Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
13. júl 2010

@lucula73 rok a pol

lucula73
13. júl 2010

@tin007 a fakt ešte nebolo zaočkované?do mojho dostala dokina len prevenar,ale s tým som viacmenje súhlasila,lebo moja dcérka mala s pneumokokom veľa problémov,,,,tak jeho som dala,aj keď som o tých kmenoch,čo sú tam počula... 😝

tin007
13. júl 2010

@lucula73 maly ma ock. proti tbc (automatika v nemocnici 😠 ) a 2x hexu, tot vsjo, prevenar pre neho nie je povinny, lebo sa narodil este v 2008

lucula73
13. júl 2010

@tin007 prepáč že ťa otravujem...a teda ty si vlastne odmietla až to tretie očkovanie?a to je nejaká iná vakcína ako tie dve,myslím čo sa týka zloženia.....

tin007
13. júl 2010

@lucula73 ja som "odlozila" 3 davku hexy, pri prvych dvoch som este nemala ziadne negativne informacie, tie ku mne prichadzali postupne a tak som zacala studovat a hladat

lucula73
13. júl 2010

@tin007 ok,ďakujem ti.....poprosím neurologičku,nech mu tam napíše,že očkovanie ešte odkladá a zatiaľ to tu doštudujem..... 🙂

tin007
13. júl 2010

@lucula73 napr. som zistila, ze moja mama mala zle reakcia na viacero vakcin, co pravdepodobne suvisi s jej mensou toleranciou laktozy (ktora je pritomna vo vakcinach a teraz netusim, ci vo vsetkych), taktiez som si precitala pribalovy letak a zistila, ze ockovanie by mohlo vyprovokovat vypuknutie autoimunitnych ochoreni, ktorych je moje dieta, zial, nositelom (a verim, ze to pri nositelovi ostane) atd.

lucula73
13. júl 2010

@tin007 -je to inak hrozné,čo do nás pchajú teda......ešte že mi ho aspoň tou bcg nezaočkovali,on mal už mesiac,keď sme šli domov....

manof
13. júl 2010

@tin007
To máš na DVD ten dokument The Vaccine War?
Stiahla by si to do PC a dala na rapidshare alebo niečo podobné?

manof
13. júl 2010

@sabiatko

Neboj nič. Ak by si predsa len bola neistá ohľadom zákonov, kľudne Ti prídem robiť právneho zástupcu (keď preplatíš cestu zo Žiliny).

maggie2
13. júl 2010

@kristi Nijaký doktor na svete Ti nedá písomnú záruku ani Ti neodprisahá, že po podaní vakcíny (napr.bcg) dieťa nedostane život ohrozujúci kolaps, šok, zástavu dýchania a podobne. Je to iba Tvoje riziko a nie ich. Tvoje dieťa znášalo očkovanie dobre, vyplýva z Tvojich vyjadrení. Áno, pretože spadalo do štatistického priemeru detí, ktorým sa po podaní vakcíny nič nestane. Ale priemerne minimálne jedno dieťa z počtu 10.000 (desaťtisíc) detí tieto vážne komplikácie dostane (napr.BCG vakcína). To je drahá daň, nemyslíš? Aby deti trpeli strašlivými bolesťami, vedľajšími účinkami ba až životom vo väčšom počte než je štatistická skutočná chorobnosť až úmrtnosť na tbc?

lucula73
13. júl 2010

@maggie2 a ty máš info,ako je to s TBC na Slovensku?nečítala som tu ešte všetko,tak neviem.... 😒

manof
13. júl 2010

@petruci6
Srdečná vďaka za pomoc. K Petícii za slobodnú voľbu v očkovaní je stránka:
http://www.sloboda-v-ockovani.sk/peticia/

Tam nájdeš všetko potrebné. Dokonca aj maďarský preklad, ak by bolo treba. 🙂
Prípadné otázky rád zodpoviem.

beruska2x
13. júl 2010

ja teda souhlasim s kristi, vy delate jako kdyby ocko bylo nej hrozba a zlo na zemi, nemyslite ze nekdo si dal sakra praci aby vase deti pred temi nemocemi ochranil 😅

@maggie2 statistika? a jaka je pravdepodobnost ze se dite zrani/zemre pri nepozornosti rodicu, dopravní nehode, hre, utopi se - nebo jinou nestastnou nahodou...

to bys nemohla vyjit z domu aby se nikdy nic nestalo... 😖 neni to uz trosku paranoia a fanatismus?

manof
13. júl 2010

@kristi
Ty sa možno do vecí, ktorým nerozumieš, nepletieš (potom síce nechápem, čo tu hľadáš, ale OK) a necháš za seba rozhodovať druhých, a ja (a nielen ja) sa snažím veciam, ktorým nerozumiem, porozumieť aspoň tak, aby som sa mohol, keď to bude potrebné, sám slobodne a zodpovedne rozhodnúť.

Ktorý prístup je správnejší a zodpovednejší, nech posúdi každý sám.

manof
13. júl 2010

@lucula73
Máme s manželkou tri deti (7-, 2 a pol-, a pol-ročné) a ver tomu, že keby som žiadne nemal, tak o túto tému ani nezakopnem.

maggie2
13. júl 2010

@lucula73 veď to sú normálne dostupné štatistiky na internete. Národný register TBC, grafy, tabuľky. Najväčšiu šarapatu robia dospelí starší nakazení ľudia. Odmietajú sa liečiť, utekajú z liečební TBC. Práve na týchto nakazených platí zákon že nesmú odmietať liečbu. Ale pre ktorého lekára nie je jednoduchšie vypĺňať pracovný čas ošetrovaním čistučkých batoliatok po vedľajších účinkoch vakcín, čistiť hnisavé rany atď, než naháňať zapáchajúcich bezdomovcov, alkoholikov a kadejakých neprispôsobivých občanov za pomoci polície a strážiť ich a nútiť k liečbe? To by bolo skutočné eliminovanie a predchádzanie nákazám. Nie šikanovanie mamičiek v priestupkových konaniach.

manof
13. júl 2010

@kristi
"pride mi fakt normalni svoje dite nechat ockovat proti cemukoliv, co by ji mohlo ublizit"

Potom treba zvážiť, či je práve táto téma to pravé pre Teba...
Alebo máš potrebu spoznať aj iný názor, než ten Tvoj aktuálny? Tvoje vyjadrenia totiž o tom nesvedčia.

edusik
13. júl 2010

@tean a monaf, ste nejako veľmi bojovne naladené, ako tu tak čítam, nie som jediná, kto vám napísala,aby ste trocha zvolnili.... ak to máte tak naštudované, tak to hlavne riešte niekde,kde to bude mať aj nejakú reálnu odozvu., tu veľa masla nenamútite, len sa budete naťahovať s osobami ako ja, ktoré majú triezvy pohľad - ináč v mojom príspevku nie je spomenuté, že som 100% zástanca očkovania . Neurážam nikoho, len sa mi to zdá v tejto "chemickej" dobe troška prehnané, veď si dobre rozoberte čo jeme každý deň, čo bežne v domácnosti používame - všetko je samá chémia... jedine žeby ste boli tie ortodoxné bio matky a žili na nejakej agrofarme, v tom prípade by som sa nedivila vášmu zanieteniu - to by som pred vami dala klobúk dole ( to myslím vážne - nie je v tom žiadna irónia ).

sabiatko, máš pravdu. A čo sa týka nezahojenej ranky, to je ťažké - asi závisí od názoru lekárky, kamoš.dcérke naša doky odložila zaočkovanie, takže to je asi len fakt na nich...

manof
13. júl 2010

@maggie2
No nič v zlom, ale to, že po očkovaní nevidíš nijaké známky poškodenia na ani-nie-ročnom dieťati, ešte vôbec neznamená, že k žiadnemu poškodeniu nedošlo. To sa môže prejaviť až po rokoch, takže tvrdiť, že očkovanie dieťaťu nijak neublížilo by bolo adekvátne možno tak keď bude mať 40 rokov.

maggie2
13. júl 2010

@beruska2x veď Ty si to práve vystihla !!!!! Áno, dalo by sa to nazvať paranojou a fanatizmom ale nie nás, ale toho, kto nás núti očkovať dieťa preto, že mu hrozí nákaza s pravdepodobnosťou 1:100000. Oveľa väčšia pravdepodobnosť je, že sa stanú horšie veci, ktoré si napríklad vymenovala, a napriek tomu vychádzame z domu, chodíme tam, alebo tam, robíme to alebo ono. Tak buď sama k sebe úprimná a odpovedz si teraz sama. A tú sakra práci, kterou si někdo dal, podľa Tvojich slov, možno kľudne doplniť i tak, že tá sakra práce veľmi dobre vynáša, farmafirmy majú také zisky o akých sa nám ani nesní. I vďaka štátnym zákazkam a objednávkam vakcín, ktoré ľuďom nanucujú.

tin007
13. júl 2010

@edusik zakladny rozdiel medzi ockovanim a prijmanim potravy je v tom, ze vakcina ide priamo do svalu, odkial sa dostava v podstate bez prekazok do krvneho obehu, napriek tomu strava prechadza traviacou sustavou, ktora z velkej casti elmininuje rozne skodliviny, ktore sa v nej nachadzaju
iank tean a manof su muzi (ale pohoda, to je len poznamka pod ciarou)

maggie2
13. júl 2010

@manof áno je to pravda, ale moja odpoveď smerovala konkrétne kristi, ktorá ZATIAĽ zlé skúsenosti nemá.

manof
13. júl 2010

@beruska2x
"statistika? a jaka je pravdepodobnost ze se dite zrani/zemre pri nepozornosti rodicu, dopravní nehode, hre, utopi se - nebo jinou nestastnou nahodou..."

Možno si si neuvedomila, že presne tento argument môžeme použiť proti očkovaniu:
Aká je pravdepodobnosť, že dieťa chytí TBC? Na Slovensku možno jedna k miliónu (pokiaľ nežiješ v rómskej osade), v Česku ešte menej.
Čo detská obrna? Prakticky nula (posledný výskyt v roku 1960).
Čo záškrt? Prakticky nula (posledný výskyt v roku 1980).

To, že do Teba udrie blesk, je pravdepodnejšie. Prečo sa teda stále deti proti týmto chorobám očkujú, čo nepochybne je veľkým zdravotným rizikom, keď je to zbytočné?

Takže toľko k epidemiologickej štatistike.

manof
13. júl 2010

@maggie2
No však áno, ja som len chcel upozorniť, že aj keby hneď teraz prestala očkovať, tie nežiadúce účinky už vykonaných očkovaní sa môžu prejaviť až po rokoch...

tin007
13. júl 2010

@manof hod zdroj (ja viem odkial to mas 😀 ), aby si bol korektny

manof
13. júl 2010

@edusik

No tak ako @tean tak i ja sme muži - len tak mimochodom. 🙂

A neviem ako tean, ale ja si dávam veľký pozor na to, aby som nejedol samú chémiu. Dokonca robím dodávky bio potravín za rozumnejšie ceny pre tých, ktorým sa v slovenských obchodoch zdajú byť pridrahé, takže vyvíjam aktivity aj na tomto poli.

A samotný argument v zmysle "pcháme do seba tony chémie, tak prečo nenapchať ešte o niečo viac" je vskutku perlou ducha. 🙂

edusik
13. júl 2010

@tin007 to mužské pohlavie som si všimla až teraz, aj som rozmýšľala, že sa ospravedlním...

a myslela som že fórum je o diskusii, tak som zverejnila svoj názor, nevedela som, že do danej témy je vhodné sa zapojiť len s názorom, ktorý je žiadúci... ja nepotrebujem nikomu nič dokazovať, každý vie čo chce, tie potraviny ako aj VŠETKY ost. veci v domácnosti som dala len na margo veci. Už ľutujem, že som sem nakukla a stratila čas čítaním pár stránok, myslela som, že si niečo zaujímavé prečítam, nemala som chuť niekomu niečo dokazovať,ale akurát som pichla do hniezda ôs.

maggie2
13. júl 2010

@edusik ale aj Tebe napísalo viacero ľudí aby si zvážila svoje vyjadrenia o trhovníkoch a podobne. Ja tiež nie som v princípe proti očkovaniu. Ale som proti očkovaniu, ktoré má viacej vedĺajších účinkov než je výsledný efekt (BCG vakcína) , to jest "narobí viac škody než úžitku" (a to je prosím v zmysle formulácie potvrdenej Najvyším súdom v Rakúsku spred viac ako desiatich rokov, číslo konania OGH 20.b.197/97b,z 10.7.1997). Išlo inak o vážne komplikácie chlapca po podaní vakcíny bcg kmeň pasteur. Takisto nesúhlasím s tým, že rodičia detí nie sú dostatočne informovaní o rizikách očkovania a takisto nesúhlasím s tým že štát núti ZDRAVÉHO občana zaočkovať sa proti vlastnej vôli. Zo zákona je v skutočnosti povinný podrobiť sa zdravotníckej starostlivosti bez vlastného súhlasu len človek trpiaci NÁKAZLIVOU CHOROBOU alebo vážne ohrozujúci svojim správaním okolie (niektoré psychiatrické diagnózy)

manof
13. júl 2010

@tin007
OK, tu sú zdroje:
1. Slovenská Epidemiologická a Vakcinologická Spoločnosť - proočkovači, aby ma snáď niekto neobvinil zo zaujatého výberu zdrojov:
http://ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-18-Zaskrt-dif...
http://ockovanieinfo.sk/sekcia-sk-23-Detska-obr...

2. Zoznam zdravotníckych zariadení - tiež žiadni protiočkovači:
http://www.zzz.sk/?clanok=7993