Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
18. júl 2012

@bobocka kazdy nie 😉

lilla244
18. júl 2012

@bobocka ja viem .. presne to mi napadlo tiez..

ingusa
18. júl 2012

Ahojte..rada by som si precitala predosle clanky ale akosi.nestiham aj ked sa dufam k tomu dostanem..prvy syn ma vsetky ockovanie...mal potom problemy kozbne(suche flaky) a same sopliky..druhy stn bude mat rok a u neho som odmietla ockovanie TBC.Potom myslim hexa prve ockovanie dostal"automaticky"na poradni..odvtedy sople;dvoje ATB do roka..teraz co je chvilu klud..a to sa mam objednat ked mu nic nebude na dalsie..chcem sa vsetkym vyhnut..rada by som vedela vasu skusenost ako postupovat;ako reagovala vasa dr a pod..co sa tyka TBC som sa s nou radila a povedala ze pokial nemusim nech nedavam..je zaroven homeopaticka.dakujem za prispevky pa

radkatom
18. júl 2012

Ahojte, este by som sa chcela opytat, ci neviete poradit dobreho pediatra v Bratislave, co nema problem s neockovanim. Dakujem Radka

ajja21
18. júl 2012

@ingusa No ono je to len a len o čítaní 🙂 Tak ten čas si budeš musieť nájsť 😉 Ale tu je link, kde je v krátkosti a veľmi pekne zhrnuté čo musíš urobiť, neurobiť, podpísať, nepodpísať aby si ochránila seba pred ťahanicami 🙂
http://www.rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnu...
Veľa šťastia a hlavne odolať tlakom 🙂

kvetinqa
18. júl 2012

@radkatom poslem ip

mimi
18. júl 2012

@ingusa proti TBC sa uz neockuje. S doktormi je tazko o tom debatovat, oni neockovanie nebudu propagovat, lebo tym riskuju stratu licencie. Je to na tebe, ty si musis o tom vela nastudovat 😉

radkatom
18. júl 2012

@kvetinqa moc dakujem

prevenar
18. júl 2012

@xlucia vravi tam ,ze : vakciny su uzasna a dolezita vec, lebo znizuju pocet obyvatelov. - funguje to cez znizovanie plodnosti. takzvany "soft kill" - pomale/jemne zabijanie. kazda dalsia generacia je menej a menej plodna. na ludoch je to tazko pozorovatelne, lebo clovek zije dlho .. ale na mysiach to ide pozorovat ovela lepsie .. hruba piata generacia bola temer uplne sterilna.

-neviem ci to sposobuje nieco co priamo pridavaju do vakcin, alebo je to "vedlajsi" efekt. ..ale tento efekt bol preukazany , takze .. kazdy je vitani !!

http://www.lifesitenews.com/news/archive/ldn/20...
http://www.rense.com/general79/vaxcc.htm
http://www.whale.to/m/sterile.html

toto som nasiel tak na prvu ruku ..urcite je toho daleko viac. kto hlada informacie v ramci vakcinacie ..a nie tym nemyslim "opytam sa panidoktorky (velmi milej) , alebo precitam si reklamny letacik" 🙂 ..tak ten najde skutocne divy 😕 😕 😕

prevenar
18. júl 2012

@ingusa kriste, tato chamrad lekarska mi uz lezie fakt hore krkom . "ked NEMUSI nech nedava" - preco ? lebo je to nieco zle ? ok .. a teda ked "MUSI" tak potom nech ju kludne poda ? ..to je co za radu ? vie ,ze vakciny su skodlive, ale v pripade ,ze nejaky zmrd ktory na tom zaraba miliony , aby to pretlacil do zakonov o tom rozhodne , tak je ok, ze tvoje dieta ostane poskodene ?

vies co ? dobra sprava na dnesok je to ,ze ty NEMUSIS ockovat VOBEC NIC . je to cisto tvoje osobne rozhodnutie ..presne preto musis pred kazdym ockovanim podpisat SVOJ SUHLAS , ze chapes nebezpecenstvo a ked ti aj dieta rovno umrie v ordinacii , tak to bude IBA tvoj problem . ..no a ty tento suhlas proste nepodpises , lebo ho nemusis podpisat . ak by respektovali existujuce zakony, tak by to bolo bez postihu ,, ale kedze to nerobia, tak mas suhrnnu pokutu 320e .

prevenar
18. júl 2012

ked nad tym tak rozmyslam , tak je to v podstate taky chory zart. na to aby ste mali sancu znicit zdravie svojmu dietatu , alebo ho aj zabit , ho na to miesto musite sami priniest a podpisat papier ,ze s tym suhlasite ! inak to nie je mozne vykonat. ty co to vymysleli a ziju megaluxusne zivoty z utrpenia po celom svete sa musia smiechom trhat kazdy den . nad nasou debilitou. 🙄

sissmiss
18. júl 2012

@mandarinka85 problem sa objavil po jednom z ockovani, vtedy pred 6rokmi plus minus par mesiacov ako isli ockovania som nevedela o neziaducich ucinkoch alebo nasledkoch nic. Ale po jednom ockovani, uz neviem ktorom, zostal "iny". Uplne sa zmenila povaha, reakcie, napredovanie, vsetko. A vtedy som zacala zhanat info ale dostala som sa len k tomu, ze neockovat deti ktore maju horucku, alebo su po chorobe...vdaka tomu som zabranila zrejme dalsej katastrofe kedy som na povinne ockovanie dosla s tym ze syn ma horucku, proste ochorel k tomu terminu kedy sme mali dojst na ockovanie...ona nic, len vybrala vakcinu, ze mu ju ide pichnut...to som razne zakrocila, ze som citala ze ak ma horucku nesmie sa ockovat...zostala prekvapena ze si dovolim jej oponovat a nepichla mu to. Bola to lekarka okolo 70rocna...nespochybnujem jej vedomosti pre vek, ale podla mna...no...stratila som voci nej doveru uz len tymto ze ho chcela ockovat pri horucke. Po kazdom ockovani sme mali zvysenu teplotu a casto sme preto koncili na pohotovosti, lebo mne ju uz neslo zrazat...samozrejme do karty sa to nedostalo, ze to bolo nasledok ockovania, v nemocnici sme boli tri krat do jedneho roka. Kamaratka studuje na lekarskej fakulte a mali prednasku o tom, ze existuju tri detoxikacne systemy u dietata, ale, niektore deti maju nanajvys jeden a prave tie by sa ockovat nemali lebo prave u nich dochadza k tomu, ze tie kovy jednoducho nedokazu vylucit. Da sa dopredu testom zistit o ktore deti ide, ale to by zrejme bolo nakladne a hlavne by sa stratilo vela klientov- deti pre pharma firmy. A bonus, tazke kovy a hlinik odrovnavaju ako prve recove centrum v mozgu...Moja znama, psychologicka, ked som s nou riesila maleho, hovorila a to ma prax asi 30 rokov, ze to co je posl.5rokov je neunosne co sa tyka reci deti. Chodi do skolok a vravela ze logo pomoc je uplne vytazena, ze nemaju tie deti uz kam davat...Ked sme so synom sli na speci vysetrenie psych/logo/neur/...nenaslo sa nic, ziadne priciny, preco by mal byt dysfaticky...a to sa snazili riadne, ale proste nula bodov. Takze verim ze aj keby to vakcinacia priamo nesposobila, minimalne sa o to trochu pricinila

ingusa
18. júl 2012

@prevenar Vdaka za reakciu..ja som TBC nezaockovala este ked bolo "povinne" a za 1/2 roka to rusili..Budem si to tu musiet podrobne precitat aby som vedela co ma caka:( to mi chces povedat ze za to ze sa rozhodnem neockovat este dostanem aj pokutu?? este sa opytam tie hexa vakciny proti tym chorobam(jednotlivym)sa ajvyskytuju?ak nezaockujem co nechcem je teda mozne ze nieco z toho moze dostat?dakujem

xlucia
18. júl 2012

@kvetinqa posli prosim IP aj mne. tiez budeme asi menit

mimi
18. júl 2012

@ingusa ano, ak nezaockujes dostanes pokutu, vsetci to tu riesime ako sa tomu vyhnut 😒

prevenar
18. júl 2012

@ingusa

precitaj si tak poslednych 200 stran .. jednak sa dozvies vela o ockovani a okrem toho tu najdes postupy ako sancu na pokutu minimalizovat.

- max suhrnna pokuta je 320e.

-mozes dostat akukolvek chorobu , bez ohladu na ockovaci status . totizto epidemie roznych chorob su v zaockovanych populaciach uplne bezne. vacsina chorob proti kt. sa ockuje a) su uplne banalne choroby b) vobec sa u nas vyskytuju c) alebo de fakto neexistuju vobec.

nemas sa coho bat , ale k tomu musis prist sama svojou hlavou. 🙂

mandarinka85
18. júl 2012

@sissmiss Posli mi do IP tvoju mailovu adresu preposlem ti jedno video..ja som nazoru aby ockovanie bolo povinne pre niektore mensiny🙂a pre ostatnych dobrovolne zadarmo..lebo tiez mi pride hlupe ze mam zo zakona povinnost ockovat a aj za to doplacat....velmi vela deti z okolia poznam co maju problem po ockovani a to nehovorim o opuchu alebo horucke ale o astme reume autizme a uuplne dojeb...imunite..ze zdrave dieta po ockovani 2x do mesiaca chore...mna tiez prva lekarka vobec neinformovala o nicom ohladom vakciny..a ked som si pozistovala co a ako doslo mi zle...nehovorim nech ockuju smrtelne choroby ale osypky??kiahne??chripka???to sa mi zda jak pokusne mysi...ale vies co je najhorsie ..ked to ludia pochopia a prestanu ockovat kraviny ..vymyslia nejaku pliagu jak prasaciu chripku aby sa ludia nalakali...a znova ockovali..aj teraz davali ze osypky su rozsirene ze nech matky s nezaockovanymi detmi necestuju..no ale ako si povedala ani nam neziaduce nenapisali do karty(ved by im to pokazilo dobre ockovacie statistiky)a moj maly mal pol roka problem s ramienkom ..po ockovani prvom ..furt mu to hnisalo a henta puca ho zaockovala do noziciek dvakrat..co sa nesmie kym prve nieje zahojene....a odvtedy som si zacala vsimat ze ma flaky na kozi v miestach vpichu ..akoze atopicky ekzem ktory je tiez uvedeny ako neziaduci...a samozrejme lekarka to vobec nepripustila..najhorsie na tomto state je ze zaockovat povinne ale ak ti poskodia dieta tak sa staraj sama..ani odskodnenie ani nic...a ja vravim radsej sa mesiac doma starat o dieta s kiahnami alebo osypkami jak cely zivot o postihnute dieta...

adriana7
18. júl 2012

@mimi @bobocka @mandarinka85 ,
môžem sa s vami podeliť o našu skúsenosť...najstaršia dostala po mmr trombocytopenickú purpuru...
- vtedy, pred cca 11 rokmi som nepoznala žiadneho homeopata, ale šli sme k liečiteľovi a ten nás nasmeroval na živú, čiže vitariánsku stravu...vtedy some v zime jedinú čerstvú zeleninu chrúmali cibuľu k slanine 😠
- tiež sme v danej oblasti nikoho nepoznali, tí starší vedia, že bežná mladá rodina nemala ani fotoaparát, nieto ešte internet, tí, čo mali mobil, mal veľkosť dámskeho kozmetického kufríka, na ňom slúchadlo ako z pevnej...a boli piati v meste (to len pre ilustráciu, že vtedy to nešlo tak ľahko ako teraz, že vygooglim si 😉 )
. začali sme malej dávať čerstvé ovocné a zeleninové šťavy presne podľa rozpisov autora dr. normana walkera, jeho knihy o šťavách, zdraví a salát, zdravé tlusté střevo (myslím, že sa dajú v pohode staihnuť české verzie
- a začali sme celkom amatérsky ale zodpovedne...na malej to fungovalo nádherne...postupne sme ju dostali zo všetkého, ja som si tak poliečila astmu, manžel nadváhu
- myslím, že v kombinácii s homeo by to bo vynikajúci detox

mandarinka85
18. júl 2012

@adriana7 Ahoj dakujem ze si sa pridala aj ty..prosim ta to co je ta trombocytopenickú purpura???sak to uz nebezpecne znie...a ak by si mi poslala nejaky link na tu stravu a stavy...moj maly mal po ockovaniach vzdy dalsi problem nastastie len kozny..(nastastie ako nastastie)-som rada ze mu to neuskodilo vo vyvoji alebo v psychike...ale proste starosti navyse...ked budemem mat dalsie deti nevravim ze nic nedam ale pozistujem si vsetko ..a iba najnevyhnutnejsie dam aj to rozdelene a s homeoliecbou aj pred aj po....a ostatne deti si si dala zaockovat alebo nemali problem???a najstarsiu si dala potom aj preockovavat??

lucia2207
18. júl 2012

Ahojte, neviete mi napísať názov homeo,ktoré sa používa pri vyčistení organizmu po očkovaní? viem,že thuja ale vraj ich je viac

erikasadek
18. júl 2012

@lucia2207 logicky s apouziva homeo z danej vakciny my sme cistili napriklad po mmr vakcine homeo s vytazku MMR.... 😉

lucia2207
18. júl 2012

@erikasadek aha,tak to som nevedela, no my sme boli u homeo ona mi dala dve guličky vraj ich mám roztopiť vo vode po jednej a po ližičkách dávať synovi,ale ja som jej tam povedala všetky broblémy a ona mi dala len toto (nepamätám si názov) len mi povedala že je to veľmi podobné chamomile čo som dávala pri prerezávaní zúbkov 😖 tak teda neviem či to máme vôbec dobre nadstavenú homeo liečbu,no nevadí mám jej volať zajtra tak sa opýtam :-/

katkaaalex
18. júl 2012

Mate niekto skusenost s RUVZ v TN? Dnes mi prislo predvolanie. Dkaujem 🙂

prevenar
18. júl 2012

@katkaaalex to neviem , ale cely jednanie si nahraj na diktafon ,, a upozorni ich ,ze si robis zvukovy zaznam . tym ich potesis 🙂

petah82
18. júl 2012

@heimdalls aj my sme odmietli MMR v aprili a zatial nic... uz sme mali 18m, tak cakam, ze nieco dojde ☹

prevenar
18. júl 2012

@lucia2207

1) pozri sa na tento zoznam http://www.homeopaticka-asociacia.sk/zoznam-hom...
2) vyber si niekoho kto je k tebe najblizsie a skus si zistit o nom nejake referencie.
3) zavolaj mu a dohodnite sa co dalej

🙂

adriana7
18. júl 2012

@mandarinka85 , no ja som sa pridala už pred dvoma rokmi, ale už sem nechodím, lebo sa nerada hádam 😉
táto choroba je laicky povedané o tom, že zo stien žíl a ciev sa stane "sito", steny prepúšťajú krv do svalov, podkožia...malej zároveň prestala fungovať jedna oblička, opuchla jej pečeň a slezina...a nie je to zrejme až taký raritný nú, keď je v príbalovom letáku k mmr (ale je skoro vo všetkých) 😖
- deti neočkujem až posledné cca 4 roky, ale napr. dcéra po úraze dostala tetanovku a to som bola rada, lebo mala hlbokú ranu
- aj teraz najmenšej by som rada monovakcínu tetanovky, ale musím ešte počkať (váha, vek), pre deti do 4 rokov neexistuje, aj som sa pýtala záchranára, čo pichajú, nevedel mi dať odpoveď, zrejme sa predpokladá ochranný účinok z očko v prvom roku

monky978
18. júl 2012

@prevenar mobil na nahrávanie nemôže byť použitý?? alebo blbá otázka? 😀

adriana7
18. júl 2012

@katkaaalex , my sme boli v decembri a riešila nás veľmi solídna, mladá imunologička, poslali sme vyjadrenie k ich písomnému vyjadreniu, je to vlastne stále v riešení ale odvtedy nás nekontaktovali...my sme to písali v duchu toho, že niečo zaočkujeme, ale mono a aby pochopili, čo sme vtedy s dcérou prežili a nechceme opakovať chyby 😖

petah82
18. júl 2012

@radkatom presne tak ako ti pisu, posta zasielku nedorucila, o nicom nevies, neries, pokial to nebolo Doporucene...