Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
13. nov 2009

molnarovak: Veď nadväznosti si napísala sama, ja som len našiel možnú súvislosť. 😉

Mojím odborom sú počítače, do medicíny len laicky "fušujem". Veci, ktoré ma zaujmú, si dokážem zapamätať (ale to, čo ma nebaví, sa mi zase ťažko tlačí do hlavy) 🙂 Viacej som sa imunitou začal zaoberať vtedy, keď som sa snažil pochopiť problematiku očkovania, aby som sa vedel zodpovedne rozhodnúť.

olinka6226
14. nov 2009

inak celkom fajn napad ze pustit prednasku na nejakom verejnom mieste napr MC, ale pytat za to po 5 eur sa mi zda byt drzost 😀 co vy na to? hned idem oslovit nase MC ci to nedaju do decembroveho programu.

petot
14. nov 2009

zajco: Proti mumpsu pravdepodobne bola očkovaná, to sa očkuje od 1987.

erikasadek
15. nov 2009

http://www.cez-okno.net/clanok/rozhovor-o-vakci...

DENISKA hodila tento link dnes, rano do svojej novozlozenej , temy, myslim z eby ste si to mli kazdy precitat.. 😉

erikasadek
15. nov 2009

http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/sokujuce-fa...

myslela som si ze snivam, zeby prvy slovensky lekar takto hovoril.. klobuk dolu.. 🙂

martinka1981
15. nov 2009

Erika aj ja som sem davala ten prvy link par stran dozadu 😉 možem povedať že som ani nedychala ked som to čitala 😝 otrasne niečo!!!!!!!!

erikasadek
15. nov 2009

hej prepac ja som to nasl adnes v markize; no hotova som tiez; 😀

denduska
16. nov 2009

caute vsetci, rada by som vam tu skopirovat zaujimave veci z inych tem, diskusii, mozno necitate vsetko

z ockovania MMR - dufam sa kam.zyk neurazi, ze ju citujem 😅
Poruchy řeči, soustředění, ADHD, LMD...zajímavá věc je ta, že alergici mají zvýšené riziko těchto poruch, totiž- oba dva typy poruch - jak zmíněné poruchy neurol.původu tak poruchy imunity jsou na stejném chromozomu. Čili - nejen alergickou reakcí může reagovat dítě na očkování, je také možnost reakce neurologického typu..

nieco o prasacine - tiez od kam.zyk
Jedinými místy vstupu (viru do organizmu) jsou nosní dírky a ústa/krk. Při takovéto globální epidemii je téměř nemožné vyhnout se styku s virem H1N1navzdory veškeré obezřetnosti. Kontakt s virem není takovým problémem, jako je jeho šíření.

Dokud jste ještě zdraví a neprojevují se symptomy infekce virem H1N1, abyste zabránili jeho šíření, zhoršení symptomů a rozvinutí sekundární infekce, existují jednoduché kroky, které můžete provádět, a které nejsou
dostatečně v oficiální komunikaci vyzdviženy (namísto soustředění se na zásobení vakcínami):

1. časté mytí rukou
2. \"ruce pryč z obličeje\"
Odolejte pokušení dotýkat se jakékoli části obličeje (pokud nechcete jíst, mýt se, atd..
3. kloktejte 2x denně teplou slanou vodou. Viru H1N1 to trvá přibližně 2-3 dny po první infekci v krku nebo nosních dutinách, aby se šířil a ukázaly se charakteristické symptomy. Jednoduché kloktání zabraňuje šíření viru.
Svým způsobem má kloktání slanou vodou stejný efekt na zdravého jedince,jako má vakcína na infikovaného. Nepodceňte tento jednoduchý, levný a mocný preventivní způsob.
4. tak jako v bodu 3, čistěte si nosní dírky teplou slanou vodou alespoň 1x denně. Pořádně se 1x za den
vysmrkat a vyčistit nosní dírky tampónky namočenými v teplé slané vodě, je velice účinné při snižování počtu onemocnělých.
5. posilujte imunitu potravinami bohatými na vitamín C. Pokud je musíte nahradit tabletami, ujistěte se, že obsahují zinek, který napomáhá vstřebávání vitamínu C.
6. pijte tolik teplých nápojů, kolik jen můžete - čaj, kávu, atd. pití teplých nápojů má stejný účinek jako kloktání,
ale v opačném směru. Vymývají šířící se virus z krku do žaludku, kde nemůže virus přežít, šířit se, ani nijak škodit.

a este z rodinka.sk od Dr. Mraza
A napokon este k testom ci studiam. Z etickeho hladiska sa na detoch lieky a vakciny prakticky netestuju, preto je dnesna pediatria len naoko podlozena dokazmi. Nemozem preto povedat, ze nejaka vedlajsia neziaduca reakcia po podani lieku ci vakciny s urcitostou nenastane. Mozeme len povedat, ze pri testovani na dospelych dobrovolnikoch boli dane latky bezpecne. A propos, dali by ste testovat nejaky liek na svojom dietati? Ja nie.

to posledne...no comment.... az na to ze to sa vlastne v praxi deje...

blovitc120
16. nov 2009

Denduska, skvelý príspevok 🙂. Takže ešte idem malej doplniť zinok, ktorý by ste odborníci odporučili? A ešte ako zabezpečím, aby si ročné dieťa nechytalo tvár 🙂?

denduska
16. nov 2009

blovitc, netusim 😀 asi jej ich prilepim za chrbat 😀 😅 zartujem samozrejme...ale snazim sa nechytat aspon ja, aby som neochorela a nenakazila ju. po zinku som este nepatrala, dufam existuje nieco pre deti.

blovitc120
16. nov 2009

Denduska, že prilepiť 😀. Podľa mňa zinok ako zinok, pokiaľ neobsahuje kadejaké aditíva, asi to bude ako pri čistom C, že treba riešiť len správne dávkovanie, to je koľko?

erikasadek
16. nov 2009

denduska existuje, v tych linkoch , co som davala, s magister su.. 😉

pockaj pohladam. 😉

erikasadek
16. nov 2009

http://www.magister.sk/product_info.php?cPath=2...
tu je jeden, skor pre dospelakov.. ale videla, so vela; aj detske;. teda vhodne pre deti..

erikasadek
16. nov 2009

http://www.magister.sk/product_info.php?cPath=2...

toto pouzivam ja , cena vyborna, a staci.. 😉

erikasadek
16. nov 2009

http://www.magister.sk/product_info.php?cPath=2...

alebo s a stym neparat, a pouzit vlastne C a dodat spolu zinok, v cistej forme za prijatelnu cenu..

ja osobne uz nekupujem drahe, veci, ani tie najlacnejsie, al estaci , jedn avelka znacka a cena je dvojnasobna;. 😀
a ucinok ten isty..

pred vcerom som kupil a4 krabicky C za 4 € no nekup to, kazda krabica 30 tabliet. na cmulanie, 😉

tynushqa
18. nov 2009

Ahojte,
tiez musim potvrdit kasel po ockovani BCG vakcinou, dokonca sme s nim chodili aj ku doktorke ale ona mi vzdy /3x ako sme tam boli/, povedala ze to ma "ciste".
A tiez som za aby sa robili prednasky v MC a aj hocikde inde, tiez skusim navrhnut u nas v MC. Ale kto ich bude robit??? 😕
a akurat ho ho ockovali rovno aj na pneumokoky, dietatko hroozne plakalo. Jeho mamicka s nim potom sla do cakarne ho nakojit a ani tak ho nevedela utesit. Chcela som sa jej prihovorit a povedat jej nech sa zacne zaoberat rizikami ockovania, ale nenasla som odvahu ☹
Rozmyslala som ze vytlacim iba odkazy na stranky ako napr. rozalio, rizikaockovania a pod a budem to lepit po celom nasom sidlisku. U nas je na kazdom 2 metre kocik 😉 A aj do cakarne ku doktorke by som to tam niekde pichla 😉

lucrezia
18. nov 2009

čaute, videli ste titulku RYTMUS ŽIVOTA?
je tam na titulke Soňa Valentová a vnutri rozhovor s ňou, vraj si myslí, že jej muž zomrel vďaka očkovaniu proti chrípke.
vraj sa dal zaočkovať, potom dostal silnú chrípku a následne akutnu leukemiu, ona si myslí, že to bolo spúšťačom.
WAW, som sa teda dosť začudovala, že čo si to "dovolila".
na slovenské pomery teda dosť a takto verejne, do časopisu.

tynushqa
18. nov 2009

Ejha nejako mi to zblbo
Predtym ako "a akurat ho ockovali..." malo byt ze minule som bola u Dr. s dcerkou a bolo tam take malinke babatko ... a pokrac 😉

zelmirka1
18. nov 2009

tynushqa to je dobry napad v MC robit niake prednasky...ja robim v MC ale ked som len tak v ramci debaty spomenula ze studujem rizika ockovania a nie som presvedcena o jeho spravnosti a hlavne ucinosti tak sa na mna
vsetky maminy pozerali ako na blazna a nikto mi ani trochu neveril...keby aspon boli zvedave na niake info alebo aspon pripustili ze nevedia nic o vakcinach ale oni su uplne presvedcene ze robia to najlepsie a keby nedali ockovat tak straaaaasne riskuju....
uz som sa rozpravala s mnohymi ludmi ale nasla som len jedinu osobu ktoru to zaujima a tiez si zistuje info napriek tomu ze este len dietatko planuje. Myslim ze to chce asi zase dalsich 30-40 rokov kym vobec nastane zmena myslenia o ockovani.

denduska
19. nov 2009

tynushqua, aj mne mala tak revala po prevenare....pri hexe ani nemukla, doslova 😖

ja som za vseobecneho blazna, ale hlavne v mojej vekovej kategorii, moji rodicia a svokrovci su toho nazoru ze cim menej sa ockuje tym lepsie, dokonca moj oco mi poslal link na prednasku Anity Petek 😀 a mojho muza pomaly lamem...uz ostal len na poziadavke doockovat proti obrne 😅

inak som nadabila na rozhovor s americkym pediatrom, ktory ma skusenosti s ockovanymi ale aj neockovanymi detmi...neockovane podla neho v 2.-3 mesiacoch sa bezne otacaju na brusko a v 4. sedia..moja Emma sa posadila v 8. mesiaci!!!

lucrezia
19. nov 2009

denduška, nesuhlasim s americkým pediatrom, alebo aspon si myslím, že to je všetko individualne.
naša malá ešte nie je očkovaná ničím, už má skoro 6 mesiacov a ešte nesedí a ani na bruško sa neotačala v 2-3 mesiacoch.
takže ako hovorím, je to všetko indi-vindi, niektoré deti sú proste lenivšie a niektoré šikovnejšie.

molnarovak
19. nov 2009

denduska, ja by som sikovnost deti nespajala s ockovanim. Mam dve dcery, ale v tomto su uplne rozdielne. Obe boli ockovane, ale motoricky sa vyvijaju rozdielne. Kym starsia bola strasne rychla a sikovna, mladsia je skor taky nas lenivy medvedik. 🙂
Ja som v "neockovani" este len taky zaciatocnik, skor som momentalne v rovine premyslania, ci je kazde ockovanie vhodne. Zatial sme sa rozhodli nedat ockovat mumps, osypky a rubeolu. Uvidime, ako sa rozhodneme neskor.
Inak, ja som prekvapena, ale zatial sa v nazoroch na neockovanie dost zhodneme medzi znamymi. Ale asi to bude tym, ze na nich slovne neutocim prednaskou o skodlivosti ockovania, skor sa tak nahlas zamyslam a spajam suvislosti. Ked maju ludia pocit, ze su do niecoho tlaceni, tak to automaticky zacnu odmietat. Takze ak nechcem moje kamaratky znechutit temou o neockovani, musim ist na ne velmi opatrne. To poznam podla seba, ze ak mi niekto chce nieco silno nanutit, este viac ma to odradi.

denduska
19. nov 2009

tu to je http://www.ageofautism.com/2008/01/a-of-a-qa-pe...
je to pediatricka, ma jednu dceru autistku a dalsie deti neockovane..ak som dobre rozumela... ona nepise ze je to pravidlo, len ze videla ze neockovane deti sa tak skoro otacaju, v roku povedia 20-30 slov, v 18 mesiacoch vedia skakat...sama pise ze sa to vobec neda porovnavat... ja si tiez myslim ze je to indivindi...zalezi aj na dedicnosti ale bohvie ako by to vyzeralo keby sme neboli ockovani ani my ako rodicia...kazdopadne ja aj moj muz sme robili vsetko skor nez E. to len tak uvazujem.

molnarovak
19. nov 2009

Možno sa hľadajú rôzne možné súvislosti s očkovaním, ale v tomto prípade sú určite vedľa.
Aj s tým rozprávaním, staršia dcéra začala veľmi skoro rozprávať, v 15. mesiacoch už hovorila vety, čomu sa všetci čudovali. A bola riadne povinne očkovaná.
Mladšia dcéra je celkom iná, teraz má 15 mes. a ešte hovorí len zopár slov. Naozaj to nemôže súvisieť s očkovaním.
Ja tento argument od tej doktorky neberiem. Práve preto veľa ľudí odmieta diskusie o neočkovaní, pretože sa nájde veľa takýchto lekárov, ktorí hľadajú čokoľvek, čo by mohli pripísať očkovaniu. Ľudí to len odrádza a preto sa často hovorí o tých, čo nechcú očkovať, že sú extrémisti.

denduska
19. nov 2009

ja sa nehadam, len mi to prislo ako zaujimave... 🙂 kazdopadne "staznost" ze dieta po ockovani docasne prestane komunikovat, je pomerne casta, aj ked vacsinou sa to spontanne upravi a zabudne sa na to. Takze nieco na tom mozno bude, nejaka mala suvislost. A je to castejsie u alergickych deti. Skus kuk sem https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... prispevky dole od schwarzovky....

jaj dobe mala ma uz taha...😀

molnarovak
19. nov 2009

áno, to som už počula, že dieťa po očkovaní prestalo komunikovať. Ak by sa to stalo môjmu dieťaťu, tak koniec! Už by do nej nikto žiadnu vakcínu nedostal!
Ani ja sa nechcem hádať, to na MK neznášam. Skôr som chcela ukázať, ako to berie väčšina ľudí.
Veď každý chce pre svoje dieťa len to najlepšie, takže sa snažíme hľadať to najlepšie riešenie. Doteraz sme neboli zvyknutí, že treba používať vlastný rozum a rozhodovať sa. Ešte stále tu pretrváva ten postoj, že nás treba viesť a rozhodovať za nás. Ako také stádo. A okrem toho, ľudia nechcú veriť tomu, že častokrát vôbec nejde o zdravie ľudí, ale v prvom rade o peniaze.
Takže ja zastávam taký názor, že treba diskutovať a vypočuť si čo najviac názorov a hlavne skúseností od ostatných, ale rozhodnúť by sa mal každý sám.

zelmirka1
19. nov 2009

molnarovak ved o to ide, ze sme zvyknuty ze niekto rozhodne za nas a malo by byt normalne ze rodicia sa zaujimaju o vsetko co suvisi so zdravim ich dietata teda aj o ockovanie a nielen nechat mu pichnut cokolvek.
Ja nie som radikalne proti vsetkemu ockovaniu, ale zamyslam sa velmi nad vsetkym co citam, pytam sa roznych ludi a spajam si suvislosti a podla toho sa chcem rozhodnut a hneva ma ze mi tento nas system nieco vnucuje.
Som fakt zvedava si sa dozijem niakej zmeny u nas co sa tyka ockovania.

olivova
19. nov 2009

treba ale aj poukazat, ze napr. ja som o nejakych rizikach o ockovani vobec nemala potuchy. Pred 9-timi rokmi, ked som mala prvu dceru, som nemala k dispozicii internet tak ako teraz, o nejakych takychto diskusiach ani potuchy, mama mi vsugerovala, ze ockovanie je to najlepsie, co moze byt, bola som kvoli nej v strese, pretoze sa musi dieta ockovat tak, ako to je v ockovacom kalendari, a pamatam si, ze ma nahnala ockovat, ked mala dcerka dokonca aj slabu nadchu (len aby ockovana bola). Lekarka - o ziadnych vedlajsich rizikach mi nepovedala, vsetko bolo v najlepsom poriadku. A ja v slepej dovere, ze robim naozaj to najlepsie a vystrasena, aby mi nahodou mala nedostala daku chorobu, ktora bola popisovana ako nieco hrozostrasne, posluchala som na slovo - ked to tak musim povedat.
A v casopisoch dokopy nic nie je.
A ked sa stretavam s ostatnymi mamickami, takisto nic necitaju - pretoze zatial ja nepoznam casopis, kde by sa pisalo o rizikach z ockovania - samozrejme, ze melu svoje - je to to najlepsie.
A sam ten pan v tom rozhovore - ten, ktory tie vakciny aj vyrabal - podotkol, ze spolocnost to berie ako to najlepsie a z toho nic nemoze byt - nasledne choroby? Lekari to odsunu na inu kolaj, to urcite z ockovania nie je...
Takze v prvom rade by mal lekar dat rodicom precitat letak z ockovacej vakciny, co mozu rodicia ocakavat od danej ockovacej latky. Co vobec nerobia. Taka informacia, ze po tejto bude mat v najhorsom LEN zvysenu teplotu (dakujem pekne, 39,9 a tri dni), alebo - tato je velmi setrna, po tejto nie su takmer ziadne reakcie...to podla mna nie su dostacujuce informacie. A rodicia sa k nim nemaju ako dostat, ak slepo veria, ze robia pre dieta to najlepsie...A verim, ze tie vedlajsie ucinky pri danej latke na letaku by ich teda zarazili...

A este sa mi ratalo vyhlasenie jednej ministerky, ci koho, v krajine, kde stiahli prevenar - ja si uz nepamatam, kde to bolo (pre mna uz nepodstatna info), ze rocne zomrie po prevenare 10-12 deti, a kedze im v priebehu jedneho mesiaca zomreli 2, tak to stiahli...
Tym vlastne potvrdila nebezpecnost ockovania, a co ma napalilo, tak ja v tehotenstve nepijem kavu, alkohol ani prilezitostne za ziadnu cenu, len aby moje dieta bolo zdrave, v bolestiach ho porodim (aby bolo dramatickejsie, ale je to pravdive), tesim sa nan, robi mi radost a niekto za mna bude rozhodovat a vystavovat riziku z vakciny....a niekto len tak povie - vsak to bolo z ockovania, treba ratat z rizikami - nemam slov. Hej, na tu populaciu su asi mizerne straty deti, takze sa rata +- dake deti +- dake postihnutie, vzdy je dost takych, co na nu tak tragicky nereaguju...
juuuj, som sa rozculila, lebo som to preberala akurat so susedou 😀

inka04
19. nov 2009

suhlasim s olivovou... mna pediatricka nahana ockovat, psychologicky na mna tlaci... som taka-a-taka, len nie zodpovedna matka, ale ked sa po vakcine nieco stane, tak ma hned argument:
1. to je normalne (patri to k beznym reakciam...)
2. to s ockovanim nesuvisi....
3. poslem vas - tam a tam...

...zbavi sa ma jednou vetou☹

A inak, co je uplny otras, citujem z letaku Prevenaru: "Ako pri kazdej vakcine, Prevenar nemusi ochranit vsetkych jedincov, ktori dostalli vakcinu pred pneumokokovym ochorenim." Tak vlastne preco ockujeme deti tym svinstvom, ked ani ucinok nie je zaruceny???