Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

crazygirl22
14. mar 2010

ahojte mala je chvala bohu v poriadku len ostala vystrasena uplne to bolo na tych ockach vidiet 🙂 teraz lezia v detskej nemocnici a viete co je najzaumavejsie ze sestricky ☹ necheli aby mama ostala tiez aj napriek tomu ze ju koji 😠 😠 ☹ ale vydobila si ze ostane vraj nemaju postel pre nu povedala ze bude spat na zemi a to wraj nemoze ale zacala sa kricat ze ich pozenie pred sud odrazu sa nasla postel 😠 ,povedala ze hned ako ich pustia ide na tuto stranku studovat wsetko co sa da o ockovani a chuda taka bola nestastna ☹ ale nic sa jej neda vycitat pretoze vela matiek slepo veri lekarom az kym sami nenarazia na zlu skusenost!!!!
keby ste nas wideli na centralnom prijme nas bolo okolo 40 bab 😀 boli sme tam ako olassky cigani museli nas rozhanat 🙂 joj to sa mi zartuje ☹ ale som rada ze to dobre dopadlo 🙂

som bola s nou vo vnutri nakolko som ako studentka praxovala na cp tak som mohla snou ostat pretoze som poznala sestricky vo vnutri malu prebrala uz kamaratka prvu pomoc jej poskytla a lekarka co mala sluzbu bola nesmierne mila 🙂 vypocula si kamaratku aj mna som jej wrawela co som sa tu dozvedela ale v skratke a po chvili ticha skonstatovala wraj ano ze weri tomu ze je to vedlajsi ucinok vakciny a ze spravi maximum preto aby malu vysetrili aby eliminovali pripadne dalsie reakcie a powedala ze neodporuca dalsie ockovanie a odporucila jedneho neurologa ktory vraj nesuhlasi s ockovanim najhorsie je na tom ze som sa dwakrat pytalala na meno a zasa som ho zabudla zajtra si to zistim pojdem aj ja knemu 😉...ale najzaumawejsie mala eliska nemala ani vysoku teplotu ani neplakala uplne normalne a odrazu boom prestala dychat!!!no som zvedawa co jej zajtra powedia ostatni lekari 😖 a dokonca ani obvodna nedala malu poriadne predtym vysetrit kamratka podava na nu staznost este som zwedava co jej ta powie zajtra jej ide wolat 😝

a teraz mam taky strach dat malu zaockovat lenze vyzera to tak ze musim nakolko nie je v mojej starostlivosti cakam na sudne konanie ktore mimochodom moze byt asi aj o polroka 😠 aby nahodou moj byvali nerobilna sude problemy aby nezacal ze som nezodpovedna matka a ze ju chce do opateri a pritom ten hajzel onu nema zaujem len nechce platit a robi mu dobre mi zle robit!!!!!stale mi vycita ze som nesla na potrat ze wraj som mu ja a mala pokazili ziwot a ze mi sprawi wsetko naprieky tak nesuhlasi zo zwerenim do mojej opatery a mala ma 3 mesiace a este ani raz ju newidel!!!!! a pochybujem ze sudca alebo sudkyna by ma pochopili preco nechcem dat malu zaockovat a pomyslia si ze som nezodpovedna a pritom ja chcem pre svoje dieevcatko len to dobre:(( a zwerili ju tomu hajzlovi!!!!!ale ak sa malej nebodaj nieco stane co potom kto ponesie nasledky???!!!nikto len ja si budem trieskat hlavu ☹
ale werim ze nic mala je silna!!!!ale ziadam pedtym vysetrnia nakolko som silna alergicka a astamaticka a celiaticka a plus mala nie je ani kojena nakolko som nemohla bohuzial ☹
dufam ze zdedila geny po otcovy nakolko on je uplne zdravy 😖
jaaaaaj vobec neviem co mam robit ☹ ☹takto som sa este v zivote nebala!!!!
a viete co je zaujmawe ja som bola predcasne narodena vazila som vraj necele 2kila pri narodeni ale vraj sombola zivota schopna 😀 ze v nasej rodine nie je ani jeden co ma alergiu astmu ci bezlepkovu dietu a to sme dostatocne velka rodina! ze ci mne to nemohlo spustit ockovanie???ja som mala zlu reakciu mi mama vravela sme aj skoncili v nemocnici ☹ KTOHOVIE????
Tusim sa zo mna stava paranoik...odkedy som si o tom ockovani zacala citat uz sa mi aj sniva o tom!
FUHA ale som sa rozpisala 😲

alfomilka
14. mar 2010

nas mladsi zacal brat po ockovani BCG, V.A.B 30ch raz tyzdenne a starsiemu 3r, predpisal homeopat tuberculinum, co berieme len raz mesacne.

halienka: neviem, ako to ma vyzerat, ale nas mensi to mal takto 4 krat. Vzdy to vyzeralo byt zahojene a zrazu zasa hnis a zas a zas. Nenechaj sa ukecat lekarom, oni si sleduju len tie svoje tabulky a kaslu na pacienta. Ten moj ani neskontroloval chranicku a uz sa hrnul ockovat dalej.
je to TVOJE dieta a ty rozhodnes, ci ockovat a kedy. lekar ti nema co rozkazovat, on moze len poradit!

je to hazard so zdravim tvojho dietata a to predsa nebudes podstupovat len preto, aby na teba lekar nezazeral. ved s nim zit nebudes.
Ak rovno vyhlasis, ze odkladas vsetky ockovania do 1 roka zivota, tak ti ani nic nehrozi, ved si precitaj aj prispevky skor. Lekar asi vyplesti oci a zacne ta presviedcat, ale casom si zvykne. A na hygiene, ak by ta aj nahodou predvolali (co zavisi od mesta, v ktorom zijes), tak to ti narozpravaju bububu a mozes ist. a mas cas do 1 roka premyslat, co dalej.

sorciera24
15. mar 2010

podporene aj u nas 😉

martinba
15. mar 2010

crazygirl22 velmi dobra sprava ze je mala OK, teraz netreba zaspat a urcite si nechat do spravy napisat nazor tej milej MUDr co ju vysetrovala, ze je to z ockovania, kym je to este horuce, pretoze spatne jej to uz nikto neprizna. Ta tvoja kamaratka nam moze velmi pomoct v nasom usili - zrusenie povinneho ockovania, treba to dobre zdokumentovat a idealne sup do medii (aj ked mi jasne ze to kazdy nedokaze), alebo aspon napisat blog na sme, by urcite veci pomohlo.

erikasadek
15. mar 2010

takaze ked ze moja IP uz nezvalda pisem to tu , dufam zae pochopite ze par krat sa mi to naozaj nechce isat osobytne takze aspon budu vsetci ma moznost vidiet.. 😉

takze mumps , je to doplnujuce liecba.. 😉
MUMPS
mercurius cyanatus 5 CH + sulfur 5CH+ arsenicum album 5 CH = 3 granule 3 krat denne

OSYPKY doplnuja liecba..
gelsemium sempervirens 5CH+ belladonna 5CH+ morbilliinom 5 CH= 3 granule 3 krat dennne..

RUBEOLA

mercurius solubilis5CH+ sulfur 5CH= 3 granule 3 krat denne..

ruzienka, 6 choroba.....= PULSATILLA 5CH 3 krat denne 3 granule;;

SArlach

doplnujuce..
gelsemiuù sempervirens 5CH+ bellladonna 5 CH + arum trihyllum 5 CH
3 granule 3 krat denne.

a na koniec ovce kiahne..
zakladna a doplnujca liecba;..

rhus toxicodendron 5 CH+ mezereum 5 CH+ belledonna 5CH= 3 granule 4 krat dennne..;

cierny kasel tej je komplikovany..
takze zakladna je pertussinum 7CH 1 doza
+
3 granule 3 krat denne podla problemov

kasel silny , takzavany smev kohuta...= drosera rotundifolia 5cH

silne s az s nevolnostou a vracanim...= Ipecacuanha 5 CH
kasel so slzami a nosom ktory tecie... scilla maritima 5 CH
kasel silny zachripnuty a stekajuci....= spongia tosta 5 CH

kasel v spanku antiimonium tartaricum 5 CH
s hlinamy hustymi... coccus cacti 5 CH
kasel s dusenim sa .... coraliuù rubrum 5CH
pri piti studenej vody , kasel .. coprum metallicum 5 cH

toto ja zakladn aschema u deti....... ak to nefunguje presne podla ocakavni , treba navstivit homeopata, a a podprit este niecim inym// ale berte to ako zakladnu liecbu u deti.. 😉

vodicka75
15. mar 2010

erikasadek, prosim ta a nemas tam aj info. ku chripke al. viroze, prejavy horucka, bolest brucha, vracanie 😉
dcerka ma v tychto dnoch, boli sme u detskej a trochu sme sa rozpravali o ocko. /cez vikend som jej zaslala mail o hromadnej pripomienke/, hovorila mi, ze oni - Dr. o tychto neziaducich ucinkoch vedia, aj o tom diskutuju - za a proti, a zevraj ani nechceli Prevenar...no co uz, ked aj tak je tu ☹ a ze ona by dieta s ekzemom neockovala /ked som jej spomenula, ze predchadzajuca Dr. malu ockovala aj napriek ekzemu, ktory sa jej potom vyrazne zhorsil, inak, tu nejde o ekzem ako esteticky prejav, ale ako prejav mozno nedostatocnej detoxikacie pecene od toxinov.../, no skoda, ze sme ju nepoznali skor ☹ Spomenula som jej, ze verejnost nie je o tych neziaducich ucinkoch informovana a statne institucie informuju o vakcinach ako o ucinnych a bezpecnych, na to mi povedala, ze SUKL ich - Dr. o vsetkom informuje, ze su v obraze...to je sice pekne, len je skoda, ze nie vsetci Dr. su taki poctivi a beru to vazne /osobna skusenost s predchadzajucou Dr./,...a este som spomenula, ze ocko. v 11.r. by som nechcela /MMR/ a povedala mi, ze nie je problem, podpisem vyhlasenie...aj ked ukoncila to klasickou odpovedou, o ktorej je urcite presvedcena, ze benefity ockovania prevysuju rizika /zucastnuje sa aj skoleni k tejto teme/.

barica
15. mar 2010

muzete mi nekdo prosim vysvetlit, proc je nutne ockovat hexavakcinou 4x? a proc prvni tri davky museji byt po mesici? da se to nejak odlozit?

erikasadek
15. mar 2010

vodicka info ma na vsetko na co su hoemopatika je to velky almanach homeopatie nastval som sa kupila si ho.. 😉
je tam pre deti vsetky diagnozy, alebo dospely zalezi.. naco nie je hoemo tak nie je, ale je malo diagnoz naco nie je.; tak mi povedz presne co chces..

nak je to zakaldna homeopatia, ak nefunguje treba osobne ist k lekaroivy ale vatscinou staci.. 😉

tin007
15. mar 2010

barica nemas spravne informacie, resp. iba ciastocne: aktualny kalendar pre hexu je: 3-4, 5-6 a 11-12 mesiac Diftéria, tetanus, pertussis (acelulárna), Vírusová hepatitída B, Hemofilové invazívne infekcie, Detská obrna (DTaP-VHB-HIB-IPV) a Pneumokokové invazívne ochorenia (konjugovaná 7- valentná vakcína, simultánna aplikácia s hexavakcínou) a potom preockovanie v 6. roku Diftéria, tetanus, pertussis (acelulárna), Detská obrna
(DTaP-IPV) a potom v 13. roku preockovanie Diftéria, tetanus, detská obrna (dT-IPV).

tin007
15. mar 2010

Mimochodom na portali je uz 487 podporovatelov, pozerala som zoznam, niektore hlasy nebudu platne, takze treba radsej o niekolko desiatok hlasov viac

pammy
15. mar 2010

Tin, v CR sa vsak ockuje hexa 4x...

tin007
15. mar 2010

jeeej sorry, ja som si neuvedomila, ze citam po cesky... barica prepac

nellina
15. mar 2010

vodicka ak hladas dobreho a skuseneho homeopata mozem poradit ak by si mala zaujem... 😉

martinba
15. mar 2010

ja teda neviem veľa o homeopatií ale pamätám si základný rozdiel medzi konvenčnou a homeopatickou liečbou a to ten , že konvenčné lieky sa podávajú rovnaké pre všetkých pacientov (s rovnakou diagnózou) a pri homeopatickej sa liečba šije priamo na mieru pacientovi a tak pacienti s rovnakou diagnózou, môžu ľahko dostať rôzne liečivá, preto sa aj vyžaduje vyšetrenie u homeopata, pamätám si jedinú výnimku a to homeopatiká pri úrazoch, tam sa podáva všetkým to isté a preto mi pripadá čudné že existuje všeobecná kniha pre všetky diagnózy. Opravte ma ak sa mýlim, rád sa poučím.

teodorka
15. mar 2010

podporene 🙂 🙂
martinba presne toto viem aj ja o homeopatii ...ze je sita na mieru tzv konstitucna liecba bere sa do uvahy vsetko pri vysetreni cely Tvoj prezity zivot ,najlepsie je pred homeopatom nic neskryvat ,vsetky traumy aj o ktorych sa tazsko hovori povedat a az vtedy Ta vie dobre zaradit a aj Ti naozaj pomoct .Tiez nie som zato davat hala bala homeopatika

erikasadek
15. mar 2010

martinba, ajsne cakala som to, je to original , francuzsky almanach tu, plati na kazdeho apcienta, a podla diagnoz.. pre dieta a dospeleho. ma 500 stran.. a je robeny par lekarmi uz ma nebavilo platit si stranku ,

ale toto je vseopbecne a neublizi nikomu

!!
trocha uz homeo poznam.. takze trocha prehansa ale nic nove...
neublizi a moze so 100 ludi pomoct rovno asi 90 a mozno len Tych 10 nebude nato , tak reagovat ako treba vtedy treba ist , ku homeopatovy, alebo lekarovy..
kazda kniha podobneho typu ti to povie.... 😉 ak po urcitych dnoch nereagujes ni eje zlepsenie treba naozaj , urobit osobnu liecbu..

nevadi; kto potrebuje nech s ana mna obrati a komu sa nepaci nech neberie....

vies , martinba tu v fr je homeo taka normalita ze nao exituje to ako prva pomoc lekarnicka, bez toho bay si siel hend k homeo... ak ani to nepomoze tak aspon poveis hoemopatovy zobral som toto a nepomohlo.. 😉

cora73
15. mar 2010

my sme tiez u klasickej homeopatky,a vysetrenie trvalo vyse 1,5 hod u maleho-a to je babatko,a u starsieho cez dve hodiny a presne sa pytala na vsetko,od tehotenstva,porod,moje problemy,rodinne problemy,problemy dietata-teda hlavne u starsieho,aby ho vedela presne zaradit,aj ma prekvapila,lebo uz na sedeni,asi ho mala uz predbezne zaradeneho ,sa ma opytala,ci mu nezvykne tiect krv z nosa a veru zvykne,a aj este predtym,nech sa rozhodla,aku liecbu unho zacne mi 2x volala a este sa opytala na urcite veci,lebo sa potrebovala rozhodnut,a ak by sa rozhodla zle,tak ze by mu to nemuselo zabrat..

Uz je tam 512 podpisov !!!!!!

erikasadek
15. mar 2010

cora ale ved to je normalne klasicky homeoapot prve vysetrenei trva dlho..
toto
je zakladna hoemoaptia.. a a tou sa riadi al homeopati.. 😉 takze ak zacnes s tymto , nic nsakzis skor naopak, mozes len prist , k hoempatovy apovedat bral som toto a on moze nasadit doplnkovu liecbu ale ta baza ostane.. 😉
berte to ako chcete... komu s apaci nech si to necha, nechcem tu znova vies diskusiu, kedze na slovensku je to v plienkacha samozrejme vela s hoemoaptov asi povie nutne ku mne, kvoli zisku.

tie ktore ste ma o to ziadlai mate to.. 😉

cora73
15. mar 2010

erika,ja som nic zleho proti tebe nemyslela... 😉

taka knizka by sa zisla aj mne doma,u nas take nieco predavaju?

ivka144
15. mar 2010

Martin, Teodorka, myslim, ze som to uz niekde pisala, ze ano, principialne homeopatia lieci cloveka, nie chorobu. A su aj homeopati, ktori velmi neuznavaju samoliecbu, neuznavaju kombinaciu viacerych himeopatik a pod. Preto sa niekedy hovori aj Klasicka homeopatia, alebo Konstitucna homeopatia, aby bolo jasne, ze sa mysli ta celostna, na cloveka zamerana. Myslim, ze tu sa riesia viac take chronicke veci, casto uzko prepojene s psychikou a pod.
Vyuzivaju sa tu vysoke az velmi vykove potencie (riedenia), co znamena 30CH, 200CH a pod.
Navyse su lieky, ktore sa nazyvaju niekedy "velke", co znamena, ze nemaju ani taky konkretny popis, ze na aky ucel sa pouzivaju, ale zato bohato opisane generalie a psychicke symptomy - teda akemu cloveku - akej povahy, s akou sadou problemov.

Homeopatia sa ale vyuziva aj na take "kazdodenne pouzitie".
Typicke je predpisovanie na "problem", nie az tak na cloveka. Vyuzivaju sa tu napr. tzv "male" lieky, ktore maju typicky ucinok na typicky problem (symptom) bez blizsej specifikacie cloveka. A samozrejme, Arnika na traumy, soky, zranenia je taky typ. A najma, vyuzivaju sa tu pomerne male riedenia. Zvycajne 5, 9, 15 (u nas dovazane ani ine nie su, u nas to robi len Boiron, tusim nik iny, este polykompozity asi Heel?, vo svajc. alebo fra je niekolko vyrobcov a iste vyber omnoho sirsi, Erika by vedela povedat). U nas je potom uz len 30 a 200.
V niektorych knihach sa uvadza homeo prislusne k nejakemu problemu, symptomu, a podla toho, ako to presne vyzera (napr. aky presne typ kasla), su uvedene potrebne homeo, niekedy viac. Ak je k nejakej veci viac homeo, tak si kuknem generalie a celkovy obraz lieku a viem posudit, ktore je pre mna najlepsie.

No a Erikine "predpisy" k tych chorobam - su to skoro same 5CH, cize male potencie, cisto fyzicke symptomy, ziadna konstitucna samoliecba (co by bolo asi odveci a odvazne a pomaly aj nebezpecne). Preto aj pise, ze skusit a ak by nezabralo za 2 dni, tak ist k mudr alebo homeo, ze sa tym neda vela pokazit.
Aha a napriklad riedenie 7CH u nas podla mna nedostaneme. Ale ci uz 5 alebo 9, stale je to male riedenie, takze vpohode.
Niezeby som sa nejak orientovala v Homeo, ale ak sa neurazis, Erika, napisala som to takto, na vysvetlenie. Inak dik za tie kombinacie. Aj ked mam silne pochybnosti, ci tu vsetko zozenieme. Niektore lieky sa u nas dovazali, ake kedze ako pises, stale je u nas homeo skor v plienkach alebo max. nocnicku, tak niektore stiahli, kedze neboli velmi obratkove. Nam napr. mudr predpisala Elaps (ako konstitucna liecba) malemu, ked mal asi rok a nevedeli sme to zohnat nikde, vraj sa nedovaza a potom ona to neviem skade zhanala, z UK ci Fr, neviem.

ivka144
15. mar 2010

a este mi napadlo dodat, ze u nas niekde ti ani nepredaju 30, aleo najma 200 CH, iba na predpis od homeopata, alebo ta aspon upozornia, ci to mas od mudr homeo, alebo samoliecba. Male - 5, 9, 15 predaju vpohode.

erikasadek
15. mar 2010

ivka lepsie to ani vysvetlit neviem; 😉

inak 5 CH a 3 Ch je vzdy tu pouzuvane pre deti. co som dala, je detska liecba, ni epre dospeleho. 😉
inak ak nieco potrebujes neaky liek, daj mi vediet , kupim ti tu je toho vela, a aj vela vyrobcov.. 😉

tento almanch je domaci almanach pre 140 diagnoz detskych a 400 dospelackych neskutocne prehladny , napisal ho profesor, ktory uz takto pise 30 rokov, a je homeopat, phytoterapeut a ine; nebudem zavadzat viac///
ma velmi dobre kritiky aodozvu ako vzdy, .. 😉
j eto vemi prehladne apomoze ako prva pomoc...

nic sa neskazi pekne vysvetlene, aides aj podla symptomov, ako , naprikald u cierneho kasl atam to bolo podla podrobenjsiech sypmtomov. 😉

inak ak niekoho zaujima, na podporu , preventivu , zubneho kazu je..
KREOsotum 5CH 😉 3 granule rano a vecer. 😉

barica
15. mar 2010

Zkusila jsem kontaktovat jinou detskou lekarku a ta mi rekla, ze Hexou musi byt ditko oockovano 3x do veku 1. roku a pak po ctvrte do pul roku od posledni davky. Takze opravdu nemusime podstoupit treti ockovani za mesic. Predpokladam, ze je lepsi mit mezi ockovanim delsi casove rozestupy? A co se tyce ockovani MMR, cetla jsem, ze se muze zahajit nejprve ve veku 15. mesicu, to ale neznamena, ze musi?! Takze pokud budu trvat na svem, nejprve "dokoncit" ockovani hexou, tedy i tu 4. davku a pak teprve MMR, tak lekar nemuze nic namitat?

erikasadek
15. mar 2010

barica tu sa zacina s MMR uz od 9 mesiaca;. 😉 ale normalne az od 12 mesiaca;.

erikasadek
15. mar 2010

http://www.solar.fr/site/bien_se_soigner_par_l_...

tu eta kniha, ale bohuzial len v franine;. 😉

ivka144
15. mar 2010

Erika🙂

Barica - neviem, ako je to pravne u Vas, ale v SR urcite mozes posunut, teda aspon z legislativneho pohladu, ako hovoris, je to OD 15mes., nie je dana horna hranica. Aj ked u nas uz je navrh na jej zavedenie, ak dobre chapem.

Petot - prosim, napises mi k tomu koloidnemu striebru, co som sa pytala? Ze ci uzivas vnutorne. Ak je ten tvoj zdroj doveryhodny a kvalitny, aj na vnutorne pouzitie, rada by som si obkjednala take aj ja, je to niekolkokrat lacnejsie ako toto, co som kupila u nas v lekarni. Vdaka.

elika74
15. mar 2010

Podporené. 😉 Je tam už dosť podporovateľov. Možno to vyznie skepticky, ale čo od toho môžeme očakávať? Budú brať do úvahy, že Iniciatíva a spol. pripomienkujú daný návrh,... pôjde to do parlamentu, ...predpokladám, že p. Zelník bude proti námietkam Iniciatívy, tiež uvedie svoje argumenty a poslanci možno ani netušiac o čom je reč zahlasujú. Myslím si, že by bolo treba získať na našu stranu aj poslancov. Ale, keď vidím aké úspechy mala p. Mušková...
😒

teodorka
15. mar 2010

ivka ano v tom mas pravdu ze su to fakt male potencie co erika uviedla cize viac menej zanedbatelne 🙂

ivka144
15. mar 2010

teodorka-..., no nie, male potencie su praveze malo riedene, to, co sa hovori, ze zanedbatelne, teda ze uz skoro ani molekulu ucinnej latky nemozu obsahovat, to su tie, ktore sa riedia vela, teda aj 200x, preto toto je najma ta energoinformacna liecba...

teodorka
15. mar 2010

ved vies ako som to myslela 😠 ked ja sa tiez neviem vyjadrovat 😀