Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

agatkag
17. dec 2009

aveline, myslím, že je nás stále málo, napr. v mojom okolí nie je ani jedna mamička, ktorá by čo i len tušila o nejakých horších vedľajších účinkoch očkovania, nemám ani jednu takú kamarátku ani nikoho z rodiny, čo by sa o to zaujímal, keď som povedala, že malú nedám očkovať, tak len všetci oči na mňa gúľali, či som ok. Smutné že? A to nebývam na dedine a všetci už spomenutí majú prístup na internet. Teraz dosť mojich kamarátok má bábo a očkujú jedna radosť.

barborka08
17. dec 2009

denduska, http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...
nenasla som tam ze nie je kategorizovany, dokonca je tam aj cena 😉

denduska
17. dec 2009

tamix ako som spominala, moj muz sa len zasmial nad 100%, ze to nemoze vyjst, a on robi studie..nie sice s vakcinami ale s liekmi a vidi do toho omnoho lepsie nez ja. Takze never vsetkemu co sa pise v studii 🙂
Okrem toho 98% a 100% nie je signifikantny rozdiel, ak by bol, urcite by ho uviedli, da sa vypocitat, ale to by bolo treba mat k dispozicii vsetky data a tie su urcite niekde ako Top secret... Ale ak by mali byt 2 % (ale aj viac) signifikantne, tak by bolo treba mat milion pacientov 😒

barborka08
17. dec 2009

co sa tyka kategorizacie, malo by ist o zaradenie do nejakej skupiny a podla toho urcenie maximalnej ceny a doplatu... teda aspon si myslim 😅

erikasadek
17. dec 2009

tina, mono vakciny su, ano existuju ale nie na slovensku, v francuzsku najdes cistoi mono vakcinu na osypky, na rubeolu, na tetanus, aleno lne tetanus obrna, alebo tetanus, cierny kasel.. 😉 je toho viac , ale existuju.. 😉

martinba
17. dec 2009

aveline myslim ze ziadna peticia podpisana "laikmi" (mnoho laikov na tejto stranke ma viac info ako vacsina pediatrov) by nemala ziadnu vahu. pan Vranic z iniciativy sa snazi uz roky a zatial sa ani nepodarilo presvadcit nasich najmudrejsich poslancov, aby stat prevzal zodpovednost (ked uz nariaduje ockovanie) a zriadil fond na odskodnenie... je to tu bananova republika...

martinba
17. dec 2009

dostal som mailom postoj skúseného informovaného neurológa Traubnera :

"„Ako väčšina lekárov sa bojím ihly, preto som sa nikdy nedal očkovať nielen proti chrípke, ale na vojne ani proti tetanu,“ !!!!!

Pre tych co sa zaujimaju o temu new world order doplnam, ze pan Profesor je clenom zidovskej sekcie Slobodomurarov v Bratislave. Iste vedia viac ako my....

spevacka
17. dec 2009

martinba, ja som nedávno videla p.Vraniča sa vyjadrovať k očkovaniu vTV, ale podľa mňa vystupuje veľmi nepresvedčivo, málo dôrazne, nesmelo možno ho zostrihali, neviem, ale ak má byť niekto "hovorcom" aj keď neoficiálnym, nejakej iniciatívy (a zvlášť tak kontroverznej, ako naša 😎 ), mal by to byť človek s iným prejavom.Či chceme, či nie, žijeme v mediálnej ére a prezentácia je veľmi dôležitá. Ja osobne nemám proti p.Vraničovi nič osobne, nepoznám ho, ale nejaký mediálny tréning by sa mu zišiel. Za kým idú davy? Za tým, kto ich dokáže strhnúť, presvedčiť. Trocha od témy, ale tak si myslím... 😉

martinba
17. dec 2009

spevacka suhlasim, taky p. MUDrc Liptak ten ma iny prejav , ten oponenta ani k slovu nepusti... 😠 na druhej strane ja by som to lepsie nezvladol ako p. Vranic, cize ho urcite nebudem kritizovat. Uz som tu pisal pred nedavnom, neviem cim to je, ze zastancovia ockovania su agresivny, nervozny, hned sa vytocia...

lucrezia
17. dec 2009

martinba, inak ja som videla v telke rozhovor s Dr. Traubnerom a tam povedal presne to isté, že sa bojí ihly a preto sa nedal očkovať 😨 no, pomyslela som si, trochu divné z úst lekára. Keby to povedal nejaký predavač zeleniny tak dobre, ale doktor?
Tak z toho mi vychádza len jedno, že vie, prečo sa nedal očkovať a kvôli ihle to asi nebude 😉

Speváčka, podla mna to má p. Vranič velmi ťažké, ide proti velkému prúdu a to nie je lahké, navyše ho berú ako laika, tým pádom ho vlastne ani vážne neberú. Myslím, že aktívny v tomto smere može byť každý z nás, ak si na to trúfne, no ja by som si na to netrufla ani náhodou, Ty ano?

cora73
17. dec 2009

niekomu som vcera pisala a aj mi odpovedal,kto chce,poslem do IP,nechcem to tu dat uplne verejne,bola to

sukromna posta... 😉

Inac,ak som spravne citala kontraindikacie Hexy-febrilne krce,maly ich ESTE nemal,ale moja mama mala v detstve

tzv detsku epilepsiu a febr.krce,moj brat a ja febrilne krce a moj starsi syn feb.krce naposledy v 12 rokoch,a ma ich

uz pri 37,5 teplote...

Nestacilo by to ako kontraindikacia pre malinkeho,ze to mame v rodinnej anamneze spolu s tou jeho znizenou

imunitou ??? ☹ ☹ ☹

denduska
17. dec 2009

lucrezia, ani netusis ako sa ja bojim ihly 😀 a dokonca viem o jednej zubarke ktora usla stvornozky pred injekciou... 😅
aj ked si nemyslim ze sa nedal ockovat len kvoli ihle, no urcite to bezni ludia znasaju lepsie.

spevacka
17. dec 2009

lucrezia, ja by som si netrúfla postaviť sa na jmiesto p.Vranica, ale nie preto, že by som mala strach pred verejným vystúpením (z tým mám pomerne bohaté skúsenosti), ale necítim sa odborne podkutá natoľko, aby som mohla diskutovať s odborníkom...ale mala by som kandidáta, petot, čo ty na to? Ja mať tvoje vedomosti a moju papuľu 😀 ...

tamix
17. dec 2009

Na Slovensku je pár takých leadrov, ktorých nasledujeme (samozrejme nie všetci) ako ovce (a to ešte slepučké aj hluchučké), len škoda, že sa nevenujú tejto otázke.
Homeopatička povedala, že je veľmi veľa rodičov, ktorí dajú deti zaočkovať všetkými možnými vakcínami a sú veľmi spokojní – veď ochránili svoje deti pred chorobami. Takýchto rodičov by bolo asi ťažké presvedčiť o neočkovaní.

agatka: máš pravdu, aj poznám baby, ktoré sa plne spoliehajú na názor svojich Dr. Keď som jednej povedala názor našej Dr. o prevenare, tak reagovala, že keď už začala dávať, tak ho už dokončia.

vanish1
17. dec 2009

cora, ja by som to neriskovala zaočkovať dieťatko, ale ty sa musíš rozhodnúť, naša mala tiež poruchu imunity a alergĺóg neodporúčal očkovať, napísal aj do správy, že očkovanie až po liečbe.

blazka24
17. dec 2009

ako vidím riešite veci ako kto čo skrýva aké správy, už ste videli a počuli správu o tom že mobilné telefony škodia organizmu? dávali to na discovery že to sa dohodli výrobcovia mobilných telefonov tuším ericsona a ešte nejakej značky že dané štúdie nezverejnia - no asi tiež zaujívamé ako očkovanie a jeho následky............

tin007
17. dec 2009

erika tak to by ma zaujimalo, ako napr. riesia pediatri ockovanie deti na MMR, ak dieta dovtedy niektoru z chorob/resp. niektore choroby prekonalo. vsak ockovat niekoho, kto uz ma prirodzene protilatky je blbost

blazka24
17. dec 2009

tin to sa tuším nerobí - ak už si raz niečo mala tak nem očkujú nie?

tin007
17. dec 2009

blazka tak hovori logika, ale ak neexistuje monovakcina napr. na rubeolu a dieta ju do ockovania priorixom prekona, tak by nemalo dostat tuto vakcinu, lebo zivy virus (sice oslabeny) v priorixe moze chorobu znovu vyvolat

erikasadek
17. dec 2009

tin, ak chces mozem dat otazku ale pokial viem tak uz netreba, teda da sa len monovakcina, na rubeolu pre dievca, v ked ma tak 15 do 18, ak nie su zistene protilatky.. 😉
ale monovakciny su, ved osm aj jednu kupila pre josha, a stale je ladnicke;. 😀

aveline
17. dec 2009

agatkag, martinba, asi mate pravdu 😢 ludia su ako ovce, ved to je pohodlne nie? 😠 keby kazdy rodic stravil precitanim si nazorov na ockovanie a odbornych studii aspon desatinu casu, ktorý zabije behanim po obchodoch a kupovanim najnovsich hraciek a vselijakych hluposti detom, tak by asi zmenil nazor. A ak by aj napriek tomu boli za ockovanie, tak nech si ockuju..........ale preco vsetci povinne? 😠
ja budem viest urcite aspon maly sukromny boj s detskou lekarkou ked pojde o moje dieta.............a ak by predsa len niekto prisiel s peticiou, tesila by som sa ako blcha.
vsetkym, ktori bojujete so svojimi detskymi lekarmi drzim palce!

erikasadek
17. dec 2009

tini monovakciny su, ale nie na slovensku.. 😉

inak s tymi mobilmi tu uz rok trva v spravch, ze vlada dava nariadenie, aby s anepouzivali, kvoli novym testom, mobili u deti, a v skolach kvoli ich ziareniu. 😉
to len tak mimo temu.. 😉

veronikapp
17. dec 2009

ach jaj... kym zas toto dorazi na SK...

barborka08
17. dec 2009

blazka, erika, moja vlastna skusenost, ako nepouzivam mobil (koli bolesti hlavy) prestala som mat migreny. Sorry, je to mimo temy.
Nasla som na jednej spanielskej stranke diskusiu, kde pisu dievcata a zeny, ktore sa dali zaockovat proti rubeole v case tesne pred otehotnenim, alebo pocas prvych dnoch tehotenstva (nevedeli ze su tehotne), no poviem vam smutne prispevky ☹

tin007
17. dec 2009

erika, premyslam, ze napisem vseob. otazku mojej zdravotnej poistovni a spytam sa ich, ci mi preplatia monovakcinu, ak si ju zozeniem v at, uvidim co odpovedia

veronikapp
17. dec 2009

aveline- lenze tych stranok a studii je tolko, aj za, aj proti- no vyberaj. Nie je to take jednoduche.

barborka08
17. dec 2009

tin007, ak to chces napisat do poistovne Dovera, tak si mozes usetrit cas, povedie ti ze nie, a budu chciet vyjadrenie a odovodnenie od lekara. V pripade vakciny zo zahranicia preplatenie uz vobec nehrozi. Pisem to, lebo uz som to skusala vbavovat v poistovni Dovera 😒

erikasadek
17. dec 2009

barborka verim ti, su ludia ktory su lekarsky dokazany amaju diagnozu , na vsetko elektromagneticke ziarenie, hlavne v skandinavii, su , uznavan tato diagnoza;. 😉

aveline
17. dec 2009

veronikapp, ja viem, je toho vela, ved ja to citam este len 2 dni a mam z toho gulas 😕 ale keby sa aspon trochu zaujimali a vybrali si nieco z toho na zaklade vlastneho uvazenia...........viem, ze konkretne s tymto nic nespravim, len ma to stve a tak si predstavujem, ze co by bolo keby...... 😉
k tym telefonom asi tolko, ze aj mna bolievala priserne hlava, ked som v praci vela telefonovala, potom som nasadila hands-free a vyrazne sa to zlepsilo

tamix
17. dec 2009

tin007: ak tá vakcína nie je registrovaná v SR, tak ju Dr. nesmie pichnúť