Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

magda29
6. sep 2009

Ahojte chcela by som sa vas spytat nieco ohladne ockovania. Mame ist v troch mesiacoch na ockovanie a napisal nam na papierik ROTATEQ a ROTARIX ze ak chceme tak si to mame kupit 3dni pred tym ako prideme ockovat. Ze mame sa rozhodnut. Neviete co to je a naco na ake ochorenie? Tu som to v diskusii nenasla dakujem vam. Magda.

petot
6. sep 2009

To su rotavirusove vakciny.

Ja by som v ziadnom pripade nekombinoval tolko vakcin naraz. (Ja by som vlastne nedaval ZIADNE vakciny, ale ked uz niekto chce dieta ockovat, tak nech mu aspon da trochu vydychnut).

magda29
6. sep 2009

Dakujem Petot takze nedame to.

petot
6. sep 2009

magda29: Vies, uz je aj tak privela, ze dieta dostane Infanrix, co je 6 vakcin naraz, a k tomu este prevnar, a potom sa nestacime divit... 😔 Vsetci chceme pre deti len to najlepsie, ale menej je niekedy viac 😉

jaroe
6. sep 2009

magda ja zasnem, to ti lekar len napisal a ani nevysvetlil co to je, na co to je, pripadne nepovedal aj svoj nazor, ci je to dobre ockovat ? 😕
Lebo mne to lekarka vsetko vysvetlila, dokonca na moju otazku (vtedy som v tom este nemala jasno tak som sa opytala) ci to treba, zavrtela hlavou.

patrac
7. sep 2009

@alfomilka : na mna lekari vyletuvaju stale, ale to este neznamena ze maju pravdu (mozno iba podla zakona, kto hlasnejsie krici, ten ma pravdu 😉 ). Myslim si, ze oni su naozaj presvadceni o uzitku ockovania, pretoze chodia po tych svojich kongresoch a seminaroch a tam im "kapacity" s titulmi pred menom a za menom tlacia do hlavy tieto hluposti a oni tomu veria, vsak co uz my obycajny ludia mozeme o tom vediet... Ja som sa o tuto problematiku do narodenia dcerky nezaujimal, ale ked sa narodila a uvedomil som si, ze do mojho zdraveho dietata idu pichat nejake svinstvo ktore vypestovali na rakovinovych bunkach, tak som sa zacal zaujimat...

Petot napisal zaujimave cisla: 66% deti bolo ockovanych, toto cislo podla mna hovori za vsetko. Naco budem ockovat svoje dieta ked ho to vobec nechrani (2/3 su strasne vela) a pravdepodobne ho to nakazi? A co ak to bolo takto: Zaockovali 66% deti ktorych IS to nezvladol a prepuklo u nich ochorenie a nasledne nakazili zvysnych 33%. Kolko by bolo pripadov ak by sa Pertussis neockoval?

lucia123
7. sep 2009

Nezda sa vam, ze vsetky choroby, ktore mame na "trhu" vymysleli farmaceutici, zamiesali v skumavkach zjednodusene povedane a "poslali" medzi zdravych ludi, vyvolali paniku, aby sa potom dali vsetci s pokorou a vdacnostou ockovat?
Tak isto ako aj s vtaco-prasaco-ludskou chripkou. Len vazny debil naleti a necha zo seba robit pokusneho kralika, ze "co to telo vydrzi" 🙂

alfomilka
7. sep 2009

dakujem vam,
ja si myslim, ze tento lekar tomu naozaj veri, ale aspon sa s nim da , ciastocne, diskutovat. Nie je autoritativny, ale aj tak ho nepresvedcim. Takze mi ostava to NIE NIE NIE 😀

ja som prve dieta dala ockovat, a nastastie zatial nevidim neziaduce ucinky, ale zrazu, ked mam ockovat druheho, vsade som zacala narazat na clanky o skodlivosti ockovania a to urcite nie je nahoda. My s manzelom na nahody neverime.

Brr, akurat teraz mi zavolali, to je ale telepatia 😲

petot
8. sep 2009

lucia123: Komu by prednaska Hansa Tolzina z tejto stranky nesla, tu su alternativne linky: http://rizikaockovania.sk/zdroje.html#Anita

alfomilka
8. sep 2009

dnes ma lekar sokoval. v dobrom. vraj bola v sobotu v telke rozhovor s nejakou lekarkou o cukrovke sposobenou ockovanim MMR. A tak sa mi zdal, ze uz to bol ochotny pripustit, aj ked pred par dnami sa tvaril, ze to je sprostost. 🙂 Nevie niekto, kde a co to bolo?
dokonca sa mi aj ospravedlnil, ze nas tak nahanal s ockovanim, ze si studoval lexikon ockovania a naozaj minimalne 2 mesiace. no ziiiiraaaam 😀 😕

mywiel
8. sep 2009

Holky co ste tehotné date sa ockovat proti Chripke H1N1? ☹ Kamoska mi vravela, ze ked sa nakazi tehotna tak ten kasel je velmi agresivny a moze vyvolat predcasné kontrakcie...

vanish1
8. sep 2009

alfomilka, príspevok č. 9 http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/telev... tá pani z GSK povedala, že doteraz mali len dva takéto prípady a aj u tých sa vraj nedokázala príčinná súvislosť 😝

mywiel, ja nie som tehotná, ale keby som bola, nedala by som za zaočkovať, chrípku nemusíš dostať, ale ak sa zaočkuješ, ten hnus do seba dostaneš určite a čo môže taká neodskúšaná vakcína spôsobiť u tehotnej ženy? (alebo akákoľvek iná vakcína), už len tie konzervanty sa dostanú k plodu.... čítala si o rizikách pre tehotné, ak sa dajú očkovať obyčajnou vakcínou proti chrípke? str. 10 http://www.rizikaockovania.sk/dok/vran/Chripka-... a táto nová je podľa mňa 100% horšia

denisocka
9. sep 2009

hej, a ked ta pani vravela že mali len dva prípady,hned som vykríkla že HO*NO len dva 🙄

zitaje
9. sep 2009

Ahojte,
tak my sme boli vcera u nasej lekarky odmietnut MMR. Lekarka to zobrala velmi "zodpovedne" a sikovne, najprv mi pochvalila malu, aka je sikovna, ze je bez plienok a ze tolko rozprava a az potom sa dostala k ockovaniu 😝.
Ja som jej hned povedala, ze by som chcela odlozit kym nepojde do skolky (lebo MMR sa vraj da odkladat do nekonecna), ale ona ze to sa nerobi a potom mi zacala vychvalovat tu vakcinu 🙄 , ze za celych neviemkolko rokov mala mozno dve reakcie (zdurene uzliny), a ze to je velmi dobra a bezpecna vakcina a tie vedlajsie ucinky nie su dokazane - no klasika.
Tak sme sa dohodli, ze to zatial odkladame aspon na nejake dva mesiace (to povedala ona, ja sa k nej na ockovanie nechystam). Takze moc som to zase asi dost neporiesila...

mywiel
9. sep 2009

vanish dakujem no ja tiez rozmyslam, ze sa ockovat nedam 😉

denisocka
9. sep 2009

no ja musim tiež k anšej ist,že niečo napíšeme do karty ,lebo ked odíde teraz na konci mesiaca,aby som mala niečo napísane pre tu druhu nastupujucu , joj už teraz mi je z toho zle

denisocka
9. sep 2009

najhoršie je,že ja už mam pred tou MMR panicky strach , asi by som mala ist aj na kontrolu na imuno,že mam zas dačo v ruke 😖 ale nechcem isť,bo zas pichať - odbery kontrolne a ja neviem čo

erikasadek
9. sep 2009

ahojte, vcera v spravach bolo ... o chripke A

takze prednostne su prave tehotne zeny.. kvoli dovodu, sytraty plodu a a vaznym komplikaciam;; 😖
ale rozpravli aj negativnych ucinkoch, len deti do toho revali 😠

denisocka
9. sep 2009

bože,ako može dakto logicky dať očkovať už tehotnu ženu? nechapem ...... Ani lieko od bolesti sa nesmu a očkovanie nanutia

erikasadek
9. sep 2009

deni, nenutia nikoho, len su , rizikovo, na tom vraj , najhorsie so vsetkych.. preto su prioritarne..
tu ich je 800 000 v fr. kolko sa da ockovat ti neviem povedat... 😉

ja ak by som bola tak , urcite nie...
ale , bojim s atrochu ide zima a v pariz , uz zatvaraju jednu skolu za druho, kedze je vel adeti chorych..
bojim sa o svoje, a ak by som bol atehotna, tak je to poriadne riziko..

lucia123
9. sep 2009

mywiel, keby len kontrakcie... Zdravy clovek nepotrebuje ockovanie

Ake mame stastie (tehotne) ze sme pre nich priorita 😀 Dobre platiaca priorita

patrac
9. sep 2009

Hans Tolzin vo svojej prednaske tvrdi, ze pri spanielskej chripke zomreli prave ti ockovani a dokoca zevraj v USA robili testy s nezaockovanymi veznami, dali ich na 5 min k nakazenemu, aby na nich kaslal a zevraj sa nikto nenakazil. Tieto informacie sa asi nedaju jednoducho overit, ale mam vlastne skusenosti. Moja mama sa nechavala kazdy rok zaockovat proti chripke na radu svojho obvodneho lekara, zevraj seniori su najohrozenejsi. Kazdy rok chripku dostala a dokonca sa jej zdalo, ze ju to drzi dlhsie ako obvykle, tak sa uz minuly rok nedala zaockovat, chripku tiez dostala ale po 3 dnoch bola prec. A tak mama sama prisla na to, ze ockovanie proti chripke nefunguje..

Ja som presvadceny, ze ak mame silny IS, tak nam ziadna choroba nehrozi. Navodov ako si vybudovat silny IS, je na webe vela, moj je takyto: Strava (co mozno najviac suroveho ovocia a zeleniny (obsahuju zive enzymi ktore nenajdete v ziadnych vitaminovych doplnkoch)), Aerobne sporty (napr. beh, rozprudi lymfu v lymfatickom systeme, velmi dolezite prave pre ludi so sedavym zamestanim! vela clankov sa da vygooglit), Dusevne vyrovnanie (ziadne obavy a strach z chorob, viera (ci uz v Boha alebo sameho seba)). Viem, ze je to narocne, ale vrati sa to v podobe pocitu uplneho zdravia, mam to vyskusane, funguje to 😉

erikasadek
9. sep 2009

problem je v tom ze to nie, je obycajna, klasicka ludska chripka, ale , modifikovana...

inac zeny neplatia, tato vakcina je hradena.. takze to nebude tym , ze platia...

ja mma skor pocit ze , nieco vedia, a nechcu to velmi povedat a snazia si kryt chrbat a prosia aby sa tieto , skupiny dali ockovat..
aspon ja to takto citim , ak o tom rozpravaju...

a je pravda ze najviac postihnuty je teraz pariz... 😠 takze trpnem...

denduska
9. sep 2009

erika, ja by som sa nedala ockovat, aj ked by som sa bala jak fras ze sa nakazim, tak by som asi sedela doma 😀
ale podla mna to nemoze fungovat, ked chripka ako ochorenie nezanecha dlhotrvajucu imunitu, tak ako moze ockovanie...a nie je to ten isty princip ako tetanus, takze naozaj nerozumiem na com je to postavene 😕 no mozno casom nieco nove vyjde na povrch..
inak chapem ze sa bojis, ja mam muza teraz v londyne kde je tiez kopa nakazenych tak sa len modlim aby nic nedoniesol ☹

denisocka
9. sep 2009

ešte sa chcem opýtať ja,bo som asi bola neviditelna -

je niekto kto odmietol IBA MMR a už dostal pokutu???????

erikasadek
9. sep 2009

denduska, ahoj, ani ja nie...
ale , vrta mi to hlavou preco tak , sa snazia aby sa tieto skupiny , vakcinovali.. 😕

vrta vrta co vyvrta neviem..

juj viem si predstavit ako ti.. je... dufajme ze bude v poriadku a nic nep^rinesie 😉

denisocka
9. sep 2009

lebo aby sa narodili zdegenerovane deti

martina46
9. sep 2009

k tym rizikam pre tehotne, ak by dostali chripku, kasel atd.... ja som mala pri tanicke taky kasel, ze by som uz podla tohto porodila predcasne 100x.... no to len na okraj, ja sa samozrejme nedam zaockovat, netestovana vakcina atd, to je len jeden detail, vseobecne uz samozrejme ockovaniu vobec neverim.....
k ockovaniu MMR, nase patalie sa este neskoncili, no neva. tanka nam skaredo ochorela, tak sme sli k dr a sestricka vytiahla info, ze tanka este nebola ockovana, no so bola nestastna.... myslela, som, ze uz mame pokoj, no dr bola uplne super, ona je taky kludny tip, nerobi ziadnbe natlaky a je proste super... tak len mi povedala - vy sa toho ockovania velmi bojite, ze?.....
no ja ze ano, ale ze predsa odlozit ze by som rada, tak zopakovala, ze to sa neskor nepicha, tak som jejj spomenula fakt z vyhlasky, kde nie je pri mmr horna hranica, ona to nevie, ma len info zo skoleni. tak ma prosila, aby som jej teda podpisala, ze nateraz odkladame, ak si to nerozmyslim, nez taninka vyzdravie, ze aby bola aj ona kryta... tak som slubila, len budem dbat, aby tam bol "spravny "text. pripadne nieco napisem doma, to jej podpisem a nech si toto vlozi do karty. uvidim este.
deni, neviem, ci je tu niekto taky, skus v IURO sa opytat.

zitaje
9. sep 2009

Deni,
mne mama vravela, ze kdesi v telke hovorili, ze sice vraj sa moze pokutovat, ale v praxi sa skoro vobec nepokutuje. Neviem ci je niekto, kto odmietol len MMR a dostal pokutu. A kto odmietol viac a pokutu dostal, takeho tu mame? Vobec niekto z nas / vas uz dostal pokutu? Len pre zaujimavost. 😉