Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
14. okt 2009

babulka, ona nepise do zily, vakcina ide do svalu, ale , nie som lekar vsetko ide potom do krvy nie?? 😉
aj ked jes vsetko prechadza neskor do krvy.. nie??
teda v skratke;. az take jednoduche to nie je..

sisa.b
14. okt 2009

kloranebb, ja si myslim, ze vsetci, co sme sa tu stretli, dbaju aj o to, aby sa vyhli nespravnemu stravovaniu, alebo ho aspon minimalizovali. pretoze vsetci vieme, ze kopec svinstva davame aj do ust. osobne sa mi zda neprimerane porovnavat stravu a vakciny.
lebo ked zjes hnile jablko, tak prijmes do tela urcitu davku toxinov, ktore su v takom malom mnozstve, ze ti neublizia, ale ked to budes robit x-krat denne, tak sa mozes dostat tam, kde nechces.
vakcina je vsak o niecom inom. kopec svinstva, jedov a ineho bordelu, ktore vpichnu naraz do maleho telicka, ktore sa tomu nevie branit. a ja osobne dbam na to, aby moja mala nejedla to, co nema, tak preco by som mala dovolit, aby do nej niekto pchal nejake svinstvo, ktore jej uskodi?
a co sa tyka liekov, tak o nich si tiez prestudujem z pribaloveho letaku skor, nez detom nieco dam, aj ked mi to predpise doktorka. nedavam jej pri kazdej zvysenej teplote nurofen, ci cipky od teploty, ...

sisa.b
14. okt 2009

tak do krvi - opravujem.

denduska, tiez sa pridavam ku gratulacii 🙂

babulka
14. okt 2009

Erika, presne to som myslela 😉 Vsetko, aj to co zjeme, "ide do krvi", takze je uplne jedno, ci "bordel" prijmeme potravou alebo vakcinou alebo dychanim alebo...
Teraz budem mozno konfrontacna, ale kedze v potravinach, ovzdusi, kozmetike...vsade okolo nas je tolko "bordelu" (a podla poslednych studii nas ani "BIO" moda nezachrani), a jeme, dychame, natierame sa...denno-denne, neustale, tak prijmame ten bordel stale, kdezto vakcinou "len" jednorazovo a v porovnani s dychanim a jedenim len minimalne v zivote 😅

erikasadek
14. okt 2009

denduska, zabudla.. som zablahozelat ...^prepac.. 🙂

babulka, no, taku ortut , a hlinik urcite denno denne do seba nedostavam..
ale vo vel aveciach je svintva dost.. ale vakciny je predsa len ina vec.. 😉

osobne , som za ockovanie, ele nie ake s arobi teraz.. a urcite ni evsetko..

martina46
14. okt 2009

erika,
chcela by som sa opytat, co si myslim o tom:
isla si tu, ze si robila svoj osobny prieskum ockovanych a neockovanych deti a tie neockovane boli neporovnatelne zdravsie bez dnes uz "beznych" alergii a podobnych neduhov.
myslis, ze by tomu mohlo prispeit trosku aj ine stravovanie, proste vsetko, kedze predpokladam, ze tito "uvedomeli" rodicia sa ikrem opatrneho ockovania snazia aj trochu zdravsie svoje deti stravovat a vsetko okolo toho.... alebo myslis, ze to az tak neovplyvnilo? teda neviem, ako je to so zdravym stravovanim vo franc. vseobecne. v porovnani so slovenskom.

ronie
14. okt 2009

kloranne-srovnávat vakcíny a potravu...Tak můj názor je ten, že vakcína je taková zátěž pro imunitu, že v mnoha případech dojde k jejímu oslabení a pak se tělo o hodně hůře vyrovnává právě s těmi ,,přirozenými toxiny z potravy a prostředí. A tím pádem vznikají alergie, ekzémy a spousta dalších autoimunitních onemocnění 😒 Mám trocha studia biologie za sebou takže vím, že když něco přijmete potravou, či vdechnete je to vytříděno přirozenou bariérou-pokud jde zrovana o tu potravu tak než se dostane něco do krve tak to přeci jen chvilku trvá, protože to organismus ,,protřídí" a zdravý organismus dokáže hodně toxinů eliminovat. Ale píchnout si něco přímo do svalu..to je jiná, to totiž moc přirozené není, je to velmi rychlé, a do krevního oběhu se to dostává takřka přímo 😝 Dneska sme znovu probírali s mojí mámou dětskou neuroložkou očkování na základě dalšího podobného případu jako je náš a ona je taky přesvědčená a nechápe, že se očkuje tak brzy a tolik najednou, pediatři si chtějí ulehčit práci a chtějí to mít co nejrychleji za sebou, většina očkovaných ani problémy a změny dítěte nedává do souvislosti s očkování a samozřejmě bez nějaké podložené studie ani nelze spekulovat za co všechno očkování může...ale já si myslím své😔

erikasadek
14. okt 2009

martina, neviem ti to povedat, vatsina s tychto ludi, je vatsinou bio.. tio je pravda..
, co s atyka stravy je ina, to priznam...
dam priklad , uz len, davani eprikrmov je ine, ako u nas, teda v 6 mesiacoch povatsinou a pomaly.. a hlavne my mozme davat syry uz od 7 mesiaca. kdezto na slovensku ti to zakazuju ryby sa davaju, od 7 mesiaca, su cestve...
kedze vecer ulovene, a rano uz su , na trhu.. 😉

neda s aporovnat s mrazenymi..
strava urcite ina aa= aj chut..

osobne som nemohla zniest chut nasich , kurciat, na slovensku pocas dovolenky cudna chut a vona;.. 😅
ale bude to tym ze som si mozno odvykla.. ze za tiue dlhe roky..

poznam matky co nejedia bio, teda aspon sa k tomu nahlasia, a deti maju zdrave... bez alergii.. ale neboli ockovane;.
neviem kde to je...

jedno je iste, josh uz nemal MMR, ako patrick, ma skoro taky vek , ako patrick ked zacal trochu vydavat zvuky, neda sa porovnat tito dvaja....
josho uz pekne rozprava, ..... 😉

vanish1
14. okt 2009

denduska, pripájam sa ku gratuláciám 😉

certica
14. okt 2009

vakcina sa picha do dobre prekrveneho svalu, cize v priebehu kratkej chvile je v krv. riecisti.

vakcina vs potrava, kozmetika... - stat ani nikto iny mi predsa nenariaduje sposob, akym stravujem seba, svoje deti. je len na mne, ci budem tlacit klobasky, denne kupovat polotovary a varit sackovky alebo sa zamyslam nad tym, co konzumujem, co dam na seba...
ockovanie mi vsak stat uklada za povinne. dalsia vec je, ze sa bavime predovsetkym o vakcinach urcenym na zaockovanie novorodencov a dojciat. pokial viem, ich vylucnou stravou je v prvych cca 6 mes. MM, resp. UM. takze o nejakych sajrajtoch z potravy nemoze byt rec. preco ich maju potom prijmat do tela (navyse tak brutal sposobom) prostrednictvom vakcin?
stale sa tu jedna len a len o dobrovolnu volbu, moznost si zvolit, ci ockovat chcem alebo nie.. slobodne! (po zvazeni vsetkych pre a proti)

certica
14. okt 2009

jo, a este k liekom a neziaducim ucinkom - ja osobne pribalove letaky poctivo citam, na to som celkom slusny uchyl 😀 a napriklad take kortikoidy, ktore sme uz parkrat mali predpisane, som nikdy nepouzila. a mozem povedat, ze vzdy sme sa z daneho problemu do niekolkych dni krasne dostali aj bez "pomoci" tychto zazrakov....ktore sa mimochodom predpisuju ako "neskodne cukriky" (aspon co som mala moznost si vsimnut)

zelmirka1
14. okt 2009

uz sa asi zacina o ockovani dost pochybovat lebo sa zvysuje aktivita na obhajobu, pre zaujimavost si precitajte:
http://www.sme.sk/c/4263387/ivan-bakos-kritici-...

martina46
14. okt 2009

certi, ale zas je pravda, ze plne dojcene deti dostavaju do mliecka to, co mamy jedia, takze predsa na strave aj v tomto zavisi.
ja sa na tieto veci pytam, aby ma nezaskocila nejaka protireakcia - uz sa psychicky pripravujem na predvolanie, tak skoro to nebude, ale myslim, ze by bol zazrak, ak by nas to minulo ... uf.. nedobre mi je z toho vsetkeho.

erikasadek
14. okt 2009

zelmirka, tak je to vol tento clovek.. nemam slov.. typicky slovensky lekar, klaply na oiciacha nic nevidim, nic neviem,a ani neccem vediet.;nic take neexistuje;.

nemam slov.;

inak co tam povedal, da prikald preukazalo sa, ze ked je ockovanie, plosne, 90% a viac tak, sa choroba osypok nenachdza..

tak, musim ho hned opravit mlyli sa, prave vscera som to cital p^riklad FR; tu je na 90% ockovanie, osypok.. a cisla stupaju; je rocne evidovanych 500 pripadov, 😉

takze , hned jeho prvy prehresok.. 😀 😀

apotom , ostane veci, vsetci odbornici, sa mylia, co to studuju a venuju sa cely zivot a tento clovek, mudrost sama, vsetko zmetie, nic nie je kancinogerne, vsetko odide s tela von a podobne.; kazdy lekar co pochybuje o ockovani, nestudoval dobre.. kde ten clovek chodi na tieto hlody.. 😠 😠

ewelyne
14. okt 2009

kloranebb, strava , ockovanie a ATB su tri rozne veci,.
my sme sa zaobisli bez ATB a vzdy sa najdeiny sposob a sme tu 😉
strava nemusi byt bio ale zdrava a vyvazena...
no a ockovanie, ani moj manzel nebol proti, ale ked videl, co sa stalo malemu....
ved ho proste nedaj zaockovat a manzel o tom ani nemusi vediet...

tana74
14. okt 2009

Zelmirka, ten článok sa nedá ani čítať..... príšerné..... presne ako hovorí Erika, len s tým, že on dobre vie, že na tomto sa dá zarobiť a super zarobiť... 😠

vanish1
14. okt 2009
petot
15. okt 2009

Vakcína a strava sa nedajú porovnávať.

Strava je prirodzený spôsob príjmu látok do tela, a telo je na to dobre pripravené a vybavené. Tráviace enzýmy rozložia všetko "na súčiastky" a priaznivé baktérie sa postarajú o likvidáciu drvivej väčšiny "čiernych pasažierov" vo forme cudzorodých baktérií a niektorých škodlivín.

Vakcína vstupuje do tela neprirodzeným spôsobom, obchádza všetky ochranné bariéry a vstupuje do minúty do krvného obehu. To je situácia "červeného poplachu" a niet div, že niektorý imunitný systém spanikári a zaútočí na "náhodných okoloidúcich" - vzniká autoimunita, alergie apod.

Takto vzniká napríklad tetanus: zjedenie alebo vdýchnutie baktérií c tetani nemajú takmer žiadny následok, v najhoršom prípade hnačku alebo nádchu s vytvorením trvalej imunity. Zato keď sa dostanú hlboko do tela ranou (či injekciou), tak hrozí nebezpečná choroba tetanus, a žiadna imunita nevzniká!

petot
15. okt 2009

A čo sa týka liekov, tiež si najprv prečítam príbalový leták, a niektoré lieky som veru nedal. Lekári predpisujú "radšej viac", pre istotu, jednak zo starosti o malého pacienta, jednak pretože nikto ich potom nenapadne s tým, že niečo zanedbali. Liek naviac sa dá vždy ľahšie obhájiť ("stav pacienta to vyžadoval").

Napríklad nám dieťa kašlalo, nebolo to nijak hrozné, ale dostali sme na to promethazin, "keby malo väčšie záchvaty kašľa". Nuž, keď som si prečítal leták, tak som radšej použil osvedčené metódy (vlhký uterák nad posteľou, zábal okolo hrdla apod).

Podobne sme vyfasovali Diazepan, pre istotu. Ani ten sme nepoužili.

Aerius mám 4 balenia, neotvorené, manželka vždy zabudne, že ho už máme 🙂 Jednoducho deti našťastie netrpeli takými kašľami, ktoré by mi stáli za tie potenciálne vedľajšie účinky. Keď si vezmem, koľko liekov pri chorobe aj tak berieme (ATB, ML,..) , tak ako by som potom zisťoval, z čoho je dieťaťu zle, a či je to len podráždený žalúdok, alebo pečeň, alebo keby dieťa dostalo závrate, je to znak zhoršenia choroby, alebo "zaúradoval" Aerius...

certica
15. okt 2009

mati, jasne, ze aj cez MM sa nepriamo dostavaju k dietatu latky, ale zas je len na mne, ako ovplyvnim svoje stravovanie a aku skladbu jedalnicka zvolim. a rozhodne aspon tie najvacsie alergeny prijmat nebudem atd.

a este jedna vec... ak by bolo ockovanie na dobrovolnej baze, myslim, ze by sa ludia logicky viac zaujimali, ci danu vakcinu ano alebo nie a preco. nebrali by to automaticky, lebo ved je to povinne, tak nie je dovod sa zamyslat. (aj moj pripad este prednedavnom 😔 ). i ked propagacia robi tiez svoje, vsak ano...ale predsa...

zelmirka1
15. okt 2009

vanish, dik precitala som si aj odpoved na ten clanok, dost ma nastval ten Bakos, pobavilo ma aj to co pise o ockovani proti TBC, u nas je vysoka incidencia ta nemoze dojst k zruseniu ockovania, to je zvlastne ked ho mame povinne a sme taki uspesni ze to nevieme znicit vsak ???? ine krajinu si to mozu dovolit...
ja si myslim ze keby hned teraz nebolo povinne tak aj tak by ludia chodili normalne na ockovanie dalej, ked sa nieco tolke roky robi a berie automaticky ako spravne chce to velmi dlhy cas kym to ludia zacnu vnimat inak.
vidim to ked sa rozpravam s maminami ze beru ockovanie ako samozrejmost a su velmi spokojne ako su ich deti chranene a maloktora zapochybuje...

vanish1
15. okt 2009

petot, aj moja brala dlho aerius, môžeš napísať viac 😲 teraz ho máme síce dávať, ale nedávame, lebo nemá žiadny ekzém
mne už dávnejšie dala lekárka tie fluoridové tablety, že ich mám dcérke dávať, vravela som jej, že mi ich nemusí predpisovať, lebo ich dávať nebudem, to som jej zdôraznila dvakrát a aj tak mi ich predpísala, vraj na nich mám nárok zadarmo (čisté plytvanie peniazmi), škoda, že mi ich dala na recept s iným liekom a do lekárne šiel manžel, lebo ja by som ich ani nevybrala, skončili v našej zberni na lieky na odovzdanie do lekárne......
aj minule bola v Dámskom magazíne na STV nejaká asi dentálna hygienička ... a vyjadrila sa, že tieto lieky netreba dieťaťu v žiadnom prípade dávať, pretože sa zistilo, že fluór podávaný zvnútra je toxický (alebo také niečo), čiže ani fluoridovú soľ a pod.
prečo tie lieky potom lekári dávajú? fakt si človek všetko musí zistiť sám...
taktiež detský Nurofen a Panadol... Nurofen ani nepoužívame... myslím, že erika spomínala, že u vás je zakázané podávať ibuprofenum takým malým deťom, lebo niečo spôsobuje (už neviem čo 😲 )..

natashkaa
15. okt 2009

ahojte tak ja mam asi najlepsiu lekarku na svete vcera som jej povedala svoje a predstavte si ona povedala v poriadku akceptujem zockujem ho kedykolvek ked si to rozmyslite ale na tu hygienu to nahlasit musim lebo mala by som problem ja snad to chapete, ja ze jasne povedala nech papam vela vitaminov dodrzujem hygienu a nechodim do nakupnych centier

denduska
15. okt 2009

dakujem vsetkym za gratulacie 😉
babulka, myslim ze ronie alebo petot to vystihli najlepsie, co som chcela napisat - teda ze sa obchadzaju prirodzene mechanizmy obrany..ked nieco zjem, vdychnem, zapoji sa hned lymfoepitelove tkanivo (mandle, riasinkovy epitel v nose, lymfaticke plaky v creve...atd atd) ale ked si to pichnem, ci uz do zily, do svalu, podkozne...rozdiel bude len v trvani nastupu ucinku...preto sa aj vakciny v ziadnom pripade nesmu pichat do zily...lebo by to malo okamzity a pravdepodobne negativny efekt.. asi tak nejak som chcela 🙂

denduska
15. okt 2009

ozaj co sa tyka Aeriusu, ja som ho malej sama vysadila, lebo ked ho brala, vobec nespala, a je to aj v letaku....

ale to sa neda v kazdom neziaducom ucinku hladat horor a ze sa to stopercentne udeje, mala teraz brala Zinnat, tiez tu dakto spominal ze niekto po tom dostal leukemiu ci co, no tak super a co som mala robit, jednoducho som jej ho musela dat...beztak je to jedno z najbezpecnejsich ATB... a hlavne som rada ze po druhej davke sa jej ozaj viditelne polepsilo a tie hnusne horucky sa nevratili....

erikasadek
15. okt 2009

vanish zakazana, ni eje, ale malo kedy ti lekar predpise , ibubrufen, automaticky Ti vzdy davaju paracetamol, na vsetko , autoamiticky a je preplacany .. 🙂
takze; zacina sa vzdy s paracetamolom a a len lekar moze , urcit podl a, stavu , ci , s aprejde na ibubrufen, co je zriedkave... 😉

tvrdi a ze su dokazane neziaduce ucinky u deti a hlavne pre kojencov batolata, je to dost silna, formula..
a tak ,.; a popri tom je to kontraidikaci,a pri , menanagitide, kiahniach a crevenej chripke, nesmie s apouzivat..
kvoli tomu tiez...
takze asi tak.; a samozrejem tehotne ho maju zakazane..

erikasadek
15. okt 2009

vanish precitala som si aj tu odpovedpekne napisan,e ale s tym clovekom to nepohne. chcet emi povedat ze tieto instuticie sa mylia.. boze moj take klapky na ociach som uz davno nevidela... 😖

co s atyka chripky, tu podla toho co som , od znamych pocula, kazdy druhy lekar vam povie nedajte s aockovat, jedzte vela ovocia a vela vitaminu C, ale nedavjte s azbytocne ockovat... 😉

ja neviem co mam nato povedat..

natashkaa
15. okt 2009

erikasadek a spol co zijete v zahranici viete mi este povedat ci infanrixom hexa sa ockuje aj u vas alebo mate nejaku inu vakcinu?

erikasadek
15. okt 2009

NATAHSKA TU SA HEXA NEPOUZIVA BOLA STIAHNUTA S TRHU UPLNE PRED PAR ROKMI; 😉

a hepatitida b, je dost tabu tema tu, boli velke problemy pred rokmi..

takze nie je povinna ako ockovanie, pouziva sa pentavac..

lucrezia
15. okt 2009

erika a prečo bola stiahnutá hexa?
kvôli kvoli hepatitide?
penta znamená, že ich tam mate 5 , teda to čo u nas, len bez hepatitidy?

Denduška, príjemné tehulkovanie. A vela trpezlivosti 😉 . Ja som si na taký vekový rozdiel netrúfla 😉 a natiahlo sa mi to poriadne 😅 😅 😅