Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

denduska
16. feb 2009

hihi, pozerate Panelak? Svehlova ma u mna body 😀

vanish1
16. feb 2009

len trochu zavádzala, lebo povedala, že pneumokok je súčasťou hexy, ale tiež som prekvapená

denduska
16. feb 2009

hej, vsimla som si...ale aj tak ma to prekvapilo 🙂

petot
16. feb 2009

Ad. MMR:
Ak niekto ešte pochybuje o možnej súvislosti tejto vakcíny s neurologickými problémami a autizmom, naozaj vrelo odporúčam články http://rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regresiv...
http://rizikaockovania.sk/dok/vran/MMR_regresiv...
Dr. Yazbak má neobyčajný dar písať jednoducho, zrozumiteľne a stručne.

Ad. Hepatitida A:
Vakcína hrozí komplikáciami v porovnateľnej miere ako choroba samotná.
Hepatitída A je ľahko liečiteľné ochorenie. Pomocou vysokých dávok vitamínu C sa dá vyliečiť za 3-7 dní, vrátane obnovenia normálneho stravovania.

tina_
16. feb 2009

chcela som sa este opytat...
ak by lekarka chcela odo mna podpisat, ze chcem posunut ockovanie (ja napr. na 2 roky, lebo mala je predcasne narod.), mozem mat aj tak problemy s Hygienou alebo zakonom?
A este otazka, ak ma clovek lekara - homeopata, tak ten asi tiez "musi" ockovat, ci ako to je?

Posledna vec:
nasla som na rozalio.cz vzor listu pravneho zastupcu pre Hygienu
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

zaujimave to citanie...

a v jednom clanku sa pisalo:

"Na nevyhovující právní stav kolem očkování poukazuje i ombudsman a vyzývá Ministerstvo zdravotnictví ke změně. Bohužel, zatím bez úspěchu. Věcí se zabývá také Liga lidských práv. ............

Causa doktora Dostála nakonec skončila velmi zvláštním způsobem. V průběhu právního sporu se změnila zákonná úprava. Pokud nenaočkujete proti žloutence typu B malé dítě, očkovací povinnost se přesouvá, a dítě musí dostat vakcínu v jedenácti letech. Zákonem vynutitelné povinné očkování, které chtěl MUDr. Dostál svou kauzou změnit, tedy stále trvá, ale k Ústavnímu soudu míří další stížnost. Proti povinnému očkování se brání pan Vavřička, kterého také zastupuje JUDr. Prokop. Nezbývá než doufat, že Ústavní soud udělá za povinným očkováním tečku. Pokud ne, dá se očekávat, že české očkování nakonec skončí u Mezinárodního soudu ve Štrasburku."

Zdroj:http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_content&tas...

Myslim, ze je to z roku 2008.

lalitagopi
17. feb 2009

Denduš, Kristu, Johanda...
díky za rady 😉 ...uvidime čo sa z toho vykluje....každopadne v karte už mame už velký červený vykričník aj snašim podpisom, že očkovanie sme odmietli (kedže ona posunuť nemože!!)..ale budu mať teraz koncom februara nejaku mimoriadnu radu ohladom očkovania, tak povedala, že sa mi na to spýta....
tento týžden ešte za nou pojdem, tak sa jej chystam predložiť aj nejaký "dotazy" že o čo nam vlastne ide..a prečo sme sa rozhodli tak ako sme sa rozhodli...oni to inač vôbec nechapu...stale dookola len to isté, že očkovanie ešte nikto neodmietol, a že robíme dietatu zle...a že ma 30 ročnu prax a žiadne vedlajšie učinky nikto nemal (okrem zvýšenej teploty)..bla bla bla...

ozaj, a že čím neskor dame očkovať, tym horšie to dieťa znaša...to je akože PRAVDA?? 😕 🙄 bo pride mi to laicky tak trocha na hlavu...

vikinka27
17. feb 2009

lalita, cim neskor das ockovat, tym su poskodenia viditelnejsie... tot ten rozdiel...

lalitagopi
17. feb 2009

🙄 🙄 🙄

erikasadek
17. feb 2009

denduska, aj u mna ma svehlova , ja pozeram cez net panelak.. 😀

denduska
17. feb 2009

videli ste stranku www.nahlasopneumokokoch.sk ? odpoveda tam na otazky dr.šimurka, teraz som si vsimla ze je v kategorizacnom vzbore MZ pre lieciva 😀 dovolila som si napisat mu dotaz ohladom prevenaru a jeho ucinnosti v Europe....ze by som bola rada ak by mi poskytol nejaku studiu, lebo som dala zaockovat dceru a potom som zistila ze ucinnost v europe sa len statisticky odhaduje, tak ze si chcem byt ista ze je to ucinne 😅 som zvedava ci mi ujo odpise.

jarka007
17. feb 2009

denduska precitala som si par jeho odpovedi a neviem sa zbavit pocitu, ze nehovori svoj nazor. Na otazku, ci je potrebne ockovat uz 4 mes. babo odpoveda, ze je to povinne, ze je hradena poistovnou a ze WHO to odporuca. V podstate neodpoveda, ci je to potrebne. Takze predpokladam, ze ti odpovie, ze to odporuca WHO 🙂. Ak by teraz nejaky lekar, ked je ockovanie proti pneumokokom povinne nahlas povedal, ze v podstate to ockovanie ani nie je potrebne a je len malo ucinne, tak by ho ukamenovali.

denduska
17. feb 2009

ja viem, vsak ked je v tom vybore pre lieciva, som si ista ze je nejak zaplateny 😀 🤐 len som zvedava co odpise - ak odpise. Napisala som si pred meno aj MUDr, inak to nerobim, len aby ma nechcel zasa opit rozkom. tak uvidime.

kkaattkkaa
17. feb 2009

maminy, neviete, ci existuje na Slovensku pracovisko (ambulancia), kde ockuju rizikove deti, nedonosene deti, pripadne deti s predchadzajucimi neziaducimi ucinkami po ockovani ?

valka
17. feb 2009

kocky, normalne ma presvedcite tymi prispevkami...
MMR sa u nas da aj rozdelit na monovakciny?

jarka007
17. feb 2009

😕 Pokial viem, nic take neexistuje. Ak mal reakciu, musis to nahlasit doktorke, popr. mozes aj sama, existuje niekde na webe take tlacivo, ktore treba vyplnit, ak najdem poslem link. Inak asi vsetko cez detsku. Alebo vsak p. Bakos si otvoril ockovaciu "spolocnost" 😉 , tak mozno tam aj nieco take robi.

jarka007
17. feb 2009

http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/hlaseni...

je tam tlacivo, ale asi to musi vyplnit lekar. Lekari su POVINNI podavat taketo spravy o neziaducich ucinkov, inak im hrozi penazny trest az do vysky 25 tis. SK, teda neviem ako to je po novom 😕 .
Ak je nedonosene, bohuzial na to nie je zakon, ani odporucanie, ze sa ma ockovat inak. V kazdom pripade sa MUSI ockovat nie podla datumu narodenia, ale datumu, kedy sa malo dieta narodit. To je niekedy rozdiel aj 2 mesiacoch.

valka nikto nepresvedcuje 😉 , ty si musis byt sama ista a musis si sa svojim rozhodnutim stat. A ked nahodou dieta dostane chorobu, ktoru nedas ockovat, mala by si vediet, ako sa o dieta postarat, aby si vedela ako to zvladnut. Ale ked to zvladli nase mamy, tak preco by sme to nezvladli my, nie ? Rubeola sa da osobitne, osypky tiez, mumps samostatny nie je ☹ .

valka
17. feb 2009

jarka, ja len hladam a rozmyslam...to znamena, ze proti mumpsu by nebola vobec zaockovana, ze? do kelu, najhorsie na tom je, ze ak ju dam ockovat, moze mat rovnako nejake problemy ako ked nedam...clovek nevyberie... ☹

jarka007
17. feb 2009

valka to mas pravdu ☹ . Aj ked totalni odporcovia ockovania tvrdia, ze iba ockovanie skodi a iba to sposobuje problemy 😒 . Malicky rozdiel tam ale je. Ked uz raz vakcinu pichnes, naspat sa vratit neda. Dieta ma dozivotne tieto pomocne latky, jedy v tele. S chorobami to je skor take lotto, mozes ale nemusis ju dostat a jedy mu pritom nikto nepicha. Tiez zalezi v akom stave ta ta choroba chyti. Ale to iste plati aj ockovani. Ani tam nevies, co sa prave odohrava v takom malom tele.

valka
17. feb 2009

jarka, ved to, ze nic nie je ciernobiele...keby nahodou na ten mumps ochorela, vycitala by som si, ze som podlahla roznym modnym vplyvom...keby mala vedlajsie ucinky z vakciny, tak naopak.. 😒 pozerala som tuhttp://primar.sme.sk/c/4117228/mumps.html ....na 90% by tu chorobu dostala...otazka je, ci by sme to v pohode prestali...ale podla toho opisu ano...potom by som asi dala pichat mono...ako je to s poistovnou? preplacaju aj mono alebo nie?

tina_
17. feb 2009

ahojte,
dnes sme boli v poradni, dost som sa obavala, co bude ohladom ockovania, ci sa k tomu vyjadri, lebo o mesiac sa to blizi - a lekarka sama zacala, ze bolla na nejakej konferencii s niekym rozpravala, ze v KE vo Fakultnej nemocnici, je vraj pracovisko, kde sa venuju ockovaniu, tak ze zisti telefon na tu pani a ze nech sa teda idem poradit tam, ze ona nam prefoti vsetky vysledky, ale ze hlavne by sme mali mat od neurologa vysledky...Normalne som skoro odpadla. Neviete o tom centre daco? Vraj je to aj pre tie rizikove a nedonosene deti (pre katku)...

jarka007
17. feb 2009

tina nebude to Dr. Mraz ? Taky mlady, co radi na "rodinke" ?

susik77
17. feb 2009

Ahojte, dnes sme boli v poradni, Dr. ma prekvapila. Myslela som, ze jej zaockuje dnes Prevenar 2.davku ale hovorila, ze jej musi dat 4.davku hexavakciny, ze Prevenar odlozime o mesiac. Tym padom tu MMR vakcinu posunieme o dva mesiace 🙂 Inak ako je to s tym odlozenim ockovania MMR? Ze cim je dieta starsie, lepsie to znasa? Inak po tej hexavakcine mi pripada uuuplne v poho, akokeby este viac ozila 😎

denduska
17. feb 2009

Tina, v KE je to Dr. Urbančíkova, telefon neviem, viem ze je vo Fakultnej na Tr.SNP.... ale cez spojovatelku ta hadam nejak spoja. Vraj je velmi prijemna, viem o pripade ked chceli odlozit hexu, lebo babo malo novorodenecke krce a ze v pohode sa dalo....tak skus 😉

susik, to hexa je kolko davok akoze?? ja som bola v tom ze tri a potom preockovanie v 3., teda teraz uz v 6.roku kedze ten 3.zrusili.

susik77
17. feb 2009

denduska, aj ja som bola prekvapena. dnes som si nasla ock. kalenar na nete. a je tam, ze preock. najneskor pred 18.mesiacom http://www.babyonline.cz/pece-o-dite/ockovani/n...

denduska
17. feb 2009

susik diky, no to je pre mna dost novinka..

susik77
17. feb 2009

ale som rada, ze mame o dalsi mesiac presunute to mmr. pre mna je to nocna mora

jarka007
17. feb 2009

jaaj susik to uz sme tu rozoberali. Ty si v Cechach, ze ? My v Nemecku mame tiez 4hexy akurat na SR je 3krat. Nikto nevie preco 😕

susik77
17. feb 2009

ano Jarka. Inak aj mna to prekvapilo, myslela som, ze hexavakciny uz mame z krku 😕

erikasadek
17. feb 2009

baby ja som nepochopila neako vase, pripomienky ohladne neskorsieho ockovania, praveze naopak je vhodnejsie ockovat po 3 rokoch.. a nie su silne negativne ucinky.. aspon su lekari , co to tak tvrdia.. ja som dnes nasla knihu pisanu neakym , francuzskym profesorom, neaka kapacita, a ten tam pisal co ni eje hovorene o ockovani, ake je naozaj potrebne a kedy. anie kao ockovaci kalendar apodobne..
klobuk dolu ked taka kapacita vida takuto knihu...