Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

babulka
3. jan 2010

Cora, lenze Andrej Cifra nepisal ten postup pre prop.sk, ale pre uplne inu stranku. Niekto na prop.sk to len vykradol, tot vsjo.
Zaujimalo by ma, ci Andrej vobec vie, ze jeho pravna analyza sa nachadza na takej pofidernej stranke a ci vobec suhlasil, aby sa jeho myslienky sirili takymto sposobom - kedze predpokladam, ze si dal za to zaplatit 😉

A stranku prop.sk si staci trosicku prebehnut a to, ze tam najdes X clankov na temu "cigani" a oslavne ody na "mosignora Tisa"...

lesnamacicka
3. jan 2010

Mám otázočku, čo si myslíte o preočkovaniach, napr. na tetanus, napr. keď sa vám (ako dospelému) stane nejaký úraz a lekár povie treba preočkovať... Má to zmysel?

cora73
3. jan 2010

tak sorry,babulka,no a take extremisticke stranky ja vobec necitam...

babulka
3. jan 2010

Cora, ja len ze treba citlivo vyberat zdroje 😉 Lebo jednym supom si clovek precita proticigansky clanok a o odmietnuti ockovania a sudny clovek si hned urobi nazor 😖
sa vobec cudujem antiockovacej obci, ze vobec dovoluje, aby boli spajani s takymito strankami, ale kazdopadne to nie je moja starost. Zrejme kazdy priestor na prezentaciu je dobry... 😝

roasha
3. jan 2010

lesnamacicka,lekar povie....ale ty potrebujes odpoved prave z internetu....aku odpoved tu ocakavas? 😅

babulka
3. jan 2010

Roasha 😀 😀 😀 v teme odmietnutie ockovania by som sa cudovala, keby niekto napisal, ze ano, je to potrebne 😀 😀 😀 Hlavne vsetci, co sa tu pohybujeme sme odbornici ako vysiti 😀

roasha
3. jan 2010

ako nic v zlom,ale fakt cloveku ostava rozum stat.... 😝 😀
ved aj nedavno tu "niektorej"pes pohryzol decko,dostali atb,a ona sa sem prisla spytat,ci ich decku nasadit....fakt nevidim,tak neuverim... 😅 😝 😎

lesnamacicka
3. jan 2010

babulka, hej, ved to patri do temy 😀 ved to ma len tak napadlo, co si myslite o takom pripade? ked sa to netyka ockovania deti?

leishmania
3. jan 2010

ja by som na to sla alternativne, ockovanie pre istotu odmietnut pre NU, ranu vyplachnut rannym mocom, a nasadit tak 20 deka vit C 😀 😀

roasha
3. jan 2010

leismania,asi tak... 😅 😎

roasha
3. jan 2010

lesnamacicka,ale nazov temy nie je "odmietnutie ockovania deti" 😉 😀

martinba
3. jan 2010

babulka existuju ludia ktori verejne napisali ze MMR sposobuje autiozmus, jednym z nich je Anglicky lekar Dr.Andrew Wakefield, ktory s tym islel aj do medii a skoncil ako odstrasujuci pripad, bol vyradeny z lekarskej komory a musel sa prestahovat do USA aby mohol pokracovat. Jedna studia " MMR and Autism "bola uskutocnena v Dansku s takymto vysledkom: 1 autisticke dieta na 6264 z ockovanych deti a 1 dieta na 9101 neockovanych. To je cca 50%. Pre mna je to dostacujuci dokaz...

roasha
3. jan 2010

martinba,pre teba ano.

agatkag
3. jan 2010

niektoré sa tu snažíte byť veľmi vtipné, naozaj len snažíte, vôbec vám nevadí, že na tejto téme sú maminy, ktorých deti majú menšie alebo väčšie následky po očkovaní, nemajú to ľahké a trápia sa. Ste trápne.

jaron
3. jan 2010

Martinba,

nemáš prosím ťa náhodou k tomu aj konkrétnejšie čísla, napr.:
celkový počet sledovaných neočkovaných a celkový počet výskytu autizmu u nich
celkový počet sledovaných očkovaných a celkový počet výskytu autizmu u nich

martinba
3. jan 2010

jaron mam zdroj, tak ak mas cas mozes si to zistit:

Madsen, K.M., Hviid, A. et al, A Population Based Study of Measles, Mums and Rubeola Vaccination and Autism. New Engl. J Med 2002, 347(19):1477-1482

erikasadek
3. jan 2010

prave islo v spravach.. francuzi predavaju vakciny nakupil stat 79 000 000 vakcina bolo ockovanych 5 000 000, a

10 000 000 darovali OMS a 79 000 000 treba poredat... 😀 no nemam slov..
a konstatovanie na konci... 200 mrtvych v fr na chripku A a 2500 az 6000 rocne na sezonnu chripku. 😠

leishmania
3. jan 2010

mne zasa pripada trapne brat do uvahy LEN dokazy proti ockovaniu za kazdu cenu..nevadi kolko studii dokazuje opak...

erikasadek
3. jan 2010

leish, dokazy, moj dokaz lezi a zije doma ... 😠 no coment..

jaron
3. jan 2010

Ďakujem,
len s mojou angličtinou to budem musieť pracne dolovať.

petot
3. jan 2010

leishmania: Nože sem nejaké tie štúdie daj.

leishmania
3. jan 2010

erika to mi je luto ze maly ma problemy, ale suvis autizmu s vakcinou dokazany nebol...ale chapem ta, clovek sa vzdy snazi hladat "vinnika"

petot
3. jan 2010

jaron: Pozri si tento seriál. Písal ho pediater, ktorý je ináč zástancom "rozumného" očkovania (v tomto by som s ním asi nesúhlasil, ja už som úplne proti, ale článok považujem za veľmi vyvážený, tak Ti ho odporúčam). Zhŕňa dostupné info o autizme, a o najznámejších štúdiách. Sú tam presné referencie.

http://rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regresiv...
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regresiv...

leishmania
3. jan 2010

http://www.cdc.gov/vaccines/spec-grps/hcp/downl...

link som hodila na predoslej strane...

leishmania
3. jan 2010

ty by si sa teda nedal zaockovat ani proti besnote? a radsej by si chytil hep B ako by si bol zaockovany?

ja keby som neni ockovana proti hepB uz by som bola na 100% nakazena...

petot
3. jan 2010

lesnamacicka: Otázku treba rozdeliť.

1, Treba slepo preočkovať po úraze človeka, ktorý má za sebou bežné očkovanie a preočkovanie?

Je zaužívanou praxou, keď niekto príde na úrazovku, že mu bez okolkov pichnú tetanovku. Takýto postup je nesprávny, pretože človek, ktorý má v krvi vysokú hladinu protilátok, môže po nadbytočnej vakcíne dostať alergickú hypersenzitívnu reakciu typu III (akútna nekrotizujúca vaskulitída).
Okrem toho je zbytočne vystavený potenciálnym nežiadúcim účinkom vakcíny (kam patrí aj ochrnutie, krvné problémy i smrť).

Správny postup z pohľadu konvenečnej medicíny by bol, najprv zistiť hladinu protilátok, a podľa toho (ne)/očkovať. Toto sa v praxi zvyčajne nerobí. Okrem toho, doteraz nebola stanovená referenčná "ochranná" hladina protilátok, iba všeobecne prijatý odhad, pretože citlivosť na tetanický toxín sa veľmi líši v závislosti od rasy apod.

martinba
3. jan 2010

leishmania prepac ale o com to stale hovoris? Ako ze nebol dokazany? Vsak som ti prave napisal dokaz ze bol. Daj mi aj ty nejaku studiu, rad si ju prestudujem. Na tejto stranke sa ludia problematike venuju mesiace a mozno niektori aj roky a ty sem prides s niecim co si nasla za 10 minut na webe. Moje informacie su prevazne z knih, mozem ti sem napisat par titulov na studovanie....

martinba
3. jan 2010

leishmania pravdepodobne pracujes s krvou inych a preto si v rizikovej skupine kde ockovanie proti Hep B ma zmysel , ale aky zmysel to ma pre 3 mes babetko to nechapem, kedze vsetci vieme ze Hep B sa prenasa iba krvou...

lesnamacicka
3. jan 2010

petot, ďakujem, už si mi to objasnil, pekne zhrunté informácie. takéto niečo som potrebovala 😉

leishmania
3. jan 2010

o vakcinacii som sa ucila aj na epidemiologickom ustave lekarskej fakulty...

a k mojej nakaze by vobec nedoslo v nemocnici...ani v ziadnej podobnej suvislosti

hepB-cko by som ja osobne nezaradila medzi povinne, ale prospesne jednoznacne je...