Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
16. jún 2009

nada.hope: O tom, že vakcíny spôsobujú diabetes, niet pochýb. Pre väčšinu z nich je to dokázané epidemiologicky, a pre pertussis vakcínu je to dokázané totálne. Pertussis toxín je známy tým, že vyprovokuje langerhansove ostrovčeky ku šialenej produkcii inzulínu, čo môže skončiť ich "vypálením". Ak sa trochu pohrabeš v Medline, nájdeš tam kopec štúdií na zvieratách, kde sa to využíva na štúdium cukrovky.

denduska
17. jún 2009

vcera som si citala na ockovanie.org pribeh toho dievcatka co po MMR dostalo diabetes...a poslala som to mojmu muzovi...ten cely zhrozeny....a chcel odo mna nejake studie dalsie, petot, nemas nahodou nejaky link? lebo ja pri mojej malej fakt nemam cas hladat podrobne...

ale bol podareny, lebo potom vravel ze tak jej to nedame, ze ved osypky moze dostat a urcite na ne neumrie, tak som vravela ze deti v afrike na ne umieraju 😅 a on ze co som na hlavu, ze oni neumieraju na osypky ale na pridruzene ochorenie kedze starostlivost je tam doslova na ho.. a samozrejme pocas tych osypok schytaju este x dalsich chorob...

barborka08
17. jún 2009

vanish, nemala si ju mazat 😕 ta nalepka je naozaj vyborna, ved ide o informovanost. Na tej stranke si kazdy najde informacie ktore potrebuje (prip. odkazy na ine stranky alebo studie), a ti co s tym maju problem, nech jednoducho necitaju, ked im stacia reklamne letaky na vakciny 😝 😝 😝

barborka08
17. jún 2009

chcem sa opytat..., melej som nechala urobit odber krvi (ked naliehaju na ockovani, ja nalieham na poriadnom predockovacom vysetreni 😝 ). Vo vysledkoch z krvneho obrazu ma znizeny pocet trombocytov (krvnych dosticiek), byva to bezne u dojciat??? 😕

denduska
17. jún 2009

neviem my ich mame zas vela 😝 to tiez neviem ci je norma...a mame aj vyssie AST..netusim odkedy..
ale ak ma malo trombocytov, tym padom jej nemozu pichnut MMR 😉

barborka08
17. jún 2009

denduska, a DTP jej mozu? 😝 Pri 1. odbere ich mala tak trosku nad dolnou hranicou normy, teraz ich ma znizene (pod dolnou hranicou). Vam co povedala dok. na zvyseny pocet?

denduska
17. jún 2009

co asi...nic 😝 radsej som nevravela ze aj ja ich mam vela, lebo by aj tak pobedala ze to ma po mne 😝 dtp netusim...skus kuknut pribalovy letak ci tam nieco nepisu...alebo na infanrixe ci nieco tiez nepisu...
ozaj nikto nevie co s tym infanrixom preco nebol dostupny? 😕

blovitc120
17. jún 2009

to by aj mňa zaujímalo, ale nič som nevygooglils 😠 😠 😠

denduska
17. jún 2009

dajake cudne ticho je o tom.... a uz vlastne su?

barborka08
17. jún 2009

ano, vraj zasoby su uz doplnene 🙄

blovitc120
17. jún 2009

Bez vetra sa ani lístok na strome nepohne, isto s nimi niečo bolo 😒 😒

denduska
17. jún 2009

brrrr...a to sme mali ist teraz na ockovanie my....este stastie ze som to odsunula na 26.7 ale vyzera to tak ze vtedy tu zas nebudeme..

ozaj blovitc a vy ste na tom ako? 😕 a vy barborka?

barborka08
17. jún 2009

denduska, my zatial len BCG, no blizi sa termin operacie malej tak trvaju na ockovani ☹ aspon 2 davky do operacie ☹ Mam z toho velmi zly pocit, nechcem si ani predstavit, ze by sa jej malo zhorsit dychanie alebo opat jej zacal zapadat jazyk 😖

susik77
17. jún 2009

Ahojte, mozete mi niekto napisat vasu skusenost ak ste ziadali aby neockovali vase dieta v porodnici proti TBC-a ci sa vam to podarilo ustrazit? Ja chcem dat az ku koncu 6.tt u detskej dr. tak som zvedava...

martina46
17. jún 2009

susik77, mne sice malu v porodnici zaockovali, ale bolo to tak, ze nam oznamili, aby sme prisli vtedy a vtedy na ockovanie - maminky sme priamo spolupracovali - takze v mojom pripade by problem nebol.

petot
17. jún 2009

denduska: Ohladom cukrovky, začať sa dá napríklad tu http://www.whale.to/v/coulter.html
Odkazuje sa na ďalšie štúdie, a v rámci rovnakého autora zvyčajne nájdeš ďalšie príbuzné štúdie.

Tu sú tie epidemiologické dôkazy: http://www.vaccines.net/newpage11.htm

zitaje
17. jún 2009

Susik,
ja mam rovnaku skusenost ako Martina, rodila som na Kramaroch. A kedze neodmietas zaockovat ale chces iba posunut v ramci zakonnej lehoty, tak si myslim ze si staci nachystat pevne nervy a ziadost netreba, teda podla mna.

erikasadek
17. jún 2009

ahojte znova...

vsetci.. vidim ze je tu nova prispievatelka, plna nadsenia...

tak ja za seba ti mozem povedat ze ano moj syn bol na infuzii , kvoli , gastru , teda crevenj chripke; ked mal 5 tyzdnov.. stacilo nato , aby dostal svoju imunitu takze uz bolo zbytocne ockovat.. rotarix chrani len , an rotavirusove ochorenie, ale je ich vela, takze ak dieta chyti iny typ virusu , toto ockovanie mu je na prd.. a ked je bakterialne co je este , drastickejsie taktiez...

som ako ty vel asom cestovala, a tioez ma v sebe tolko ockovani ze ; sa este cudujem , ze nie som ako sito.. 😀

nemam problem.. niekedy som bola ako ty.. az do momentu , ked moj syn dostal MMR ockovanie.. zmenilo mu to zivot.. takze uz mi nikto nikdy nenahovori , ze je, uplne nevinne...

dakujem bohu ze nezijem na sloevsnku anemusim svoje detio povinne ockovat.. ako na slovensku..kde su asi jediny lekari na svete , presvedceny ze ockovanie je bez vedlajsich priznakov...

inak je tu vela ludi a deti ktore nemaju ziadne ockovanie v sebe, zdarve ako repy... niektore sa dozili aj dospelosti... 😀

addaa
17. jún 2009

erika ako mmr ovplyvnilo tvojho synčeka? My sme ešte nezaočkovaný na mmr a chcem sa dohodnúť s dr. na odklade.

shtanik
18. jún 2009

Vítam sa medzi očkoskeptikmi 😀
Konečne sa mi po 3 prebdetých nociach podarilo dočítať 121 strán diskusie.
Syn bude mať onedlho 3m a čaká nás teda zrejme 1.hexa+Prevenar, doposiaľ máme pichnuté len to nešťastné TBC - aj napriek môjmu výslovnému ne/želaniu mi ho naočkovali v pôrodnici (rodila som sekciou, syn bol na novorodeneckom a o žiadnych vyšetreniach a procedúrach ma nik neinformoval, dokonca mi ho spočiatku ani nechceli doniesť ☹ )
Samozrejme sa mu vytvorila po vpichu hnisavá reakcia, pýtala som sa na to v poslednej poradni mojej pediatričky a jej odpoveď ma celkom potešila - vraj kým to nebude mať 100% zhojené neočkuje - a to má Mudr. skoro 70r.!!!
Každopádne som už teraz pevne ozhodnutá nedať syna naočkovať ničím ďalším, ja sama mám po očkovaní vážne poškodenú imunitu / skoro ročná hospitalizácia po 1. roku kvoli reťazovým zápalom asi všetkého, čo človek v tele má, chronická bronchitída a zvýšená glykémia / samozrejme to nik z dr. na Slovensku neprizná, vyjadril sa mi len lekár , ktorého som navštevovala počas štúdia na VŠ v Brne. Takže mi môžte držať 3. júla hnáty, idem odmietať - uvidím, čo na to moja babka-doktorka, respektíve ďalšie inštitúcie. 😠

martina46
18. jún 2009

shtanik, vitaj a drzim palce! 😉

denduska
18. jún 2009

shtanik, aj ja ta vitam 😉 a prajem hlavne pevne nervy!

susik77
18. jún 2009

diky 🙂 ja rodim znovu tu v Prahe, tak uvidim, dufam, ze sa s nimi dohodnem 🙂

erikasadek
18. jún 2009

adaa ahoj, ja uz som to raz pisala, on prestal po vakcine 2 tyzdne po nej uplne komunikovat.. mal vysoke horucky oneskorene, a po nich prestal, tym myslim ze nepovedala ani mama !!!

bol ockovany ked mal 1 rok a tu sa takto ockuje.. a ked mal 2 roky zacal nieco mrmlat a nezrozumitelne..
nemozem to dokazat, pretoze vtedy som ockovaniu verila, a vobec by am to ani nenapadlo.. bol to pohlad spat..

moja lekarka, mi veri dava mi homeo , na baze tejto vakciny ktora cisti organizmus od jeho ucinkov...

fakt je ze moj syn, co sa tyka reci je po zadu a to uz bude mat 5 rokov v novembri.. takze len logopedi a psy no proste cely arzenal, alepreco je to tak ostava zahadou pre nich..

moj druhy syn ani ockovany nebol statsie nie je povinne ockovanie tu.. apo druhe kedze je alergik a a aj na vajicko tak ,je to kontraidikacia..
takze druhy ani nie a ani tak skoro nebude..
lekarka mi povedala len jedno taketo deti sa mozu ockovat v nemocnicnych podmienkacha pri vsetkom lekarskom arzenali, hlavne kyslikova maska apodobne...

ked to clovek pocuje tak si povie , bol aby som sprosta ho dat ockovat keby mu hrozil neaky sok , takeho razu po tomto ockovani.. 😉

zije a v pohode..

shtanik
18. jún 2009

Vdaka baby, ja dúfam že to nejak zvládneme, pokladám sa za pomerne zdatného sťažovateľa a mám toho o očkovaní a celkove problémových postupoch v zdravotníctve dosť naštudovaného, takže budem vedieť argumentovať. Naša dr. je dlhoročná rodinná priateľka, takze snáď bude dohoda možná, ak bude robiť problémy hygiena tak uvidíme, kto má pevnejšie nervy a som odhodlaná v prípade núdze to pohnať na súd.

halienka
18. jún 2009

Priatelia, pertussis vakcína je na čo? 😕 😅

denduska
18. jún 2009

pertusis je cierny kasel 😉

halienka
18. jún 2009

Ďakujem Denduška 🙂 to asi patrí medzi povinné u nás ešte, že?

martina46
18. jún 2009

cierny kasel je sucastou hexy - co sa pichaju 3 davky v priebehu 1. roka.

denduska
18. jún 2009

no, to je v ramci hexavakciny...