Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

bambusko
13. apr 2010

nieco zaujimave o vakcinacii do buducnosti, mozno

http://www.cestovanie.sk/aktuality/cestovanie/z...

erikasadek
13. apr 2010

BALBUSKO OSTAVE LEN S chodit so sietkouokolo tela, v buducnosti, aby sme neboliockovani , komarmi..
len je to nedomyslene, dospely clovek bude az preoskovany.. 😀 zober si ako je to blbe premyslene..

teodorka
13. apr 2010

cora jeee tak to aby som v sobotu isla do BA 🙂

denisocka
13. apr 2010

Teo chod,ja by sla keby som nebola 2v1,mame daco v presove o tyzden

teodorka
13. apr 2010

ved rozmyslam ...len Teo ma v sobotu narodky tak neviem ako to sklbime
Deni Ty chces odmietnut vsetky ockovania zaradom?

denisocka
13. apr 2010

Asi odmietnem zaradom vsio.budem to riesit az po porode a odmietnuti bcg. Uvidim aj co denduska urobi,lebo zatial som proti vsetkemu,mozno nejaku monovakcinu,ale netusim aku

teodorka
13. apr 2010

denduska je dr.ze?

denisocka
13. apr 2010

Je

veronika81
13. apr 2010

😒 😒
Ja som to brala tak, že keď si už dvakrát "vytrpel", tak nech dostane aj tú tretiu dávku, nech to má všetko a možno ho to aj ochráni. Nie som si istá, či tie dve stačia, ale to mi len môj rozum hovorí..
Ešte upresním, malý síce mal 40,5, ale kŕče nie, doktorka mu pichla diazepam preventívne, aj mi to povedala, že aby NÁHODOU nedostal kŕče 😖 Doma som mu ho ešte nedala, ale kázala mi dať, ak ešte bude mať takú horúčku. Potom druhýkrát som už nešla na pohotovosť, iba doma nurofen a paralen.

Zajtra volám doktorke, že malý má soplíky a nejdeme zatiaľ nikde. Musím si to premyslieť.. A hnevá ma, neviem nájsť leták od Prevenaru, niekam som ho založila 😠

divoska
13. apr 2010

vcera bola velmi dobra diskusia v bratislave /pozvanka bola uverejnena niekde tu par stran dozadu/. len som cakala nejak viac ludi

zelmirka1
13. apr 2010

veronika ja som tiez nedala tretiu davku a ani nedam, bojim sa reakcie lebo aj ine maminy mi potrvdili ze na tretiu to bolo najhorsie. inak v eur. hodn.sprave o Infanrixe porovnavanaju tie protilatky po 2 a 3 davkach a su skoro totozne. Ale je to na tebe. Urcite by som to nedala naraz s Prevenarom.

veronika81
13. apr 2010

denisocka, ak môžem vedieť, aké problémy ste mali po Hexe? 😒 😒

zelmirka, ak aj pichnem..tak určite nie spolu s Prevenarom. A náhodou nevieš kde by som našla tú hodnotiacu správu o Hexe? Nech mám niečo na doktorku 😀 Skúsim vygúgliť..

A neviete ako je to s Prevenarom? Keď už dostal 2 dávky, čo tá tretia?

cora73
13. apr 2010

My momentalne hrozne soplikujeme,uz druhy tyzden,ale uz sa budem musiet zastavit u dr,lebo sa aj blizi termin preventivky u byvalej dr,tak tam k tej novej pre istotu zbehnem z vlastnej iniciativy 😀,ved ocko aj tak odmietnem,tak co,a aby nahodou nebolo zle,ze zanedbavam prev.prehl.,a ked som bola s malym minuly tyzden u dr,tak tam nebola a zastupujuca dr zistila malemu selest na hrote,tak sa musime objednat aj na kardiologiu,kurnik,kazdu chvilu mu zistuju nieco nove.... ☹

nemate nieco overene na sopliky? okrem homeo,lebo teraz je stale na detoxe a ine homeo nesmie..
davam mu kazdy den jeden cesnak do jedla a do pitia Ccko,ale sople sa stale leju... ☹

erikasadek
13. apr 2010

cora slany vyplach nosa.. 😉

tin007
13. apr 2010

veronika 81 - moj maly sa nastastie narodil este koncom 2008, takze pre neho prevenar nie je potrebny a nik nevykrikuje, ze mu ho musim pichnut, ako je to povinne pre deti narodene od 1.1.2009 (ciez podla pasu aj pre tvojho maleho)!
to je paradox co? rozdiel 2 mesiace medzi detmi a pediater pri jednom neriesi prevenar vobec, lebo nie je povinny a tvoj dr. riesi, lebo je povinny
a vies co je najsmutnejsie! nik neriesi samotne DIETA! iba to, ci sa stihne ockovaci plan, alebo nestihne a co kontrola a pod.

my s manzelom, sme odlozili 2x 3. davku hexy (a uz sme rovno povedali, ze mmr budeme riesit az pred skolkou) a budeme aj dalej odkladat (maly nastastie nemal reakcie, ale ma predispozicie na min. 2 autoimunitne ochorenia, ktore by sme nechceli podrazdit ockovanim ani nicim inym, co ich moze vyvolat - su spomenute v kontraindikaciach). a hoci nema 3. davku, a ziaden prevenar, vobec sa nebojim s nim chodit medzi ludi, pretoze si myslim, ze statisticky je pravdepodobnejsie, ze ma zrazi auto, ako to, ze maly dostane niektoru z chorob z hexy.

ak chces, poslem ti tu studiu vyrobcu hexy (glaxo), kde su uvedene hladiny titrov (protilatok) pri 2 a 3 davkach, su to minimalne rozdiely

cora73
13. apr 2010

http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/bezpecn...

jasne,a moja babka vie korculovat.. 😠 😠
takze je tam nieco,co tam nema co hladat,ale je to v pohode,pichajte dalej,,,, 😠 😠

erika,davam...v lekarni kupenu morsku vodu... ☹

tin007
13. apr 2010

veronika81 uz som ti ten link poslala

cora73
13. apr 2010

erika,neviem,ci si toto uz videla,skus mrknut :

http://derealizacia.wgz.cz/autizmus

a celkovo su tu zaujimave veci:

http://derealizacia.wgz.cz/

denisocka
13. apr 2010

Veronika,kukni 2-4strany dozadu,spisala som to. Aktivoval sa nam po nej cytomegalovirus..

erikasadek
13. apr 2010

cora dik 🙂

petot
13. apr 2010

veronika81: Tú správu o Infanrixe nájdeš naspodku medzi zdrojmi tohto kvízu: http://rizikaockovania.sk/dok/infanrix_kviz.html

daducha
13. apr 2010

veronika,
porovnat ockovanie s a bez thuye neviem, my sme vzdy mali thuyu.Aj my mame dve davky hexy, prevenar som odmietla hned na zaciatku, prislo mi absolutne sialene, aby maleho niekto pichal naraz v jeden den do dvoch noziciek.Doktorka mi gratulovala, ze som odmietla prevenar, povazuje to za zbytocne ockovanie a obvzvlast v takom veku.Predbzne sme sa dohodli ze to pichneme po druhom roku, ja uz dnes viem, ze to nechcem vôbec.Tretui hexu mame posunutu na leto,12 mesiacov po druhej davke,vraj je to horna hranica kedy sa musi pichnut tretia davka, ja ju ale aj tak pichnut nedam.Maly sa mi po hexe prestal otacat, dzavotat, ostal iba lezat a pozeral na mna.Bola som v soku,vtedy som to samozrejme nepripisovala ockovaniu,aj ked som tuto problematiku zacinala studovat.Ked som citala tie porovnania hladiny protilatok po 2 a 3 davke, je tam zanedbatelny rozdiel.
cora, keby som mohla hned utekam na prednasky, no z kosic nestiham 😠 :sakra, ze sa nieco nedeje aj tu u nas na Vychodze 😀 😠

teodorka
13. apr 2010

ja mam v denniku co mam pisany zaznamenane ze po prvej hexe Tomi ziadne zmeny ,po druhej zle spal 4 noci vrieskal a po tertej hexe v noci horucka a 4 dni nato sople a na piaty den po ocko sme uz boli pri dr ze je chory ...takze daco na tej tretej davke bude pravda...ach moje zlate dennicky 😀 keby som si to mala vsetko pamatat tak mam hlavu ako balon 😎

veronika81
13. apr 2010

ďakujem tin, aj petot.

denisocka prečítala som si 😔 ani sa ti nečudujem, že už nechceš očkovať..

ja nemám značené žiadne reakcie, iba čo si spomínam na tie vysoké horúčky a opuch stehienok. A bol celkovo mrnkavý, nespal dobre asi 3 noci, ale to asi nikto nespí v takých horúčkach.
daducha, tak až 12 mesiacov po druhej dávke sa to dá posunúť? Ja som myslela, že hranica je 6 mesiacov. Hlavne chcem nateraz získať čas, lebo som z toho mierne (mierne viac) v šoku. Ani len netuším, aký názor ma na (ne)očkovanie naša pediatrička. Asi by som mala za ňou zájsť nejak ku koncu pracovnej doby na pokec.

A ešte k MMR.. aké argumenty môžem použiť na posunutie očkovania (aspoň nateraz), že by som to chcela poriešiť až pred škôlkou? Je tam hranica, dokedy sa to "musí"? Lebo tuším sa to očkuje okolo 15. mesiaca, nie? A teoreticky, ak je dieťa staršie, je predpoklad, že nebude mať takú reakciu ako by mohlo mať v menšom veku?

tana74
14. apr 2010

CORA, keď ti malý soplikuje, nie je to pozitívny stav z toho, že ho detoxuješ? Ja by som to brala ako dobrú vec, ak nemá nejaké iné príznaky (hlieny sú priesvitné a nemá zvýšenú teplotu, kašeľ,... ). Keď detoxujem intenzívne, soplím stále, aj niekoľko týždňov (mesiacov) vkuse, niekedy deň, rekord 7 dní som mala pauzu. 😎

cora73
14. apr 2010

tana,maly bol chory,mal aj teplotu,kasel a tie sople,ale uz nastastie dnes mu netecu,uz ich len vytahujem s odsavackou,takze dufam,ze uz to konci...malemu sa ucinok detoxu prejavuje hnackami-presne tym,s cim mame problem..ma problem s bruskom-potravinami a cisti sa stolicou..no a ked ty pri detoxe soplis,tak som zvedava,ake sople sa budu liat zo mna ked zacnem teraz detox,pretoze soplim cely zivot aj bez detoxu... 😀 😀

jaandy
14. apr 2010

cora73
cim detoxikujes? prosim napis viac o tom, dik

pia22
14. apr 2010

Ahojte kocky, davnejsie som sa tu informovala, ci nemate skusenosti s podrazdenim dietatka pri uzivani Vigantolu. My sme nakoniec skoncili na endokrinologii, kde ma Mudr. oboznamila s tym, ze su to v suvislosti s Vigantolom caste javy, maly uzival 3 kv. a ze uz pri takejto davke moze dojst k predavkovaniu organizmu a naslednemu podrazdeniu nerv. sustavy. Priznaky, ktore sme mali odozneli po 3 dnoch po znizeni davky. Uvadzam to hlavne v suvislosti s tym, ze som pred par dnami citala, ako v inej teme Petot radil podat dietatku v prepocte jednorazovo 10 kvapiek. Petot urcite mas dostatok roznych informacii, ale nerad v pripadoch, kedy sa mozes dost mylit a kedy ide o zdravie dietatka.

cora73
14. apr 2010

jaandy,maly ma teraz Thuyu 30 ch,potom este nieco ine,nazov by som musela pozriet,ale my to mame od normalnej homeopatky po vysetreni,nedavam mu nic sama od seba..a davkovanie ma 3x do tyzdna 1 gulicka..ma za sebou 3tyzd kuru a teraz mu ju dala zase,kedze sa ten ekzem velmi zhorsil-neviem,ci nebolo na pricine to prechladnutie..
Pia,to je zvlastne,kedze D vitamin je zaznavany ale je velmi potrebny... 😕