Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

katja78
2. jan 2012

@molka - písala som, že je divné, že mi/vám ide o zdravie mojich detí? pýtala som sa na niečo úplne iné. Konštatovanie o "našich deťoch" treba dosadiť do kontextu odpovedí "3 dievčat" (denduska, anicka1981 a shakti9) a odpovede od eaka.

@anett9 - čo kto pije a konzumuje, ovplyvniť nemôžem 😅 vlastne od kompu toho človek veľa ovplyvniť nemôže, jedine ak stav vlastného účtu 😅 ale je zaujímavé spýtať sa, či sú si niektorí tu diskutujúci svojimi teóriami až tak istí, a či sú pôvodcovia týchto teórií o svojich tvrdeniach presvedčení.

@eaka - ""odporkyňa odporcov"??? vôbec nie, zatiaľ kopem len za seba, napríklad mi na "vypočutie oboch strán" celkom stačilo, keď som si prečítala tieto "prestrelky" (http://www.slobodavockovani.sk/news/ad-precoock...), odporúčam všetkých 5 častí, škoda, že ten web od dr.Blaškoviča už neexistuje, neviete niekto prečo?

anett9
2. jan 2012

@katja78 tiež si myslím 😉

katja78
2. jan 2012

a tento materiál som našla tiež na slobodavockovani:
http://www.llp.cz/_files/file/publikace/Analyza...
To len na margo neslobody v našom štáte, stihla som si prečítať jedine Belgicko (str.9-14), ani som netušila, že tam jestvuje reálna možnosť ísť za odmietnutie povinného očkovania (ktoré majú len 1 - proti poliomyelitíde), ísť do väzenia!!! vy áno??? najvyššia pokuta za toto odmietnutie bola pri jednom konkrétnom súdnom konaní. stanovená na 5500 eúr. Určite dočítam aj zbytok.

molka
2. jan 2012

@katja78 Katka, ja si myslím, že príliš chytáš za slovíčka, len aby si nás na niečom "nachytala". Z Tvojich vyjadrení mám pocit, že nás považuješ za ľudí, ktorí prepadli akejsi módnej vlne, niečo sme si prečítali na internete a hurá! Neočkujeme! Preto možno niektorí reagujú podráždene, pretože s nami komunikuješ "z hora" - aspoň ja to tak vnímam a keďže nemám rada takýto spôsob komunikácie, takéto dokazovanie si pravdy za každú cenu, tak sa na nejaký čas radšej vzdialim. Ja som si svojím presvedčením istá, ale mám pocit, že to tu stále píšeme dokola, aj tak tomu neveríš a snažíš sa nás presvedčiť, že tomu vlastne nikto z nás nerozumie. Ja nedokážem formulovať vety odborne, nie som lekár, ale som matka, ktorá svoje dieťa miluje a preto som sa rozhodla tak, ako som sa rozhodla. A naozaj ma veľmi uráža, ak som za svoje rozhodnutie (ktoré mi odobrila aj pediatrička), považovaná za nezodpovednú matku.

hobit
2. jan 2012

@petot
@prevenar dakujem

katja78
2. jan 2012

@molka - Kati, myslím, že (tentoraz) formulujem veci jasne a ozaj k veci. Otázky, ktoré sa ťažko zodpovedajú (či vám, keď ich takto formulujem, alebo mne, keď na mňa o chvíľu niekto spustí paľbu príbehov poškodených detí, lebo to sa mi bez zdravotnej dokumentácie ťažko dokazuje, čo dokazuje, ani fň sa nedá povedať z jednej anamnézy, hoc aj rodiča) sú otázkami na mieste.
Buď chce niekto zrušiť povinnosť očkovnia, lebo má pocit, že sa šliapu jeho ústavné práva, alebo preto, lebo sa bojí, ale ťarchu jeho strachu nie je možné objektívne dokázať, alebo to vie dokázať a potom má plné právo povedať, že vakcíny škodia v takých intenciách, aké sa tu prezentujú. ústava-strach-dôkazy. Fakt by to chcelo zapeklitě dobrého právnika, alebo nespochybniteľné a nevyvrátiteľné dôkazy. Zatiaľ sa asi stále hľadá.

olivova
2. jan 2012

@katja78 - citam citam 😀
vies, problem zdravie deti - hmmmm. Tema - nesuhlas s povinnym ockovanim - budem sa venovat tejto teme a trosku zdravia deti.
Zoberiem svoju vlastnu skusenost - mam 2 dcery. 11r. - ktoru caka ockovanie mmr ...Jej imunitny system je uzasny (dufam, ze ostane). Vsetky choroby, virozy zvlada uplne lahko, atb. mala naposledy mozno v 7-mi/ych rokoch...Otazka teraz pre mna - ockovat mmr? Podla informacii, ktore mam, na mups sa dievcata neockovali, tak, ako chlapci na rubeolu. Pozerala som neziaduce ucinky - zoberme si cukrovku (preto, lebo mam priklad, nepisem o kniznych pripadoch) - takze cukrovka ma vzrastajucu krivku a to dost nasobnu. Je zaujimave, ze po tomto ockovani poznam hned moje 2 susedy (zeby to bola nahoda - obe? chodia k tej istej lekarke - moja dcera ma odlisnu od ich deti), ktorym robia testy na cukrovku - viac som sa neinformovala - moje vedomosti siahaju len tam, kde im lekarka povedala - asi cukrovka, su potrebne testy...Na druhej strane rubeola v tehotenstve mojej dcery nie je nic moc...Ale rozhodla som sa, ze cukrovka je prilis velke riziko, potom nech sa rozhodne ona - doockovat sa moze vzdy, ak to ona uzna za vhodne...
A zoberme si moju mladsiu...ma skoro 4. Mam pocit, ze stravime vsetok cas v nemocnici na stacionari -aby som upresnila - ma problemy s dychacimi cestami - fakt dost velke - dobre bolo len leto...stale inhalujeme, stale pcham do nej hnusne lieky...Otazka znie - bolo vhodne ju ockovat aj napriek tomu, ze mala problem od narodenia? Nebol by priebeh jej choroby menej agresivny, keby sme jej aj tak mozno dost zlu imunitu nezatazili ockovanim? Preco mi lekarka zatajila negativne ucinky ockovania? - lepsie povedane - ja som si ich nepytala, tym padom mi o nich nepovedala. Je to spravne? Preco som sa nemohla rozhodnut - nedam ju ockovat ? Preco neurobila testy? preco ju poriadne nevysetrila? Ja ako pracujuci clovek v inej oblasti som spoliehala na jej informacie, na to, ze vie, co robi....
Mame tu dalsiu stranu - vela ludi v zahranici - urcite sa cestuje aj s babatkom - je lepsie ockovat alebo nie? Neviem, ci by som si trufla neockovat, ale ockovat s tolkymi latkami? 7 naraz??? a od 3 mesiacov??? prepana, to je taka zataz na imunitu, ze niektore deti to fakt nerozchodia....Preco sa nemozem rozhodnut, co jej dam ockovat a co nie? Preco som nutena zaockovat dieta vsetkymi moznymi latkami a preco sa nemozem rozhodnut - dame zaockovat o rok a len tym a tym?
Dalej tu mame lekarov, ktori tvrdia, ze tetanus dostaneme z prachu 😀 (pisala to jedna holka, tak mi to utkvelo v pamati). Myslis, ze ak ma ma lekar presvedcit o ucinnosti ockovania a zavaznosti chorob, proti ktorym sa ockuje, moze mi hovorit bludy? Hned v tej chvili zacnem pochybovat o jeho schopnostiach, o jeho vedomostiach a aj o ockovacich latok...
Zoberme si taku poradnu mudr. spanikovej - citala si jej poradnu o ockovani? Ved jej rady su smiesne...Ak lekar tvrdi, ze ockovat aj v pripade nadchy, nech ide do kelu... V tom pripade zacnem pochybovat...co samozrejme som ( to je len priklad, skus citat, co radi....)
Preco nepriznaju, ze negativna reakcia moze byt z ockovania, ked je to napisane na letaku??? Ak mas ine lieky - take atb. - hnes sa lekar spyta - ako ich dieta znasa? mozem ich predpisat znova? Zazila si toto s ockovacou latkou? Nepoznam nikoho....Este ti budu do oci klamat - nic len klamat, pretoze co to je, ak je to tam napisane a este aj v tv sa dozvies, ze to nie je pravda...tak potom co to je?
A posledna informacia - je uzasne, ked mas na ocko latku napisane ze - akcia 😀 😀 😀

Takze ja som s ocko skoncila...Pre mna su to prilis velke rizika, aby som to dovolila...

petot
2. jan 2012

@katja78 Opäť si si odpovedala sama. Tak ako pri cholere, aj pri poliomyelitíde sú rozhodujúce životné podmienky, konkrétne hygiena a sanitácia. Podstatná je ochrana pitnej vody pred kontamináciou, kanalizačná sieť a osobná hygiena. Tieto okolnosti sa v povojnových rokoch podstatne zlepšili a preto vymizlo aj polio. Od roku 1960 boli už všetky prípady spôsobené vakcínou. Ďalším faktorom boli zmeny v diagnostike, pretože predtým sa za polio označovalo množstvo príbuzných diagnóz, so zlepšením diagnostiky sa aseptické / vírusové meningitídy vyčlenili do samostatných kategórií.

Ak Ťa zaujíma presný spôsob, ako WHO dospelo k hranici 10/100000 u TBC, tak si tie informácie pohľadaj. Ale aby si nebola sklamaná. V očkovaní väčšina akýchkoľvek čísiel pochádza z "kvalifikovaného odhadu".

petot
2. jan 2012

@katja78 Jedna z mála vecí, ktoré je možné pri očkovaní pomerne presne zmerať, sú hladiny protilátok. To sú pekné čísla na ukazovanie. Ale kto sa ponoril hlbšie, ten zistil, že informácie o hladinách protilátok nehovoria NIČ o ochrane pred ochorením, a že vlastne aj hodnota, ktorá sa považuje za hranicu dostatočnú pre ochranu, tzv. "ochranná hladina", je opäť len "kvalifikovaným odhadom".

Takže aj tých málo presných čísiel, ktoré máme v očkovaní k dispozícii, má len minimálnu skutočnú informačnú hodnotu.

anicka1981
2. jan 2012

@katja78 ty sama nevies co chces, a na co sa pytas,,, to asi preto, ze tu nikto nepise to co by si chcela pocut... dalej na teba reagovat nebudem, papa

vavrenka
2. jan 2012

@katja78 prave som docitala posledne stranky a tvoje prispevky. nie je mi jasne, co chces zistit. Na ake otazky hladas odpoved? v com mas otaznik, neistotu? nad cim uvazujes, resp. co zvazujes?
@anet - len tolko - chcem ti dat feed back - neprijemne a sarkasticky reagujes. preco?

katja78
2. jan 2012

@petot - len si zabudol odpovedať, kedy boli u nás zaznamenané tie "všetky ochorenia na polio po zavedení očkovania"? konkrétne ma zaujímali paralytické a smrteľné prípady...to akože všetky tieto prípady sa od r.1960 preklasifikovali na aseptické meningitídy? a prečo sa teda nevyskytujú aj dnes nejaké prípady (napríklad zavlečené z Poľska, odkiaľ je stále možnosť vylučovať pôvodcu zo živej vakcíny, ktorú tam ešte pred rokom určite používali, dnes neviem), keď už sa u nás 6 rokov očkuje tou " neefektívnou" neživou vakcínou?
- o protilátkach mi nehovoríš žiadnu novinku, len mám niekedy pocit, že táto informácia sa interpretuje ako kedy kto potrebuje
- a veď skús pohľadať aj Ty o tom zdroji, že tento oficiálny dôvod zrušenia tbc vakcinácie je len tak naoko, potešilo by ma to 😉 vďaka

katja78
2. jan 2012

@anicka1981 @vavrenka - fu, dievčatá, radšej vám odpoviem, lebo vaše reakcie sú lepšie, ako keď ma tu podaktoré v minulosti častovali.... ... ...ale, asi sa neubránim skutočne tomu slovíčkareniu, nevadí? 😅

prevenar mi dnes napísal: "kazdy kto si precita tuto diskusiu si uz spravy vlastny nazor." "uz mi neostava nic ine, len ti popriat vela stastia pri dalsom ockovani ..budes ho potrebovat." ... ja to chápem tak, že prevenar (a možno veľa vás ostatných), práve mňa považuje za nezodpovednú, ale konkrétny dôvod je zrejme ten, že som si spravila iný, podľa vás zrejme nesprávny názor.
molka mi dnes napísala: "A naozaj ma veľmi uráža, ak som za svoje rozhodnutie (ktoré mi odobrila aj pediatrička), považovaná za nezodpovednú matku." ... čo som však nikdy netvrdila, (neviem, Kati, prečo Ťa moje slová urážajú 😕 svoj názor na vaše rozhodovnie som Ti už napísala dávnejšie), a práve otázky, ktoré vás tak znepokojujú, alebo nechápete, o čo mi ide, by sa dali voľne preložiť tak, že - je tu niekto skutočne cítiaci zodpovednosť za škodlivosť očkovania (nielen pre svoje deti), až do takej miery, že si mylsí, že je treba ponechať nielen voľbu, ale aj komplet celú platbu za komplet všetky očkovania na rodičov?

eaka
2. jan 2012

@katja78 Podpora očkovania laickou verejnosťou je veľmi silná, aj keď podľa toho, čo som tu čítala, vlastne mnohí nevedia, ani proti akým ochoreniam očkujú. Ale často sem príde zástanca/kyňa očkovania a povie, neočkovanie je módny trend, všetci vystavujete svoje deti chorobám, bude tu opäť stredovek, vrátia sa sem všetky choroby, očkovanie vymlátilo choroby a bla bla bla... bez toho, aby niečo o očkovaní fakt vedeli, proste tu prídu opakovať tieto naučené formulky.. neraz sa stalo, že sem nejaká takáto osoba prišla a po dvoch stranách urážok bol ďalší jej koment v zmysle "aha.. no to je zaujímavé.. asi sa na to pozriem bližšie.." Proste často sem niekto príde nadávať bez toho, aby mal akékoľvek argumenty, ale nie o tom som chcela.. Pri takejto situácii, je možnosť zdobrovoľniť očkovanie ale zanechať očkovanie platené štátom oveľa "pretlačiteľnejšia" ako snaha, aby bolo očkovanie dobrovoľné a zároveň jeho zástanci, aby si ho platili. Aj v zahraničí zaočkovanosť napriek dobrovoľnosti moc neklesá. Túto iniciatívu vnímam ako snahu o možnosť vlastného rozhodnutia s tým, že je tu veľká ochota vysvetľovať a pomáhať osobám hľadajúcim informácie, ale nie tlak na presadenie názoru neočkovať za každú cenu... A ako vravím, ak by bola možnosť presadiť dobrovoľnosť vakcinácie, tak varianta bez spoplatnenia vakcinácie jej zástancom by mala podľa mňa väčšiu šancu prejsť..

vavrenka
2. jan 2012

@katja78 aha, uz rozumiem.
za seba mozem povedat, ze som za slobodu v ockovani a rada by som presvedcila co najviac lekarov, aby pred kazdym ockovanim podrobili dieta podrobnym imunologickym vysetrenim a odobrali mu rodinnu anamnezu ohladne ochoreni rodicov a prarodicov. A az keby boli vsetky vysledky negativne, tak by som zvazila ockovanie- monovakcinu bez zbytocnych kontroverznych pridavnych latok a s mrtvym virusom/bakteriou.. ale asi by som neockovala 😅 a velmi by som chcela presvedcit vsetkych rodicov, aby si zhanali info nuz a .. aby nedali svoje dietatko ockovat. 😉, len viem, ze to je na rozhodnuti kazdeho z nas.
a to druhe - ci nechat rodicom, ktori sa rozhodnu pre ockovanie preplacat ockovania - nad tym som neuvazovala. jaj, kiez by sme legislativne boli v stadiu, ze by sme sa realne museli a mohli zaoberat touto otazkou..
k faktom- preco neockovat - sa clovek velmi tazko dostane, lebo globalne (myslim celosvetovo) prevlada vacsi zaujem ockovat ako neockovat. Tento trend udavaju ti, ktori su pre vesle- farmaceuticke firmy. A kedze ide o obrovske peniaze (o ich zisk) drzia pod kontrolou o.i. a hlavne informacie, ktore su proti ich produktom- to je ich najvacsia zbran - dezinformovanie. Su taki mocni, ze ovladaju aj media. Znie to ako jedna z konspiracnych teorii, len ja tomuto fakt verim.
Ina otazka je - ci je ockovanie principialne prospesne a potrebne a ak ano, tak za akych okolnosti a pre koho.

katja78
2. jan 2012

@eaka @vavrenka - myslím, že k informáciám o čomkoľvek sa dnes človek dostne ľahšie ako kedykoľvek inokedy. Raz za čas do tejto témy príde síce niekto neinformovaný, pre vás s názormi so stredoveku, ale ani z vašej strany nie je núdza o polopravdy a dojmy 😅 ale ku každému, o ktorom si to myslím, nemám čas ani energiu sa vyjadrovať. Vlastne ani neviem, prečo som sa tu zas ocitla, keď už som sa zapovedala 😨 ale neberte to, prosím, ako "pohľad zhora", lebo fakt sa snažím byť maximálne čitateľná a korektná.
Aha, to mne je jasné, že zdobrovoľniť a nechať preplácanie po starom, je vo svete bežné, v západnej Európe sa dokonca čiastočne alebo úplne hradí aj (u nás) nepovinné očkovanie, napr. Rotarix.
Len som myslela, či náhodou to nebude tak, že niekto aj chce rozhodnúť podľa seba, lebo sa bojí, a zároveň sa bojí, ako by tento svet vyzeral, keby si očkovanie mohli dovoliť len tí skalopevne rozhodnutí a aj majetní (alebo si na to možno zoberú pôžičku).
Lebo ako tvrdíte, že verejná mienka ľahko podľahne mediálnym informáciám, že sa dá ľahko manipulovať, tak v tomto prípade by asi verejná mienka nejasala, že na to, čo bolo doteraz obligatórne, si zrazu musia hlbšie siahnuť do vrecka, hlavne keď sa tu ľahko dajú zohnať informácie, že ve´d to vlastne k životu nie je treba a možno mi to aj uškodí 😨 .
U nás ešte veľa rokov potrvá, kým sa zdravie a primárna prevencia (hlavne v rodine) stane skutočnou hodnotou a patrične zodpovedne (aj z ekonomického hľadiska) sa k tomu budeme vedieť postaviť. Ale to som už odbočila hodne ďaleko, a možno tieto posledné vety si každý vyložíte tak, ako to vidíte vy. 😅

eaka
2. jan 2012

@katja78 K informáciám sa dostať dá..ale je ich také kvantum, že žiaľ mnohí radšej prelúskavajú info o kočíkoch ..

vavrenka
2. jan 2012

@katja78 ja to beriem tak, ze som sa musela rozhodnut, ci ockovat alebo nie. a musela som sa rozhodnut ktorym info verit. ci tym pre ockovanie alebo proti ockovaniu.
o com si ohladne ockovania presvedcena ty? to stou prevenciou uplne suhlasim.

katja78
2. jan 2012

@olivova - u staršej Ťa trápi diabetes, tak tu sú informácie z druhého súdka, sú písané dosť odborne, aj ja mám čo robiť, aby som pochopila detaily 😅 :
- túto stránku poznáte, súhrn na konci je jasne napísaný http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2010_06.htm
- táto práca je veľmi detilná, ale pochádza z pera odborníka, podľa mňa nezaujatého (vzhľadom na očkovanie), možno nájdeš viac odpovedí na stranách 23-30: http://www.lmg.cz/cteni/cteni7.pdf
- podľa vyššie-uvedených stránok (ktoré sa zhodujú s oficiálnou literatúrou, aj keď tej možno veríš najmenej 😅 možno preto, lebo je pre Teba ťažko čitateľná) je dnes snaha zozbierať dôkazy (zohľadňujúce aj očkovanie), ale predpokladajúce kľúčový význam prvého kontaktu dieťaťa s kravským mliekom. Vo svete bežia viaceré štúdie, počet zaradených novorodencov/detí je niekoľko desiatok tisícov celkovo, v našich končinách najznámejšia je TRIGR (= randomizovaná dvojito-zaslepná štúdia, ktorá má otestovať hypotézu, či hydrolyzované UM vedie k zníženiu DM1 u geneticky náchylných detí v porovnaní s normálnym UM - randomized, double-blinded trial. The hypothesis to be tested is whether hydrolyzed infant formula compared to cow's milk-based formula decreases risk of developing type 1 diabetes in children with increased genetic susceptibility).
Výsledky sa ešte len očakávajú.
http://www.trigr.cz/
- táto knadská stránka je skôr laicky písaná, tiež hovorí niečo podobné: http://www.infactcanada.ca/RisksofFormulaFeedin...

- nepochopila som dobre, čo je Tvojej mladšej dcérke 😕 čiže neviem, na základe čoho hodnotíš vzťah k očkovaniu. Denduska dnes písala, že " mam doma takmer dvojrocne neockovane dieta, ktoreho imunitu zhumplovala obycajna chripka v 8.mesiacoch, od ktorej je permanentne chore, prestalo riadne priberat, rast aj vyvoj ako taky sa mu spomalil..teraz to zacina dobiehat. Ak by bolo ockovane, 100% z toho obvinim ockovanie." Neviem, či sa chápeme...

- clostridium tetani v prachu vo vzduchu, či v prachu zeme? 😕

katja78
2. jan 2012

@vavrenka - a presvedčili Ťa informácie z akých všetkých zdrojov? keďže mám lekárske vzdelanie, tak staviam svoju ďalšiu (očkovaciu) anabázu na odborných faktoch. Ale na túto tému tu už raz bola búrka, čiže netvrdím tým automaticky (aby ste mi to nejako nenalepili na čelo), že sa nemôžem mýliť, ale z toho, čo som prečítala, naštudovala, zažila v praxi mám zatiaľ taký názor, že sa nebojím očkovať svoje deti.

olivova
2. jan 2012

@katja78 - automaticky, ked dieta dovrsi 3 mesiace (pripadne vek na ockovanie), podme ockovat...Hlava - nehlava....Ziadne argumenty matky lekar neuznava - ako sa pisalo vyssie - ak su aj dake neziaduce ucinky - uz velke, automaticky hodia dieta do nemocnice - vsak na zachranu zivota...Otazka znie: Je naozaj nutne zachadzat az do takych krajnosti, len aby bol splneny ockovaci plan?
mladsia dcera - netvrdim, ze ockovanie sposobilo ochorenie mojej dcery. Ja tvrdim, ze ockovanie prispelo k totalnej agresivite choroby tym, ze uplne ochromilo uz dost labilny imunitny system. Mozno, keby sme ho odlozili - v jej pripade uplne odmietli , nebola by na tom tak zle ako teraz ...Moje dieta nebolo este ani 1 den zdrave... Ale kto mi poda informacie, ak si ich sama nenastudujem, ze? Dalej tvrdim, ze vedlajsie ucinky po ockovani mala horsie ako mi boli povedane - ale to som sa dozvedela az po ockovani z pribaloveho letaku, ktory ma ani nenapadlo pytat si, pripadne ho najst...A este tvrdim, ze napriek tomu, co na tom pribalovom letaku bolo - ake vedlajsie ucinky, lekar za vedlajsie ucinky z ockovania nepovazoval.... Takze co si mam mysliet.
K tej cukrovke - precitala som zbezne jeden link zatial a je tam krasny spustat zadrenky - rubeola - takze ta vakcina nie je az tak nevinna a nieco to spustat musi, ked ta krivka tak vyskocila...Nech mi nikto nehovori, ze je to len zo stravy......Tie dva spomenute pripady som si ucelovo odsledovala..musim este zistit, ako dopadli. To by bola privelka nahoda... Hovorim o cukrovke , ktore dostanu deti cca 12-13 rocne...tam dost vyskocila krivka.

manof
3. jan 2012

10 najvýznamnejších správ o očkovaní z roku 2011
http://www.slobodavockovani.sk/news/a10-najvyzn...

Očkovacie ohliadnute sa za rokom 2011:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovacie-o...

manof
3. jan 2012

@katja78
Odborným faktom je, že po očkovaní hexavakcínou bolo v Nemecku hlásených vyše 100 úmrtí.
Ďalším odborným faktom je, že hlásenosť nežiaducich účinkov sa v Nemecku odhaduje na neuveriteľných "do 5%" (u nás je hlboko pod 1%), čo znamená, že reálne tých úmrtí mohlo byť cez 2000, a to čisto po Hexe, nehovoriac o ďalších vakcínach.
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyse-100-mr...
http://www.slobodavockovani.sk/news/nevysvetlen...

Takže ďakujem, neprosím. Radšej risknem čierny kašeľ, ktorý v prípade potreby budem riešiť vitamínom C.

petot
3. jan 2012

@katja78 Mňa osobne až tak nezaujíma, kedy presne nastali "všetky ochorenia na polio po zavedení očkovania", takže Ti to neprezradím a budeš si to musieť zistiť sama. A potom sa nezabudni podeliť. Takto to u nás funguje.

Zmena klasifikácie neprebehla zo dňa na deň, bol to niekoľkoročný proces. Laboratórne metódy najprv museli byť vyvinuté, potom sa museli dostať do širokej dostupnosti, muselo sa zvýšiť povedomie o nich v lekárskej verejnosti a museli sa začať aj používať.

Vzhľadom k tomu, že prenos vakcínového poliovírusu je, tak ako aj v prípade divokého vírusu, je najbežnejší v rámci rodiny a úzkych kontaktov, vôbec sa nedivím, že tu masovo nenastáva prenos cez hranice s Poľskom. Okrem toho, výskyt paralýz z takéhoto prenosu je menej než 1 na 200000 očkovaní. Inými slovami, aj keby tu boli napríklad stovky prípadov prenosu (čo naozaj nepredpokladám), je veľmi nepravdepodobné aby nastala čo i len jedna paralýza kvôli cezhraničnému prenosu z Poľska.

Mám dojem, že Tvojím zámerom je len rýpať, pretože ak máš skutočne lekárske vzdelanie, mala by si byť schopná zistiť si tieto informácie sama.

petot
3. jan 2012

@katja78 V článku, ktorý si sem dala a tému cukrovky, @olivova postrehla veľmi správne, že chronická infekcia vírusom rubeoly je významný rizikový faktor diabetu. Pritom očkuje sa oslabeným vírusom, u ktorého je podľa zdravého rozumu oveľa väčšie riziko, že nevzbudí dostatočne ráznu odozvu imunitného systému (to by sa bralo ako nežiaduce, lebo priveľa ľudí by po očkovaní regulére ochorelo) a preto má aj väčšiu šancu stať sa chronickým. O to viac, že počas očkovania dostane telo nárazovo 2 ďalšie vírusy s ktorými sa musí vysporiadať. Podľa niektorých medicínskych názorov, imunitný systém malého dieťaťa je nezrelý a nevie sa zmysluplne vysporiadať s viac než 1 vírusovou infekciou naraz. A tu máme hneď 3. V prípade vakcínového osýpkového vírusu už boli preukázané prípady chronickej infekcie, a veľmi často to bola osýpková infekcia črevnej sliznice u detí trpiacich autistickou enterokolitídou. Myslím, že je len otázkou času, kedy sa niečo podobné preukáže u rubeoly.

Druhým z trojice vakcínových vírusov je mumps. Pankreatitída je jednou zo zriedkavých komplikácií divokého mumpsu a nevidím žiadny dôkaz, že by to pre vakcínový kmeň nemohlo platiť.

Ďalšou pozoruhodnosťou je, že v prípade vakcínového vírusu boli pozorované protilátkovo-vírusové komplexy, ktoré sa pri prirodzenej infekcie nevyskytujú, a ktoré poškodzujú pankreas. Pripočítajme k tomu samotné živé vírusy rubeoly a mumpsu, a extrémny, neprirodzený stav imunitného systému z virémie po šokovom INJEKČNOM vpravení 3 živých vírusov rovno do krvného obehu, obíduc signále mechanizmy slizníc, a naozaj nevidím nič nepochopiteľné na možnosti, že toto u časte detí povedie k diabetu.

A teraz sa pozrime, čo sa naozaj udialo. Pozri si štatistiky detskej cukrovky a zistíš, že počty skokovo vzrástli po zavedení vakcíny proti rubeole a po zavedení 3-kombinácie osýpky-mumps-rubeola. Prekvapenie? Ako pre koho, pre mňa nie.

V článku sa ďalej uvádza iný mechanizmus - molekulárne mimikry. Ten je veľmi zaujímavý, pretože napríklad vakcína proti hepatitíde B obsahuje molekuly podobné myelínu, a práve táto vakcína sa najviac spája s roztrúsenou sklerózou a ďalšími demyelinujúcimi autoimúnnymi ochoreniami. Ak Ťa to teda naozaj zaujíma, skús pohľadať, ktorá vakcína obsahuje molekuly podobné tým, ktoré sa vyskytujú v štruktúrach B-buniek pankreasu.

petot
3. jan 2012

@katja78 Aby som upresnil, tie protilátkovo-vírusové komplexy sa preukázali pre očkovanie proti rubeole. Z tohto pohľadu teda očkovanie môže predstavovať ešte väčšie riziko diabetu než prirodzená infekcia rubeolou. Štatistiky detskej cukrovky tomu nasvedčujú...

vavrenka
3. jan 2012

@katja78 dobra otazka. asi odpoveim pre teba nedostatocne- nie som velmi fakticky typ a ani argumentacny 😉 , skor intuitivny.
no, presvedcili ma:
skusenosti rodicov, ktorych deti ochoreli v casovej suvislosti s ockovanim (mame aj v rodine), hoci viem, ze lekarska obec vseobecne odmieta davat ockovanie a ochorenia po nom do pricinnej suvislosti.
pridavne latky vo vakcinach - ich skodlivost/neskodlivost su na to velmi rozdielne nazory - dokonca aj v odbornych kruhoch, tak som si povedala, ze pokial sa odbornici nezhodnu na tom, ci su vakciny z tohot pohladu bezpecne, nebudem riskovat
obsah samotnych vakcin/polyvakcin - aj tu sa odborna verejnost rozchadza velmi razne. vazne som bola zmatena, ked primar neurologie v tv jasne vystupil proti celoplosnemu ockovaniu a hovoril o zavaznych vedlajsih ucinkoch vakcin a na druhej strane, hlavny epidemiologicka vyrazne schvalovala vakciny ako nieco velmi bezpecne a bez neziaducich ucinkov.
zive vakciny - z toho mam des, uplne uprimne
som presvedcena, ze ockovanie zvladnu iba deti nie len javiace sa ako zdrave, ale ja so zdravou imunitnou predispoziciou, t.z. aj matka aj otec, por. stari rodicia nemaju autoimunne ochorenie, vratane chronickych traviacich tazkosti
a myslim si, ze vakciny su povodne vyvinute naozaj pre zdravych jednotlivcov, nie pre dnesne deti a ich zatazenie z mojho pohladu - rizikovymi faktormi - ovzdusie, potraviny, spominana chorobnost v rode, stres, emocionalne stradanie atd... potom fakt nikto nevie presne odhadnut, ako vakcina (mozno vyrobena bezpecne pre zdrave dieta) pri takychto detoch (ktorych je coraz viac) vypali. ich imunitny system prsote vakcinu nezvladne a poda abnormalnu odpoved, resp. ziadnu
no a potom- trosku vrtam do TCM- tradicna cinska medicina - (mam rada holisticky pohlad na cloveka, nie alopaticky), jej pohladu je kazda vakcina velkym potenicalnym nebezpecenstvom. (vysvetlenie je na dlhsie)
a zaoberam sa trochu travaicimi zalezitostami a ich prepojeniu s imunitou- a vynikajuca knizka mi opat len potvrdila, ze pozor na ockovanie. vola sa Syndrom travenia a psychologie.
no a aby som to zhrnula: podla mna vakcina ako taka (pokial nie je kontaminovana a nema v sebe skodlive vedlasie latky) nie je jedinym spustacom "postvakcinacnych" ochoreni, resp. nie je ich pricinou, ale je jednym z vyznamnych rizikovych faktorov pri horeuvedenej skupine.
je pravda, ze x deti nema ziadnu reakciu a prejdu ockovanim v pohode, lenze ockovacia latka, ako nieco cudzorode si vie pockat v skrytosti aj roky. a kedze to nikto neskumal - ziadny longitudinalny vyskum ohladne ucinkov vakcin a ich mozneho prepojenia s ochoreniami vo vyssom veku - su to len hypotezy a domnienky. lenze mozno pravdive.. to je v kocke asi vsetko

tean
3. jan 2012

@petot
samozrejme, za katja78 iba rype. Je to arogantna osoba
Vid historiu
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/
jeden z prejavov arogancie - 22:38
doporucujem ignorovat, je to strata casu.

didulka85
3. jan 2012

@tean ze to niekoho bavi chodit do tejto temy raz za par mesiacov vyryvat...