Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

erikasadek
25. sep 2010

@manof mimochodom ta psychicka obmedzenost to bolo dobre.. 😀

vies co si myslim ci sa nesekli preklep a nebolo to v micro mg.. 😉

manof
25. sep 2010

@jaroe
Čím skôr to odmietneš, tým skôr začne plynúť premlčacia lehota. A to je dosť dobrý dôvod odmietnuť to čo najskôr. V Bratislave vraj podľa jednej baby z RÚVZ BA, ktorá prehovorila dnes na XVI. vakcinačnom dni SR, riešia bežne tri priestupkové konania za týždeň, tzn. okolo 150 za rok. Z toho mi vyplýva, že tam majú práce vyše hlavy a vcelku nestíhajú. Tzn. keď odmietneš čo najskôr a spadáš pod RÚVZ BA, tak máš v rámci Slovenska v zásade najvyššie šance, že premlčacia lehota uplynie skôr než doriešia Tvoj prípad.

Takže ja na Tvojom mieste by som to (podpísané oboma rodičmi vo vzťahu ku všetkým deťom a všetkým očkovaniam) zaniesol lekárke čo najskôr. Alebo ešte lepšie na RÚVZ a potvrdenú kópiu z RÚVZ zaniesol lekárke. Potom je ešte teoretická šanca, že si to lekárka vyloží tak, že hlásiť nič nemusí, lebo RÚVZ o tom vie a že RÚVZ nezačne priestupkové konanie, lebo lekárka nič nehlásila. To by bola krásna patová situácia a vraj to niekomu takto vyšlo, ale inému zase nie, takže spoľah na to nie je. Ale za pokus to stojí. 🙂

manof
25. sep 2010

@dolinka
No jo, a tuto @ginepra svojho času ešte zaplatila za očkovanie proti pneumokokom a odvtedy sa jej synak nevie zbaviť chronického ochorenia dýchacích ciest. Ak som niečo poplietol, tak ma, prosím, @ginepra , oprav a doplň.

Takže to, že pneumokokové vakcíny bránia zápalom pľúc a iným bakteriálnym ochoreniam, môže byť pravdou u určitej časti zaočkovaných detí, ale u inej časti zase tieto ochorenia vyvolávajú, resp. robia deti náchylnejšími na nákazy tými kmeňmi pneumokokov, proti ktorým sa neočkuje. A to teda nie je žiadna výhra.

manof
25. sep 2010

@denduska
Povedal by som, že v rámci EÚ asi žiadne, okrem tých očkovaní, ktoré sú vyžadované nad rámec povinného očkovania z hľadiska potrieb určitej profesie (napr. HepB u zdravotníkov), ale tam sa nerozlišuje medzi domácimi a cudzincami. Mňa napr. v Česku do žiadneho očkovania nikto nenútil ani nepýtal nijaké potvrdenia. Rovnako tak v Nemecku či Rakúsku.

jaroe
25. sep 2010

@manof dakujem pekne, asi vyskusam teda priamo na RUVZ, mozno sa na mna usmeje stastie 🙂

manof
25. sep 2010

@newyorkgirl
Keď tak uvažuješ nad Hexou, tak toto by Ti mohlo pomôcť v rozhodovaní:
http://rizikaockovania.sk/dok/infanrix_kviz.html

manof
25. sep 2010

@eridani
No dobre, ale v nemeckom SPC má Tetavax uvedené stopy formaldehydu priamo v kapitole 6.1 Pomocné látky.
V slovenskom SPC to v tejto kapitole nie je.

manof
25. sep 2010

@eridani
Silgard a Gardasil sú jedno a to isté. Za to dám ruku do ohňa. Však si len prečítaj tie SPC. Je to presne jedno a to isté, len vymenený názov. To nemôže byť náhoda. Je to mimo akúkoľvek mysliteľnú štatistickú pochybnosť.

roo
25. sep 2010

Ti, co toto sledujete uz roky, ako to bolo s pneumokokovymi infekciami pred zacatim plosneho ockovanie? Ake vlastne boli oficialne dovody na zaradenie do ockovacieho kalendara? Nejaka statistika - tazke pripady ochorenia, umrtia a pod.? Ja som bola dost nastvana, ked pri mojom druhorodenom dietatku uz bolo ockovanie proti pneumokokom povinne (to som ale neriesila nieco take ako odmietnutie ockovania.) A teraz je dokonca este "vynovena" vakcina...

jonas17
25. sep 2010

@roo mám v okolí prípad, neviem teraz presne, ale bol aj v Živote a v Modrom z neba.Malý chlapček, už chodil a bicykloval, neviem, koľkoročný,dostal pneumokoka a tak ochorel, že nemá rúčky ani nožičky a je v bdelej kome.už niekoľko rokov.mamička je vraj zdravotná sestra.Vraj nemali peniaze a nestihli ho dať zaočkovať, čakali na výplatu, proti pneumokokom, vtedy to nebolo ešte povinné.končatiny mu napadla infekcia, museli ich odrezať.niečo strašné, videla som ho , chúdatko. ale tiež, aké sú presné informácie, neviem.to len čo sa popísalo a ľudia horovili.či mal komplikácie, alebo čo. ☹

jonas17
25. sep 2010

ešte mi napadlo, v téme Marec 2010 píše jedna kočka, že dala zaočkovať rotavírus a dieťa ho dostalo.ktovie, či to nie je tak aj s pneumokokom.

eridani
25. sep 2010

@manof Silgard vs. Gardasil, ja sa nehadam. Len som to na tej stranke nasla ako dve vakciny od roznych vyrobcov, to je vsetko.

eridani
25. sep 2010

@manof Co sa tyka formaldehydu v Tetavaxe, tak sa pravdu zrejme nedozvieme. To by chcelo aby zlozenie vakciny preskumalo nezavisle laboratorium a take moznosti tu pokial viem nikto nema. Osobne by ma viac prekvapilo keby sa tam ten formaldehyd nenasiel.

eridani
25. sep 2010

Je to svinstvo, hlinik, formaldehyd, atd. Len na druhej strane je riziko, ze sa maly tym tetanom moze nakazit a to by tiez nebola ziadna sranda. Okrem toho myslim, ze keby mal vacsiu ranu, tak by mu to v nemocnici na pohotovosti dali tak ci tak. Plus k tomu dalsie svinstva.

petot
25. sep 2010

@jonas17: Je to určite tragédia. Len by bolo treba sa pozrieť na to aj cez dôvody a dôsledky. K dôvodom, ten chlapec bol možno obeťou očkovania. Totiž, po zavedení plošného očkovania proti čiernemu kašľu narástol výskyt invazívnych hemofilových infekcií, a po zavedení plošného očkovania proti hemofilovi narástol výskyt pneumokokových invazívnych infekcií. To je vec mikroekológie - tlačíme na jedného bacila, ktorý je tu už tisíce rokov, a situáciu zatiaľ využijú iné bacily, ktoré sú tu tiež už tisíce rokov a navzájom bojujú o životný priestor.

Druhá vec je oslabenie imunity po očkovaní. Jedna matka dieťaťa, ktoré tiež skončilo ťažko postihnuté po invazívnej pneumokokovej infekcii, tiež pripustila, že dieťa bolo krátko predtým zaočkované...

Netvrdím, že všetky prípady sú takéto, ale že treba počítať aj s takouto možnosťou, a že to trochu mení pohľad na vec.

Čo sa týka dôsledkov, tak ak kvôli jednému-dvom takýmto prípadom zavedieme plošné očkovanie 60000 detí ročne, nespôsobíme tým ešte väčšie tragédie kvôli vážnym nežiaducim účinkom vakcín, ktoré sa pri takomto rozsahu očkovania vyskytujú, či sa nám to páči alebo nie?

petot
25. sep 2010

@roo: Ak Ťa to naozaj zaujíma, môžeš podať žiadosť o informáciu na RÚVZ. Vzor nájdeš v prílohe: http://www.rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_in...

(o údaje sa potom podeľ 😉

manof
25. sep 2010

@jonas17
Ja by som sa na to pozrel aj tak, či sa ozaj nedalo miesto aplikovanej "liečby" liečiť inak a úspešnejšie. Mainstreamová medicína brutálne zlyháva pri liečení mnohých ochorení (ak nemám rovno povedať všetkých), a taká rakovina alebo autizmus sú jednými z najkrikľavejších prípadov. Ale napr. zmenou stravy a vhodnými detoxikačnými kúrami sa dá jednému aj druhému pomôcť, neraz aj úplne vyliečiť, ale nechcem povedať že vždy, lebo niektoré poškodenia (hlavne mozgu) sú už niekedy nevratné. Ale prinajhoršom výrazné zlepšenie sa dosiahnuť dá. Lenže mainstreamová medicína to popiera, čím sa stavia do pozície ignoranta overiteľných faktov, čo nielenže nie je zlučiteľné s poctivou vedou, ale nejaví to už ani len nijaké známky zdravého rozumu.

Čo sa pneumokokov (baktérií) týka, možno by zabrala napr. megadávka čerstvo pretlačeného cesnaku (resp. šťavy/oleja z neho, lebo v tej sú vraj tie dôležité účinné látky, nie v sušine), ale pochybujem, že by také niečo niekoho z ošetrujúcich MUDr.cov spomínaného nešťastného dieťaťa vôbec napadlo čo i len vyskúšať.

Takže ja by som to videl aj tak, že nie pneumokok zohavil to dieťa, ale dementná alopatická akože-liečba. Samozrejme, nepoznám ten prípad a nemôžem sa teda kompetentne vyjadriť, ale javí sa mi to ako veľmi dobre možné.

manof
25. sep 2010

Zdrvujúca kritika relácie na STV na seba nenechala dlho čakať:
http://marianjanos.blog.sme.sk/c/242339/Cesty-n...

newyorkgirl
25. sep 2010

@manof ja som to akurat pozerala v archive teraz...

ludia zaujimalo by ma s akymi reakciami sa stretavate v okoli, ked sa rozhodnete nedat dieta zaockovat... mne osobne je toto jedno, len neviem, ako riesit partnerske nezhody, kedze moj manzel sa dava ockovat kazdy rok aj proti blbej chripke... toto bude tazky oriesok 😒

manof
25. sep 2010

@newyorkgirl
No tak to Ti nezávidím. My sme v tomto s manželkou našťastie zajedno.

newyorkgirl
26. sep 2010

@manof co sa tyka mojej rodiny, tak ma kazdy ma za prehnane reagujucu a moc citam na internete 😀 😀 😀 je to strasne citliva tema pre ludi, a je okolo toho vela nepochopenia...
nechapem ako ta pediatricka v tej relacii mohla tak strasne stat za tym, ze moderne vakciny su superbezpecne, lebo su od spickovych firiem, ked uz je v dnesnej dobe tolko dokazov, ze to tak nie je 😒
a dalsia vec, ktora ma uz dlhsie mata, ze ako je mozne, ze v prekladoch letakov miznu tie zlozky vakcin, ved to je strasne zavadzanie a nikto za to nie je potrestany 😖

denduska
26. sep 2010

@manof ja som ten blog len preletela ale co tam hvori o Dr.Jarabikovi? V tej relacii taky bol?? ja som postrehla ze studiu o diabete spominal Dr.Hrabcak...ci nie??

a napis co bolo vcera 🙂 normalne som na teba myslela 😅

ginepra
26. sep 2010

aj ja 🙂

tean
26. sep 2010

@denduska
autor clanku je natolko dementny, ze si pomylil mena.
Dr. Jarabik = Dr. Hrabcak
Zrejme mal autor clanku tak naponahlo, ze relaciu ani poriadne nevidel, pretoze pocas toho pisal jeho clanok.

bejby29
26. sep 2010

Ja tuto temu sledujem uz dost dlho a vazne si neviem predstavit, ze by pchali tolko "svinstva" do vakcin a nikto by s tym nic nerobil..

kkkika
26. sep 2010

Ludia, myslite, ze ak som ja dostala v 11-tich rokoch diabetes, tak by to bol dostatocny argument na to, aby sa u nas aspon posunulo to ockovanie? (samozrejme so zamerom nedat ockovat vobec)... To ma teraz len tak napadlo. Inak nepytajte sa ma, ci som to dostala po ockovani - uz je tomu takmer 13 rokov, tak netusim 😀

tean
26. sep 2010

@bejby29
neviem ako ty, ale ja zijem v krajine, kde fajciari ohrozuju ich dymom nefajciarov uz cele desiatky rokov, a len teraz sa s tym zacalo nieco robit. Napriek tomu, ze existuje mnoho studii potvrdzujucich vznik rakoviny uz mnoho rokov.
Zijem v krajine, kde sa predavaju mobilne telefony, ktore prisli na nas trh bez toho, aby boli podrobene studii o vplyve na ludske zdravie.
Zijem v krajine, kde sa nerobia vlastne studie (Urad pre kontrolu lieciv) na vakciny, ktorymi su ockovane nase deti.
A tak si tu zijeme

bejby29
26. sep 2010

@tean - tak preco doktori ockuju svoje deti? Ved musia tomu rozumiet, ze vo vakcinach je svinstvo.. alebo?

sorciera24
26. sep 2010

@bejby29 mnohi, povedala by som vacsina dr. ani netusi, co obsahuje vakcina, skus sa svojej opytat na pribalovy letak, ci ti bude vediet povedat, predpokladam, ze nie...tak ako nasa 😖 doktori dostanu ockovaci kalendar a tym to hasne......podobne je to u farmaceutov, absolutne netusia, co ktora vakcina obsahuje.....

tean
26. sep 2010

@bejby29
konkretne nasa pediatricka bola dost nesvoja, ked sme spolu riesili otazku ockovania. Po 5 minutach rozhovoru som to ukoncil, pretoze mi nevedela ani oponovat, pretoze o tom skoro nic nevedela.
Moja manzelka bola svedkom toho , ako ina mamina v cakarni povedala, ze jej dieta je chore, tak ci by nemali odlozit ockovanie. Odpoved bola, ze dietatu to iba prospeje, ked ho zaockuju, aspon ho ta choroba nezlomi.
A vselijake ine story som uz pocul, ze je mi z toho zle. Dost diskutujem s rodicmi na tuto temu a nechapem, co vsetko dokaze "vystudovany" lekar povedat rodicovi.