002%
24) (usa zalezitost) HPV vakcina bola ilegalne nanutena milionom ludom bez informovaneho suhlasu.
25) (usa zalezitost) ludia netusia o existencii nutnosti informovaneho suhlasu.
26) Vyrobcovia vakcin nechcu aby lekari (ich predajcovia ^^) hovorili o rizikach vakcinacie.
27) FDA stranka tvrdi,ze pred tym ,nez tuto vakcinu podali milionom ludom po celom svete bola otestovana na 21 000 zenach.
28) FDA tvrdi,ze vakcina nikdy nebola testovana na muzoch, avsak je doporucovana kazdemu chlapcovi do 21 rokov. (hlavne v USA)
29) (usa zalezitost) - ohladom inf. suhlasu.
30) (usa zalezitost) - ohladom prava.

prevenar
11. sep 2012

@helencek ved ..presne o to ide .. kazde dieta je ine a kazde dieta ma ine predispozicie ..lenze vakcina je len jedna pre vsetky rovnako a podava sa bez akehokolvek vysetrenia. tak isto nikoho nezaujima nazor rodica, co je nelegalne . na druhej strane si treba uvedomit,ze "zdravie" to nie je len to co vidis navonok. mozu byt "zdrave" lenze napriklad si potom mozes skrabat hlavu dajme tomu v 25r + , ze preco su temer neplodne, ..alebo preco maju v 40dke alzhaimera .. to len ako priklad, netvrdim,ze to musi nastat. ockovanie je koktail toxickych latok - co je fakt, tvrdi to samotny pribalovy letak vyrobcu ..podanie takychto latok priamo do tela dietata ma nevypocitatelne nasledky , len blazon si moze mysliet, ze nema. ^^ nic v zlom, samozrejme..

prevenar
11. sep 2012

@helencek ..v kazdom pripade gratulujeme ^^

petot
12. sep 2012

@majusqwa @xlucia Jedna ruža tetanus nerobí, ale Dr. Klenner písal o prípade tetanu u chlapca (myslím že 12r) ktorý spadol z koníka do kríkov. Vyliečil ho za 10 dní vysokými intravenóznymi dávkami Cčka. Písal, že tetanový antitoxín (ktorý sa bežne dáva) situáciu len zhoršoval a keby ho chlapec nedostával, tak by sa uzdravil skôr.

leishmania
12. sep 2012

@petot mozem sa opytat ci by v nejakej nemocnici na sk podali intravenozne vysoke davky vit C? myslis ze by boli ochotni na ppoziadanie? cisto hypoteticka otazka, dakujem

prevenar
12. sep 2012

@leishmania sam som zvedavy na odpoved,, ale myslim,ze by neboli ochotni nikde. ^^ ..totizto si myslim,ze cista davka vit c bez primesi u nas ani neexistuje , tj. fyziologicky roztok + ciste c. mohli by to jednoducho pripravit v labaku, ale nikto to pre teba nespravi. ^^ (podla mna) mam v okoli cloveka, kt . si to pripravoval sam doma a sam si to aj pichal ..ale nejake detaily neviem . ..ale to nebolo koli tetanu.

eaka
12. sep 2012

@prevenar no nad tým som sa práve po tej otázke zamyslela, že ako by takú injekciu pripravili.. prášok na lyžičku s trochou fyz.roztoku zahriať nad zapaľovačom, nech sa rozpustí... 😀

prevenar
12. sep 2012

@eaka ..v podstate temer ako pises ,,ale bez zapalovaca 😀 a vo vacsom objeme ako lyzicka 😉 hehe

eaka
12. sep 2012

@prevenar a to s HPV je svätá pravda, ja som bola tehotná v USA a mi diagnostikovali hpv a nikto nič, všetci lážo plážo, ja vydesená, v živote som o tom nepočula, oni "to zmizne samo, do 2 rokov je to fuč" a bolo... táto hystéria okolo hpv vakcíny je ten najväčší odrb a ľudia to žerú ako také ovce.. že vírus, čo spôsobuje rakovinu, ako pekne sa dá pohrať so slovíčkami a veci hneď vyzerajú inak, oveľa desivejšie... nakoniec zistíme, že hpv s rakovinou nemá nič spoločné..alebo nebodaj že ženy, čo majú alebo niekedy mali hpv, majú NIŽŠIU šancu na rakovinu krč.maternice... to sa budeme diviť...a to bude vtedy, keď vymyslia vakcínu na "odvakcinovanie (rozumej zrušenie imunity) proti hpv", aby sa ním ženy mohli opäť nakaziť a "chrániť" sa pred týmto zákerným zabijakom...

didulka85
12. sep 2012

@eaka s HPV som na tom bola rovnako. 🙂

eaka
12. sep 2012

@didulka85 no, ja som zažila s HPV riadny šok, keď som na kontrolu priviedla partnera a sestričke vravím "I am hpv positive and want my partner checked" a keď došiel doktor, tak sa uisťoval, že čo teda chceme a začal "so you are HIV positive and.." ja som musela v tej chvíli asi zblednúť až na čierno, lebo sa zasekol a kuká do karty, ten blb si zmýlil HPV s HIV, no mne nebolo v tej chvíli do smiechu, že čo mi zatajili...no ale očividne to nebol v tej dobe (2005) ešte taký strašiak, keď ho doktori ani poriadne nepoznali.. 😉

didulka85
12. sep 2012

@eaka mne zistili HPV 7 rokov dozadu. Gynekolog mi povedal, ze to je predrakovinovy stav a testy treba zopakovat o pol roka. No vtedy som mala ine starosti. Zacala som behat na onkologiu kvoli prsnikom, tak som prestala brat aj antikoncepciu a na gynde som sa ukazala az ked som bola tehotna. 😅 Urobili testy a po HPV ani stopy. 😀

sirinka
12. sep 2012

@eaka
@didulka85 moja sestra ma HPV 18 a teda pred vyse rokom aj vcelku zly nalez (mala len 20 rokov v tom case). v podstate diagnoza na skratenie krcka. ale krcok ma prilis kratky, znamenalo by to pre nu takmer nemozne donosit v buducnosti dieta (udajne).
natrafila na dr. ktory bol zapojeny do nejakej studie. ale po prvom kole sa jej stav este zhorsil, takze ju poslal na OP. sestra si vsak vyziadala cas, ze chce skusit alternativny sposob, teda nasadila megadavky C, lanove semienka a neviem co este presne a po pol roku bol doktor prekvapeny, ako sa krcok zahojl, ziadne lezie, prekancerozy...no ale biopsia pritomnost HPV opat dokazala....takze musi byt nadalej sledovana castejsie...pevne dufam, ze minimalne nebude musiet podstupi OP, kym nebude mat aspon jedno babatko...

sirinka
12. sep 2012

@eaka
@didulka85 jaj viem, uzivala tekute colostrum a vyse90% aloe vera

makcza
12. sep 2012

@tara
@lilina22 diky za odpoved, holky...Prave, ze jsem si precetla hodne veci o ockovani, coz zcela logicky zmenilo muj pohled na danou situaci... co me ale stale udivuje je, ze ti, kteri nechali ockovat - opravdu vubec nic ve zlem, volba rodicu a tak by to i melo byt, se na ''nas'' - ti, kteri nedali, daji pozdeji apod. divaji jako na blbce...a na mou otazku, jestli vi, co vakcina vubec obsahuje a co tedy jejich maly clovicek dostane a nasledne shrnuti...jen pokrci rameny a reknou: ''Hmmmm'' Neverim, ze vakciny, ktere jsou jiz nekolik let ty same a ty stejne, ochrani pred dalsimi a dalsimi novymi viry...o tom, zda zmirni prubeh nemoci atd... by se take dalo polemizovat. Osobne citim, ze za vymiceni nekterych nemoci nevdecime vakcine, ale zmene zpusobu zivota...bohuzel ale za ruzne civilizacni nemoci - opet skvely pojem, muzeme podekovat prave ockovani.
Ja jsem citila uz od zacatku, ze ockovat dceru ve 3. mesicich nenecham...ted ale stale intenzivneji citim, ze ji nenecham vubec. Diky Bohu ma na to manzel stejny nazor. Jen me zajima, jestli ma zna nekdo nejaky pripad, kdy napr. neockovane dite dostalo urcity typ nemoci a melo to velmi spatny prubeh..