Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

racerunner
19. aug 2012

@manof nedala, dává tomu nafrak ona, pokud jsi to překládal ty, tak možná svým překladem, ale je to tak jak píšu...

labaga
19. aug 2012

@tamix čo riešiš neočkuj a viac sa s tým netráp 😉

manof
19. aug 2012

@bibio no ale voľná a viazaná kyselina glutámová nie je to isté. Problém je s tou voľnou, nie s tou viazanou. Údaj o celkovom obsahu kyseliny glutámovej je teda o ničom, kým nie je rozlišené, koľko z toho je tej voľnej.

E620 je kyselina glutámová a nie glutaman sodný. E621 je L-glutaman sodný. Optický izomér D-glutaman sodný nepôsobí fyziologicky ako zvýrazňovač chuti (preto sa v potravinách nepoužíva), i keď negatívne vplyvy má taktiež.

tamix
19. aug 2012

@labaga a Ty sa tým potom prečo trápiš?

racerunner
19. aug 2012

@tamix Jaká je ta otázka? Je to emotivní, vím z něj, že jsou doktoři proti sobě a ty jsi se musela rozhodovat sama, pomohl Ti asi nakonec Petot a ...jak teda zní ta jednoduchá otázka ke mně..? Pokud se ptáš, zda bych naočkovala tvé dítě po nežádoucím účinku, tak NE.

racerunner
19. aug 2012

@hajanka Taky jsem zvědavá a ráda ti to pak napíšu ...jen to nic nemění na tom, co jsem psala o Dr. Elekové, víš...

manof
19. aug 2012

@racerunner vôbec to nie je tak, ako píšeš. Ak tvrdíš, že áno, tak tu uveď odkaz na kapitolu a presný citát, s ktorým nesúhlasíš, a tiež prečo to podľa Teba nie je pravda.

Lebo doteraz si oponovala len sama sebe.

A je tiež možné, že som niečo zle preložil, tak ak mi pošleš mail na sloboda.v.ockovani@gmail.com , rád Ti pošlem anglický originál a budem Ti vďačný za opravy prípadných chýb prekladu

tamix
19. aug 2012

@racerunner neide o očkovanie len môjho dieťaťa. Ide o očkovanie všeobecne. Na základe čoho sa má rodič rozhodnúť, keď nemá potrebné vzdelanie a dostane protichodné informácie od rovnako vzdelaných odborníkov. Určite je môj príspevok emotívny, nemôže byť vedecký, ale to len preto, že nemám vhodné vzdelanie nato, aby som tu argumentovala vedeckými, prípadne vlastnými skúsenosťami z výskumu.

nikimax
19. aug 2012

@racerunner nečuduj sa, prosím ťa, že osobné skúsenosti mamičiek sú podfarbené prirodzenými emociami. Snád majú právo hľadať vinníka, ked sú ich deti poškodené! Alebo sa máme tváriť HUUPPSS, ved nič sa nestalo?! Keby moje dieťa zrazil na chodníku nejaký nezodpovedný vodič a zmrzačí ho,tak ho ženiem pred súd, a pýtam najvyššie možné odškodné a bolestné za každučký deň trápenia, za každý skrivený vlas! Ked ho zmrzačí doktor, nejakým pochybným zákrokom, o ktorom ani sám netuší, čo mohol spôsobiť, tak mám zatvoriť zobák, sklopiť uši a starať sa?!! A lekárovi nadalej zostáva právo robiť chyby, ved je len človek. Myslím, že to sama pochopíš, až ked budeš prvý krát držať v náručí svoje vytúžené dieťatko, ktoré si práve porodila....

manof
19. aug 2012

@sissmiss my máme výber článkov o hliníku tu:
http://www.slobodavockovani.sk/clanky/aktualne-...

Ten Petrášov článok, čo naň dala odkaz @racerunner , už bol trojnásobne vyvrátený. Napr. prof. Strunecká tie Petrášove myšlienkové skraty rozoberá v knihe "Doba jedová 2".

manof
19. aug 2012

@racerunner bavme sa prosím o tom, čo presne píše Dr. Eleková o očkovaní, a nie o jej cenníku, o alternatívnych terapiách, ani o stave vydelávania lekárov pred vyše 20 rokmi, kedy Dr. Eleková získala atestáciu. Či by dnes s takými vedomosťami vyletela zo skúšky, je predsa irelevantné. Podstatné je, že drvivá väčšina dnešných pediatrov je staršia než ona (takže by dnes asi tiež leteli zo skúšky s tými vedomosťami, čo majú) a nezabúdaj tiež, že Dr. Eleková je všeobecný lekár pre dospelých, nie pre deti a dorast, takže niektoré veci, špecifické pre pediatriu nemuseli byť predmetom jej štúdia.

A celé je to zase raz ad hominem (k osobe) a nie k veci.

racerunner
19. aug 2012

@manof
Popírá tam u tetanu a difterie funkci neutralizačních protilátek - v kapitole o záhadě koňského séra....tvrdí tam, že není dokázané obecně, že toxoid vyvazují stejné protilátky jako toxin... Laboratořně jde o velmi jednoduchý test , který v případě neutralizačních protilátek slouží i jako diagnostický ( tzv virusneutralizační testy). Není tak těžké to dokázat na jakýchkoliv protilátkách, tedy i na těch proti toxinu a toxoidu... Ano, tehdy to bylo dáno experimentem, že se lidé dík podání séra protilátek vyléčili, dnes to máme potvrzeno laboratorně...ty epitopy dvou protilátek - teda antitoxin a antitoxoid jsou dnes zkoumány na molekulární úrovni...Ale ona tam vytvořila konspirační teorii, že nikdy nikdo nevzal pacienta nakaženého tetanem a nezkoumal během nákazy a následné léčby jeho imunologické pochody pod elektronovým mikroskopem? Nebo jak to mám chápat??? Nebo si myslí, že clostridium tetani vypustí toxin a pak ty nervy ještě očaruje a my bláhově myslíme, že za to může toxin. Ale ono je to kouzlo....
Dále píše, že se tyto Ig nedostávají přes HE barieru. No nedostávají , ale tak to ani nikdo nepředpokládá, protože to má tetanový toxin neutralizovat ještě před jeho proniknutím do CNS, ne? Byl by to u zdravého člověka ost průser, kdyby se tam dostávaly, mimochodem....A pokud je pak organismus v rozvratu, tak vlivem zánětu se ta HE briéra poruší jistojistě a to si piš, že se tam dostanou... Chtěla bych jí vidět, jak testuje potřebnost protilátek ...
Sama se o pár kapitol ohání tím, že očkování nestimuluje tvorbu IgA a tudíž kojenci nedostávají tyto protilátky v mléce a nemají proti těmto očkovaným nemocem imunitu (oni teda od matky dostanou neméně potřebné IgG, ale to už paní Dr. nezmiňuje..).. Nebo jak tam vysvětluje, že kdybybchom tetanové spory jedli (mimochodem, není toto taky očkování? ), získáme přirozenou imunitu- to vzala za potvrzené- - tu studii jsem četla, celá je postavená na tom, že lidé tvoří protilátky proti tetanospasminu....protilátky...takže najednou protilátky nepopíráme? Tak já nevim, páté přes deváté...ne?

racerunner
19. aug 2012

@manof ano byl vyvrácený Vaší favoritkou Struneckou, přesvědčivé....

manof
19. aug 2012

@racerunner je úplne jedno, KTO ten Petrášov článok vyvrátil. Podstatné sú argumenty. Takže z Tvojej strany zase raz blbá poznámka typu ad hominem.

zaockujteajslnko
19. aug 2012

@racerunner
ano ja si tiez myslim, ze ty si najvacsi genius zo vsetkych, dokonca este mudrejsia, od koho si vyberas robu do stockholmu a akej bude farby?, aby si to k tomu decembru stihla...

racerunner
19. aug 2012

@manof není to ad hominem a není blbá a neurážej...jde o to, že Dr. Strunecká zase není člověk, který je nezaujatý...nejde tam o vyvracování, jde tam o polemiku, nevyvrátila zatím zhola nic - četla jsem to....

racerunner
19. aug 2012

@zaockujteajslnko máš nějakej inteligentní příspěvěk do diskuze? Ne? Tak nepruď...

zaockujteajslnko
19. aug 2012

@pectore
nikdy som nemal vysoku mienku o tej vasej skole, ale ako vidim, ked v tychto priestoroch boli este potraviny http://idm.aku.sk/lucia-brckova/verejne-spytova..., malo to ovela lepsi dopad na spolocnost...... 😀

manof
19. aug 2012

@racerunner vírusneutralizačné testy u tetanu??? Aký vírus by asi tak neutralizovali v prípade tetanu? Žartuješ?

Ale OK. Daj to do angličtiny (aby si zase nemala problém s tým, že ja som niečo zle preložil) a ja jej to pošlem mailom. Som na túto konfrontáciu mimoriadne zvedavý.

bibio
19. aug 2012

@manof ok, keď je problém len s tou voľnou, ktorá pôsobí ako neurotransmitter, tak potom čo táto tabuľka? http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...
Ľudské mlieko obsahuje 22 mg voľného glutamátu...
Taktiež tam: Bez ohľadu na to, či ide o glutamát viazaný (kyselina glutámová) alebo voľný (glutamát sodný), vstrebáva sa v tenkom čreve a jeho koncentrácia v krvi na niekoľko hodín stúpne. Spracováva sa najmä v pečeni a svaloch.
Zásadný rozdiel však spočíva v metabolizovaní L-formy a D-formy molekuly glutamátu. Kým prírodná L-forma je metabolizovaná rýchlo, D-forma nemôže byť rozpoznaná tými istými enzýmami a z veľkej časti ostáva “trčať” v organizme. Pri výrobe syntetického glutamátu vzniká určité množstvo D-formy glutamátu a existujú opodstatnené obavy, že z dlhodobého hľadiska môže byť príjem D-foriem aminokyselín pre ľudský organizmus škodlivý.

manof
19. aug 2012

@racerunner je úplne fuk, či niekto je alebo nie je zaujatý (mimochodom - každý človek je subjekt, čiže už z definície nie je nikto dokonale objektívny - každý je viac či menej zaujatý), podstatné sú jeho argumenty. Tie môžu byť buď vecné, teda objektívne (ako sú argumenty prof. Struneckej proti Petrášovým blábolom o hliníku) alebo osobné, teda subjektívne (ako sú tie Tvoje ad hominem).

Jedine, že by si našla nejaký konflikt záujmov. To sa ale u Struneckej poriadne nahľadáš (a aj tak nič nenájdeš). Oveľa skôr však nájdeš konflikt záujmov u Petráša (zamestnanec výrobcu vakcín).

zaockujteajslnko
19. aug 2012

@pectore
neda sa to citat ked to pises ako v 1.triede ZS.... neviem ci to pise dieta alebo akoze zrela zena, mozno matka ktohovie, to musi byt dost komicke ked mas dieta toboz v skole a das mu prepisat nazov zosita na "dyktati" 😀

ohanas sa tu pojmami z psychologie, ale ty ako "umelecky psychotyp" by si mala vediet ze sa v praktickych veciach vobec ale vobec nevyznas, co by malo tvorit tvoje zakladne sebavedomie, nie to nafuknute, narcisticke umelo vyvolane zabo-vedomie...

>>>Cely ten vyzkum sa pohybuje na tenkom lade a hlavne na VYZKUME CITLIVYCH LUDI
citlivi ludia teda podla teba mozu vykapat?

ozaj aky je podla teba odhad poctu ehm. "citlivych ludi"?...... kolko % populacie tam patri? ....no lebo (nie len) moj potomok ma zdravotne problemy aj z beznych veci, cize moze teda skapat, lebo je zbytocne testovat a zohladnovat lekarsku vedu pre akesi "slabsie plemeno" citlivych ludi?

bud rada ze radsej ani netusis ako sa veci v skutocnosti maju, lebo by si vedela ako sa hrozne strapnujes,

manof
19. aug 2012

@bibio koncentrácia v krvi nie je kľúčovým ukazovateľom. Dôležité je množstvo glutamanu v mozgu a nervovej sústave.

evicka_po
19. aug 2012

Kazdy lekar, odbornik, ktory nezavrhuje vakciny je ich zamestnanec, teda nevieryhodny, koniec diskusie???? Velmi jednoduche...

racerunner
19. aug 2012

@manof Proboha samořejmě že nejde o virus, jen ty testy jsou stejně jako u virů založeny na precipitaci neutralizačních protilátek s antigeny...Stejně jako u těchto testů jde o neutralizační pritilátky, akorátže protivirové - útlumem jejich aktivity je to snadno hmatatelné...proto jsem ho uvedla.

racerunner
19. aug 2012

@manof Ale čím ho teda jednoznačně popírá? Tím, že škodí i nanomnožství a ne stanovená hladina? A to nanomnožtví se do těla jinak nedostane?

racerunner
19. aug 2012

@manof No tak moment, a ty se mnou polemizovat zde nedokážeš? Nevíš co na tohle odpovědět? A kážeš tady těm maminkám ? Ty nic viď, ty jsi jen a jen překladatel...😀 Ale vždyť mi jí tady kolikrát citujete jakožto důkaz a protiargument? , Já se nehádám o tom, že očkování je dokonalé, já jen chci ukázat na to, že se jedná z Tvé strany o "radikalitu za každou cenu"...šíříš tedy něco, co vlastně jen překládáš, ale sám si to neobhájíš...

pectore
19. aug 2012

@zaockujteajslnko sa chod pozret na ten obchod... 😀 .. a co si sa zacal viac zaujimat o umenie ked ti to este stale neda pokoj? ...bav sa k teme...alebo to predychaj ...a uz nepis somarinky...ktore tu dufam fakt nikoho nezaujimaju. ...hm?

PS: a hlavne k teme...

tara
19. aug 2012

@racerunner takze asi ti to napisem dost jednoducho, aby si konecne pochopila a necitala len tie Vase kongresove publikacie, z ktorych cerpas info o "chemii". Široká škála možných patofyziologických a toxických účinkov trojmocného hliníka je dana jeho malým iontovým radiem (0,54 Å) a vysokým oxidačným potenciálom (+1,706 V). tieto vlastnosti sposobujú, že Al3+ má schopnost sa v biologickom prostredí viazat na ktorykolvek atom kyslíka alebo dusíka. Uvedom si, že trojmocný hliník svojou reaktivitou vytesnuje iné biologicky doležité ionty ako su horčík, zinok a železo z ich vazbovych miest. Predstavuje rovnako extrémne potenciálne genotoxické agens, pretože má velmi silnu reaktivitu s fosfátmi nukleových kyselin. Viac sa dozvies v literature, ktoru som ti odporucila v predoslych prispevkoch. ( prof. Strunecka + prof. Patocka ) Studuj teda aj ine zdroje, treba len hladat 😉 . Co si spala na prednaskach z chemie? kolko semestrov ste ju mali pocas studia? 😉

pectore
19. aug 2012

@zaockujteajslnko asi ti asi poslem fotku s autogramom ...ak neprestanes nado mnou premyslat....
...ak budeme kazdeho chranit...budeme tym aj kazdeho ohrozovat...???

...to ze sa strapnujem...si kludne a aj s mojim pozehnanim....mozes MYSLIET dalej...