Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
8. mar 2010

super vonia, ja dost pouzivam silice na liecenie je to super vec.. naozaj.. 😉

osobne som vyskusla nie tak ekremmy teda gely hnusne , prd pomohlo s prepacenim ale toto uz za par hodin to mizlo , a co ja hlavne od kedy pouzivam frekvencia sa zmensila.. 😉

ruza10
8. mar 2010

prepacte,ale nemohli by ste sa uz trochu venovat aj ockovaniu?o vit.C mate predsa knihu od petota

zoeno.1
8. mar 2010

ahojte,vcera som sa milo prekvapila,u svokry som citala casopis priestor pre zivot,vydava to Obcianske zdruzenie Proces-3 (vybudovali v martine kemp pre bezdomovcov a neustale ho zveladuju),maju aj web stranku www.priestorprezivot.sk v archive su vsetky cisla,je to velmi zaujimave citanie,o podstate zivota a duchovne.

no ale k veci 😀 v cisle 1/2010 je clanok "vakcinacia-snad naposledy".....no a preto som sa milo prekvapila,lebo konecne som citala aj nieco ine ako o prospesnosti ockovania (teda myslim mimo internetu)

....nadvazujem na ruzu10..teda k teme opat ockovanie 😀

nikita.sk
9. mar 2010

Jeej baby, vy ste fakt zlaté, teraz som si to všetko prečítala a hned idem konať. 😵 Tú silicu som nezohnala v lekárni, asi si ju budem musieť objednať. Skúsim aj ten tea tree a ten B komplex. Sódu bikarbónu musím kúpit...Dakujem Vám ešte raz, ste ochotné zlatíčka. 🙂 🤐

didi35
10. mar 2010

tak toto stoji za precitanie: 😀
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/ze-zahranici/b...

inkinka
10. mar 2010

asi pred siedmimi rokmi rokmi vysielalo BBC reportaz o tom, ze africke matky odmietaju dat zaockovat svoje deti zo strachu, ze je to skodlive a ucelovo zamerane na oslabenie ich rasy...

cora73
10. mar 2010

a maju pravdu,popozajtra sem nieco vlozim.... ☹

inkinka
10. mar 2010

ja neviem, aka je pravda, nepoznam ju, len som reagovala na prispevok nad mojim, ze sa o takej moznosti uz hovori dlhsie a verejne

vodicka75
10. mar 2010

Vakcíny proti detskej obrne a pôvod AIDS

Jedna z teórií o pôvode AIDS je, že sa vyvinul z kontaminovaných očkovacích látok v poliovakcíne.

google translate: http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=e...

zulok
10. mar 2010

aha..rusi sa preockovanie proti TBC http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=1012

alenk
11. mar 2010

este keby zrusili TBC ockovanie v porodnici ☹ ale o tom sa zatial neuvazuje, aj ked to europska unia odporucila ☹

vodicka75
11. mar 2010

alenk: Iniciativa pre uvedomenie si rizik ockovania o tom nielen uvazuje, ale aj kona 🙂

na portali pravnych predpisov je zaslana hromadna pripomienka k navrhovanej zmene Vyhlasky MZ SR, ktoru je mozne podporit len do 18. marca 2010 !

Adresovane su 2 pripomienky:

- neustavnost bodu 2 a povodnej vyhlasky
- uplne zrusenie ockovanie proti tuberkuloze /TBC/, t.j. aj 4. den po narodeni dietata

V pripade, ze ju chcete podporit, postup:

1. V prehliadači otvorte túto adresu, na ktorej môžete prezrieť pripomienku: https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp...
2. Na ľavej strane kliknite na voľbu Registrácia.
3. Registrujte sa (treba vybrať meno a heslo a zadať e-mail adresu).
4. Prihláste sa prostredníctvom polí na zadanie mena a hesla umiestnených tiež na ľavej strane.
5. Kliknite na voľbu Môj profil a nastavenia (tiež na ľavej strane). Zadajte požadované osobné údaje, aby Vám systém dovolil podporiť pripomienku (rok narodenia, profesia a dosiahnuté vzdelanie nie sú povinné; legislatívne oblasti nemusíte vyznačovať).
6. Znovu aktivujte adresu z bodu 1.
7. Kliknite na tlačidlo Podporiť, ktoré nájdete na stránke dole.
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp...

cora73
11. mar 2010

Prosime o podpis,zaberie Vam to cca 5 minut... a da sa to len k 18.3.

alenk
11. mar 2010

srajbnute 😉

alenk
11. mar 2010

myslite ze by sa to do leta mohlo poriesit? asi nie, hm, v auguste rodim...

cora73
11. mar 2010

hm,ani mi nehovor,prave volal manzel,ze jeho kolegyna v noci porodila-mali sme dohodnute stretko kvoli ockovaniu,uz to nestihla,cize asi da v porodke zaockovat TBC-lebo nevie,ze to moze posunut... ☹

erikasadek
11. mar 2010

podporene... 😉

alenk
11. mar 2010

cora, ako sa to da posunut, bez toho aby z toho boli problemy a pozerali na mna ako na obludu?

cora73
11. mar 2010

je to aj na stranke www.rizikaockovania.sk,ale vsetkych v porodnici oboznamis,alebo das pisomne,ze ocko TBC budes riesit s pediatrom-mas "narok" ockovat do 6 tyzdnov,nie hned na 4-ty den,a potom uz zalezi na tom,ako sa dohodnes s dr.. ☹

cora73
11. mar 2010

ale pozerat ako na obludu na teba asi budu...Aj ked mne napr maleho na TBC v porodke neockovali,neviem,ci preto,ze mal silnu novorodenecku zltacku,ale na papier mi dali tlf cislo,kde som si zavolala a objednala sa na to ocko,a na osmy den po narodeni sme pekne doklusali do porodky a celi stastni sme ho dali zaockovat... 😠 😠

alenk
11. mar 2010

diky baby, budem rodit asi v porodnici kde robi na novorodeneckom kamoska - tak hadam sa s nou dohodnem (aj ked ona si mysli, ze by som odmietnut nemala, ze ved ked kazdy dava ockovat...) no, hlavne dosiahnut podporu od manzela 😒 uf, to bude este roboty
inak ten link na podporu hromadnej pripomienky som preposlala dalej 😉

cora73
11. mar 2010

Momentalne je 53 podpisov....
Podpisala aj moja rodina,bala som sa,ze to z jednej IP adresy nepojde,ale ide to ,pekne sa tam kazdy zaregistroval a dal hlas... 😉

atana
11. mar 2010

Cora, moja znama caka o mesiac stvrte a horko tazko som ju presviedcaal o rizikach...az teraz si dala povedat, ked som jej poslala tu spravu z TASR o zruseni.

Alenk,
normalne, povedz, ze podla zakona sa dieta moze zaockovat proti TBC do 6 tyzdnov od narodenia a Ty sa chces uistit, ci je dieta zdrave a je mozne ho ockovat. Ockovat sa ma NAJSKOR stvrty den po narodeni, to neznamena, ze to musi byt ten stvrty den....
A potom uz tak, ako Cora pisala, treba najst lekarku, ktora nebude robit problemy. Mozno nebude, ked sa to zacina riesit, ze je zbytocne voci TBC vobec ockovat. Viackrat sme tu davali odkazy na stranky s paragrafmi - je jeden, kde sa pise, ze lekarka Ta ma nahlasit, ked sa ani druhykrat nedostavis na vyzvu na ockovanie. Teda, ak sa dostavis, mozes podpisat tzv informovany (ne) suhlas (ktory nam vobec nedavaju podpisovat).
Aspon skus to posunutie ockovania prec z porodnice zatial. Potom budes riesit dalej.

Podpisov k pripomienke pribuda, super....som poposielala maily do bludu. Som zvedava, ci vsetci co im je to jedno budu ochotni sa zaregistrovat na tej stranke a podpisat....

tin007
11. mar 2010

Ahojte, tiez som pripomienku podpisala a poslala som info dalej.

Inak stale cakame, ci z toho odlozenia 3 hexy nieco bude (myslim predvolanie na ruvz) alebo nie, lebo ma maly v karte napisane tlacenym pisomom a tusim aj s vykricnikom: matka odmietla ockovanie.
Teraz pri druhej navsteve som dr. nadiktovala, ze odkladam a budem riesit najskor po 2 roku zivota dietata (toto druhe sme aj s manzelom podpisali, tu prvu poznamku si tam dala ona, pritom som jasne hovorila, ze odlozime, nie odmietame).

leto02
11. mar 2010

podporene
poslane dalej

59 podpisov

poponahlajte sa

linnetka
11. mar 2010

tak ja som tiez podporila a rozoslala dalej.
my mame tiez hexu odlozenu, moja dr. nerobi ziadne problemy, hlasit ma nebude, ze na to pridu sami pocas kontroly. je homeopatka 😉
s jej pristupom som spokojna. dokonca ani ATB neprepisuje, iba v nutnosti. my sme zatial nepotrebovali ziadne 😝

atana
11. mar 2010

Tin007,
my mame kartu oznacenu fajne cervenou paskou...akoze neockovana....super..

Alenk,
§ 6 vyhl.č. 585/2008
Povinné pravidelné očkovanie osôb,
ktoré dosiahli určený vek
(1) Očkovanie novorodencov proti tuberkulóze sa vykonáva
najskôr štvrtý deň života. Preočkovanie sa vykoná
v 11. roku života len u tuberkulín negatívnych
detí.
(2) Očkovanie detí proti záškrtu, tetanu, čiernemu
kašľu, prenosnej detskej obrne, vírusovému zápalu pečene
typu B, invazívnym hemofilovým nákazám, pneumokokovým
invazívnym ochoreniam sa vykonáva najskôr
prvý deň desiateho týždňa života dieťaťa.
(3) Očkovanie detí proti osýpkam, mumpsu a ružienke
sa vykonáva od 15. mesiaca života dieťaťa.
(4) Preočkovanie dospelých proti záškrtu a tetanu sa
vykonáva každých 15 rokov.

cora73
11. mar 2010