Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
21. jan 2010

PENTAVAC : ses contre-indications
- Hypersensibilité aux substances actives, à l'un des excipients, à la néomycine, à la streptomycine et à la polymyxine B.

- Encéphalopathies évolutives convulsivantes ou non.

- Forte réaction survenue dans les 48 heures suivant une injection vaccinale antérieure :

. Fièvre supérieure ou égale à 40°C.

. Syndrome du cri persistant.

. Convulsion fébrile ou non fébrile.

. Episodes d'hypotonie-hyporéactivité.

Dans ces cas, il convient de poursuivre la vaccination avec un vaccin ne comportant pas la valence coquelucheuse.

- Réaction d'hypersensibilité immédiate consécutive à une injection précédente (urticaire généralisée, oedème de Quincke, choc anaphylactique).

- Ne pas injecter par voie intravasculaire.

- Ne pas injecter par voie intradermique.

tu je baprikald len pentavac bez hep B aku dostavme my, tu su kontraindikacie.. a je ich dost.; ale nie na alergiu bohuzial..
skuste prelozit ak nejde tak prelozim...
zaklad je, ze ak bola silna reakci an aockovanie po 48 hodinach u dietata pred tym tak , je to u tejto , kontraindikacie,
alergi alebo sensibilita na niektoru zlozku s vakciny a podobne; a hlaven , febrilen krce...
neustupajuci plac po ockovani a podobne ak s anieco tak estalopodl avyrobcu treb avynechat prave , zlozku vo vakcine cierny kasel.. 😉

jarka007
21. jan 2010

Doplnim eriku, ze na cierny kasel je dobry:
- vysokohorsky vzduch,
- kravska a prasacia mastal (kvoli nitrogennemu vzduchu),
- jaskynny vzduch.

Jedna skusenost. Kamaratka nedavala ockovat na cierny kasel a ked ho jej deti dostali, tak sa priznala, ze si to trochu vycitala, ked videla svoje deti trpiet. Takze sa pripravit na cca 6 tyzdnov vysedavania pri detskej posteli. Ak su rodicia pracujuci, tak je to dost obmedzujuce.

A zabudla som. V ZIADNOM pripade pouzivanie sirupov na vykaslavanie. Chorobu len predlzia a zhorsia.

bianca7
21. jan 2010

sammy,dakujem.Ale aspon Vam alergologicka odporucila ockovanie pod dohladom.Nam povedala este aj bez vysledkov,ze sa mozeme(ba MUSIME) sa zaockovat hoci ten isty den,co mi prislo dost neprofeisonalne kedze neboli vysledky...

erikasadek
21. jan 2010

jarka ahoj.. 🙂

🙂

bianca7
21. jan 2010

erika,jarka,dik...a cim je vlastne nebezpecna ta zlozka cierneho kasla v vakcine,ved neni to ziva kultura?iba teraz zacinam v tejto diskusie,vsetko precitat sa neda...tak neviem vsetky detaily)

erikasadek
21. jan 2010

bianca tak to ja neviem len som preloziala co pisal , vyrobca vakciny.. ak je reakci apred tym , neustavajuci plac a ine, tak netreba davat vynechat..

Principes actifs Anatoxine diphtérique , Anatoxine tétanique , Antigènes de Bordetella pertussis : Anatoxine de Bordetella pertussis , Hémagglutinine filamenteuse , Virus poliomyélitique de type 1 inactivé , Virus poliomyélitique de type 2 inactivé , Virus poliomyélitique de type 3 inactivé , Polyoside d'Haemophilus influenzae type b , Protéine tétanique
Excipients Saccharose, Trométamol, Acétique acide (E260), Sodium hydroxyde (E524), Formaldéhyde, Phénoxyéthanol, Eau pour préparations injectables, Milieu 199 de Hanks :, Mélange complexe de : Acides aminés, Phénylalanine, Sels minéraux, Vitamines, Glucose, Eau pour préparations injectables, Adsorbée sur : Hydroxyde d'aluminium, Résidus du procédé de fabrication : Néomycine, Polymyxine B, Streptomycine

totoje zlozenie vo vakcine.. 😉

bianca7
21. jan 2010

erika,jasne 🙂

denduska
21. jan 2010

jej tak mastal mame hned u susedov, to je lepsie nez sa trepat do tatier 😀

ja viem tiez tak ze za najviac, najma neurologickych komplikacii moze zlozka pertussis (vo vakcine su zlozky toxinu), plus ze zhorsuje alergie...to som raz citala taku studiu - mysiam podali ovalbumin (vajecnu bielkovinu) a potom ich zaockovali proti pertussis a tie mysi sa stali alergicke na bielok....som to citala len na rychlo,ale je to niekde na nete, a to bol princip...ze to zvysuje reaktivitu criev ci co...

ale aj tak kazdy bude tvrdit ze acelularna pertussis je uz teraz lepsia nez ta celobunkova, a neutisitelny plac je len 1 dieta na 1000, cize 0,1% huraaa, taku vzacnost mam doma 😖

erikasadek
21. jan 2010

denduska no vidis, a netreba ani vakcinu staci mastal. 😀

no to mi je luto....
vidis tak ty by si uz nemala ockovat na cierny kasel podla vyrobcu.. ☹

denduska
21. jan 2010

no ved to, erika, keby som bola vtedy vedela, viac do toho rypem, a uz teraz ani nemozem, lebo po druhej jej nebolo vobec nic (ale stale mozem tvrdit ze bolo 😅 )

bianca7
21. jan 2010

inac,to je zaujimave ze preockovanie by sa uz nemalo robit v podstate druhy krat ked po prvom ockovanii je zla reakcia...a ako vediet pred tym prvym ze ci bude vsetko ok alebo nie?v podstate ides naslepo,len veri doktorovi ze je to najbezpecnejsia vakcina,a ak nedajBoze nieco sa pokasle,tak potom sa mozes obvinovat dokonca zivota...ako ruska ruleta

cora73
21. jan 2010

a o tom to je,ze by sa vsetky deti mali zaradom pred ockovanim vysetrit,tak ako sa zaradom len ockuju! 😠

petot
21. jan 2010

denduska: V jednej štúdii pertussis vakcíny, podotýkam štúdii účinnosti, nie bezpečnosti, zaznamenali 4 úmrtia detí zo vzorky 10000 v časovej súvislosti s očkovaním. Samozrejme, všetky uzavreli ako "nesúvisiace s vakcínou". Okrem toho mali asi 20 veľmi vážnych následkov. Takže zrejme bude pravdou skôr tvrdenie, že neutíšiteľný krik je veľmi častým dôsledkom očkovania, akurát rodičia nie sú pripravení ho rozoznať (ani ja som to v tej chvíli netušil, hoci sme mali priam učebnicový prípad).

Keď si uvedomíme, že neutíšiteľný krik je znakom encefalitídy, spojenej s poškodením mozgu, tak to vôbec nie je povzbudzujúce.

denduska
21. jan 2010

mne sa paci v letaku - predklinicke udaje o bezpecnosti - pre vakciny sa nevyzaduju. No tak toto nema chybu 😀 😀 😀 a take nieco je povinne 🙄

petot
21. jan 2010

denduska:

Kazuistiku porovnania očkovaných a neočkovaných nemám, ale mám niečo zaujímavejšie. Vygúgli si tieto štúdie:

Ormerod MJ, Unkauf BM. Ascorbic Acid (Vitamin C) Treatment of Whooping Cough. Can Med Assoc J. 1937 Aug; 37(2): 134–136. PMCID: PMC1562195.

Ormerod MJ; Unkauf BM, White FD. A Further Report on the Ascorbic Acid Treatment of Whooping Cough. Can Med Assoc J. 1937 Sept; 37(3):268–272. PMCID: PMC536087

Gairdner D. Vitamin C in the treatment of whooping cough. Br Med J. 1938 Oct 8; 2:742-744, doi:10.1136/bmj.2.4057.742. PMCID: PMC2210412.

Vermillion EL, Stafford GE. A Preliminary Report on the Use of Cevitamic Acid in the Treatment of Whooping Cough. J Kansas Med Soc. 1938 Nov; XXXIX(11):469, 479.

Aké prosté, milý Watson.

erikasadek
21. jan 2010

hlavne ze na vsetko ine su klinicke testy este aj na krem na tvar prechadza testamy 😠

cora73
22. jan 2010

vcera som bola na gynde a oci mi vyrazil obrovsky oznam na dverach cervenym pismom pre tehotne,ze je k dispozicii vakcina proti chripke H1N1 a maju sa dat zaockovat (nemusia,ale im to odporucaju..)

sialene...

tamix
22. jan 2010

na moju otázku načo je bábätkám HepB, veď ju malá nemá ako dostať - znela odpoveď: "Môže ju dostať pri hospitalizácii v nemocnici". tak som povedala, že to je veľmi smutné, keď musíme očkovať deti, aby ju nedostali práve na mieste, kde by sa také veci nemali stať. veď čistota by tam mala byť na prvom mieste. Ale že ju "môže dostať transfúziou". No a to ma úplne dorazilo.

cora73
22. jan 2010

grafy ustupu chorob pred zavedenim ockovania:

http://childhealthsafety.wordpress.com /graphs/ No

veronikapp
22. jan 2010

tamix v nemocnici mozes chytiti hocico, hovori sa tomu potom nozokomialna nakaza, nejde o zanedbanie cistoty, ale o to, ze bakterie a virusy sa stavaju coraz viac odolne na dezinfekcne prostriedky. Niektore sa daju znicit velmi tazko.

cora73
22. jan 2010

starsi syn pri vybrati nosnych a krcnych mandli chytil taketo streptokoka,ze sme 3tyzdne lezali na infekcnom,krk mal sirsi ako hlavu a 2 roky bral Penclen kvoli vysokym zapalovym parametrom...ak chces ochoriet,chod do nemocnice... ☹

cora73
22. jan 2010

popisy jednotlivych vakcin,ucinnost,rizika,pocty poskodeni,umrti:

http://translate.googleusercontent.com/translat...

ruza10
22. jan 2010

pia22 3 kvapky sú veľmi veľa ved dospelí môžu užívať 2až6 kvapiek pre dieťa je to veľa.môj 5 mes.syn bral 2 kvapky,vôbec nespal a stale reval skusila som vysadiť a už spal normálne ani toľko nereval.
so synom som bola 19.1. na prev.prehl.Mudr.sa ma pýtala či ideme očkovať povedala som,že nie,že zatiaľ je zdravý tak chcem aby to tak aj zostalo.povedala,že ma už musí nahlásiť ale inak je milá.už sa teším že vraj pôjdem k Mudr.Avdičovej to je ta čo písala tú správu o pertussis za r 2008 :

pia22
22. jan 2010

Ruza dakujem🙂 Mudr. mu predpisala 3 kvapky Vigantolu, tak som mu ich davala a dopadli sme tak ako som napisala. 3 dni som mu nedala ani kvapku a je to o dost lepsie. To davkovanie si poriadne premyslim. Mne sa ten Vigantol fakt nezda😠

spevacka
22. jan 2010

to ozaj myslíte, že by mohol mať vigantol vplyv na spanie?moja malá strášne zle spí...tak vykúšam vysadiť, ak to zaberie, máte u mňa....pusu? 😀

petot
22. jan 2010

ruza10: Nespochybnujem Tvoje skusenosti, ale ktovie, cim to naozaj je. Zeby v tom Vigantole bolo okrem vitD nieco skodlive, alebo je to kvoli tomu, ze ide o synteticku formu vitaminu (D3)?

Lebo inac samotny vitamin D je uplne v pohode pri davkach az 10000IU pri dospelych, a predavkovanie nastava zvycajne az pri dlhodobom uzivani vyse 40000IU denne u dospelych. Takze 3kv=1500IU by malo byt este pomerne OK u dietata. A najnovsie Americka Akademia Pediatrov sa uzniesla, ze dieta potrebuje minimalne 800IU denne.

Ale samozrejme nema zmysel to prehanat, najma ak mas s 3kv zle skusenosti. Napokon, malemu dietatu by mali tie 2kv stacit.

spevacka
22. jan 2010

no a teraz buďme múdri... 😀

zuzkaku
22. jan 2010

náš pediater nám kázal dávať len 2 kv Vigantolu... 😉

spevi a veronika, poďte domov už, hej?? 😀

emanka
22. jan 2010

😀 😀 😀 zuzka

pia22
22. jan 2010

Jedna mamina tu na MK pisala, ze ju upozornila pediatricka nech podava Vigantol rano, lebo su deticky po nom nervozne.