Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

catharinka
7. okt 2011

@paula_1 - na tú knihu sa veľmi teším, keď mi príde. Dnes sa objednáva, tak snáď príde čím skôr. Manžel sa síce tvári všelijako, ale už som mu dala preštudovať nejaké články (o negatívnych vplyvoch očkovacích vakcín, ich zloženie atď.) a veru, bol šokovaný. Len ho musím presvedčiť viac. Myslím, že keď si prečíta tú knihu, tak mi dá za pravdu. 😉 🙂

wivian
7. okt 2011

@manof
dakujem, som z Ruzinova a tu som citala chvaly na dr. Bielika, uz som mu volala, mame sa zastavit v pondelok
dufam, ze on je dobra volba, ale prip. ak mas kontakt a aj dobre skusenosti s niekym inym, kludne mi mozes posunut kontakt

catharinka
7. okt 2011

@paula_1 - všimla som si, že máš malilinké bábo, tak gratulujem v prvom rade. Chcem sa ťa opýtať, že keď si odmietla dať bábo zaočkovať, robili ti v nemocnici problémy? Lebo ja som čítala aj také články, že dieťatko sestra vzala akože na váženie a injekciu proti TBC mu aj napriek zákazu rodičky pichli. 😒 😠 A ešte sa ťa chcem opýtať, či dieťatku pichajú len vakcínu proti TBC, alebo dostane aj iné očkovania (napríklad ak má novorodeneckú žltačku...). Ďakujem.

paula_1
7. okt 2011

@catharinka môj muž bol tiež taký kadejaký na začiatku, potrebuje všetky fakty... on síce tú knihu nečítal, ale som mu vždy porozprávala čo sa v nej píše, tak sa mu to pozdávalo. konečné rozhodnutie ale nechal na mňa že mi verí 😅

paula_1
7. okt 2011

@catharinka len proti TBC sa pich v nemocnici. rodila som na kramaroch a tam mi nic nepovedali. tak som to spravila ze na zaciatku ti daju podpisat taky papier ci suhlasis s vysetreniami tymi zakladnymi co sa robia v nemocnici (utz hlavy, usi kontrolovali....) a okrem ineho tam bolo aj ockovanie. tak som povedala ze ockovat si neprosim. tak sme do papiera dopisali poznamku k ockovaniu ze odklad po prvom roku a az tak som papier podpisala. v den prepustenia ma ale zavolali na ockovanie tak som nechapala. a hovorim dr ze ja som do toho papiera napisala ze si neprosime ockovanie. a ona vravi ze aha ze to jej sestricka nepovedala. tak ze sa potom nejdeme ockovat. dali sme debatu ze sa to mozno zrusi buduci rok a tak. nadseni zo mna neboli ale nepindali do mna. a este mi doktorka vravela ze sa nemam bat ze v ziadnom pripade by ho neockovali bez mojho vedomia ze to si nemozu dovolit. tiez som sa bala ci mi ho nevezmu, ale muz bol pripraveny ich zalovat ak by to bez mojho vedomia spravili. nesmu to urobit lebo je to dozivotny zasah do zdravia!!!

peti19
7. okt 2011

@manof prosím ťa, ak máš kontakt na dobrého homeopata v NR, môžeš mi poslať?

peti19
7. okt 2011

včera som sa bavila so susedou o očkovaní a povedala mi, že podľa nej má zmysel aj očkovanie proti hep.B u malých detí lebo nedávno našla 2 striekačky v pieskovisku, že človek nikdy nevie... tak na toto som argument nemala, je to bohužiaľ realita na našich sídliskách ☹

anicka1981
7. okt 2011

@tin007 lebo si myslela, ze je to pre jeho dobro... my sa na to pozerame inac, lebo co to o tom vieme,,, ale ako sa vravi nevedomost je sladka,,, ale len docasu,kym sa nieco nestane-nepokazi,,, potom sa nevedomost stane nocnou morou. 😒

anicka1981
7. okt 2011

@peti19 bol tu dokument, ze cisto statisticky ani jedno dieta co sa pichlo ihlou v pieskovisku nedostalo zltacku, a este si myslim, ze je nerozumnepustat deti na pieskoviska ako take, aspon do tych, ktore nemaju viko, ktorym sa daju zakryt, ked uz na nich nie su niake deti,okrem ihiel tak moze by aj kadeco ine, vykaly psov a maciak, a podobne,,,,,takze ja svojeho na verejne pieskoviska pustat urcite nebudem, radsej mu urobim sukromne pieskovisko u nas na balkone, alebo u babky, ale ako pisem, len take co sa da zakryt, a piesok by mal byt tiez cisteny, keby radsej tie peniaze za vakciny proti zltacke vycistili pieskoviska, tak by nemali cim strasit.....

anicka1981
7. okt 2011

a este jeden postreh, ked mame zapnuty cesky kanal, celkovo davaju vela reklam pocas vysielania na ockovanie,,, tam asi farmaceticke firmy pritvrdili,,,,, 😝

anicka1981
7. okt 2011

@peti19 a este k tym ihlam, ked sa pichne, moze dostat aj hiv, ale pravda, na to ockovanie nie je,,,, 😝 a urcite sa nevedia dockat, kedy najdu vakcinu aj na to, to sa bude ockovat.... a zarabat....

peti19
7. okt 2011

@anicka1981 tak to je pravda, no u nás také kryté pieskoviská nie sú - aspoň o nich neviem, takže ako píšeš jedine na balkóne alebo u babky...(ešte že máme babky na dedine) doteraz sme pieskoviská neriešili (malý má 8 mes.) ale by ma zaujímalo aj ako často ich mesto čistí, ale často to asi nebude... 😒 idem násjť ten dokument, čo si spomínala...

anicka1981
7. okt 2011
manof
7. okt 2011

@wivian s Dr. Bielikom sa osobne poznám a urobil na mňa dobrý dojem. I keď teda nebol som nikdy jeho pacientom, ale mám naňho dobré referencie.

manof
7. okt 2011

@peti19 mám. Napíš mi na sloboda.v.ockovani@gmail.com . Inak striekačky nepredstavujú riziko hepB. To len ihly.

stefi76
7. okt 2011

@anicka1981 Ja som v Košiciach nevidela ešte ani jedno zakryté pieskovisko, a svojmu 18 mesačnému synovi neviem zabrániť ísť na pieskovisko kedže chodí rád medzi deti. Podľa mňa je dosť veľká pravdepodobnosť že ak sa na pieskovisku nachádzajú použité striekačky môžu tam byť aj ihly.

manof
7. okt 2011

@anicka1981 HIV je pomerne krehký vírus, takže niekoľko hodín mimo telo by asi neprežil. Horšie je to s hepC, proti ktorej očkovanie nie je a tiež sa dá preniesť tou ihlou. Treba sa spýtať tých sebavedomých rodičov detí očkovaných proti hepB, že či sa neboja hepC. Jej výskyt je totiž porovnateľný ak nie vyšší než hepB.

z.u.z.k.a.
7. okt 2011

@denduska normalne som to dosiahla,ani som velmi nemusela ziadat, len som raz spomenula, ze mam obavu z MMR vakciny a tak proste malej zobrali krv, prisli vysledky, ze ma znizene IgA a doktorka mi hned povedala, ze v ziadnom pripade neockovat MMR vakcinou, ze to je zivy virus a ze mi napise papier.

peti19
7. okt 2011

@manof no on chcela asi tiež naznačiť, že keď tam je striekačka, tam môže byť aj ihla

denduska
7. okt 2011

@z.u.z.k.a. tak to si mala stastie, to je super 😉 a kolko ste mali tu hodnotu, ak si pamatas..? Aj ked mne je to uz jedno, lebo MMR nebudeme ockovat ani keby mala IgA 100, len chcem porovnat...nam robili odber v 17.mesiacoch, potom v 2 a pol rokoch a uz ma vsetky imunoglobuliny uplne v norme..

didulka85
7. okt 2011

@wivian v Ruzinove je homeopatka co sa zaobera NUO. Je to Darina Sturova. My chodime k nej.

z.u.z.k.a.
7. okt 2011

@denduska praveze hodnotu neviem , len tento tyzden som volala s doktorkou a kedze k mudr chodime inam,ako byvame,tak som tam ani nesla,ale poprosila som ju,aby mi prefotene vysledky poslala postou,ked mi rpidu,pozriem a napisem 😉

denduska
7. okt 2011

@z.u.z.k.a. ok, diky...ja len pre zaujimavost 😉 My sme mali 0,12...povedali ze sa odber musi o 3 mesiace zopakovat aby sa to mohlo potvrdit tak sme uz pre istotu vobec nesli 😅

eaka
7. okt 2011

ahojte, len som chcela, že sa rozbehla tak trošku debatka o očkovaní proti hpv v téme HPV

sirinka
7. okt 2011

@wivian ahoj, ja som bola v ruzinove u mirky partlovej, ak by si niekedy do buducna chcela...

sirinka
7. okt 2011

@anicka1981 neviem, ake stare dietatko mas, ale ja si neviem predstavit, ako by som mojim devam zakazala hrat sa na pieskovisku, ked je sucastou ihriska a ked su tam dalsie deti, ich kamarati, jedine, ze by sme tam vobec nechodili, navyse aj v skolke maju obrovske pieskovisko atd, atd....uplne sa tomu asi neda vyhnut...

anicka1981
7. okt 2011

@sirinka no u nas v skolke maju kryte pieskovisko,,,,a moj je este len 3 mesacny,,, ked tak nech si privedie kamaratov k nam 😉 , my dame kavu s mamickami 😀 , ale to neriesim, my mame skor maly okruh znamich, ale zato velmi dobrych,,, a na verejne pieskovisko urcite nepustim,,,snad dovtedy sa s tym este nieco urobi.... a jasne, ze uplne sa neda, ale pokial budem mat na to dosah, tak radsej nie, zase zdrava imunita potrebuje aj bacily, ale zase nebudem ho vystavovat riziku, ked nemusim 😉

kaja73
7. okt 2011

@anicka1981 tento postoj sa ti este utrase 🙂 Viem o com hovorim-tiež som mala rozne predsavzatia a ako rychlo sa menili 😝 St.syn fical na pieskoviskach od 20m a ml-dokonca od 15.-proste tam su deti,tam su maminky-ihrisk je plno krasnych u nas-drevenych velkych,no a nepusti tam dieta.
V lete tam dokonca lozili 7-8 m babena ,bose-a tak sa vytesovali.
Ozaj cas ukaže, čo sa da a co neda dodržat.
Konkretne toto predsavzatie sa u mna rozplynulo ako dym.
A podotykam, že doma sme mali a aj mame kryte velke pieskovisko-ale maly chcel deti-tie z ihriska.
Vyhra sa aj doma,ale tam je to lepsie-to kricia jeho ocka,ked tam ideme. 😲

anicka1981
7. okt 2011

@kaja73 no aj s tym pocitam, ako aj doteraz sa mi uz par predstav rozplynulo 😲 , ale tu kde byvame my, pieskoviska su stare, a vlastne bez piesku, upravovane su len na fare, tam sa da ist, a vo skolke, ale tie nie su pristupne pre deti z vonku, takze si myslim, ze az take pokusenie to nebude.... uvidime, ale rozhodne ho nepustim do neakeho spinaveho-pocikaneho piesku 😉 zase sa pametam, ako najlmadsi brat vyvracal mame kvietky a vydel hlinu, takze naozaj ako pises, uvidime

manof
7. okt 2011

@filmuska18 už si niečo robila na tom preklade? Ja len, že by som rád aj druhú časť seriálu uverejnil, tak že či to mám prekladať celé, alebo už niečo máš preložené...