Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
2. okt 2009

attana: Svokra mala na mysli asi L- a D-formu. D-forma sa v prírode nevyskytuje a telo ju nevie využiť. Používa sa v priemysle ako komerčný antioxidant.

V potravinárstve a farmaceutike sa používa iba L-forma (kyselina L-askorbová). Tá je dobrá.

petot
2. okt 2009

martina46: Ja som vážil jednoducho - naplnil som 40-timi čajovými lyžičkami nádobku na kuchynskej váhe, a hmotnosť obsahu (bez nádobky) som vydelil 40-timi 🙂

petot
2. okt 2009

attana: Ale l- a D- forma nemá žiadny vplyv na kyslosť. Rozdiel v kyslosti je iba medzi kyselinou askorbovou a minerálnymi askorbátmi. Vysvetlené je to asi 1-2 strany dozadu.

atana
2. okt 2009

ma76
Ako dlho Ta obracali pred komisiou, kolko ich bolo? A to si si mohla nahrat cely rozhovor? A co s tym mas v plane? Uz myslis na nejake pojednavanie na sude ozdaj preventivne? Mas dobru mamu, ked Ti to schvaluje a bola s Tebou. Super podpora. Ja sa na to spoliehat nemozem, moja mama nezvykne patrit k tym, co trcia z davu...v nasej rodine som to hlavne ja stale.... 😒
Nie je mi vsetko jedno a je tazke prezentovat svoj nazor, ked je iny na aky su ludia roky zvyknnuti...
Prave preto sa tesim, ze stale viac mladych rodicov sa zaobera aj napr. neziaducimi ucinkami po ockovani a vedia si trvat na svojom. A v nasom state na to neboli zvyknuti, nam kolko nalozia, tolko unesieme. V inych statoch uz davno strajkuju ked sa nieco ma len schvalit a nam je vsetko dobre....potom to tu tak aj vyzera...

petot
Asi to bude tak ako pises. Mne svokra ale odporucovala cecko, co sa postupne uvolnuje, vtedy ho tu ponukala firma California fitness tusim. Urcite ste to tu uz pisali, ale nchce sa mi listovat, to vazene cecko mozem kupit v lekarni, ci len od toho Damiana?

ma76
2. okt 2009

atana

ahoj,

pred komisiou som bola asi celkovo 20min.,neboj nič hrozne to nebolo.Bola tam Lekarka a zapisovatelka...nikto viac.čo s nahravkou?Mam to nahrate aj kvôli tomu aby sa skludnila atmosfera,aby neboli žiadne prekričovačky a tak.Ak ich dopredu upozorniš beru to na vedomie a pekne sa to na stole nahrava.Inak zvažujem že sa odvolam...
Moja mama pracovala dlho v škôlke a ma s detskymi chorobami vela skusenosti.Ked bola so mnou tehotna mali v škôlke rubeolu a som normalna...neviem možno to bolo po 1.trimes.Aj osipky mali ,mups tiež.Bola zlata,lebo lekarke to pekne porozpravala ako to prebiehalo s detičkami ,že im nikto neumrel a mali to asi všetky postupne.Kiahne tiež samozrejme.V 70.rokoch praskali škôlky vo švikoch....tak si viete predstavit...Inak moja mama nama žiadne očkovanie, ako dieta žila v horach.

lucia123
5. okt 2009

Prosim vsetkych, ktori sa co i len trochu vyznaju v prirodnej liecbe:

Stala sa nam takato vec:

V nedelu pokusal maly (cudzi, ale zaockovany a zdravy) pes nase 2 rocne dieta do rucicky, je to 4-5 cm rana, dost hlboka cca 2 cm, no nastastie nezasiahol slachy, ani obal slachy, hned sme isli na kramare, a o par hodin jej to zosili pod celkovou anestezou.

Ide teraz o to, ze jej davaju dvoje silne antibiotika rovno do zili (od vcera) kazdych 8 a 12 hodin, chcela som sa spytat (nie som moc zastancom antibiotik) bojim sa, ze jej este pohorsia, ako pomozu, ake mame moznosti? Zaroven sa obavam, aby sa jej to nezapalilo, napr. ked odmietnem tie antibiotika. Co robit? Inak je zdrava, vsetko v pohode, uz papa, rucicka ju uz neboli, nemam pocit, ze by mala dostavat take silne antibiotika, prosim poradte, surne!!! Ruka je trochu opuchnuta, s pohmliazdeninou (od toho stisku) bolo vidno aj tkanivo (maso), ale nekrvacalo.

Velmi rychlo potrebujem vediet, ci su tie ATB v pohode...
Dakujem!!!!!! Lucia.

molnarovak
5. okt 2009

pokiaľ viem, keď už sa začne s liečbou atb, tak sa musí liečba dokončiť. Buď nezačať vôbec alebo ich riadne doužívať. Vôbec sa neobávaj silných atb. Po skončení užívania jej nasaď probiotiká.
Atb nie sú zlé, ak sa užívajú s mierou a iba vtedy, keď je to opodstatnené. U nás sa to začalo prehánať v tom, že človek iba zakašle a lekár mu hneď nasadí najsilnejšie atb. Lenže ak je dieťa uhryznuté a hrozí tam infekcia, asi by som sa spoľahla na lekárov.

babulka
5. okt 2009

Ma76 - len na okraj - videla som dieta, ktore sa narodilo matke, ktora pocas tehotenstva prekonala rubeolu 😔 Takze by som nezlahcovala, rubeola aj ovcie kiahne prekonane v tehotenstve su velmi, velmi nebezpecne.

Lucia123 - Slovensko nema a ani nemalo ministerku zdravotnictva, asi myslis ministerku spravodlivosti. Tu chce akutualne KDH odvolat (aj ked, samozrejme, to moze iba parlament) 😉 V parlamente je jedna poslankyna, ktorej agnedou je dlhodobo problematika ockovania, vola sa Ludmila muskova a je z HZDS, ale nie je velmi uspesna.

Este na margo ultrazvuku - kedze odmietas ultrazvuk, predpokladam, ze nepozeras ani televizor a nepouzivas pocitac, kedze ich ziarenie je porovnatelne, ak nie vyssie ako pri UZV. Ale to uz som odbocila...

lucia123
5. okt 2009

TV nepozerame vobec, hoci ho mame, ale PC k praci potrebujem. Co s tym ma ale spolocny ultrazvuk, neviem. Ziarenie pri UVZ je daleko vyssie, ako PC. priamo na mozog. Takze tak

babulka
5. okt 2009

Lucia, vyzarovanie monitoru PC, takisto ako TV, .... Predpokladam, ze keby bolo vyzarovanie UZV nebezpecne, nerobilo by sa a rodili by sa same postihnute deti...takze tak. Ked uz extrem, tak poriadny, ze?

erikasadek
5. okt 2009

lucia, neprehanaj a neboj sa vsetkeho a uricite teraz su atb na mieste.. 😉

je pravda ze na slovensku sa davaju velmi atb, ae teraz su naoizaj na mieste... 😉

babulka, mozno nepoznas ludi ktori, su alergicky na taketo ziarenei, v skandinavskych krajinach maju nato aj diagnozu, a su normalne klasifiokovani.. 😉

tu kde zijem ti urobia max 3 ultrazvuky a 4 len , pri vzlastnych pripadoch... 😉
nie su prave najbezpecnejsie, teda ,snazia sa minimalizovat a ked uz aj sami lekari a alekarska komora takto uvazuje tak nico na tom bude.. 😉
ja zijem v parizi.. 😉 aby si vedela o co sa jedna;. 🙂
problem je ze nevedia doteraz p^resne, aky to moze mat presne dopad, ale , davaju si bacha a najhorsie su , kvalifikovan,e 3D tie uz vobec ani nechcuu robit je silnejsie , vlnenei.. 😉

lucia123
5. okt 2009

Tvoj predpoklad nemas overeny, lekar Ti pravdu nepovie, ale treba im doverovat aj dalej.

Nikto este ohl.ATB? Asi radsej nechat, ze?

erikasadek
5. okt 2009

luci pokracuj v atB 😉

boze ja osm to tak rychlo napisala, ze sa to ani citat neda. 😠 😀

babulka
5. okt 2009

Erika, praveze o tom hovorim, ze taketo ziarenie skutocne existuje, o tom nemusime polemizovat, len nepochopim, ako moze niekto napisat, ze nechce UZV kvoli ziareniu a pritom tarvit den pri pocitaci. Ved UZV je 3 x pocas tehotenstva (ak niekto nejde dobrovolne na 3D a pod.), ta davka je jednorazova a kratka, a co potom, ked sa pozera TV alebo vysedava pri PC...to ziarenie uz nevadi? Ja som bola kvoli vrodenej chybe maleho na UZV od 20 tt kazde dva tyzdne a od 30 tt kazdy tyzden a som tomu UZV a lekarom nesmierne vdacna, lebo im umoznilo presne naplanovat a nacasovat poporodny operacny postup, keby som tie UZV nemala, o chybe by sa nevedelo a syn mohol zomriet.
Ale to sme uz fakt dost odbocili.

erikasadek
5. okt 2009

babulka;. 😉

odbocili, no a co . 🙂 , aspon si tu nikto nenadava.. 🙂

lucia123
5. okt 2009

erikasadek, molnarovak, dakujem velmi pekne 🙂 potom budeme teda riesit, cistenim organizmu. papa.

erikasadek
5. okt 2009

lucia.. 😉

vanish1
5. okt 2009

lucia, ja by som jej tie atb asi nechala

babulka, chápem, že reaguješ tak ako reaguješ, sú aj opodstatnené prípady použitia ultrazvuku (napr. ten tvoj), ale lekári to dnes preháňajú, mne robil zo začiatku uzv pri každej návšteve a veľmi to ľutujem. Určite si to už takto nenechám robiť, keď budem tehotná a bude všetko ok, pôjdem max 3 x a určite nie na vaginálny.
skúste pozrieť o ultrazvuku http://www.vnimavetehotenstvo.sk/tehotenstvo-ul...
o elektrosmogu http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

lucia, tvoja malá toho cudzieho psa hladkala, alebo ako sa to mohlo stať? 😒 (lebo ja mojej nedovolím pomaly hladkať ani nášho nemeckého ovčiaka - on je taký veľký, že si neuvedomuje, keď šantí, že jej môže ublížiť)

ruza10
5. okt 2009

🙂 ahojte.konečne som vas po 6 tyzdnoch dočitala .velmi mi to pomohlo.petot aj ten tvoj vit.c funguje perfektne.ja som porodila 23.8.2009 a svoje dieta som odmietla dat zaočkovať bcg vakcinou.nerobili mi velke problemy.potom som sa 6 tyzdnov bala/do včera/ a nič.dnes sa ma detska lek pytala či bol kalmetizovany a ja že nie a ani nebude a ons že v poriadku že na buduce jej len mam niečo podpisať.len neviem čo mi povie ked jej oznamim že ostatne chcem odložiť/navždy/

petot
5. okt 2009

babulka: Ultrazvuk je (ako názov napovedá) zvukové vlnenie. Síce počítač ho možno vydáva, a monitor určite, ale dovnútra maternice pravdepodobne neprenikne, pretože ide o veľmi vysokú frekvenciu, ktorú zachytia aj celkom tenké bariéry.

Spomeň si tiež, že aby z vyšetrenia dostali ako-tak použiteľné snímky, museli bruško natierať zvukovodivým gelom, a pritláčať senzor na bruško.

Takže porovnávať sa to asi nedá.

Počítač vyžaruje elektromagnetické žiarenie, to samozrejme tiež nie je nič moc, a je onmoho prenikavejšie, ale je to úplne iný typ žiarenia ako ultrazvuk. Staršie (CRT - "hlboké") monitory vyžarovali dokonca aj RTG a gama žiarenie, boli na to samozrejme nejaké normy (nie som taký optimista, že by som ich považoval za neviemako účinné). Paradoxne, pri CRT monitoroch sa sústreďovali výrobcovia na zníženie vyžarovania dopredu smerom z obrazovky, a mnohonásobne vyššie vyžarovanie potom "svietilo" zo strán a dozadu. Takže úplne "super" to bolo v kanceláriách s CRT monitormi proti sebe, alebo v radoch za sebou... 🙄

alfomilka
5. okt 2009

no super, toto Slovensko je fakt krajina super geneticky zmanipulovanych ludi, kde nie su ZIADNE negativne dosledky ockovania.

Bola som dnes u jedneho lekara ORL. a opatrne som sa ho opytala na jeho nazor na ockovanie. On tiez najprv len tak opatrne, ale potom sa vyjadril, ze ockovanie a ockovacie schemy u nas su ako za cias stalinizmu. Ze ked niekto vymysli nejaky zakon, este to neznamena, ze je to spravne.
1. Odkedy sa zacalo ockovat Prevenarom (proti Pneumokokom), tak sa unho rapidne zvysil pocet deti so zapalom stredneho ucha a su tam zdiagnostikovane PRESNE TIE ISTE kmene Pneumokokov, ktore sa nachadzaju v menovanej vakcine. Raz o tom kdesi prednasal a vyjadril sa, ze on by toto ockovanie neodporucal, naco nanho zacali KOLEGOVIA LEKARI argumentovat, ze ockovat sa musi, aby sa zabranilo pri pneumokokovej injekcii zavaznemu ochoreniu. On na to, ze ved zapal stredneho ucha je zavazne ochorenie a on naozaj vidi tie negativne ucinky zo statistickeho hladiska. Tak nanho zacali vykrikovat, ze ci chce byt VRAHOM DETI. No pochopite to???
2. Ma pacientku, ktora bola ockovana v USA proti rakovine krcka maternice a zrazu zacali problemy. Najprv autoimunitne (nieco s reumatickym ochorenim), potom jej to preslo na kozu a nakoniec oslepla na jedno oko. Mlada baba. Do doby pred ockovanim byvala uplne zdrava.
3. Statisticky vo svete je vraj az 35% hlasenych pripadov negativnych ucinkov ockovania. A u nas na Slovensku 0. Lebo lekari to odmietaju zapisat do karty a nahlasit uz vobec nie.
Jeden z mala (alebo aj nie z mala, ale vsetci sa mozno boja, ak ich niekto nazyva vrahom deti, ak len ukazu statisticke vysledky), ktory sa o toto zaujima, ma precitaneho aj Dr.Buchwalda aj vsetko mozne. Skoda, ze nie je pediater.

miluska.h
5. okt 2009

ahoj lucia, ja by som ani neuvazovala nad tym, ze atb nedam. ved tvoja dcerka ma otvorenu ranu ☹ to, ze atb maju vedlajsie ucinky (staci nasadit probiotika), teraz nie je podstatne, prvorade je, aby nedostala zapal. drzim palceky, nech sa mala co najskor uzdravi.

alfomilka
5. okt 2009

este mi dal taky tip.
jedna mamicka tiez odmietala ockovanie a bola predvolana pred hlavneho hygienika. A tam povedala, ze ok, ona da zaockovat svoje dieta, ale on jej musi podpisat tlacivo, kde on osobne ruci, ze dieta nebude mat ziadne nasledky z ockovania. Nato on dost nahnevane na to, ze teda ockovat nemusi. 😀 😀 😀
Ale ze vraj od posledneho mesiaca uz na hygiene dost pritvrdili, asi nejake nariadenia zhora, bububu na neposlusnych rodicov. 😝

A aj sa zamyslal nad blbostou, ze neockovane deti nepustia do skolky, aby nenakazili ockovane deti. Ale ved je to prave naopak, ze ockovane deti su nebezpecni nosici chorob. Tot nazor lekara. 😉

sisa.b
5. okt 2009

alfomilka, uplne s tebou suhlasim. bohuzial, na slovensku je to tak 🙄 aj nam doktorka povedala, ze ona za 15 rokov praxe nemala ziadny vazny pripad po ockovani. a pritom som sa dozvedela, ze pani, ktora pisala clanok o prevenare na ockovanie.org, je jej pacientka 😠 teda jej syn. nasi doktori vsetky negativne reakcie po ockovani ulahcuju, alebo ich vobec nedavaju do suvislosti s ockovanim 🙄

prave sme dopozerali prednasku od viery schneibnerovej a normalne ma to vytocilo a hanbim sa za to, ze som slovenka 🙄 "pan vrchny" tuto svetovo uznavanu odbornicku tituloval ako staru senilnu babku, ktora to hadam ani v hlave nema v poriadku 😠 😠 😠 a on "naslovovzaty odbornik" ockuje seba aj celu rodinu, lebo bez ockovania by sme pomreli. spraval sa ako negramotny hulvat a takyto clovek reprezentuje nasu republiku na svetovych kongresoch...

sisa.b
5. okt 2009

este by ma zaujimalo, kdesi som tusim citala, ze prevenar staci ockovat 2x. a takisto sa mi zda, ze som kdesi vycitala, ze prevenar je povinny len pre deti narodene od 1.1.2009, neviete niekto nieco o tom? rada by som tretiu davku odmietla, ak nie je pre nas povinna.

dnes nam prisli vysledky z imunologickeho vysetrenia a samozrejme ma mala znizenu imunitu. doktorka mi na to povedala, ze je to uplne normalne, ze to maju vsetky deti v jej veku, lebo je jej imunita vo vyvoji a vraj z fyziologickeho hladiska je vhodne ockovat ju (caka nas tretia hexa) 🙄

martina46
5. okt 2009

Alfomilka,
sila! Vďaka za priaznivé info, super, jeden osvieteny lekár, zas mám pár dobrých argumentov.
Sisa,
preVEnar je povinný pre deti narodené po 1.1.08. Ak som sa splietla, opravte ma prosím...

tin007
6. okt 2009

martina sisa, prevenar je povinny pre deti narodene od 1.1.09, akurat ho vsetky poistovne okrem dovery preplacaju (prevenar7, takze lekari ockuju). my sme v dovere, takze sme ockovani neboli, co mi vobec nevadi

tin007
6. okt 2009

... a dnes sme v pohode posunuli hexu (tretiu davku) najskor na april (este uvidim ci vobec dam ockovat). dr. bola prijemna, cakala som, ze bude striktnejsia, ale povedala, ze nas do nicoho nutit nemoze a rozhodnutie je na nas, ako rodicoch. tiez som jej vopred poveala, ze mmr odlozim az k nastupu do skolky (to tiez uvidim co bude za tie dva, tri roky)

erikasadek
6. okt 2009

ahojte, ja som to uz raz pisla su krajiny kde uz zastavili ockovanie, na rakovinu krcka, kezde su hlasene vazne pripady.. u niektorych mladych dievcat.. 😉