Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

heimdalls
12. okt 2012

@pectore - preto som pôvodnú sumu 270€ znížil na cca 50€ - ako doplatok, hoci by bol liek (vakcína) aj čiastočne hradená poisťovňou, nebola by úplne bezplatná, ako doteraz.

leishmania
12. okt 2012

@pectore 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som sa dobre pobavila.... ono je to ako nam povedal lekar (patofyziolog) "Medicina je umenie hraniciace so sarlatanstvom s prvkami vedy. Matematika je veda." 😀 😀 😀 😀

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@heimdalls
keby bolo dobrovolne a hradene rodicmi tak by bola ockovanost na 5% populacie 😀 .....fakt len debil na slovensku by investoval 500 eur do kazdeho dietata na chemicke sracky menom ockovacie latky 😀 😀

sirinka
12. okt 2012

@heimdalls och to sa velmi mylis, ze farmafirmy by takymto sposobom boli ochotne prist o zisk, ako je uz prax v zahranici, ani tam nie je vsetko ockovanie a uplne spoplatnene, pokial stat napriek nepovinnosti ockovat zostavi odporucaci ockovaci kalendar, zabezpeci aj to, aby kazdy mal moznost zaockovat svoje dieta, teda aby to nebolo nijako extra narocne... a to mi chces povedat, ze keby aj si museli ludia cosi navyse doplatit, tak zrazu by ich strach z tych brutalnych chorob presiel? ze na tak malo si cenia "zdravie" svojich deti?

jizzlgirl
12. okt 2012

@vlnka81 len ziadnu paniku.... Citala som ze sa zrusili tie ockovania a davaju to oralne, pretoze boli ockovacie latky vysoko koncentrovane pre kojencov.
Ake su davky naockovaneho vit K neviem. Nezaoberala som sa tym pretoze tu to davaju oralne (ako som uz povedala). Tu dostane babatko 1 davku v nemocnici hned po narodeni, 2. dostane od lekara ktory do 10dni navstivi babatko doma a 3. dostane potom pri prvej prehliadke, tusim v 3.mesiaci.

mimi
12. okt 2012

@pectore prosim ta urob mi laskavost a neukaz sa tu aspon zopar dni, lebo vdaka tvojim nezmyselnym prispevkom, ktore zaplavuju hadam kazdu temu tykajucu sa ockovania moja otazka zostala nepovsimnuta. Nemusis mi odpovedat, tvoj nazor ma nezaujima. Dakujem

pectore
12. okt 2012

@heimdalls dufam ze by zostala... oni by si spocitali 1 a 1 ...nechali by to plne hradene ....neriskovali by ze by sa prestalo ockovat koli peniazom a este ked to bude dobrovolne....navyse je tu stale charta dietata v ktorej ma kazde dieta pravo byt chranene pred infekcnou chorobou proti ktorej existuje prevencia....na zaklade tejto charty by mala byt sluzba bezplatna.....pevne v to dufam ze dobrovolnost nebude takymto krokom spet ...aby ludia museli platit za bezpecnost o kroru by malo ist aj samotnemu statu.... pevne dufam ze az taky tupy zas nebudu....

pectore
12. okt 2012

@leishmania aj matika je sarlatanstvo ked vies ako nato....

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@pectore
charta dietata je na slovensku taky isty zdrap papiera ako ustava SR, ved to vidis sama ako sa "dodrzuju" ludske prava ohladom slobodneho podania chemickych latok a dohovoru o biomedicine......

ozaj charta dietata pise nieco o tom ze dieta ma pravo byt zabite alebo zmrzacene ockovacou latkou a nedobrovolne? 😀

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@pectore
podla teba je logika sarlatanstvo? 😀 😀 dievcatko ty to mas v tej hlavke riadne s tymi vyznamami (a mozno nie len s nimi) pomotane 😀 😀 😀

heimdalls
12. okt 2012

@sirinka - strach s brutálnych chorôb žiadny nemajú, tak 15% možno menej očkujúcich rodičov vie, proti čomu sa povinne očkuje, ľudí to sirinka nezaujíma, je to povinné a nikto to ďalej nerieši, všimol som si to v mojom okolí, keď som sa mamičiek pýtal, ako sú na tom s očkovaním, pozerali na mňa ako z iného sveta o čo mi ide, keď som niečo voči nemu namietol......STÁDO

leishmania
12. okt 2012

@pectore ked clovek nema co rozumne povedat tak je lepsie mlcat

pectore
12. okt 2012

@zaockujteajslnko ...slnko stoj...slnko neodchadzaj.... 😀 dohovor o biomedicine platil...ibaze sa pozmenili zzzzzzzzzzzzzzakony par rokov potom co bol priaty ..to znamena ze bola nastolene zmena pravidiel v tom co je prioritne a co prioritne nieje.... hold nestojime stale na mieste....

pectore
12. okt 2012

@leishmania keby to malo platit tak by tu boli prazne fora... 😉

pepa1
12. okt 2012

@heimdalls uplne s tebou suhlasim, ludia co vobec neockuju deti zabudli ze napr. pred tym ako za zacalo ockovat na osypky tak rocne sa nakazilo 50.000 deti z toho 50 zomrelo, ja nechapem preco si nepozru aj ine statistiky ako su im predkladane protiockovacou stranou a presne na tom vidia kolektivnu imunitu ktoru tak zavrhuju,ja osobne by som nechcela navrat osypok a inych chorob. Uz tu vela ludi pisalo ze naco sa ockuje na cierny kasel, no asi nato aby hlavne male deti tuto chorobu nedostali,viete si predstavit 3-4 tyzdne sustavne nonstop kaslat male dieta,ved mate male deti doma, viete si to predstavit???? Ja sama som mala cierny kasel ako dospela, isla som si pluca vykaslat,nespala som, ja by som nechcela vidiet ako by ste sa tvarili keby sa pozerate na vlastne dieta ako kasle. @prevenar na teba uz musim reagovat lebo strasne vela toho co pises su nepresnosti a zbytocne zavadzas maminy, ty argumentujes ze ved v Rakusku je zaockovanost 4% to mi prezrad u ktorej choroby??? Preco klames,robis to vedome aby si presvedcil maminy ze naco ockovat ked na zapade neockuju? V Rakusku maju taku zaockovanost ako u nas aj vsade inde v zahranici a maju to dobrovolne a nie povinne preco asi? Tam rozmyslaju inak ludia a presne ako @heimdalls napisal keby bolo u nas ockovanie dobrovolne nas narod by proste neockoval,vsak naco nie je povinne tak neockujme... a uz vobec nechapem tu nezodpovednost ze nemas ockovaneho psa, za to by som ti nahadzala 5 a 20 keby ta poznam tak ta nahlasim a vies preco mojho brata pohryzol pes ktory nebol ockovany a ten pes mal besnotu nie ze by bol majitel taky tupec a bol by proti ockovaniu psov ale bol to dedinsky ujo ktory na to kafral a vidiet maleho brata ako ma v bruchu napichane injekcie, no ozaj by som toto dopriala zazit ludom ktory su zodpovedny za tu situaciu!
Mne je luto ako dopadla tato stranka ja ju citam cca od strany 300 tam prispievali iny ludia neboli tak radikalny ako su,teda par jedincov ked sem pride mamina na rady ci ockovat alebo nie hned sa na nu vrhne par jedincov a jedine co jej odpisu je ockovanie ti zabije dieta,vakciny su jedy...no smiesne ja som sem poslala par mamin z mojho okolia v dobrom ze tu dostanu informacie ale dostali len odpovede ako si zabiju decko,to uz kde sme, zaklopali si predo mnou na celo kde som ich to poslala...aj samotny manof by uz mal krotit tuto skupinku ludi lebo tu nerobi dobre meno, dalsi radikal@zaockujteajslnko tiez nevie nic slusne zo seba dostat, kazdy novy kto sem pride co ma iny nazor tak ho drzo arogantne zrusi...kiezby ste si mily chlapci nasli iny konicek ako sem prispievat alebo si dali dlllllllhu dovolenku,aspon by sa to tu trosku precistilo od sprostosti co tu pisete

smary
12. okt 2012

s tou matikou prosim opatrne...v tom sa prosim @pectore do diskusie velmi nepustaj (a hlavne nie so mnou), lebo vyhodia mna aj teba za spamovanie mimo temy...keby si co len tusila o com je matika, tak tu teraz necitame tvoje prispevky (na matike je totiz postavena statistika a uz mnou spominana vyrokova logika, v ktorej si naozaj velmi slaba....)

sirinka
12. okt 2012

@heimdalls jaaaj, lebo ja ked poviem, ze nejdem ockovat, hned na mna vytahuju strasidelne pribehy, ako zle sa to s nami moze skoncit a ze ockovat je NUTNOST na prezitie nasho druhu 😉

estterka
12. okt 2012

@zaockujteajslnko do beznej klasickej skolky u nas nie. a uz vobec nie dieta,ktore ma 10 mesiacov ako to je tu bezne.

pectore
12. okt 2012

@smary ked sa nemame bavi o matike ...tak sa toho drz

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@pepa1
snad k tym tvojim vyplodom, deti zabija ockovacia latka aj dnes.......... cize pises o 50 umrtiach na osypky, a zabudas na 100vky mrtvych deti po ockovaniach, ze? 😀 😀

ved par mrvych deti mame po ockovani aj priamo na slovensku, ale to teba ucelovo nezaujima 😀

ozaj si vies predstavit aky to je pocit POPRAVIT SI VLASTNE DIETA na zaklade kydov a bludov od teticiek lekarok a deduskov dlouholuckych, proste blbcov?

pochybujem, z toho co pises asi vela rozumu nemas.....

pectore
12. okt 2012

@mimi neviem o com tocis

estterka
12. okt 2012

@heimdalls myslis? ono nikto nerozprava u nas o tom,ze ockovanie nie je zakonom dane. dieta ide na prvu kontrolu k lekarovi z porodnice a hned urobia mamicke na rok dopredu terminy,kedy sa ma dostavit na ockovanie,ten prevenar kupit(ostatne je vsetko hradene poistovnou),nikomu ani nenapadne,ze sa to "nemusi" . my sme sa rozhodli prejst k sukromnemu lekarovi(kvoly zlym skusenostiaj vs tatnom zdr.centre,nie kvoly ockovaniu konkretne) a ked sme sa nedostavili prvykrat k ockovaniu,do piatich minut mi volali a zistovali,preco som neprisla. takze ono aj ked to nie je zakonom dane,velmi to tu kontroluju. ja si myslim,ze v pripade slovenska by nadalej posielali tie karty,ze sa maju dostavit k lekarovi na ockovanie. neviem ako to vysvetlit lepsie,ale podla toho co vidim u nas,by sa zmenilo pravdepodobne len to,ze by neudavali rodicov,ktori neockuju.

evicka1971
12. okt 2012

C:\Users\hp\Downloads\FSH_Impfplan_2012_d.pdf
Posilam vam nas ockovaci kalendar a opravdu tady ockuji i dospele.A jeste k tomu cernemu kasli,ja mam moznost to tet srovnat .Ja nejsem ockovana,pouze jako dite a beru ATB uz tri tydny.Kaslu jak o zavod ,mam cele oci zalite krvi jak mi praskaji cevy a nespim uz tyden protoze v noci to je nejhorsi.Moje dcera je ockovana a bere ATB tyden byla u ni taky prokazana stejna bakterie jako u me a ona ma jenom beznou rymu a trochu kasle.Jsou to jenom moje postrehy a jeste jednou pisi ze je mi jedno kdo ockuje a kdo ne a doufam ze me zase tady nebudou nekteri nazyvat debilem.Je to jenom moje srovnani.

pepa1
12. okt 2012

@zaockujteajslnko a vidis o tomto hovorim o tvojom prejave ako prekrucas!!!!!! A prestan s tym dramatizovanim "popravit si vlastne dieta" strasny slovnik prejavu co pouzivas... Ja hovorim o 50 mrtvych na Slovensku a ty hned o 100 mrtvych na celom svete, kolko deti umre teraz na osypky na SK? Ani jedno! A nakazi sa, 2? Aj to si priniesli zo zahranicia...keby sa vobec neockuje na osypky v celom svete tie cisla umrtnosti by isli do 10000... a hlavne ze ty si spapal vsetku mudrost sveta

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evicka1971
12. okt 2012

@zaockujteajslnko naposledy s tebou se nebudu o nicem bavit

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heimdalls
12. okt 2012

@estterka - Neviem a ani mi neprislúcha hodnotiť osvetu očkovania v Rakúsku, faktom však aj naďalej ostáva, že voľba je v konečnom dôsledku len a len na rodičovi, bez pokuty. Či podľahne lobistickej mašinérii farmafirmy ktorú bezchybne odprezentuje lekár, alebo sa slobodne rozhodne sám, je len na ňom. Faktom zost´va, že je tam možnosť odmietnuť...bez právneho postihu.

@zaockujteajslnko - o neočkovanie a riziká s nim spojené sa ako laik zaujímam už niečo cez rok, zachytil som však za tú dobu prípad úmrtia po očkovaní len jeden, Katrenkin Maroško, nie je mi celkom jasné o akých 100-kách deťoch hovoríš, jedine ak to berieš historicky ako štatistiku.

zaockujteajslnko
12. okt 2012

@pepa1
ano POPRAVIT SI SVOJE DIETA lebo to sa ockovanim svojho dietata moze presne stat!.......popravit si svoje dieta dobrovolne.....

estterka
12. okt 2012

@heimdalls ja nehovorim o rakusku,je mozne,ze tam je to inak. u nas je vsetko tak isto ako na slovensku(do skolky a skoly treba vzdy priniest papier od lekara o ockovani-to neviem,ci na slovensku je vsade) a skutocne jediny rozdiel je,ze tu ludi,co neockuju neudavaju. teda vlastne to co pises ty v poslednom prispevku,je to tak.