Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

oscarka3
30. jan 2012

@danabel oslov konkrétne týchto pánov, takto, aby boli upozornení, že ich niekto spomína
@manof @petot

danabel
30. jan 2012

@oscarka3
@prevenar ono je jedno podať podnet, udať ju, ale to treba dotiahnuť aj do konca 😠 ... čo pri našich súdoch a úradoch, no rýchlosť skapatého chrobáka...bude malá aj maturovať, kým sa to ukončí...

danabel
30. jan 2012

@oscarka3 jasné 🙂

zuzana_m
30. jan 2012

@juana21 Ahoj. Ako by si pisala o mojej dcerke. Prvu Hexu+Prev. zvladla dobre, nebolo nič, no po druhej Hexe+Prev. večne chorá, teda velmi často. Dovtedy uplne zdrave dieťa bez soplikov a tak. Ešte ku tomu sa jej par hodin po očkovani urobili na nožkach fialove a čierne bodky a flaky, a ako píšeš--- prestala ist do sedu, prelamovalo ju dopredu v chrbatiku, tak divne. Sediet sa naučila velmi oneskorene, plazit a štvornožkovať tiež a chodiť až 14 mesačná. Proste mam dojem že sa jej spomalil vyvoj. No ale jasne že Dr. tvrdi,že nič z toho nie je možné,všetko si namýšľam a malá je proste lenivá. Rozhodla som sa neočkovať tretiu davku a ani MMR.

danabel
30. jan 2012

@petot @manof pozrite sa prosím na moje príspevky Ď.

danabel
30. jan 2012

@prevenar super foto 😀 to by som si aj ja mala niečo také pohľadať 😉

tin007
30. jan 2012

@danabel vies co, tvoja (teda malej pediatricka) je akasi "akcna" tak ju poziadaj, aby ti tu ziadost o preplatenie vakciny, ktoru nevyuzijete dala pisomne.... som velmi zvedava a rada by som videla, ako sa pri tom "kruti" ver tomu, ze zrazu tu vakcinu vyuzije pre ine dieta.
a co sa tyka poskytovania osob. udajov, ak dostanete predvolanie, tak treba dat podnet, este predtym jej mozes vytlacit stanovisko Uradu na ochranu osobnych udajov (na stranke rizikaockovania som videla scan)
add rychlost sudov; mozno by sud v case, ked mala bude maturovat, bol dobry v jednej veci; dovtedy by ste nemuseli ockovat, nie? 🙂)

danabel
30. jan 2012

@tin007 máš pravdu je maximálne "akčná" až tak, že všetky normálne mamičky od nej odchádzajú a nielen kvôli očkovaniu...dnes môj manžel povedal, že nakoniec jej zostanú len MRK-áči (vysvet. marginalizovaná rómska komunita)

petot
30. jan 2012

@danabel Ak Ti príde od RÚVZ predvolanie na prejednanie údajného priestupku, tak bude namieste podať sťažnosť na ÚOOÚ, pretože zjavne niekto neoprávnene nakladal s osobnými údajmi dieťaťa.

Ja nie som zástanca "rinčania zbraňami", ale MZSR dotlačilo situáciu s vynucovaním očkovania do takej krajnosti, že Tvoja sťažnosť môže byť jedným z právnych argumentov v Tvojej obrane proti pokute. Išlo by v podstate o sebaobranu voči svojvôli lekárky (v prípade že by Ťa protizákonne udala) a RÚVZ (v prípade že by Ti hrozili priestupkovým konaním a pokutou). Tento systém je proti rodičom i proti lekárom, tak to je, a lekárka mala preto hľadať priestor pre dohodu s Tebou a počúvať Tvoje právne argumenty. Ak to neurobila, a namiesto toho Ťa udaním dotlačila k múru, sama si môže za to, že Tvoja obrana ju môže nepríjemne zasiahnuť. S ľuďmi treba jednať slušne a korektne, ale nie vždy je možné uchrániť ich pred dôsledkami ich vlastných rozhodnutí.

Ináč odporúčam, lekárke v súvislosti s (ne)očkovaním nič nepodpisuj, ona Tvoj podpis v skutočnosti k ničomu nepotrebuje. Má poznačiť neočkovanie do dokumentácie a fajka šlus, nemá čo riešiť, udávať atď.

To, že už objednala vakcínu, nie je vec, ktorú by si mohla Ty vyriešiť, takže nech si to rieši ona s poisťovňou alebo kým chce. Možno stačí papierovo vrátiť vakcínu do lekárne a potom ju papierovo vybrať pre iné deťa. Netuším. Nechaj to na ňu (a hlavne nič nepodpisuj).

danabel
30. jan 2012

@petot ďakujem za odpoveď. Bol s ňou manžel, ja som bola doma, lebo som chorá a ešte medzi dverami mu chcela dať podpísať ten ich papier a on jej povedal, že nepodpíše, lebo sme sa tak poradili aj s právnikom, že netreba nič podpisovať a ona ostala z toho vedľa, že čo ona má teraz robiť, keď on to nechce podpísať 🙂 a on jej povedal, nech robí, čo chce...viac tam už nepôjdeme, lebo ďalšia poradňa je až v 3. roku a čo najskôr si nájdeme inú dokotrku, lebo táto nám zatiaľ v ničom nepomohla, len uškodila....

kbeata
30. jan 2012

@juana21 v ziadnom pripade nedavaj tretiu vakcinu,pisala si ze mas obavy,to je tvoj instinkt,ten sa nemyli,v prvom rade sa maly musi spamatat z predoslych vakcin,dalsia by mu rozhodne neprospela
ockovat mozes aj neskor,ak by to bolo potrebne niekedy,maly musi kazdym dnom napredovat,nie aby sa jeho organizmus stale zaoberal vedlajsimi ucinkami z vakciny ☹
nie som jedina,ktora neockuje,takze sa nicoho neboj 🙂

elannor
30. jan 2012

no, uz dve hodiny riesime strategiu na zajtrajsiu poradnu... vysledok je, ze Dr. dame zoznam otazok, ktore chceme mat zodpovedane, aby sme boli dostatocne informovany o zdravotnickom ukone (vakcinacii)... Neverim, ze na nich najde odpoved 🙂 a keby aj, tak potom dame odmietnutie 😎
drzte palce

elannor
30. jan 2012

informovani 😀

zaockujte_aj_slnko
30. jan 2012

@danabel
ake rychlost sudov?.......toto ta trapit nemusi......... URAD ma na vybavenie staznosti, oznamenia, alebo cohokolvek 30-60 dni!.... od podania.... tam sa vztahuje zakon 71/1967 o spravnom konani. Nie sudy.

zaockujte_aj_slnko
30. jan 2012

@zuzana_m
keby sa mojej malej ako pises "po očkovani urobili na nožkach fialove a čierne bodky a flaky," tak to by bolo zabijanie v priamom prenose........ to akosi velmi nesedi s tym "bolest v mieste vpichu, mierne zvysena teplota, a slaby opuch" a podobne Dluholuštiny......

zaockujte_aj_slnko
30. jan 2012

@elannor
budem zvedavy ci sa dozvies to iste co my, ze ti potomok umrie na 100% na tetanus z pieskoviska........to asi mali momentalne na nejakom tom pediatrickom zlete za domacu uholu tvrdit kazdemu rodicovi......idej jar, asi sa najde novy slogan, napr. "kazde dieta na 100% umrie na tetanus s roztopeneho snehu!"

zuzana_m
30. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko Vieš čo, bolo to strašné, veľmi som sa vtedy bála ,nakoniec jej to vymyzlo,ale až po niekoľkých dňoch. Dr. to ani nevidela, neordinovala tie dni , a ja som len dúfala nech to zmizne (vtedy som nemala ani poňatia o než. účinkoch :( )..((Dodnes lutujem že som to nepofotila,aby som mala dokaz,lebo ked som to lekarke vravela, ked som odmietala dalšie očkovanie, tak vraj to určite nie z očkovania a podobne keci, však to poznáte)))....napriek tomu som bola pripravená dalej očkovat,proste total zaslepená, ved Dr. predsa vedia najlepšie,,,no intuicia mi nedala a tak som začala pátrať, lutujem že som nepátrala skor. A naj na tom je to , že zakaždým ked nám dala Dr. nový termín na očkovanie, stále niečo prišlo: prvy termin-malá hnačkovala, druhý termin: mala sople, treti termin: mala nejaky virus,brala ATB, ,,,proste akoby mi osud naznačoval že sa mam za každú cenu vyhnúť dalšiemu očkovaniu,,,neviem,je to divné, možno si niekto pomyslí že som mimo, ale niekto takým veciam verí,,,to som len pre zaujímavosť napísala.

prevenar
30. jan 2012

http://www.sme.sk/c/6238078/protest-gorila-sa-v...

kto ide ?! 😝 ..tento piatok ! prekonajte pohodlnost a pridite kazdy kto len trochu moze.. banany su povinne 🙂

manof
31. jan 2012

@jerryjanka
Ty máš schránku na pobox.sk?

manof
31. jan 2012

@danabel
Sorry, ale nemám čas sa prehrabávať stovkami príspevkov.
Skopíruj do nového príspevku, na čo presne sa mám pozrieť. A nezabudni uviesť @manof na začiatku príspevku.

manof
31. jan 2012

@vefi89
Takže prídeš dopoludnia? Tak vystúp z vlaku na Vinohradoch, MC Ráčik je len kúsok odtiaľ - 3 zastávky električky. To je pešo tak 15-20 min. Prídeš aj s malým?

alikaa
31. jan 2012

Uz sa tu nechcem rozpisovat o strane Obycajni ludia, ale dostala som od nich este jeden mail, kde sa vyjadruju presne ako pisal @zaockujte_aj_slnko
"Keď Igor Matovič založil túto občiansku kandidátku, založil ju s jasným zámerom dať možnosť nezávislým ľuďom kandidovať, čo žiaľ naša legislatíva neumožňovala bez vstupu do strany. Zároveň odsúdil mechanické hlasovanie poslancov podľa pokynov šéfa strany, pretože to popiera myslenie poslanca, jeho vedomie a svedomie. Poslanec nemá byť hlasovací stroj. Poslanec má zastupovať ľudí. A to ľudí, ktorí mu dajú svoju dôveru. Uvedomujeme si, že na našej kandidátke sú kandidáti, ktorí majú rozdielne názory. To, na čom sme sa zhodli, to je náš spoločný program, ktorý by sme mali prestaviť médiám podrobnejšie už tento týždeň. A zároveň považujeme za správne, aby sa nik z nás nevzdal aj vlastných názorov, ktoré môžu tvoriť aj jeho individuálny program. Nech si ľudia vyberú kandidátov s názormi, ktoré sú im najbližšie. My sa určite nebudeme hádať, ale budeme argumentovať, tak, ako to robíme aj teraz. Ak má niekto z nás iný názor a zväčša sú to odborníci vo svojich fachoch, tak musí vedieť presvedčiť aj ostatných. Nebudeme sa v parlamente (ak sa tam dostaneme) hrať na pravicu, či ľavicu, na tak, alebo onak zmýšľajúcich a orientovaných. Preto chápeme aj Váš názor a preto sme Vám poslali aj dva diferentné názory našich kandidátov, pričom obaja sú v zdravotníctve veľmi rešpektovaní.
Každopádne ďakujeme, že ste sa nám ozvali a dali nám veľmi zaujímavý podnet. Na tie diskusie naši kandidáti určite zareagujú."

Z toho mi vyplyva, ze @manof mozes sa tesit na hojnu ucast doktorov zo strany OL na svojich besedach 🙂

vefi89
31. jan 2012

@manof s malým určite nie, lebo keď ho vypustím z vlaku, tak potom je štyri hodiny ako nadopovaný 😀😀 ale dík za tip, popravde by ma to nebolo napadlo 😉

vavrenka
31. jan 2012

@manof nebudes mat prednasku v ba, v ruzinove alebo okoli?

prevenar
31. jan 2012

@elannor ..hahaha "zoznam otazok" ..tak to je kruty zaciatok 😀 ..lekarka zvyknuta na -vstupte-dobry den-vyzlecte dieta-pich-pich-dovidenia-dalsi , to urcite "oceni" 😀

jerryjanka
31. jan 2012

@manof neviem o tom jedine nejaku taku 15 ročnu 😀

manof
31. jan 2012

@alikaa
No, z doterajších skúseností by som povedal, že aj sľúbia účasť a nakoniec aj tak neprídu.
Mohla by si mi, prosím, poslať všetky tri maily na sloboda.v.ockovani@gmail.com ?
Rád by som ich zverejnil pre poučenie ostatných ľudí, náchylných voliť túto stranu.

manof
31. jan 2012

@jerryjanka
Tak potom neviem, ktorá mailová adresa je Tvoja. Alebo nechceš prezentáciu z besedy?
Problém je, že jedna adresa mi nejde, resp. "účet neexistuje" a neviem, kto tú pani pozná, myslel som že Ty, lebo nejaká Janka z pobox.sk je uvedená nad tým. Ale keď to nie si Ty, musela to teda byť iná Janka.

manof
31. jan 2012

@vefi89
To máš doma také (stra)"šidlo"?