Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

nadhera
27. apr 2012

@didulka85 aj mne vycitali zname,ze som nedavala vediet a kiahnujeme. Nastastie mali obaja skoro naraz. Nastastie lahky priebeh,par bobakov ,fenistil a vsetko OK. Akurat plac, stali pri okne-februar,decka sa sankovali z kopceka a oni doma ☹ Bolo mi ich luto,ale maju to davno za sebou.

nadhera
27. apr 2012

@silviaa sused ako 40rocny dostal od maleho kiahne a skoncil na infekcnom so 40tkami. Hroza. ☹

tamix
27. apr 2012

@nadhera Veď práve, hrôza, a keby sme to všetci mali v detstve, tak sa nemusím obávať v tehotenstve, či nestretnem zaočkované dieťa MMRkou, čo ma nainfikuje rubeolou 😠

silviaa
27. apr 2012

@nadhera no tak to si ma vobec nepotesila :((((

keziah
27. apr 2012

Pokial by niekoho zaujimalo, proti comu a ako bola ockovana generacia dnesnych cca 30tnikov, pridavam obrazok zo zdravovedy, rok vydania cca 1980. Dufam, ze bude citatelny.

keziah
27. apr 2012

Skoda, nevidiet to 😖

bobocka
27. apr 2012

@keziah joooj,tak som sa nadchla a tak na to nevidim 😖 😀

denduska
27. apr 2012

@nadhera napodobne náš známy dostal kiahne ako 47 ročný a nielenže skončil na infekčnom, ale takmer umrel ☹ a horšie je že odvtedy mu nejak "preskočilo" 😔 😔

keziah
27. apr 2012

prvy stlpec je tbc, 4-42. den, preock. 1. rocnik ZS, 8-9. rok ZS, 18. rok.
druhy zaskrt, tetanus, cierny kasel, od 9. tyzdna, preock. o 4-6 tyzdnov, o 6-8 tyzdnov, potom v 1., 3. a 9. roku ZS
treti je detska obrna (sabinova vakcina) 9. tyzden az 18. mesiac zivota, preock. rok po ockovani
prave kiahne 7.-18. mesiac zivota
osypky pocnuc 11. mesiacom zivota, preock. o 2-6 mesiacov

prave kiahne sa tusim prestali ockovat niekedy medzi 1980-1982

bobocka
27. apr 2012

@keziah to tbc ma zaujalo,lebo ja som rocnik 82 a v 18roku som preockovavana nebola 😕
a teda zaskrt,tetanus a cierny kasel bola jedna vakcina v 9tyzdni a v 9tyzdni bola aj druha vakcina detska obrna-dobre som to pochopila?
a tetanus,cierny kasel,zaskrt bolo vlastne ockovane 6x? to sa mi tiez nazda(vzhladom na seba),ockovanie v 9rocniku by som si pamatala...ci nie? 😕 😅
no ja idem k dr o dva tyzdne na vseobecnu prehliadku,krv bla bla bla,tak sa just na toto popytam a potom dam vediet.sama som zvedava co vsetko preockovane mam.
inak kiahne som mala ako dieta.ale zas ja viem,ze na jednej strane je ockovat kiahne blbost,no citala som tu na koniku pribeh(teraz to prerozpravam ako si pamatam ,uz to davno bolo a neviem ci si to uz dobre pamatam),ale jedna pani ,ze videla na plazi zjazvene dieta od hlavy po paty,velmi skaredo zjazvene a ze to malo po kiahnach,ze ich ozaj tazko znasalo.tazke ono zas tak jednoduche znasanie kiahni u deti byt nemusi a prave toto ma jazvy do konca zivota ako "pamiatku".inak aj ja mam par jaziev po kiahnach,jedno v strede cela 😀 musim povedat,ze ked som to citala,tak to so mnou trosku zamavalo,no takto spatne si myslim,ze kiahne ockovat iste netreba,v detskom veku nie,ale zas podcenovat ich a brat ich ako beznu chorobu v detstve lahko zvladnutelnu-tak za tym by som si tiez nestala.je to indivindi ako u kazdej choroby.

keziah
27. apr 2012

@bobocka ono TBC sa najprv zaockovalo raz a v tych intervaloch sa iba kontrolovali protilatky. ja som rocnik 1980 a v 18ke som nabeton bola na tej skuske protilatok. Kto protilatky uz nemal, dostal dalsie ockovanie.
zaskrt, tetanus a cierny kasel sa zrejme daval spolu s tou obrnou, ako spominas, ale nemusel sa- je tam dost siroko vymedzeny teb cas na prve zaockovanie proti obrne
a zaskrt, tetanus a cierny kasel sa komplet daval iba prve 4 razy, piate ock. bolo iba zaskrt a tetanus a sieste iba tetanus (tolko prerozpravanie legendy k tabulke)
ale ja mam dojem, ze ockovaci kalenar z tohto roku neznamena, ze sa ho vsetci narodeni v danom roku budu drzat po cely zivot-ono sa to obcas meni a je mozne, ze kym si sla do 9. rocnika ZS, tak uz platil iny
v zasade ide o to, ze proti tym chorobam hore zrejme zaockovana si (prave kiahne su otazne) a mozno preockovavanie si uz mala inak

bobocka
27. apr 2012

@keziah velmi pekne dakujem za info.je super to takto orientacne vidiet a potom si aspon budem vediet podla zdravotnej karty porovnat,ze ako to bolo u mna 🙂

keziah
27. apr 2012

@bobocka este doplnim, ze si netreba mylit prave kiahne (to je to ockovanie, ktore sa uz nerobi, lebo prave kiahne sa povazuju za zlikvidovane) a ovcie kiahne, ktore su pomerne bezne a zatial sa ockuju dobrovolne

bobocka
27. apr 2012

@keziah aha,to som nevedela veru.tak ovcie kiahne som ja mala naisto. 😉 od nich mam tu hviezdu na cele 😀

manof
28. apr 2012

@silviaa jednak si možno ovčie kiahne mala (daj si otestovať protilátky) jednak za dostatku vitamínu C (preventívne 1 až 2 g denne, pri chorobe niekoľkokrát viac) by Ti v zásade nič hroziť nemalo.

mgrartdrzka
28. apr 2012

@prevenar ty si ako moj manzel :-P vo vyrokoch, samozrejme...ale tak nakoniec sa mozno podari to vyriesit, nova lekarka "odlozila" ockovanie na 7-8 mesiac, ked som sa jej zmienila, ze u nej dlho nepobudneme, kedze sa chystame do zahranicia ... ale chcela podpisovat papier, ktory mala pripraveny a chcela podpisy oboch zak.zastupcov...tak som jej povedala, ze ci vie o tom, ze pokuta sa moze zdvojnasobit...tak otvorila oci, ale povedala, ze ona nema energiu to riesit, kto ma pravdu a natahovat sa, ona si chce robit len svoju pracu...tak som jej povedala, ze jej to podpisem, ale len ja...a nakoniec sme nic nepodpisovali, lebo to odlozila na jun...takze pochopila 😉

zuzana76
28. apr 2012

@molka neuvazujem nad ockovanim v zmysle,ze by som ho podstupila - to bola len poznamka, tiez sa obavam, co by bolo, ale bojim sa aj kiahni, najlepsie by bolo, keby som tie protilatky fakt mala, ale sanca je asi dost nizka,ze by si to nikto nevsimol 😖

zuzana76
28. apr 2012

@tamix lenze ani detstvo ti negarantuje,ze chorobu dostanes, ja som kiahne nemala hoci ich mali priamo moji 2 surodenci a ja nic a co teraz? obe tehotenstva som sa bala vyjst von,ze niekoho stretnem s kiahnami, alebo ist do lekarne, moj muz mal kiahne az ako 18-rocny, proste aj keby sa neockovalo, co sa proti kiahnam neockovalo, tak aj tak tu chorobu nemusis dostat a mozes dostat napr ruzienku neskor od dietata co nebude zaockovane MMR a bude mat ruzienku regulerne, neviem, ale nejako som nemyslela,ze dostanem ruzienku, lebo to som vdela,ze zaockovana som, tak som sa az tak nebala ruzienky, ako kiahni

tamix
28. apr 2012

@zuzana76 jasné, že nie každý dostane v detstve tie detské choroby. Ja som nedostala mumps a bola som v jednej izbe s bráškom, ktorý ho dostal. Ale si myslím, že by asi väčšina ľudí prekonala tie choroby v detstve - určite sa nedá hovoriť o 100%toch. Len napr. naša pediatrička povedala, že zato sa sa očkujú deti MMRkou, aby nenainfikovali tehotné ženy. Len prúser je v tom, že moje dieťa by nainfikovalo tehotnú len v tedy, ak by voľne pobehovalo počas choroby vonku a neliečilo sa doma. Tak to je už potom o nezodpovednosti rodiča, že pošle dieťa do škôlky alebo na ihrisko s rubeolou. Nepredpokladám, že by som si pozvala na návštevu tehotnú susedu alebo kamošku, keď mám doma choré dieťa.

zuzana76
28. apr 2012

@tamix a to ja pracujem este aj v rizikovom prostredi, co sa kiahni tyka, v skole, ale ani tam som to nechytila doteraz, fakt sa uz bojim,ze na "stare kolena"

tamix
28. apr 2012

@zuzana76 To som počula, že človek v dospelosti dostane kiahne, ale o starom dedkovi či babke s kiahňami som ešte nepočula. Jasné, že to neznamená, že to neexistuje.

denduska
28. apr 2012

@tamix no problém pri rubeole je ten, že 50% prípadov prejde bezpríznakovo, ale dieťa aj tak môže nakaziť niekoho iného 😒

ariela22
28. apr 2012

Ahojte mám takú otázočku ........choroby proti ktorým sme očkovaní sa dajú chrániť a dajú sa liečiť? Takže ak by sa náhodou stalo, žeby prišla epidémia a vrátili sa choroby ako záškrt, čierny kašeľ či iné zabudnuté choroby alebo by dieta bolo nakazené hepatitídou, dali by sa tieto choroby vyliečiť homeopatikami alebo vitamínom C? Nemuseli by sme sa o to báť?
@manof vedeli by ste mi prosim odpovedať?velmi pekne dakujem
Lebo som počula že neexistuje liečenie na čierny kašel...... No samozrejme okrem očkovania 😀 😀 😀 😀
@tean ano on je jediny 🙂 ale byvame v jednom dome s mojimi rodicmi ....

pifina
28. apr 2012

@ariela22 fundovanu odpoved necham na @manof ale k tym zabudnutym chorobam len tolko - napr. taky cierny kasel sa vyskytuje aj teraz, vobec to nie je nejaka strasna choroba, nebezpecna moze byt tak cca do pol roka tusim, ale vtedy aj tak este nie je dieta zaockovane ... a pokial viem, aj cierny kasel aj zaskrt bol dobre liecitelny homeopatika, hepatitida neviem, ale to je zase sexualne prenosne ochorenie, takze pokial nepredpokladas, ze by to mohlo chytit dieta takto alebo pri pozivani drog pouzitymi striekackami, tak sa nemas coho bat 😅

tamix
28. apr 2012

@denduska Aha, no tak to je fakt smola. Tak teraz už neviem 😢

tamix
28. apr 2012

@ariela22 čierny kašel sa asi nejako liečiť aj prežiť dá. Viem to z vlastnej skúsenoti, lebo ho mala vlani nevlastná svokra a ešte žije 😉 . Len ma naštvala, keď mi zavolal, že sa chystajú na návštevu, tak som sa jej opýtala, či nie je chorá, lebo počujem, že kašle. A ona mi: "som, práve mi potvrdili, že mám čierny kašeľ". Taká som ostala napálená. Ona by kľudne bola prišla na návštevu k dvojročnému dieťaťu s čiernym kašľom 😝 😖 😠

erikasadek
28. apr 2012

@ariela22 na cierny kasel zaberaju homeopatika vdaka tomu sa vlastne stali slavne pred storocim!!! kedze pekne liecili cierny kasel a druha vec cierny kasel staci vyjst do urcitej nadmorskej vysky na hory a dana bakteria zomiera.... 😉 tazke ano atb nie ale su ine velmi spolahlive liecidla samzorjem to trva s hoemo neprejde to za 24 hodin ale velmi uspecne.. 😉

petot
28. apr 2012

@ariela22 Pokiaľ ide o hepatitídu A, tam sú dokonca kontrolované štúdie s vitamínom C, kde pri dávke aspoň 10g denne sa deti úplne vyliečili do 7-10 dní. Ale hep.A je u detí zvyčajne ľahká choroba a nezanecháva následky. A sexuálne prenosná hepatitída B dieťaťu snáď tak skoro nehrozí.

Čierny kašeľ - vitamín C neutralizuje bakteriálne toxíny, ktoré zodpovedajú za trvanie a závažnosť ochorenia. Ale najlepšie je užívať ho pri každom ochorení, pretože aj čierny kašeľ je zo začiatku ako obyčajná nádcha. Toxíny treba neutralizovať od začiatku, lebo ak zlikvidujú riasinky v prieduškách, tak choroba pokročí do paroxyzmálneho štádia, a vtedy sa už liečenie nedá oveľa urýchliť, aj keď neutralizovaním pertussis toxínu sa ochorenie zmierňuje. Viac tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Ale nemyslím si, že smrtiace epidémie by sa mali vrátiť kvôli neočkovaniu. Ony totiž v prvom rade nevymizli kvôli očkovaniu, takže ide o dva nezávislé deje. Mohli by sa vrátiť kvôli klesajúcej odolnosti obyvateľstva, ale to má rôzne príčiny - očkovanie, trvalý stres, jedy na každom kroku, nedostatok dôležitých vitamínov a celkovo čoraz nižšia výživná hodnota priemyselnej stravy, atď.

ariela22
28. apr 2012

@pifina @tamix @erikasadek @petot Ďakujem
Pýtala som sa kvoli tomu, že chce očkovať napriek tomu,že stále biele krvinky niesu v norme, pretože to je ževraj riziko neočkovať. Že ak by dostalo dieťa nejakú z týchto chorôb alebo pneumokoka, dopadlo by to veľmi zle....
Len neviem čo by dopadlo horšie 😖
@petot Vitamín C dávam každý deň a krásne zvyšuje imunitu....Krásne ďakujem za radu dávať Vit. C 🙂

pifina
28. apr 2012

@ariela22 ja osobne by som sa pri zlom zdravotnom stave skor bala, co spravi s oslabenym telickom ockovanie 😝 a okrem toho, ani ockovanie nezabezpeci, ze na danu chorobu neochorie, len okrem bordelu z ockovania bude mat co robit aj s chorobou, keby to chytilo ...