Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

latvia
19. júl 2010

@maggie2 ano, mas pravdu, tak ako je tazke dokazat umrtia na zaockovanie. nikto to doteraz na 100 percent nepotvrdil, ze zabijala vakcina.vakcina len mohla aktivovat imunitny system,ktory zabijal, tak isto ako mohla imunitny system takto aktivovat infekcia...
jasne,slobodna vola ,prava cloveka, to nikomu neberem, nech bude ockovanie nepovinne, kto nechce, neda zaockovat. len dufam by ostalo, ze vakciny su neplatene 😉

latvia
19. júl 2010

a myslim, ze teorie pre a proti ockovaniu sa ukazu v pravom svetle az o 20 rokov, ked sa ockovanie zrusi a budu statistiky ci je to lepsie alebo horsie....myslim ze k tomu nemame daleko, nie? 😉

erikasadek
19. júl 2010

@mnamko co ma spolocne kupanie pri kiahniach a zapal mozgovych blan 😕 😅

maggie2
19. júl 2010

@latvia tak to si viem predstaviť, že keď farmafirmy prídu o štátne zákazky že štát si povie, tak ľudia kešujte si to... s malými položkami my sa už otravovať nebudeme. Tak to teda nie. Pokiaľ tento štát prepláca liečbu rakovinárom čo celý život fajčili, narkomanom čo si odlifrovali pečeň, extrémnym športovcom ktorí na vlastné riziko sa šriabu do výšok a potápajú do hĺbok, pokiaľ vodiči čo si zavinili sami autonehodu sú im náklady na liečbu preplácané, nevidím dôvod, prečo by zrazu mali byť ľudia trestaní, kvôli spoluobčanom, ktorí si bránili svoje právo voľby. Vidím to iba ako BU BU BU na rozoštvávanie ľudí medzi sebou. Išlo by o úplný logický nezmysel zo strany MZ a úradov, ak by to nechceli preplácať tým čo očkovať chcú, iba ako eventuelnu urazenú ješitnú reakciu štátneho orgánu. Zrazu by nikoho nezaujímala prevencia, ktorá sa dnes tak z ich strany proklamuje? Ha ha. sorry.

maggie2
19. júl 2010

@latvia Ale o tých 20 rokov stále budú chodiť pozostalí na hrobček 1 x 1 m2 s anjelikom na náhrobnej doske. A štát, ktorý sa teraz oháňa neškodnosťou vakcín, bude platiť a platiť. Veď ja nechápem, je to tiež v záujme štátu aby trochu povolil. Ale to nie je v štate, to je v ľuďoch na tých postoch, ktorí by sa museli úplne svojim zmýšľaním preorientovať a priznať už teraz chyby. Tak nie, radšej zatĺkať, pokiaľ sa dá, bárs aj do penzie.

tean
19. júl 2010

vidim, ze sa rozprudila diskusia.
Takze skusim zodpovedat dotazy.
Lekarke chodime, pretoze neockujeme a potrebujeme sa tvarit ako zodpovedni rodicia, ked nas RUVZ bude chciet polozit na lopatky.
Osobne planujem riesit s nasou lekarkou dolezite veci a nie chybajuce zelezo, ktore je uplne bezne u kojencov.
Toto sa docitas v kazdej literature. K podavaniu zeleza sa pristupuje ak je dieta anemicke.
Vacsinou sa to vsak samo upravi.
To co som tu uz 100x vravel, treba citat a citat. Momentalne je trend lekarov, na vsetko davat medicinu.
Dajme vsak prirode sancu na napravu a az ked sa jedna o ocividne problemy, tak vtedy nieco podniknut.
Nase dieta je aktivne, nejavi VOBEC ziadne znaky unavy, ako clovek rozumny vidim, ze to dieta je naprosto v poriadku a napriek tomu do neho stale pichaju ihly.

Sme vo veku, kedy este nemozeme davat inu stravu ako mlieko.

Nic som nehovoril o hromadnom odsudeni vsetkych lekarov. Hovoril som o nasej pediatricke. Kto tam nasiel mnozne cislo je debil alebo dislektik.

V mojej rodine mam zdravotne sestry a jedna z nich mi potvrdila, ze jej nadriadena (lekarka), chodi na vecere, ktore jej platia obchodni zastupcovia farma firiem.
Lieky predpisuje podla toho, ktory obchodny zastupca bol u nich naposledy.
A teraz mi na toto nieco povedzte. Mam to proste potvrdene, ze sa niekedy predpisuju lieky nie podla potreby, ale systemom ruka ruku myje.

@mnamko
prosim nastuduj si nieco o starych vakcinach (v nasom veku) a o novych vakcinach.
Je to neporovnatelne, preto prosim najprv citaj, potom pis.
Ja mam tiez kolegynu. dala zaockovat svojho 13 rocneho syna a vzapati na to dostal diabetes I. jeho plany byt hasicom sa rozplynuli, dnes nosi pristroj na davkovanie inzulinu.
Mam znamych, v 3 rokoch nechali dodatocne zaockovat syna MMR, vzapati sa z neho stal autista.

@maggie2
ty si neunavna bojovnicka s neuveritelne trefnymi poznamkami. Bohuzial, tunajsie damy nejako nemaju naboje.
Len tak dalej.

Ostatnych neockovacov tymto vyzyvam, nech odidu z tejto diskusie, pretoze je to tu stale o tom istom.
Nic ste si neprecitali na predchadzajucich stranach, pokladate tu stale tie iste otazky, na ktore bolo odpovedane 100x na predchadzajucich stranach.
Zacnite napr. na strane 374 a ked sa precitate sem, potom polozte otazku, ktora tu este nebola. V inom pripade su to vsetko zvasty.
Uvedomte si, do akej temy ste vstupili a ked sa vam nepaci, tak odidte.
Koniec hlasenia

petruci6
19. júl 2010

suhlasim 😉

maggie2
19. júl 2010

@latvia každopádne tie štatistiky ktoré máme dnes sú neseriózne , lebo faktory ktoré najviac ovplyvňovali chorobnosť, úmrtnosť a nákazlivosť sú diametrálne odlišné v optike súčasnosť versus minulosť. Hygiena (tečúca pitná voda, splachovacie WC, mydlá, čistiace, dezinfekčné prostriedky), životný štandard (bývanie, dostupnosť chladničky - potraviny sa nekazia, bezpečný spôsob balenia, výroby potravín, ich podliehanie kontrolám) , výživa (prakticky absencia hladu, dostatok vitamínov), a takisto i uvedomelé sa správanie občanov, informovanosť, (istý stupeň vzdelania laikov i v medicínskej oblasti, v podstate iste vieme viac o našom zdraví a čo nám prospieva a čo nie, než naši predkovia) a hlavne dostupnosť zdravotnej starostlivosti. a mnoho iného. Nedá mi neopomenúť, že mnoho ľudí zomrelo na choleru nie kvôli nej samotnej ale na dehydratáciu, či v dôsledku vybičovanej vysokej horúčky. Ak by dostali vtedy infúzie, prípadne len obyčajné paracetamolum na zníženie horúčky a podobne, nehovoriac o iných oveľa dôležitejších liekoch, ktoré vtedy neboli, vezmúc v úvahu že také niečo ako ísť na PN nebolo, museli robiť a hrdlačiť vyhladovaní a bez oddychu i v chorobe, tak mortalita bola aká bola. To isté sa týka i španielskej chrípky napríklad (i keď dodnes nevieme aká tam bola mutácia H1N1) Preto tieto štatistiky sú TERAZ už skreslené, a úspechy sa pripisujú vakcínam, pričom to nie je spravodlivé, lebo sa neberú v ohľad i tie faktory napríklad, ktoré sú tu menované.

maggie2
19. júl 2010

@maggie2 oprava: tak mortalita by nebola aká bola 😉 @tean ďakujem 😉 ale je to vyčerpávajúce, suplujeme tu čosi čo by mal robiť tento štát pre svojich občanov 😒

maggie2
19. júl 2010

@tean ale veď to je verejné tajomstvo, 😵 že lekári dostávajú provízky za predpisovanie liekov konkrétnych značiek. Takisto zúčastňovanie sa jet-set "kongresov" v podobe exotickej dovolenky patrí k týmto benefitom. To sú tí ctižiadostivejší. Pre tých menej náročných (to už vie farmareprezentant odhadnúť) stačia darčeky v naturáliách. A potom sú i tí, ktorí sú čestní a nič neberú, a predpisujú podľa svojho svedomia

maggie2
19. júl 2010

@tean aby som nebodaj nikoho citovo nedotkla a nebol dôvod sa urážať, čo nie je naozaj mojim úmyslom, pre spresnenie môjho vyjadrenia, (i keď podstatu pokladám za zrejmú) vkladám slovo "niektorí" (lekári)

sabiatko
19. júl 2010

@maznacik007 to ta nechali cakat s tehotnymi?!! ja odpadnem... niektorym lekarom je uz naozaj vsetko jedno...

manof
19. júl 2010

@petot
"Tento dokument vypracoval lekár a je veľmi dobre zdrojovaný. http://www.lifecanada.org/html/science/Vaccines...

Už je to teda preložené:
Stručná história ľudských diploidných bunkových kultúr
http://sloboda-v-ockovani.sk/news/strucna-histo...

manof
19. júl 2010

@tean
Čo sa týka nevytvorenia si protilátok, tak to je rozdielne v závislosti od vakcíny. U BCG je to vraj max 80%, u tetanu zrejme o poznanie viac.

martinba
19. júl 2010

@mnamko ja mam rovnakú argumentáciu ako ty: Naše prababky a pradedkovia neboli vôbec očkovaní a tiež im nič nebolo 😉 . Chcem tým povedať že neočkovať je normálne a nie naopak. Okrem toho množstvo očkovaní sa rapidne zvyšuje z roka na rok. Nič nie je čierne ani biele...

maggie2
19. júl 2010

@latvia píšeš: ano, mas pravdu, tak ako je tazke dokazat umrtia na zaockovanie. nikto to doteraz na 100 percent nepotvrdil, ze zabijala vakcina.vakcina len mohla aktivovat imunitny system,ktory zabijal, tak isto ako mohla imunitny system takto aktivovat infekcia..." koniec tvojej citácie

Veď o to ide latvia, že my plošne vpravujeme tie veci 4 dňovým deťom bez toho aby sme vedeli aká je ich imunita. Veď to je ohrozovanie zdravia dieťaťa. Povedz úprimne kde môže jedno 4 dňové dieťa dostať TBC? Keď mázabezpečené štandardné bývanie, zodpovedných rodičov, patričnú výživu? KDE ????????????

Zaočkujme deti, ktoré majú v rodine TBC, deti ktoré žijú v biede, v chatrči, deti ktoré žijú v osade kde je ohnisko TBC - to všetko vieme zistiť z národného registra TBC, ten všetko eviduje.

Ale vystavovať deti plošne takémuto filtru, kde automaticky zrušíme šancu na život niekoľkým ďeťom vyhovárajúc sa na ich imunitný systém, že veď on by takisto zabíjal, keby tú infekciu dostali... prepáč, to je non sence. Aká je pravdepodobnosť, povedzme si úprimne, že tie deti, keby neboli zaočkované (mimo tých rizikových skupín ktoré som uviedla a stálke hovoríme o BCG) by tú infekciu dostali?

Mizivá pravdepodobnosť latvia, mizivá !!!!!! 11 detí ochorelo na TBC v roku 2009 ak sa nemýlim latvia. Odpočítaj od toho deti z etnických skupín (riziková skupina, ktorú by sme očkovať mali), ktorých bolo 9. Ostanú Ti 2 deti za minulý rok. Nevieme v akom veku boli a z akého sociálneho prostredia (mimo etnika) pochádzali. Ale i keby sme pripustili že išlo o deti, priemerné deti nepatriace do nijakej rizikovej skupiny, a že išlo o deti čo mali do 1 roka (hoci to širšia kategória) povedz mi, aká je pravdepodobnosť, že práve tieto deti sú práve tie, ktoré predstavujú to malé percento detí so zníženou imunitou? Veď to by bola snáď pravdepodobnosť 1: 1 000 000 000 000.

Urob kombináciu dvoch od seba nezávislých pravdepodobností (riziko nakazenie dieťaťa z populácie TBC, v kombinácii s pravdepodobnosťou že dieťa z populácie má zníženú imunitu). Čiže výsledok: pravdepodobnosť totálne mizivá. Ale nie, my očkujeme plošne deti, všetky 4 deti, hoci vieme (lebo štatisticky sa oni naozaj rodia a pri plošnom očkovaní je zásah 100 percent) že nevyhnutne niektoré z nich má zníženú imunitu. A lekár podľa zákona nemusí skúmať či 4 dňové dieťa nemá zníženú imunitu. (ono sa to vraj ani nedá) Lekárovi stačí predpokladať. A JE KRYTÝ ZÁKONOM. To je tak do neba volajúca nehoráznosť a bezohľadnosť voči ľudskému tvorovi, že naozaj na to už nemám slov.

maggie2
19. júl 2010

@maggie2 4 deti -myslené....4 ročné deti

maggie2
19. júl 2010

@maggie2 bože už som domotaná-4 dňové deti samozrejme

latvia
19. júl 2010

@maggie2 vies ze niesom odporca protiockovacej kampane, kazdy nech si so svojim zivotom a dietatom naklada ako vie 😉 len ti odpoviem na tu prvu otazku, kde sa moze dieta nakazit TBC.....v nemocnici....tiez som si nemyslela ze sa niekedy stretnem s TBC pacientom. v nasej nemocke lezala na gynde jedna zena, ktora mala tbc.dozvedeli sme sa to az neskor, ja som uz bola tehotna, nebolo mi vsetko jedno....sla som na testy.mesiac nato sa situacia opakovala, ale ja som tam uz nebola.kebyze tam ta zena lezi par dni, ochrchle sestricky, ktore pracuju aj s matkami a detmi na porodnici, tak je tam mozna cesta, ze? nevravim ze by vypukla epidemia, to nie.ale je tam percento, ze sa niektore dieta nakazi,nie?malilinke, ale je

latvia
19. júl 2010

uz len podotknem ze to bola mongolka, pracujuca vo fabrike, kde su na jednej kope vsetci pracovnici....robi tam velke kvantum ludi a prave tam sa furt najde nejaky emigrant ktory tam donesie nejaku pliagu....

ani3012
19. júl 2010

@maggie2 prečo si píšeš cez odpovedz ? 😀

manof
19. júl 2010

@maznacik007

Tá ružienka by mala byť v pohode, ak teda nie si práve tehotná.

manof
19. júl 2010

@luthien.k
Ono je to taká dvojsečná zbraň, tá horná hranica MMR-ky a ďalších.

Totiž ak je horná hranica i dolná hranica, a je tam napísané, že očkuje sa v danom časovom rozmedzí a nič iné, tak potom, striktne vzaté, nemôžu Ti nič, lebo ak "prešvihneš termín", tak už očkovať nemôžeš - očkuje sa predsa len v uvedenom rozmedzí.

Už sa teším, ako tento argument použijem najbližšie na RÚVZ.

manof
19. júl 2010

@mirocka2000
Samozrejme, že nie sú všetci lekári zlí. Keby si si to tu pozornejšie prečítala, tak sa dočítaš aj o viacerých pozitívnych hodnoteniach, aj o tom, že niektoré mamičky sú so svojimi detskými lekárkami spokojné.

Žiaľ netvoria väčšinu. Stará škola je stará škola a väčšina lekárov je poznačená tým, čím napáchla na škole, a ten prístup sa skrátka ukázal byť v mnohých smeroch nielenže neúčinný, ale priam škodlivý. O nejakom rešpekte k právam pacienta ani nehovorím.

maggie2
19. júl 2010

@ani3012 😀

manof
19. júl 2010

@mitinka
No nechcem búrať Tvoje (mimochodom: pomerne typické) predstavy, ale aspoň dva postrehy:

1. očkovanie proti čiernemu kašľu nechráni všetkých zaočkovaných. Dokonca väčšina z tých, čo ochoreli na čierny kašeľ v poslednej dobe, je plne zaočkovaná. A ďalšia podstatná časť zaočkovaná čiastočne. Takže áno, chorobu môžeš dostať, keď si neočkovaná, ale aj keď si očkovaná.

2. očkovanie je vpichnutím mŕtvej infekcie len v niektorých prípadoch (napr. hexa, resp. tetanus, záškrt, detská obrna (tá novšia), HiB, hepatitída B, čierny kašeľ (acelulárna vakcína), v iných prípadoch ide o živú infekciu, iba že je oslabená (možno), otázka je, či dostatočne oslabená, resp. pre niekoho možno dostatočne pre iného možno nedostatočne. To je prípad BCG (TBC), osýpok, mumpsu, ružienky, ovčích kiahní...

maggie2
19. júl 2010

@latvia a vyzerá to, že ja som privrženec protiočkovacej kampane? Ja teda nie. Žiadna protiočkovacia kampaň. Iba okamžité zrušenie plošného podávania BCG vakcíny (iba v rizikových skupinách a regionoch-teda osadách, ehm), sloboda voľby tak ako mi to zákon zaručuje a pravdivá informovanosť zo strany štátu. Toť vsjo. Ale protiočkovacia kampaň? To určite nie 🙂

A teraz mi prosím povedz, koľko ľudí sa od tej Mongolky v nemocnici nakazilo prosím. Pretože vieme, aj keď tam boli zaočkovaní, zo 60-80 percent to i tak nechráni proti nakazeniu ale iba prepuknutiu ťažkých foriem TBC ako nás informujú (lebo to už poprieť nemôžu) naši odborníci naslovovzatí. TBC dnes možno liečiť, trvá to cca 6 týždňov.

A ozaj, koľko ľudí nakazila tá Mongolka vo fabrike? A koľko bolo takých Mongoliek v nemocnici v tom roku, ktoré by boli spôsobilé nakaziť nezaočkované 4 dňové deti? A koľko bolo tých nemocníc v tom roku v ktorých bola minimálne aspoň jedna takáto Mongolka alebo lepšie povedané cudzinka cudzinec s TBC?

Vieš koľko bolo cudzincov v nemocnici v Rakúsku kde som rodila ja? Turci, Rumuni, Arabi... A žiadne také že novonarodenci izolovaní, pekne s mamičkami na izbách. I 6 ľudí + každá s dieťaťom na jednej izbe, hmmm? Je to od Rakúskeho ministerstva zdravotníctva nezodpovedné? Čo myslíš? Moja dcéra nikdy nebola očkovaná vakcínou BCG, lebo keď som prišla ešte kedysi za lekárom, a žiadala ho (vo svojej vtedajšej naivite) aby mi ju zaočkoval tak ako deti na Slovensku, tak on skoro tam padol zo stoličky prosím, že čo za strašnú vec to žiadam, veď vraví, Vy nie ste z rizikovej skupiny, a pekne krásne mi vysvetlil, čo za svinstvo tá vakcína je. Pediater!

Citujem zdroj TASR:
V Prešovskom kraji sa navyše časť pacientov jednoducho na infekčnú chorobu TBC nechce liečiť. "Títo ľudia majú problém pochopiť, že je to potrebné. K lekárovi prídu, až keď nevládzu dýchať a vykašliavajú krv," hovorí lekár Národného ústavu tuberkulózy vo Vyšných Hágoch Ivan Solovič. Po začatí liečby a čiastočnej úľave zase z nemocníc utekajú. Popri asociáloch a bezdomovcov tvoria zásadnú časť nedisciplinovaných pacientov obyvatelia rómskych osád. Úteky z nemocnice sú práve ich doménou. V takých prípadoch asistuje polícia, štát jednoducho nariadi povinnú liečbu. koniec cit.

Latvia, kvôli týmto ľuďom riskujeme životy našich 4 dňových detí. Zákon na to aby nakazení ľudia boli izolovaní tu je. Ak nie je v moci polície takto chrániť zdravých ľudí, treba pridať finančné prostriedky na viac policajtov (napr. za ušetrené peniaze za BCG vakcíny, ktoré idú zo štátnych peňazí, teda s peňazí daň. poplatníkov a poistencov)

Zbytok je len hystéria. Veď je väčšia pravdepodobnosť že nás zrazí auto a kvôli tomu nik nezakáže vychádzať z domu, alebo?

manof
19. júl 2010

@latvia
No a aj preto treba rodiť (ak sa dá) doma a nie v pôrodnici - kvôli infekciám, ktoré doma nemôžeš dostať.

maggie2
19. júl 2010

@manof ďakujem manof, dobrá poznámka. Štát by mal dať ženám, ktoré prejavia vôľu a ktoré nemajú zdravotné kontraindikácie k takémuto pôrodu, takúto možnosť. Vo vyspelých demokratických krajinách ženy takú možnosť majú.

Nemocnica je vôbec semenište baktérií. Inak musím povedať, že ja som vychovaná čo sa týka hygieny ešte stále tak po slovensky, čiže prísne. Ale v zahraničí v pôrodniciach je v pohode mať izbu plnú kvetín s vázami, o ktoré sa pacientky samé postarajú a keď nie tak sestry (a nefrflú), návštevy chodia hore dole, bez prezúvok, hocikedy, narodené dieťa MUSÍ byť stále pri matke, nech by matka aj soplila a chorá bola. Žiadna hyper-sterilita.

Ono niekedy sa tá čistota v slovenských nemocniciach len tak falošne proklamuje, v skutočnosti je tam viac špiny a bordelu, a v podstate sú šikanovaní samotní pacienti a návštevníci nezmyselnými nariadeniami a internými smernicami.

petot
19. júl 2010

@manof: PMID je katalógové číslo Americkej národnej lekárskej knižnice. Knižničný záznam článku nájdeš na adrese
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/ČÍSLO