Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

smisela
4. dec 2008

Ahojte,ja som prednedávnom zvažovala pre seba očkovanie proti chripke,a vďaka vanish a informáciam od dr.som sa nedala,aj kvôli tomu,že kojím.
Som fakt zhrozená,keď som si prečítala viac informácii o očkovacích látkach,prečo som doteraz o tom nič nevedela??? 😲
Malu som dala očkovať len povinnými,tzn.hexou a v15mmumps,osýpky a rubeola a keby som vedela,že je možnosť individuálneho očkovania,jednozložkovými vakcínami,tak by som doto išla 😒
Chcela som malú očkovať proti pneumokokom a žltačke A,veď teraz je také booom 😠 ale pravdepodobne o tom budem ešte veeeeľa premýšľať....
Ako je možné,že lekári vôbec neupozorňujú na možné negatívne dôsledky očkovania???to už zdravie našich detí nie je dôležité???Prečo neposkytnú všetky informácie a nedajú matkam na výber???
Som fakt znechutená celým týmto systémom....

lubii
4. dec 2008

Denduška,prosímŤa,Ty si lekárka, čo si myslíš ty o tej Hexe.Naozaj treba dať všetky 3 dávky? Malý už dostal dve, ale tretiu už nechcem, hlavne kôli tomu hliníku, čo obsahuje. Ďakujem.

vanish1
4. dec 2008

lenki, súd nikto nevyhral, to je rozhodnutie reg. úradu ver. zdravotníctva

denduška, tak to sú teda výskumy, a potom sa takými výskumami oháňajú niektorí lekári

smisela, je to na rozhodnutí každého človeka, aby si zvážil riziká, ja nechcem nikomu radiť, čo má robiť, ale 😉 ja by som sa rozhodla tak isto

vanish1
4. dec 2008

lubii, ja nie som lekárka ale počítaj tri dávky hexy a ešte preočkovanie v 3. a 6. roku DTP, v 11. roku Hep. B a v 13. roku dt a polio. Kedy to začne mať účinok? a má to vôbec nejaký účinok?

vanish1
4. dec 2008

ja som skončila pri druhej dávke hexy, zvažujem tetanus, ale kvôli thiomersalu som na 99% presvedčená, že nedám. A k tomu ešte pochybná účinnosť vakcíny...

denduska
4. dec 2008

lubii, myslim ze ked uz sa s tym zacne, tak to treba dokoncit..neviem ti na to dat nejake odborne vysvetlenie, preco sa to prave tak robi..hladam to aj v ucebniciach ktore mam doma, ale nic tam o tom nie je, ze preco prave trikrat a preco prave v takych odstupoch.....asi je to potrebne na vytvorenie dostatocneho mnozstva protilatok, inak to neviem vysvetlit 😒 ja som bola ako decko ockovana DTP 5krat!! za 6 rokov dohromady.. pohladam na nete nejake studie o tom, ci tam nebudu nejake grafy..

no nasla som napriklad toto - difteria nie je k dispozicii ako samostatna vakcina. V USA je ockovacia schema - 4 davky! Imunita na difteriu casom zanika....tetanus aj difteriu je potrebne preockovavat potom kazdych desat rokov.....
Takze asi preto fakt niekolko davok, aby ta odpoved bola dostatocna.

inak na okraj - je tam uvedene ako stredne zavazny neziaduci ucinok - plac 3 hodiny a viac....vraj 1 dieta z 1000. Uzasne, lebo prave take dieta mam ja doma 😒

vanish1
4. dec 2008

denduska, ak sa môžem opýtať, ako riešiš očkovanie ty?

denduska
4. dec 2008

jeej vanish, vidis, zabudla somna to preockovavanie, som ja ale doktor 😅 😀
ale to hepB ze v 13 roku to sme sa my este neucili take 😕 dokonca minule sa muz bavil s dajakym imunologom, lebo si musel dat preockovat hepA, ze ci netreba aj hepB a ten vravel ze imunita je celozivotna 😕

denduska
4. dec 2008

vanish, ja som chcela dat hexu - ale rozdelene. teda difteriu, tetanus, cierny kasel....samostatne polio.....a samostatne hepatitidu B ale az ovela neskor, najskor ked pojde do skolky. Hemofilus som nechcela vobec, nie preto ze sa nebojim epiglotitidy ale preto ze som citala uz viacero studii o tom ze ma suvislost s diabetom - a ten mame v rodine. A preto som nechcela ani pneumokoka lebo vakcina je analogicka s hemofilovou. Ibaze moj muz sa popytal kolegyn, kamaratov co maju deti ze ci mali problem s tymi vakcinami, a nikto ako na potvoru nemal, tak ze co vymyslam, buchli do nej hexu aj s prevenarom.
No ale potom ked videl ako vresti, a to nebol jej tradicny vreskot ale nieco nenormalne, bola az modrofialova a a nemohla som sa jej ani dotknut lebo sfialovela este viac a to trvalo asi 3a pol hodiny.....a precital si tu nieco na konikovi tak uz ziadnu vakcinu nechce...a ako som uz pisala, cudoval sa ze sa picha MMR, ze naco...poviem ti pravdu, neviem ako to vyriesime ale tu hexu snad nejak doockujeme a potom uz konec, nedostane MMR aj keby cela socialka tu prisla, dieta mi nezoberu, len cez moju mrtvolu, zavolam d JOJky aj vsade len nech sa v tom zacnu vrtat ze mi niekto chce dieta zobrat za to ze som si precitala neziaduce ucinky vakciny. Nech mi garantuju ze sa jej nic nestane ked ju zaockujem. Ja som tiez nemohla podat tete jehovistke transfuziu ktora by jej okamzite pomohla, namiesto toho sme do nej liali litre drahych koloidnych roztokov. Tak co. A to preto ze sa tak rozhodla, podpisala suhlas ze NECHCE. A poucila som ju o moznych rizikach.

denduska
4. dec 2008

a este nieco zaujimave som nasla - About one person per million develops inflammation of the brain, which is probably caused by the measles vaccine virus.
to je sila! a to je napisane na americkej stranke nejakej organizacie ktora podporuje ockovanie 😨

erikasadek
4. dec 2008

denduska, neboj urcite nikto zo socialk nepride, teda, neberte ma zle, ale zobrat dieta matke pretoze nechce dat ockovanie, a nestarat sa o deti co su , bite rodicmi, alebo tyrane, to mi pripada chore.. to mozes rovno zazalovat stat; na eu sud...

lenki33
4. dec 2008

ok, vanish napisala som to nepresne,nebol to sud, ale princip ostava

denduska
4. dec 2008

erika, ja uz nicomu neverim, mne rozum zastal, ked mi volala tetka zo socialnej poistovne, ze som sa vydavala v case PN (mimochodom, naschval bol obrad naplanovany na cas vychadzky) a ze mam preukazat ze som nenarusila svoj liecebny rezim, inak ma budu trestne stihat a budem musiet uhradit statu vzniknutu skodu, lebo oni mi za ten den vyplatili tych smiesnych 200 korun. Inak by ju to ani nenapadlo, lebo sobasny list tam mali ovela skor, len ja som dva dni pred tym telefonatom sa opovazila prist pytat potvrdenie o davkach kvoli pozicke....
toto je akoze uplne mimo temy, len coho su tu ludia schopni....
a ozaj, jeden doktor - mamkin znamy, raz nezaockoval jedno ciganske dieta druhou davkou DTP...lebo ciganka v tom case odisla aj s deckom na cechy a nedala o sebe vediet....a jeho nahanali ze je za to zodpovedny....

erikasadek
4. dec 2008

denduska, no comment
boze slovensko mi chyba, ; ale niekedy , hlavne odkedy mam deti som rada, ze tam nezijem...
dovolate sa niekedy pravdy? 😒

lenki33
4. dec 2008

je tu niekto kto ockovanie odmietol?? co potom nasledovalo?? co hygiena?? ak nechcete verejne, napiste IP prosim
dakujem

lubii
4. dec 2008

Dievčatá ďakujem za odpovede 😉

vanish1
4. dec 2008

ahojte, skôr som nemohla
denduska, je mi ľúto, že vám takto dcérka reagovala, my máme zatiaľ 2 hexy, ale tretiu som odmietla, po druhej sa dcérke rozvinul atop. ekzém, netvrdím, že to bolo priamo z vakcíny, ale myslím, že k tomu určite prispela. Prosím môžeš napísať ešte preklad tej vety z angličtiny, nie som taká zdatná.

erikasadek
4. dec 2008

vanish, jedna osoba z milionu , vykazuje zapal mozgu, co najpradepodobnejsie sposobuje vakcina... 😉

vanish1
4. dec 2008

vďaka
dnes som pozerala večerné noviny na jojke a hovorili o tej epidémii hep. A v Lomničke, nakazili sa všetky zaočkovné deti, som prekvapená, že to vôbec priznali do éteru, no vraj už boli všetky nakazené, keď ich očkovali, čo mali povedať , že?

vanish1
4. dec 2008

lenki ip

erikasadek
4. dec 2008

vazne??? 😕

vanish1
4. dec 2008

fakt vážne 😖

erikasadek
4. dec 2008

😠 😕

vanish1
4. dec 2008

myslím, že tie rozprávky o doživotnej imunite sú fakt pekné rozprávky, ak by sa nakazili len niektorí, tak nepoviem, ale všetci? hovorili tuším o nejakých 300 nakazených...

erikasadek
4. dec 2008

vanish, ked som dobre pochopila u vas je to taka moda ockovat na h...A, ze?

tu nie tu sa ak na h. B i to len rizikove skupiny, avsak ak cestujes do exotickych krajin tak lekari maju tu tendeciu nas upozornit na toto ockovanie...

to je len na informaciu... 😉

vanish1
4. dec 2008

u nás je hep. A nepovinné očkovanie, a či je to móda neviem, ale ak áno, tak ja veľmi módna nie som 😕

denisocka
4. dec 2008

baby,zvažujem pneumokoka -poradte plusy a mínusy,teda hlavne ak dam začkovať tak ake mam istoty že to nechytí?

erikasadek
4. dec 2008

denisicka ja som za... naozaj, prepac vanish... po mojej skusenosti naozaj som... jedno z mala ktore nelutujem..

etnicka
4. dec 2008

denisocka bavila som sa o tom s pediatrickou a hovorila, ze je asi 40 druhov nebezpecnych pneumokokov a to ockovanie chrani proti 7 druhom (tie cisla si presne nepamatam). Ja by som to babatku urcite nedavala.

vanish1
4. dec 2008

Národného Centra pre Informácie o Vakcínach (National Vaccine Information Center). "Údajné prínosy sú vysoko zveličené a riziká sú značné." Pri skúmaní surových dát a metodológie štúdie Dr. Cantekin zistil, že vakcína nie je efektívna proti ušným infekciám alebo zápalu pľúc, a údaje o prevencii meningitíd neprinášajú žiadny jednoznačný záver. Navyše, FDA neregistruje Prevnar v súvislosti so zápalom pľúc, ani stredného ucha.

Deti, ktoré dostali Prevnar, mali 4-krát viac záchvatov a 4-krát viac gastritíd než kontrolná skupina. Je tiež pozoruhodné, že u viacerých detí, ktoré dostali Prevnar, sa vyvinula astma.

fakty o infekciách ucha: okolo 60% prípadov je vírusového pôvodu, menej než 40% je bakteriálnych, a možno 25% spôsobuje pneumokoková baktéria.

Tých 7 kmeňov pneumokokovej baktérie, ktoré chce vakcína odraziť -to sú niektoré kmene odolné voči antibiotikám, ktoré sú zodpovedné za väčšinu bakteriálnych infekcií u malých detí, čo je „krásny“ príklad, ako nerozvážne nadmerné používanie antibiotík vytvorilo tlak na patogénne mikroorganizmy, aby zmutovali, a vyvinuli sa vo vysoko agresívne kmene, odolné voči antibiotickej liečbe. Očkovací aktivista Dawn Richardson hovorí: "Táto situácia si žiada odpoveď na otázku – nemôže nerozvážne
Vakcína proti pneumokokom - širší pohľad na problém 4 / 7
široké používanie vakcín vytvoriť ten istý druh tlaku na tieto potvory, aby zmutovali? V skutočnosti už vidíme dôkazy, že sa to deje, nakoľko bolo izolovaných 8 odlišných genotypov divokých kmeňov osýpok." (Pozn.prekl.: Proti osýpkam sa dlhodobo plošne očkuje, takže vírus osýpok bol nútený rozvinúť nové kmene, ktoré očkovanie už nezachytáva. To isté sa udialo aj v prípade pertussis.)

http://iuro.awardspace.com/dok/vran/Pneumokok_v...