Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

alikaa
19. júl 2012

@kikulka1 treba si uvedomit, ze ty ako pacient si zakaznik a doktorka je ako keby predavacka. Ona ma sluzit tebe, ona ti predava svoje sluzby - ockovacie latky. Je na tebe ci ich chces kupit (aj ked zadarmo) alebo nie. Ked si to v hlave takto otocis, tak uz nemusis rozmyslat, ze ako to s doktorkou riesit. Proste oznamis, ze si ockovanie neprosis. Ak by chcela rozvijat debatu, tak povedz, ze nebudes s nou o tom hovorit, je to tvoje rozhodnutie, tvoje dieta (nie jej). Pripadne sa jej spytaj ci s tebou pojde k notarovi podpisat, ze prebera plnu zodpovedt za pripadne nasledky po ockovani. Tymto ju urcite umlcis. A urcite netreba dat dalsiu davku Prevenaru, ak ju nechces, ani hexy. Aspon bude mat tvoje dieta vacsie sance na zdravy vyvoj. Inak co sa tyka ceskych zakonov a neockovania, urcite sa vela dozvies na www.rozalio.cz

prevenar
19. júl 2012

@sofia2008 ..no vidis, ale citis sa lepsie ,ze je super chranena ,nie ? ..jaj skoda,ze to uzasne ockovanie ZRUSILI a tie "dnesne" deti riskuju hole zivoty kazdy den. tuberkuloza si nevybera a obete sa pocitaju na stovky 😨 😨 😨

prevenar
19. júl 2012

@zstachurova

ahojky a vitame ta 🙂

1) precitaj si poslednych 200 stran - zistis vsetko dolezite .
2) NIKDY nic nepodpisuj. ani do karty, ani nikam ..
3) hlavne si zapamataj,ze nemas nic proti OCKOVANIU (lebo to je priestupok) ..ale odmietas len konkretne vakciny koli moznym vedlajsim ucinkom ktore su zhrnute v pribalovom letaku vyrobcu. ..na co mas prlne pravo. v zakone nemas vymenovane KONKRETNE vakciny + liecivo mozes odmietnut zo zakona ..

- studuj, citaj a pytaj sa 🙂 (po tom co si si nieco precitala , lebo zhruba vsetko uz bolo vysvetlene 🙂 )

vefi89
19. júl 2012

@erikasadek môžem vedieť, čo sa stalo tvojmu synčekovi?

erikasadek
19. júl 2012

@vefi89 mozes v teme je to vseobecne zname, je z neho autisticke dieta!! s uplne zdraveho jednorocneho syna s ami stal uplne iny clovek ktory nekomunikoval , zacal sa cudne spravat, uplne ine dieta ako vymenene, jeho mladsi brat uz nema MMR ockovane a nai ho nedostane sanca ze dostane osypky normlanou cestouu v fr je dost vysoka tazke dufam ze do 10 roku zivota ich dostane..... 😉

riamim
19. júl 2012

@prevenar Odmietnutie liečiva zo zákona, to je v ktorom zákone, príp. aj paragraf? Ďakujem.

alikaa
19. júl 2012

@riamim priamo v Ustave je zakotvene, ze mozes odmietnut akykolvek medicinsky zakrok, bez postihov

gloria9
19. júl 2012

ahojte mám 8 mesačného synčeka boli sme očkovaný do nožičiek na tretí mesiac od vtedy sme nemali žiadne očkokvanie vraj nas caka nejake na rok a potom dalej a dalej ktore očkovanie je nebezpečne?ktore mam odmietnut ked nechcem aby moj syn bol chorý?

prevenar
19. júl 2012

@riamim to neviem 🙂 a veru nechce sa mi to ani hladat ..ale mas pravo odmietnut akekolvek liecivo . proste nikto ta nemoze nutit vziat si nejake konkretne liecivo. + v zakonom kt. sa tykaju ockovania ,samozrejme nemas prikazanych konkretnych vyrobcov a konkretne lieciva . cize to treba skombinovat 😉

radkatom
19. júl 2012

@sofia2008 Ja mam podobnu skusenost. Po ockovani Hexou mal maly vysoke teploty dychavicnost a tak sme sli na pohotovost. Na Antolskej v BA mi Dr. vynadala, ze som maleho dala ockovat... Vzdy som mala z toho zly pocit, tak som pred ockovanim maleho pripravovala homeopatiou. Teraz mam uz jasno. Nikdy viac.

prevenar
19. júl 2012

@gloria9

1) v kratkosti: vsetky
2) dobra rada je ,ze precitaj si aspon 200 poslednych stran tejto diskusie , ono to rozhodnutie musi vychadzat z tvojho poznania a tvoje poznanie mozes ziskat jedine studiom danej problematiky.
3) vacsina trvaleho osadenstva neockuje vobec nic 🙂 (aspon si myslim lol )

vierka0
19. júl 2012

@prevenar je nejaka skupina deti, ktora by mala byt ockovana ? napriklad predcasne narodene deti ? je to rizikova skupina na ziskanie niektorych ochoreni, proti ktorym sa ockuje..

lucia2207
19. júl 2012

@amouramour vieš,ja si myslím, že väčšina z nás je tu preto lebo sme si s komplikáciami po očkovaní zažili svoje a každá ktorá sa rozhodla neočkovať určite zvažovala pre aj proti.Ja žiaľ patrím tiež medzi tie ,ktoré už nedajú očkovať kôli komplikáciám,ale ak niekedy budem mať 4-te takhto už nedám očkovať vôbec.Vieš čo je zaujímavé,že očkovaní sú viac chorí ako neočkovaní. Tak niečo asi na tom bude 🙂

alenka600
19. júl 2012

@gloria9 kratko strucne - vsetky su nebezpecne, tj odmietni vsetko.

mimi
19. júl 2012

@vierka0 moje obidve deti su predcasne narodene a nejdem ich ockovat, na co mam do nich pchat do svinstvo? No najdu sa lekari, ktori ti budu tvrdit, ze prave predcasne narodene deti treba co najskor ockovat 😝

prevenar
19. júl 2012

@vierka0 podla mna skupina deti ktora by mala byt ockovana neexistuje. ockovany by nemal byt vobec nikto. je to len dobry marketingovy trik a su na to nevyvratitelne dokazy. predcasne narodene deti su uplne najohrozenejsia skupina co sa tyka ockovania , lebo zvacsa maju imunitu este v horsom stave ako bezne deti a ockovanie ich dorazi este viac.

pre strucnost uvediem len nedavno bol ukonceny sudny spor s GSK - globalny vyrobca vakcin a lieciv za FALSOVANIE vysledkov testov a ovplyvnovanie komisii a politikov - pravoplatna pokuta 3 miliardy dolarov 😕 rovnake spory/"problemy" sa crtaju pre MERC a zrejme aj Pfizer .

notoricky zname su pripady tajneho testovania na ludoch kt. o tom ani nevedia .. posledny je tusim z argentiny - zomrelo tam z toho testovania cca 13 deti z 10 000 a mnohe ostali dozivotne zdravotne poskodene .. pokuta - tusim 70 000$ takze , toto sa "oplatilo" ..dalo by sa pokracovat do nekonecna 😕 😕 ..precitaj si co najviac z tejto diskusie , je tu vsetko .. clanky, linky , informacie ..

maju nas len ako pokusne mysi + zdroj nekonecnych prijmov .. to je vsetko na co je ockovanie dobre.

prevenar
19. júl 2012

@mimi dobre rozhodnutie - koj co najviac + 6-7 mesiacov ich nenos no nakupnych centier, stanic atd.. nikde kde je vela ludi. jedine co mozu potencionalne dostat a je v tomto veku aj pomerne nebezpecne je cierny kasel .. proste staci sa mu vyhnut, co je urcite lepsia varianta ako ich mozno zabit ockovanim.

mimi
19. júl 2012

@prevenar ved ja verim prave dojceniu, maleho som dojcila 2,5 roka, no zial bol ockovany, vtedy to este nebolo take, ze odmietnem ockovanie, ale teraz ho caka preockovanie a to idem odmietnut. A malu chcem mat cistu a vsetko pre to robim, aby som ju mohla cim najdlhsie dojcit, uz sme si presli vselijake laktacne krizy, ale zatial sa nam dari 🙂

prevenar
19. júl 2012

@mimi ..teraz som si uvedomil ,ze neviem kolko maju 🙂 ..mozno su uz starsie. cierny kasel ne najnebezpecnejsie pre deti od 0-6 mesiacov ..az 1r po 1k je to uz v pohode.

prevenar
19. júl 2012

@mimi 🙂

prosim ta ..investuj cas do studia , hlavne nic nepodpisuj, nenos vyhlasenia atd. nic take nemusis robit a cokolvek take stravis bude pouzite proti tebe. .. proste len oznam ,ze odmietas konkretnu ockovaciu latu. ockovanie ani nespominaj 🙂

vierka0
19. júl 2012

@prevenar nie je mi jasna jedna vec..na jednej strane sa spochybnuje ucinok vakcin, na strane druhej sa vdaka vakcinam podarilo znizit umrtnost na ochorenia proti ktorym sa ockuje na minimum (ak si to porovname s casom "pred ockovanim" )

petah82
19. júl 2012

@vierka0 tu su grafy vsetkych chorob aj na odkaz na ich zdroje zo statistik roznych statov. su tam sipky, kedy bola zavedena vakcina, vidno, ze klesanie smerujuce k nule, bolo pritomne pred zavedenim vakcin a niektore vakciny dokonca dvihli krivku vyssie ako bola pred zavedenim vakcin... http://www.margit.cz/ockovani-hypotezy-versus-f...
vela grafov v anglictine http://www.genesgreenbook.com/content/proof-vac... , ale nevadi, zavedenie vakciny je znazornene a krivka sa da citat aj bez znalosti ang., daju sa zvacsit na celu obrazovku, nazvy chorob prelozis cez http://translate.google.com/#en|sk|

katka0905
19. júl 2012

@vierka0 citala som, ze mnohe z tych chorob uz boli na ustupe pred zavedenim vakcin, ze farmac. firmy to len vyuzili 😉

vierka0
19. júl 2012

@petah82 @katka0905 dakujem, postudujem..strasia ma, ze moja mala je predcasna (nie lekari, ale ine mamicky) a ze je rizikova a preto ju treba zaockovat..
len jednu vec nepochopim..ked uz chcem zarabat, preco tym nicim cudzie zivoty ? nie je jednoduchsie predavat neucinne placebo ??

katka0905
19. júl 2012

@vierka0 im nejde o to, aby to bolo neucinne. Ved choroby, ktore ma na svedomi ockovanie, sa nejako musia liecit, co predstavuje dalsie zisky.

kbeata
19. júl 2012

@vierka0 to je ekonomika 😉 ,vyrobca musi udavat zlozenie vyrobku,resp.vakcin,keby tam napisal ze placebo 😀 ,tak by to asi ziadny stat nekupil za obrovske prachy 😎

vierka0
19. júl 2012

@kbeata no ked mozu kupit jedy, preco nie placebo 😉 len by to mohli nazvat zmysluplnejsie 😉

mimi
19. júl 2012

@petah82 pridavam si to do zaloziek 😉

radkatom
19. júl 2012

@katka0905 presne si to napisala. Otrasne zistenie ale toto je jasne len ludom, ktori citaju a zhanaju info. Keby nebolo choroby mojho otca, neviem, ci by som zacala zhanat informacie. Clovek sa spolieha na to, ze ked ma zdravotny problem, ved medicina mu pomoze. Bohuzial je to hlavne biznis. A najhorsie je, ze prave na nevinnych ludoch v strasnej nudzi a na nasich milovanych detoch. Rakovina? Ved chemoterapia je uz dnes obrovsky ucinna, uzasne oziare alebo operacia vyriesia Vas problem, ved si pozrite ake mame super cisla! Az na to, ze ich cisla su len 5rocnice. To ze po 5tich rokoch sa rakovina vrati a omnoho agresivnejsej forme uz statistiky nezahrnaju. Teda zahrnaju ale ide o noveho pacienta, cize vylieceneho odfajknuteho. Prosto vzdy sa da z cisel spravit to, co potrebujeme. Biznis, biznis, biznis. A pritom je tolko moznosti, ktore ani omylom niesu nebezpecne ako chemo alebo operacia. Takze ja uz som sa prebrala zo sna a vsetko co do svojho dietata a rodiny napcham, najprv nastudujem. Nikdy sa nebudem spoliehat na to, ze to niekto studoval a je v tom odbornik, pretoze studoval len to, co mu zasa niekto podstrcil... Ufff. prepacte za moj vylev ale musela som 🙂