Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
14. mar 2011

Nielen na Slovensku, ale ani v Nórsku a na Novom Zélande to s očkovaním nie je úplne v poriadku.

Viď 5-dielne video o očkovaní proti meningokokom v Nórsku a na Novom Zélande (v angličtine):
1.

https://www.youtube.com/watch?v=H6JiUwkrTNk


2.

https://www.youtube.com/watch?v=XLxhvSLBejs


3.

https://www.youtube.com/watch?v=2Nl9biRB4f4


4.

https://www.youtube.com/watch?v=E8pGzpQ-dlA


5.

https://www.youtube.com/watch?v=Oun_N_9PKmA
lucik106
14. mar 2011

@manof ďakujem, dnes ideme k dr, tak uvidíme čo nám povie. od lekárov sa človek nič nedozvie ani keby sa na hlavu postavil,to je fakt. s pani andreou sme si už napísali IP, takže dúfam, že je to už OK. 😉

kaja73
14. mar 2011

@lucik106 Ty si sa este dost dobre zobudila.My sme naočkovali prvu hexu plus prevenar-na 7 den po očkovani sa mu spravil generalizovany ekzem a mne netuklo.Dali sme dalsie očkovanie a to už bola hotova kastrofa.Až vtedy som sa začala o problematiku zaujimat.Holt nie všetci sme vopred mudri.Niekto musi dostat poriadnu facku, aby sa zobudil. 😒

manof
14. mar 2011

Ak chcete zistiť, čo ktorý politik povedal v parlamente, tuto je vyhľadávač:
http://dotankoch.sk/zaznamy/hladat

Odporúčam výrazy ako "ortuť", "hliník", "očkovanie", "vakcína" a pod.

andreajakubska
14. mar 2011

@manof My sme si to vysvetlili cez IP, sme sa nepochopili. Tak sa neboj nejdeme sa hadať radčšej budeme držať spolu. Inak pediatrička presviedčala muža , že RUVZ v Žiline je veľmi ústretové a že ani snami nebudú nič riešiť. 🙂
A vraj si máme dávať pozor keď bude malá na piekovisku, lebo môže dostať tetanus a ďlšie podobné pikošky...

zuzana26
14. mar 2011

mamičky Popradčanky, je dohodnutá beseda na 19.5. vo štvrtok v Groteske
o ktorej by Vám to vyhovovalo? predpoklad je, že usporiadateľovi určite v popoludňajších hodinách

tamix
14. mar 2011

Mám takú otázku. Minulé leto v TV „strašili“ rodičov, že majú dať deti zaočkovať proti tetanu, lebo keď v Chorvátsku zhoria od slniečka, tak ho môžu dostať. Ja som sa ako dieťa tiež pripiekla v Chorvátsku, ale zatiaľ som tetanus nedostala. (Môžem ho ešte dostať? 😀 )
Teraz vážne: je taká možnosť reálna?

oscarka3
14. mar 2011

@tamix 😀 , to ktorý odborník vyslovil? 😀 😎

zulok
14. mar 2011

@tamix pokial viem, tetanus mozes dostat z hlbokej rany, kde nie je pristp vzduchu..neviem si predstavit, ako je mozne dostat z opalovania tetanus.. je mozne, ze sa decko tak spali, ze sa pokozka zosupe, ale nevznikne tak hlboka rana a navyse bez vzduchu... tetanus mozes dostat, ak sa opalujes na slnku na sukromnom pozemku a nahnevany majitel ti pichne vidle do zadku.. ale to asi v Tv nemysleli 😅

staska
14. mar 2011

prosim vas o pomoc, neviem co dalej....
od januara sa z malou tulam po nemocnici lebo prave v januari sme mali polrocne POVINNE ockovanie!!! klasika hexa a prevenar!!! od vtedy nam rapidne klesa pocet krvnych dosticie. V nemocnici mi malu nadopuju Kiovigom a na dva - tri tyzdne mame "pokoj" .... za dva tyzdne dostavame poslednu sancu,ked sa to same od seba nenastratruje hrozi nam transplantacia kostnej drene!!!!
moj problem spociva v tom ze mam dvojicky a ta druha pre zdravotne problemy ockovana este nebola. a ja ani nechcem ale... Su jednovajecne a mam velke obavy ze by sa to mohlo opakovat aj u nej, preto zhanam vsetky mozne info a pomoc aby som ju tomu velkemu riziku vystavit nemusela...
dokonca som mala aj potvrdenie od lekarky ze jej problemy suvisia z ockovaniem,ale z nicoho nic, zo dna na den svoje rozhodnutie stiahla.... 12.1. 2011 bola ockovana a od 14.1. 2011 mame prechodny pobyt na Kramaroch.

Pokial je tu niekto kto by mi vedel pomoct budem rada ked ma bude kontaktovat... dakujem vam velmi pekne

oscarka3
14. mar 2011

@zulok 😀

diocka
14. mar 2011

@staska je mi luto co si zazivate 😔 mas krasne dcerky.
zo zdravotneho hladiska ti poradit neviem, ale co sa tyka ockovania - tak nemusis druhu dcerku ockovat. neviem ake zdravotne problemy si s nou mala ze doteraz nebola ockovana, ci to nemoze byt priamo kontraindikaciou ockovania. a ak by to aj lekarka nechcela uznat, tak ked sa ty rozhodnes ze nedas okcovat tak ta k tomu nik nedonuti. mozno sa ti pediatricka bude vyhrazat vsetkym moznym, ale jedine co je pravda je ze ta oznami regionalnemu uradu verejneho zdravotictva, ti si ta predvolaju, budu ta presviedcat a vyhrazat sa pokutou. ale je to vsetko na dlhu dobu, ty ziskas zatial viac info a prehlad.
viac info najdes na tychto strankach:

http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-na-ruvz...
http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

ak mas nejake konkretne otazky, skus sa obratit na @manof -a a @petot -a

drzte sa a budem ma vas mysliet aby sa krvninky spamatali a dostali ste sa z toho.

diocka
14. mar 2011

@staska tvoj pripevok ma uplne rozculil - na internete sa da nasjt ze existuje suvislost medzi ockovanim proti zaskrtu a vznikom trombocytopénie - ja ako laik si viem k tomu najst clanky, ale LEKARI take nieco odmietaju 😠 😠 😠 😠 😠
pediatricka by vas mala hlasit ako vazny neziaduci ucinok ockovania! a od druhej dcerky by mala dat ruky prec 😠

tean
14. mar 2011

@staska
ako tu uz petot pisal davnejsie, v zdravotnej karte napis a podpis iba toto:
"očkovanie sa nevykonalo pre nesúhlas rodiča. Diagnóza: Z.28 a podpis"
Ziadne dalsie dokumenty nepodpisuj, lebo lekari s oblubou vymyslaju slohove prace, ktore ti mozu neskor uskodit.

Ohladom chorej dcerky, dufam, ze sa vyzdravie a nebude nutne podstupovat dalsie zakroky.
Drzime vam palce

ercika
14. mar 2011

@staska ahojko staska. Môj synček po bcg vakcíne nemohol byť očko. cca 8 mes. ,za ten čas som si naštudovala dosť materiálu o očko. chorobách , vakcínach a stačilo mi to na moje (naše) rozhodnutie -už neočkovať. Malý má exém a veľkú jazvu na rúčke ako "pamiatku" ☹ na nezmyselné očkovanie. Modlím sa aby to bolo to jediné čo nám očko. spôsobilo. Držím vám palce , aby ste sa uzdravili.

staska
15. mar 2011

dakujem vam vsetkym velmi pekne za odpovede. Moja druha dcera je po operacii srdiecka a preto u nej ockovanie este cca 2 mesiace neprichadza do uvahy. Preto tento cas venujem tomu ako by som u nej mohla ockovaniu predist.
v prvom rade budem musiet bohuzial zmenit pediatricku ako som uz zistila lebo nasa ma 70 rokov a jej nazor je zastaraly.
ako zistujem vyhnut sa ockovaniu da,aj ked je to na pevne nervy ale ja idem po tom.

tamix
15. mar 2011

@zulok to asi nemysleli 😀 . Len je smutné, že takto strašia rodičov. Ja som bola taká napálená, aj som hovorila manželovi, že ako si môžu dovoliť až takto klamať. 😒 Mám kamošku, čo je strašný zástanca vakcín. Keby to bola počula, tak určite dá malú zaočkovať. No našťastie nechodia do Chorvátska. 😉

tamix
15. mar 2011

@oscarka3 Už sa nepamätám. Bolo to na začiatku leta a škoda, že som si to potom už nepozrela v archíve a neodložila si to. Keby som nebola nič vedela o očkovaní, tak mi to určite naženie strach a možno by som aj uvažovala o očkovaní. Celé je to strašne smutné. ☹

tamix
15. mar 2011

@staska ani neviem, čo povedať. Je to veľmi smutné. Držte sa a skoré uzdravenie!!! Určite to všetko dobre dopadne.

desszi
15. mar 2011

@staska je mi velmi luto, co sa vam stalo a ze mate taku zavaznu komplikaciu, manof, petot a aj ini ti urcite ochotne poradia so vsetkym. Na stranke www.slobodavockovani.sk najdes velke mnozstvo informacii, ktore sa ti zidu. Lekarku vymen a neboj sa roznych vyhrazok, pripadne hysterickych vystupov, ktore mozno zazijes, ked odmietnes ockovanie. Myslim na vas velmi a drzim palce, aby sa dalo vsetko do poriadku.
@tamix tetanus z opalovania? to mi je novinka 😀 ja sa divim, ze to takto odvysielali a nikto to nekorigoval, a pokial to povedal lekar, tak ten si zo skoly vela nezapamatal.... 😒

tamix
15. mar 2011

@desszi 😀 fakt ľutujem, že som to neodložila. Bolo by to asi zaujímavé. Skúsim to nájsť niekde v archíve, aj keď pochybujem, že budem mať také šťastie.

manof
15. mar 2011

Príbeh zo života:
"Neutíšiteľný plač a strata rečových schopností po Infanrixe Hexa":
http://www.slobodavockovani.sk/news/strata-reco...

ludka78
15. mar 2011

Tak my sme podpisali a odmietli ockovanie proti pneumokokom, a MMR. Podpisane, ze na zaklade vyhrady vo svedomi.

sirinka
15. mar 2011

na CT1 prave hovorili, preco v cechach zrusili ockovanie proti TBC v porodnici...

desszi
15. mar 2011

@sirinka gratulujem k tretej bambulke, vela, vela zdravia. tak vas ocinko ma radost - tolko zien okolo neho 😉

sirinka
15. mar 2011

@desszi hej, tesi sa....aj my vsetci, ze sme v poriadku, mali sme na konci nejake komplikacie, ale nastastie sme to zvladdli 🙂 a dakujem!

tara
15. mar 2011

Manof, poprosim ta o radu. dnes som odmietla ockovanie mojho 3,5 mes synceka kvoli kontraindikaciam, ktore som tu uz raz spominala. lekarka mi dala podpisat odmietnutie, ja som tam dopisala diagnozu Z28.0 a vypisala som kontraindikacie, ktore mozu zvysit riziko ockovania. lekarka a ja sme to podpisali s tym, ze ma nebudu nahlasovat na RUVZ, ale ze im chodia kontroly raz za rok a potom sa ukaze. strasila ma ciernym kaslom a osypkami, ze taketo male deti sa dusia a podobne veci. tiez mi spomenula, ze mi moze dat kontakt na lekarky, ktore mi vysvetlia ake je dolezite ockovanie 😖 . ja som si predtym vsetko nastudovala ci uz z tohto fora, alebo inych stranok, a len sa ta chcem opytat ako fundovaneho cloveka, ze ake ma naozaj dieta priznaky a priebeh ochorenie ked nie je ockovane. citala som ze take iste ako ockovane, dokonca miernejsie. ale chcem o tom vediet viac, nech mozem byt na 100% spokojna s mojim rozhodnutim. vdaka za odpoved.

martinba
15. mar 2011

@tara este kym ti odpovie manof, tak ti mozno pomoze mojich par slov. Je skutocne pravda, ze cierny kasel moze byt nebezpecny u tak maleho miminka (niektore zdroje hovoria do 6 mes. a niektore do 12 mes. zivota), ale lekarka ti nepovedala, ze vakcina aj podla samotnych vyrobcov je ucina az po kompletnej tretej davke, ktora sa podava v 11-12 mes zivota, cize mozes byt spokojna s tvojim rozhodnutim, pretoze tvoje dieta by aj tam v najrizikovejsom obdobi nebolo chranene. Osypky nie su vobec nebezpecne ak dieta dostane primeranu opateru, viac v knizke od Dr. Roberta S. Mendelsohna. Samozrejme dojcenie prismieva k celkovej ochrane miminka, cize ak mozes, tak treba dojcit a dojcit, pokial sa len bude dat.

tara
15. mar 2011

dakujem martinba, nieco podobne som citala, ze vakciny su "ucinne" az po kompletnej davke, takze by ma nikto nemohol obvinit, keby nahodou ochorel do jedneho roka ze je to nasim neockovanim. spominala, ze jej dcera mala minuly rok ako 20 rocna cierny kasel a ze to nepraje nikomu. opytala som sa jej, ze ci bola zaockovana, ked mala taky priebeh a ze ci to moze porovnat s neockovanym dietatom!!! nevedela odpovedat, len mi povedala, ze nie je epidemiolog!

manof
15. mar 2011

@tara
@martinba

Navyše osýpky ani nemá veľmi od koho chytiť.

Ak dojčíš a prekonala si čierny kašeľ (na požiadanie by Ti mali vedieť zistiť protilátky, i keď teraz neviem kde presne, ale niekto z tu prítomných by mohol vedieť), tak nemáš čo riešiť, lebo protilátky sa prenesú na bábo materským mliekom.

Miernejší priebeh choroby po očkovaní považujem za vyslovený mýtus, prinajmenšom pri chrípke celkom jednoznačne. Možno v niektorých konkrétnych prípadoch sa tak stane, ale vo všeobecnosti to rozhodne neplatí. Neraz je to dokonca úplne opačne - po očkovaní horší priebeh než bez očkovania.

Navyše u chorôb, ktoré tu dlhé roky neboli, nemá zmysel riešiť miernejší priebeh chorôb, keď nie je od koho chorobu chytiť.