Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

vanish1
21. apr 2009

kosicanka, my sme boli zhruba pred mesiacom na alergológii, dcérka má 1 rok a 7 mesiacov a takým malým deťom testy nerobia, berie sa len krv, z ktorej vyšetria potrebné veci, také malé dieťa by nedokázalo držať ručičky pol hodiny bez pohnutia. Takže sa asi nemáš čoho báť. Nám vyšlo, že máme poruchu imunity, dala som papier lekárke, lebo odomňa chcela druhý podpis, že odmietam MMR a chcela ma nahlásiť. Lekár jej tam napísal očkovanie až po liečbe a už nepovedala nič.
Petot má určite pravdu v tých testoch, lebo aj ja som čítala, že je tam riziko, že alergia vznikne pri testovaní.

tina_, ja som staloral tiež brala, vôbec mi to nepomohlo,v zdr. stave sa mi nič nezmenilo, vlastne alergia mi neskôr prešla do astmy, princíp je ten, že do tela dávaš každý deň určité množstvo alergénu, aby si naň telo zvyklo.
Ten astmatický záchvat môže spustiť veľa vecí, cig. dym, silná voňavka, alebo len suchý vzduch.... Držím palce, sprej neberie dlhodobo? Ja beriem dlhodobo alvesco, ten aj v tehotenstve a ventolin pri silnom záchvate, dávaj si pozor na sprej symbicort, ja som po ňom mala "divné" vedľajšie účinky.
A najviac ma štve, že sú to tiež kortikoidy, lebo iný liek na astmu vraj neexistuje.....

denduska, držím palce, napíš, ako ste dopadli

lucia, prirodzenou cestou do tela nedostaneš tých 500 mg a berieme Jamiesom.

susik77
21. apr 2009

tina: tieto vakciny-to je dlhodoba liecba-tak na 2 roky. vyznam to urcite ma, treba len vydrzat 😉
mm takto dostal autovakcinu, tez pod jazyk, mu povedala dr., ze je to tak na 2 roky liecba...a este berie phostal injekcie...tiez dlhodobe.

vanish1
21. apr 2009

jeden link tam nepatrí, to som kopírovala inde, tak sa ospravedlňujem, ale stojí za prečítanie (ten predposledný) ak chcete vidieť, ako sa narába s novorodencami v niektorých nemocniciach 😠

martina46
21. apr 2009

zajtra mame mat to MMR a ja som stale viac nervoznejsia.... znovu som si precitala clanok o autizme a normalne mi prislo zle......
mam strach odmietnut, nezvladla by som psychicky tahacky s uradmi a mam aj strach o malu, ani neviem, ktory strach je vacsi, mal by byt o malu, ale som uz z toho mimo......
tlacim do malej to cecko, ale neviem aj tak, ako sa zajtra rozhodnem. chystam sa urcite doniest dr tie clanky o MMR s tym, ze chcem odklad aspon, ale tym sa mi nervozita este predlzi, uz nevladzem na to ani mysliet.... niekedy si myslim, ze by bolo byvalo lepsie, ak by som sa o rizikach ani nedozvedela 😔 🤐

vanish1
21. apr 2009

martina, chápem tvoje pocity, aj ja som tým prešla...
vo vyhláške nie je stanovená horná hranica MMR očkovania, takže môžeš argumentovať tým, že chceš odložiť,
v očko kalendári je síce do 18 mesiaca, ale to nemá oporu vo vyhláške, ale aspoň jej môžeš povedať, ak to je tak stanovené, tak dáš neskôr a získaš čas na rozhodnutie
ja chcem tiež pre svoje dieťa len to najlepšie a dospela som k tomu, že očkovanie to nie je

valka
21. apr 2009

vanish, ani vo vyhlaske nie je horna hranica? mne doktorka povedala, ze ak to nestihnem do 18. mesiaca, potom mi to poistovna nepreplati...tak ako to teda je?

martina, drzim palce za spravne rozhodnutie...najhorsie na tom je, ze v karentovanych casopisoch som nasla iba jeden vyskum, co potvrdzoval suvis autizmu a ockovania.-..ostatne to vyvracali ☹

vanish1
21. apr 2009

nie je, pozri sama § 6 a str. 5033 http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?...

vikinka27
21. apr 2009

tina, vanish, synovec bol "astmatik" (teda, skor mal nejake vysoke bakterie v krvi). pisem bol, lebo mu zabrala liecba homeopatikami (klop-klop, hadam sa to znovu nespusti)
plucna ho chcela liecit tiez kortikoidami. sestre povedala, ze ked mu nezaberu jedny, nech sa neboji, ze mu daju take od 6 rokov... (ma 3 roky) 🙄

valka, nie je pravda, ze poistovna to neskor nepreplati. my sme romimu davali MMR na 2.5 a neplatili sme (aj ked, medzitym sa to teda mohlo zmenit, ale nie som si vedoma.) ako hovori vanish, horna hranica nie je urcena...
okrem toho, aj keby nemala preplacat - myslim, ze by som radsej zaplatila vakcinu, aby som mohla ziskat nejaky cas... za prirodzene zvysenie imunity mi to stoji... 😉

ozaj, bavili ste sa tu nieco o podeleni hexa vakciny (di-te-per a ostatne???) nestiham citat, mozete mi niekto povedat???? mam dilemu ci ockovat a ak ano, ako....

valka
21. apr 2009

viki, ja sa tej platby nebojim 🙂 je to par Eur - myslim, aj s vykonom okolo 20, mozno aj menej, takze v pohode 😅 len ma to zaujimalo

ja uz som uplne magor z tych zakonov, lebo ani vo vyhlaske sa nic nehovori o ockovacom kalendari, iba na konci, ze ma doktor podla neho hlasit ...takze vlastne sa nan neodvolava a nie je zavazny? 😕

vanish1
21. apr 2009

vikinka, možno zaberajú, ja mám s nimi len negatívne skúsenosti a nechcem ich dávať malej, lebo som kresťanka (už som to tu písala, že cirkev ich neschvaľuje), je to môj názor, tak ma neodsudzujte

valka, mal by byť vypracovaný podľa vyhlášky, no posúď sama, či to tak je 😒

tina_
21. apr 2009
valka
21. apr 2009

vanish, nikde som necitala, zeby ich cirkev neschvalovala...nasla som jeden clanok, co sa mi pacil: http://redemptoristi.kske.sk/Q 051-100/099_home...
ja som vedec, a prave preto homeopatia je nejak proti fyzike, ktoru som studovala, tak sa s tym clankom dost stotoznujem 🙂

vanish1
21. apr 2009

valka, ja som čítala stanovisko cirkvi k homeopatii (neviem už kde) a rozhodne ju odsudzovali, ale táto téma nie je o homeopatii, tak to nechajme tak.....

vikinka27
21. apr 2009

len jedno na okraj k tym homeo: biskupska konferencia myslim v 96tom sa vyjadrila, ze sa nemoze vyjadrit ;)
hm, kazdy podla toho, co a ako sa citi...

vanish1
22. apr 2009
martina46
22. apr 2009

vanish, tak ta je fakt neprehliadnutelna 😉

vanish1
22. apr 2009

má tam toho muž trochu viac, ale spĺňa svoj účel, aj teraz bol na jednej veľmi veľkej celoslovenskej akcii, kde si ju muselo určite všimnúť veľa ľudí.

denduska
22. apr 2009

ahojte, tak my sme uz doma od vcera....uz k nam boli vsetci mili...asi na to treba kazdeho zjazdit aby mu doslo ze sa nerozprava s poloidiotom...aj ta doktorka si myslela ze mam asi 15 rokov lebo sa so mnou bavila jak s hlupanou...pritom bola mozno o 5 rokov starsia odo mna...az ked som sa na nu vykricala ze taku terapiu aku poskytuju tu poskytnem aj sama doma a urcite lepsie, tak sa zarazila...a potom jej este moj muz vynadal cez telefon ze ma nizke pravne povedomie 😅 🙄

malinka vyzera byt v poriadku tak sa tesim...mame sa hlasit u neurologa, prve co bude, opytam papier na odlozenie ockovania... 😠

inak malinka ma vo vysledkoch mierne zvysene AST (pecenove testy)...nemali ste niekto taku skusenost? co to moze byt? nemam vobec silu teraz daco studovat.. 😒 drzte sa a davajte pozor na deturence....

blovitc, stalo sa to tak, ze sa postavila pri gauci, zadivala sa dakde, pustila sa a udrela si hlavku do DVD...nebola v bezvedomi ale zacala o hodinku vracat.....a ten chruno v sanitke si myslel ze si vymyslam ani nas nechcel odviezt do nemocnice....a to ze mi poslali k dojcatu s urazom hlavy RZP miesto RLP s riadnym lekarom, to sa este chystam stazovat..sak by som si ju musela sama zaintubovat, keby aspirovala...celu cestu v sanitke vracala.. ale to uz je o inom...

erikasadek
22. apr 2009

ahojte, vidim ze to tu zije vo velkom....

denduska, moja zlata , dufam ze mala je uz v poriadku ale stresu si si prezila teda dost..... ☹

vanish; ak som spravne pochopila si proti homeo.. ze? teda nestotoznujes sa nevadi..

ja osobne n ahomeo nedam dopustit...... 😉 ale myslim si ze je to kazdeho osobna vec anie presviedcat o svojej pravde.. 😉
inak aj ja som krestanka ale su veci , s ktorimi sa nemozem stotoznit cirkevne. teda ako ,prezervativ antikoncepcia a podobne ale sme mimo temy..

prave som citala temu , co proti kliestom ; som hotova s niektorych proste len cakuju kedy deti budu mat viac ako rok aby mohli ockovat..
teda nasa generaci anechapem ako sme prezili .. 😀

pri tolkych roztococh a volnosti v prirode co sme mali. 😀

Tina drzim palce 🙂

erikasadek
22. apr 2009

nie roztococh i ked je to ich skupina ale kliestoch... 😀 no som este neprebudena;...

petot
22. apr 2009

martina46: Vitamin C moze pomoct aj Tvojmu stresu. 😉

Tvoje rozhodnutie je tazke, presiel som tym, a mnoho ludi tiez. Nie je smutne, ze najvacsi stres nam sposobuju ti, s ktorymi by sme mali v plnej dovere riesit otazky zdravia?

Nemas vo svojom okoli niekoho, o koho by si sa mohla opriet? Co keby si sla ku lekarke spolu s manzelom, bolo by to mozne? Bol by na Tvojej strane?

lucia123
22. apr 2009

Dnes som sa stetla s imunologom. Stary, sympaticky pan, tak okolo 55-60 rokov. Pytala som sa ho ohladom povinneho ockovania. On sa tak na mna mudro pozrel a povedal. Viem ze je mozne aby dieta vdaka ockovaniu zostalo postihnute (detska mozgova obrna, diabetes, pripadne autizmus), no tych pripadov je tak malo, ze sa tym nebude nikto zaoberat.

Takze jedine co mi s toho vyplyva, je, ze pripady postihnutia po ockovani nie su hlasene, zostavaju v tichosti a rodicia sa boja tieto ohlasit. Maju iste podozrenie, ale hambia sa, mozno maju strach? VELKA SKODA... Takze pokym to tak zostane, s ockovanim sa nebude nic robit, ba mozno este pritvrdia zakon.

denduska
22. apr 2009

inak to homeo, ja som nikdy neskusala, v tomto som straaasne pragmaticka (asi aj poznacena profesionalne) ze jednoducho neverim a nerozumiem ako moze nieco mat ucinok ak tam nie je ucinna latka....no ale nikdy nehovor nikdy, takze tak 😀

a presne, s tymi kliestami, erika mas pravdu 😉

ja sa vlastne len cudujem ze este zijem, naozaj...

petot
22. apr 2009

lucia123: Malo ako malo. V sucasnosti cca 1 dieta zo 150 je autista, 1 dieta z 3 trpi na alergiu, 4% deti trpia na potencialne smrtelnu potravinovu alergiu. V USA ma 15% deti poruchy spravania (ADHD).

Mysli, ze cim viac sa bude nas ockovaci kalendar priblizovat americkemu, tym viac sa im budeme podobat aj tymito statistikami. V USA ockuju povinne aj ovcie kiahne, rotavirusy, meningokoky C, a neviem, ci uz nie aj HPV. U nas sa o to uradnici horlivo snazia, a firmy mozno tiez nie su celkom lahostajne ku svojmu potencialnemu zisku. Hlavne, ze kriza, zdravotnictvu chybaju peniaze, ale na zbytocne vakciny sa vzdy najde.

erikasadek
22. apr 2009

denduska, presne tak ako som pisala je to osobna vec kazdeho.. co sa tyka homeo..
ale ako hovoris nikdy nev=hovor nikdy....

u nas funguje super na laergie a patovi davama aj cisty vytazok homeo na vycistenie s vakciny po MMR teda ROR vakcina.. dala mi ho lekarka , pretoze ked som jej hovorila moj pribeh s patom mi povedala ja vam verim taketo veci sa deju casto.. takze dame ROR homeo na vycistenie negativnych ucinkov vakciny..
teda berie to len mesiac.. ale poviem vam , zacal rozpravt coraz viac....
nezalezi ci to bolo homeo alebo nie na pricine, ale som rada , a co sa tyka alergii.. taktiez zaberaju super.... 😉

kazdy podla svojho..

klieste ja tiez kolko ja som ich mala a som tu...
mam pocit ze v tejto dobe prilis vsetko prehaname, a matky sa strachuju aj pri blbej nadche ak by bola vakcina na nadchu tak som si ista zeby to riesili.. 😀

martina46
22. apr 2009

tak sme sa vratili od dr, ockovanie som odlozila, priniesla so jej vytlacene texty o MMR a autizme z nam uz znamej stranky, slubila, ze si to pozrie, inac bola super, vysvetlila mi, ze naozaj pripady cukrovky a autizmu z ockovania neboli dokazane, ze sa ockuje ani nie oslabenym virusom, ale iba nejakym obalom z neho, joj, som si to nezapamatala - 🤐 🤐 🤐
no a ze je nemozne, aby sa v tomto pripade vyskytli uz spominane nedokazane priznaky a samotny autizmus (tiez sme hovorili o cukrovke) tak rychlo, ako je spominane v pripadoch. teda ak si to dobre pamatam a spravne som jej povedala, reakcia - plac a nasledne strata reci par hodin po ockovani???? dufam, ze som to zas nepoplietla, lebo to sa mi stava casto 😔
no kazdopadne, mame aspon trochu casu.
petot,
manzel je super, hovorili sme o tom, no radil mi najprv odlozit, my si tiez o tom musime trochu viac nastudovat, vlastne doktorke som nebola schopna povedat nic via, nez par mojich zisteni z internetu.
ked sa to tu uz pretriasalo - verim v liecivu silu homeopatik, ale myslim, si, ze su skodlive, v prvom rade po duchovnej stranke, ale to je zas len moj nazor 😉 a uz mlcim a neodbieham od temy 😀 🤐

tina_
22. apr 2009

martina, to je super, ze sa vam podaril aspon odklad,drzim palce aj dalej...
Mne sa to inak tiez stava, uz som toho nacitala tolko, ze ani neviem, kde som co citala a ktora vakcina to vlastne bola...stale si to musim potom znova a znova vyhladat, uz mam v Bookmarkoch, jednu celu zalozku plnu odkazov....

petot
22. apr 2009
erikasadek
22. apr 2009

no ja s amusim pridat ak by vazena lekark a ainy na slovensku pozreli , profesionalne stranky lekarske, zahranicne vo vatscine tak by sa dostali k priamim studiam....

kde je su napisane percent a, co sa tyka diabetes a neurologicke poruchy.. a podobne su to oficialen lekarske cisla...!!!!!!!