Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

sirinka
17. jún 2011

ahojte...moj muz si vcera nechal pichnut poslednu davku twinrixu a od vecera ma zavrate...myslite, ze aj to je reakcia? dehydrovany nie je....

manof
17. jún 2011

@katja78
Mimochodom - som lekárom sám sebe a (spolu s manželkou) aj svojim deťom.
Nechápem teda, prečo ma nazývate "nelekár".

Ubezpečujem Vás, že alopatické zdravotnícke zariadenie bude tým posledným miestom, kde budem hľadať pomoc, v prípade, že ma postihnú nejaké vážnejšie zdravotné problémy (s výnimkou vážnych úrazov). Mimochodom: ja homeopatiu takmer vôbec neužívam, len ju považujem v princípe za oveľa menej nebezpečný spôsob liečenia (aj keby šlo len o placebo, čo však zjavne nie je, keď dokáže liečiť aj batoľatá a zvieratá) než farmakoterapiu.

Som skôr zástancom zdravej BIO stravy s prídavkom čistých vitamínov (žiadni Marťankovia ani podobné gebuziny), liečivých byliniek (fytoterapie), vonných esencií, techník na zvládanie stresu, masáží, etikoterapie, pohybu na čerstvom vzduchu a tak. Na homeopatiu siaham až keď všetko predchádzajúce nepomohlo, tzn. takmer nikdy.

Poznám však veľa ľudí, čo na homeopatiu nedajú dopustiť, lebo im pomohla keď všetky pokusy mainstreamovej medicíny zlyhali. Ako sa hovorí (ako lekárka máte, predpokladám, trochu šajn o latinčine; prinajhoršom pomôže Google):
Contra factum non datur argumentum.

Keby Vás to vážne zaujímalo, tuto @samiana Ti (verím, že rada) o tom niečo napíše.
😉

manof
17. jún 2011

@sirinka
ako by povedal jeden môj bývalý kolega - čerstvý absolvent:
"Tak tomu kur!"
😀 😀 😀

Inak ale nechápem, prečo práve Twinrix. To by lepšie urobil, keby si to dal samostatne a nie HepA a HepB v jednom. To bola ozaj haluz.

natashkaa
17. jún 2011

Ahojte uz som sem raz pisala. Prosim Vas potrebujem surne vymenit malemu pediatra. Ak niekto pozna v Bratislave takeho co je ochotny nas nedoockovt budem najstastnejsia na svete. Prosim piste mi do IP nestihnem to tu citat. moj syn nema ani Prevenar ani MMR ani tretiu hexu. Doktorka ma vsak nuti to postupne doockovat. Po druhej hexe zacal byt velmi chorlavy caste 42teploty s krcmi. Nechcem mu uz davat nic. Ale navyse ma strasia tym, ze bez vsetkeho ocko mi ho nevezmu do skolky. Prosim kazda rada nad zlato

samiana
17. jún 2011

@katja78
nuž takto, aj keď už nechcete rušiť:
moje otázky:

Koľko času ste venovali štúdiu homeopatie?
Koľko praktických skúseností s homeopatiou máte?
Mali ste v denno-dennej praxi pacientov a riešili ste ich zdravotné problémy pomocou homeopatie?

Videli ste niekedy pacienta, nad ktorým medicína vyriekla, že do smrti bude brať nejaký liek a nemá inú možnosť a on ho predsa neberie , a nielenže žije ale má sa aj lepšie ako v čase diagnózy? Vyliečenie chronickej, 30 rokov trvajúcej bolesti hlavy(aj keď samozrejme, nie v jednom kuse celých 24 hodín a dennodenne)? Moja vlastná skúsenosť. A tie lekárom predpísané lieky neberiem len z dajakého hrdinstva. Jednoducho ich neznesiem a iné nie sú.

A videli ste niekedy zlepšenie príznakov autizmu? Ja áno, na vlastné oči, pri podávaní potencovaných vakcín.

A čo takto, keď sme už pri senioroch, výrazné zlepšenie stavu pohybového aparátu a nervových ochorení u 66 ročnej osoby,a to tak, že nepotrebuje nijaké ale vôbec nijaké lieky na bolesti, kedy už pani nemohla vôbec poriadne došliapovať na nohu, asi tak 5 rokov pred liečbou? Dnes behá ako mladica.Bolesti chrbtice, bolesti predkolenia, členkov, klenby, všetko preč. Problémy so srdcom sú preč tiež. Momentálne liečime degeneráciu sietnice a šedý zákal. Ak aj nevyliečime úplne, rozhodne je to lepšie ako čakať na nevyrieknutý ortieľ lekára - postupné oslepnutie.
69 ročná osoba je aj bez očkovania 🙂 chronicky bez chrípky a zápal priedušiek zvládla bez antibiotík.

Žiadne antibiotiká, antypyretiká, analgetiká, žiadne trvalo užívané lieky. Len moja rodina je zaťažená u všetkých jej piatich členov, ťažké diagnózy, degeneratívne poruchy, poruchy imuntity, autoimunitné choroby. Dovoľujeme si žiť aj bez lekársky posvätenej liečby a dofrasa, je nám lepšie.

Toto som počula včera na besede v Košiciach od jednej panej, čo si dovolila sa pomocou alternatívnej medicíny (zahrňujúcej použitie hlavne Jonášových preparátov Joalis) z rakoviny. Ešte raz, z rakoviny: Odmietla "klasickú liečbu" , vyliečila sa, a už ani nechodí na kontroly. Nie preto, že by bola hrdinka a nezodpovedná. Ale preto, že sa už nechce stresovať a znášať tie vyčítavé pohľady lekárov, že ako to je možné, že je zdravá. A tú nevyslovenú aj vyslovenú hrozbu, tak ako ste tu povedali aj Vy : veď počkajte.

Na záver: ak sa chcete vyjadrovať k homeopatii, najprv si o nej niečo poriadne naštudujte, používajte ju, stretávajte sa denne s pacientmi a potom môžete hodnotiť. Sú veci medzi nebom a zemou a luster to nie je. Toť otázka pre len a len materialisticky ponímané liečenie človeka.

manof
17. jún 2011

@natashkaa
Za súčasného právneho stavu nezobratie do škôlky iba kvôli neočkovaniu v zásade nehrozí. Pravda, je možné, že niektoré riaditeľky to zahrajú na nedostatok miest v škôlke, a že vylúčia z poradovníka v prvom rade deti neočkované. Proti tomu je ťažké sa brániť. Ale v prípade, že miesto v škôlke je, dá sa povedať, že je takéto neprijatie nepodložené nijakým všeobecne-záväzným právnym predpisom.

Kontakt na lekára dám, ale nie na koňa. Napíš na sloboda.v.ockovani@gmail.com

natashkaa
17. jún 2011

@manof juuu DAKUJEM MOOOOC lebo hned teraz idem pisat

sirinka
17. jún 2011

@manof minuly rok bol v juhoafrickej republike a toto mu nasa dr. odporucila....a ja som sa az neskor dostala k informaciam o ockovani... 😒 bolo to aj tak na poslednu chvilu...

manof
17. jún 2011

@sirinka
Všeobecní lekári spravidla nemajú páru o účinnosti a bezpečnosti vakcín.
No a Twinrix je aj slabo účinný aj dosť nebezpečný. Je to skrátka bordel. Oveľa rozumnejšie (ak vôbec) by bolo dať samostatné vakcíny. I keď ja osobne by som sa proti HepA rozhodne nedával očkovať a už vôbec nie vakcínou vypestovanou na umelo-potratových ľudských bunkách, čo sú všetky na Slovensku dostupné vakcíny proti HepA.

natashkaa
17. jún 2011

@manof je ok ten mail?

sirinka
17. jún 2011

@manof no ved dnes uz zrejme ani my....len v tej dobe som to vnimala inak....

evkalacko
17. jún 2011

@samiana Chcela by som sa opýtať, ak mi viete poradiť, môj syn má momentálne tri a pol mesiaca. Bol zaočkovaný v pôrodnici proti TBC (bohužiaľ), ďalšie očkovanie som odmietla. Sú nejaké vhodné homeopatiká, ktorými by sa dali ovplyvniť prípadné nežiaduce účinky z tej vakcíny proti TBC? Zatiaľ sa žiadne neprejavili, ale to samozrejme neznamená, že nie sú. Ak sú nejaké vhodné homeopatiká, kedy by ich mohol užívať a ako, zatiaľ je na to asi malý, je čisto len kojený. Ďakujem.

manof
17. jún 2011

@natashkaa Odpísal som

lalus
17. jún 2011

@manof ten druhy e-mail je tam odo mna 😉 😀 to len pre poriadok, aby si ma videl aj tu 😉

natty53
17. jún 2011

@manof dakujem za vycerpavajucu odpoved... Inak som rada,ze tato diskusia je(plus slobodavocko..), lebo fakt tolko veci super sa tu dozviem, zatial este toho vela neprispievam, lebo nie som taka "proficka" ako niektori vy tu.... 😀. Ale tiez mame neprijemnu skusenost - atopicky ekzem po druhej hexe a to teraz zistujem sledovanim, ze bielok je pravdepodobne to zlo.. takze to je ale "zvlastne" 😒

z.u.z.k.a.
17. jún 2011

@samiana dobry den, vedeli by ste mi poradit nejake homeopatika na detoxikaciu organizmu po ockovani hexou a prevenarom? boli sme u homeopatky,ale zjavne sme sa nepochopili... dala nejake bobulky na imunitu...

samiana
17. jún 2011

@evkalacko

nejaké homeopatiká určite sú, ale to bez vyšetrenia konkrétneho prípadu nejde. Je potrebné vyhľadať klasického homeopata, možno aj z tohto zoznamu :

http://www.homeopaticka-asociacia.sk/zoznam-hom...

alebo aj metódou EAV podľa Jonáša, daj si google to heslo EAV a vyhľadaj, čo by ti vyhovovalo, kde to máš pre seba najbližšie. Ten prvý zoznam Ťa dovedie ku klasickým homeopatom, čo pracujú s tzv. konštitučnou liečbou, to EAV je vlastne diagnostika pomocou prístroja merajúceho nejaké hodnoty konkrétnych orgánov a orgánových skupín.

Obe metódy , hoci nepracujú rovnako, majú dobré výsledky, detoxikujú a liečia. Ja osobne používam viac klasickú homeopatiu, ale v prípade potreby aj vyhľadám EAV a kombinujem. Aj to sa dá.

samiana
17. jún 2011

@z.u.z.k.a.

neviem posúdiť, čo a ako bolo u homeopatky, ale klasická homeopatka nedetoxikuje hexu a prevenar automaticky. To ani EAV, ak by sa niekto pýtal. KLasická homeopatka odberie anamnézu prípadu a začne takpoveiac "liečiť to, čo vidí". Veľakrát na začiatku naozaj nie je dôvod dávať potencované vakcíny. Neviem o tom, že by v homeopatii existoval nejaký presný postup, že príde dieťa a rodičia vyslovia požiadavku: chcem detoxikovať hexu a homeopat to bez všetkého urobí. To nesúhlasí s princípmi homeopatie. Ak hneď nezačala s tým , čo ste od nej chceli, treba sa znovu, napr. telefonicky či mailom či osobne obrátiť na ňu a vypytovať sa, že čo vám dala a prečo a čo ste chceli. Pýtajte sa, kým nepochopíte, o čo tu ide. Ak máte pocit, že ste sa neporozumeli, pýtajte sa a žiadajte vysvetlenie. Zopakujte svoju požiadavku na detox, čo Vám k tomu povie.

Aby nevznikali dookola nedorozumenia s tou detoxikáciou, bolo by dobré si ujasniť hneď na začiatku, čo homeopatia je. Je to liečba vychádzajúca z princípu, že podobné sa lieči podobným. Doba sa ale zmenila oproti pôvodným východiskám homeopatie a pribudli také poškodenia zdravia, ktoré v čase zakladateľov homeopatie neboli. Mám na mysli také drastické veci ako žiarenia, rádioaktivita, priemyselné znečistenie, lekárske poškodenia , napr. očkovaním. Tu už veľmi veľ krát nestačí použiť pôvodný princíp homeopatie, teda že sa predpisuje iba jeden liek v jednej dobe a pozoruje sa účinok. Ale v tom najzákladnejšom, teda že sa pozorne odoberie prípad a lieči sa to, čo je vidno, sa nezmenilo, podľa mojich informácií nič.

Ale vždy, keď sa začne liečba a podá sa liek, pozorne sa sleduje reakcia pacienta. Veľakrát sa v priebehu liečenia vyskytne stav, ktorý je pre homeopata signálom, že teraz je ten čas a telo poskytuje tie príznaky, kedy je potrebné napr. detoxikovať vakcínu. Ale na samom začiatku liečby neviem, či to homeopat vie urobiť v súlade so svojimi skúsenosťami, vedomosťami a svedomím.

Takže niečo také, ako že kúpte si potencovanú vakcínu tam a tam, to sa síce dá, ale ja by som to na vlastné triko teda nerobila. Môže sa počas detoxikácie vyskytnúť aj niečo také, čo bude potrebné akútne riešiť a čo potom?
Radšej teda sa uistite, že Vaša homeopatka pochopila, o čo Vám ide,teda že máte obavy z následkov vakcíny, a že ona naozaj teraz nevidí dôvod podávať napr. potencovanú hexu. Ak naozaj nerozumie , hľadajte ďalšieho homeopata. Najlepšie je dopredu sa uistiť, či rozumie Vašej požiadavke a Vašej obave z následkov vakcíny a mal by Vám vedieť zdôvodniť svoj postup.

kbeata
17. jún 2011

@prsky ahoj,moj starsi syn ked mal cca 3roky,mal febr.krce,a to tak,ze vecer o 20 hod.zaspal,bol uplne v poriadku,asi o 2 hod.sa zobudil,bol uplne horuci,dostal take krce,ako keby modrel,netrvalo to dlho,utekali sme s nim na kramare,do pol hod.sme tam dorazili,mal skoro 39 st.horucku,no okrem toho mu vobec nic nebolo.Doky nam ani nic nedala,ze krce mal z horucky ☹ taky moj zazitok 🙂 a s tou beladonou:bola som minule s mladsim u homeopaticky,dala mi aj tuto beladonu,ze pri horucke 4 gulicky rozpustit vo vode na lyzicku,najlepsie 15min.pred a po nic nejest,nepapat,potom za asi pol hod.dat do flasky zas 4 gulicky na 1dc vody,nechat rozpustit,40x pobuchat flasku,alebo potriast nou,a po troske pit 😉 maly bude mat 7 mesiacov

manof
17. jún 2011

Milá Katarína alias @katja78 ,

nikto z mojich či manželkiných predkov, nakoľko len pamäť rodu siaha, nemal alergiu na peľ ani na mlieko. Genetickú predispozíciu teda môžeme smelo vylúčiť.

Synak bol dojčený 13,5 mesiaca, prvého pol roka úplne, pritom alergiu má oveľa horšiu než ja, čo som bol dojčený o tretinu menej. Netvrdím, že umelé mlieka na kravskom základe nezohrávajú žiadnu úlohu pri rozvoji alergií. Ja sám som ostro proti ich používaniu, pokiaľ je matka schopná dojčiť. Lenže synak zaručene nijakú umelú gebuzinu nepil, a má oveľa horšiu alergiu než ja, čo som možno (nie som si na istom, lebo ma nikdy nenapadlo spýtať sa to mamy) bol dokrmovaný Sunarom.

Každopádne, na tom, že umelé mlieka v porovnaní s materským majú negatívny dopad na imunitu, sa určite zhodneme. V našom prípade to však očividne nie je správna stopa.

Ako to, že do 6. roku života som sennú nádchu nemal? Potom bol asi po 2 rokoch pokoj a opäť sa to roztočilo až po ďalšom očkovaní. Náhoda?

Citujete mi tu Síracha, ktorý nepochybne silne veril v Boha Abraháma, Izáka a Jáikoba, lenže Vy názormi, ktoré prezentujete, zrejme veríte v pohanské božstvo zvané Náhoda. Jednoduché priamočiare vysvetlenie, ktoré má jasnú logiku a dáva zmysel, odmietate, ale radšej všetko zvalíte na blbú Náhodu?

Lenže keby ste mala aspoň základnú lekciue z pravdepodobnosti a štatistiky, tak by ste vedela, že náhoda v skutočnosti nejestvuje. Náhoda je z vedeckého hľadiska len pojem pre súhrn všetkých okolností, ktoré sa pri výpočtoch neuvažujú/ignorujú. Takže v zásade všetko má svoju príčinu (len človek ju nemusí poznať, prípadne vedieť zmerať), a tvrdiť, že niečo sa stalo náhodou, je z vedeckého hľadiska prejavom úplne iracionálnej viery.

Pritom plauzibilné vysvetlenie, ktoré sa tu priam samo ponúka, je tak jednoduché a jasné:
Očkovanie (všetko s výnimkou BCG) vychyľuje rovnováhu v imunitnom systéme v prospech Th2 zložky imunity (špecifickej = protilátkovej = humorálnej) na úkor Th1 (bunkovej = všeobecnej). Pritom práve Th2 zložka je zodpovedná za alergie (= neprimerane silnú imunitnú odpoveď na v zásade neškodné podnety).

Keď som ja bol malý, okrem BCG sa očkovalo ešte DTP, detská obrna (OPV) a osýpky. Spolu 6 ks. Synak však dostal BCG, DTP-Hib-HepB, OPV a MMR. Spolu 10 ks. To je ten podstatný rozdiel medzi nami dvomi, ktorý vysvetľuje, prečo on je na tom so svojou alergiou oveľa horšie než ja. Dojčený bol dlhšie a umelé mlieko nevidel vôbec, takže z tohto hľadiska by som ja mal byť oveľa väčší alergik, ale nie je to tak.

K tomu ešte hliník čoby adjuvant (dalo by sa povedať "katalyzátor Th2 imunity") - jeho množstvo vo vakcínach používaných v mojom ranom detstve bolo podstatne nižšie než dostal synak a to je zase nižšie, než sa používa v súčasnom očkovacom kalendári.

K DM1 (detská cukrovka = cukrovka 1. typu) do 2 týždňov po očkovaní:
V prvom rade: nepíšem to ja, ale pani Klimková.
V druhom rade: napísal tu snáď niekto, že za DM1 u Miška môže JEDINE Dultavax a nie žiadna iná vakcína? V skutočnosti to mohlo veľmi dobre byť tak, že Miška silne nalomil Priorix, ktorý dostal cca dva roky predtým, a Dultavax ho len dorazil. Vaša námietka, že DM1 nemôže vzniknúť do 2 týždňov od podnetu, čo ju vyvolal, tým padá.

K dĺžke trvania vzniku DM1 sa Dr. John Barthelow Classen, MBA vyjadril:
"Studie které máme, sledují očkované řádově pár týdnů, a proto ne­mohou plně dokázat, jaké komplikace může očkování spusit. Diabetes zapříčiněný očkováním se může objevit teprve po uplynutí jednoho roku, nebo i později." ("Vaccine studies typically only follow those immunized for a few weeks after immunization to see if they develop adverse reactions. By contrast vaccine induced diabetes may not occur for a year or more after immunization.")
Classen, J.B.: "Increased Risk of Childhood Diabetes Following Immunisation Receives National Recognition", 16.II.1998, http://www.vaccines.net/newpage15.htm

Čo sa týka obhadzovania sa citátmi rôznych autorít, ktoré majú navzájom protichodné názory - to je presne úskalie viery v autority, akou je pre mnohých aj prof. Dluholucký. Ja takúto vieru v autoritu zásadne odmietam a už som vysvetlil prečo.

K slepému črevu: čítal som nejaké štúdie, že problémy so slepým črevom sú u vegetariánov (v porovnaní s mäsožravcami) veľmi vzácne, takže mám veľmi dobré predpoklady, že túto operáciu potrebovať nebudem (súc vyše polovicu života vegetariánom).

O chronických chorobách sa dnes už človek dočíta dostatok info aj na webe.

Možno ste prehliadla, že akútne život ohrozujúce stavy, ktoré si vyžadujú okamžitú operáciu, uvádzam ako výnimku z pravidla. Kritizujem hlavne farmakoterapiu, do ktorej spadá aj očkovanie alebo trebárs chemoterapia.

K "ľahkej žene":
Uviedol som to ako do extrému dovedenú analógiu toho, čoho ste sa dopustila Vy voči mne. S prípadnou mužskou ješitnosťou to nemá nič do činenia. Tu ide o praktiku, ktorá je očividne nefér. Keby ste bola mužom, tak tam napíšem trebárs "násilník" alebo "sukničkár".

Išlo mi len o ukážku extrémneho uplatnenia tej istej stratégie, ktorú ste zvolila Vy voči mne (verejné hmlisté obvinenie, konkretizácia len súkromne). Pravú podstatu myšlienky totiž človek spozná tým, že ju dovedie do krajnosti. No a tu sa ukazuje, že to je vyslovená podlosť.

Keďže takúto podlosť si naozaj nenechám ľúbiť, túto moju odpoveď zavesím aj na koňa.

Ale jak pozerám, tak pozerám, nič, čo by poukazovalo na akúkoľvek demagógiu v mojich vyjadreniach, tu nevidím.

Milé od Vás, že sa budete modliť za to, aby som našiel pravdu, a že mi pripomínate, že bez pokory pravdu nájsť nemožno. Ja to samozrejme viem, lebo sa (na rozdiel od prof. Dluholuckého) netvárim, že som zjedol všetku múdrosť sveta, ale naopak - poctivo študujem, debatujem s laikmi i odborníkmi, prekladám články do slovenčiny a tým si postupne jednak rozširujem obzory, jednak opravujem názory, ktoré sa ukázali byť mylnými.

K pokore mimochodom patrí aj to, že v prvom rade sa človek modlí sám za seba, aby on sám našiel pravdu. Pokora zároveň znamená aj to, že si lekár pozorne vypočuje pacienta, a neberie jeho slová na ľahkú váhu, a už vôbec ich neignoruje. Pokora znamená aj to, že keď lekárovi nejaká mamička nahlási cukrovku v časovej následnosti po očkovaní, tak to lekár neodbije slovami "to je nemožné", ale bude hľadať, pátrať, či predsa len nie je nejaký (možno doposiaľ neznámy) mechanizmus, ktorý to predsa len umožňuje. V prvom rade si pozrie si odbornú lekársku literatúru k tejto téme a zistí: "Lups! Boli popísané desiatky prípadov DM1 v časovej následnosti po očkovaní, u ktorých je dedičná náchylnosť vylúčená", ako to napr. urobil diabetológ MUDr. Andrej Janco:
http://kysuce.sme.sk/c/5306485/po-ockovani-dost...

Takže áno, pokora je pri hľadaní pravdy nepochybne nevyhnutná, lebo človek, čo si o sebe myslí, že všetko vie, z princípu nie je schopný prijať nové poznatky. Takých prípadov by som len zo Slovenska vedel menovať desiatky - všetci s titulmi MUDr. a mnohí z nich aj s ďalšími titulmi. Prečo tieto (nepochybne pravdivé) slová nehovoríte predovšetkým svojim kolegom, počnúc prof. Dluholuckým?

A Váš citát z Biblie (Sir 25:13-15):
"Veľký je ten, kto našiel múdrosť a vedomosť, ale niet nad toho, kto sa bojí Pána. Bázeň pred Bohom prevyšuje všetko ostatné. Blažený, kto dostal bázeň pred Bohom do daru: kto si ju drží pevne - komu ho možno prirovnať?"
ste prečo neadresovala boho-rovnému prof. Dluholuckému?
Nemáte dojem, že v prvom rade on ho potrebuje počuť?

Čo takto Kristove slová o brvne v oku (Mat 7:3-5):
"Prečo vidíš smietku v oku svojho brata, a vo vlastnom oku brvno nezbadáš? Alebo ako môžeš povedať svojmu bratovi: "Dovoľ, vyberiem ti smietku z oka" - a ty máš v oku brvno?! Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku z oka svojho brata."

Len Vás prosím, keď už na to príde, aby ste sa modlila k Všemohúcemu Bohu, a nie k Náhode (či - nedaj Bože! - k prof. Dluholuckému), ktorú (ktorého) mainstreamoví lekári (česť výnimkám) vyslovene zbožňujú. O tom by tu nejedna mamička vedela rozprávať dlho-predlho...

Veľa zdaru a Božieho požehnania pri hľadaní pravdy prajem.

manof
18. jún 2011

@pepa1
no čo, očkujete, či nie? 😉
A čo hovoríš na komentáre k DlhoNeľudskému?

natashkaa
18. jún 2011

ahojte este mi poradte ako spravne davkovat C vit len tak preventivne niekde som tu citala ze je to niekolko mg na kilo ale uz to tu neviem najst. A potom v pripade choroby kolko zas.

denisocka
18. jún 2011

@natashkaa 50mg/kg - davala som preventívne a ked choroba tak indy vindy -aj 3-5x viac

kaja73
18. jún 2011

@manof Moj otec -ma už vyse 70 rokov-bol prvy krat očkovany v 40 rokoch na tetanus,kratko na to sa mu objavila alergia na pel-dovtedy mu nič neobolo.Tiež možeme len hadat čo to spustilo,ale ta časova zhoda je velmi zaujimava. A nik,vobec nik do vtedy v rodone-ani sirokej nemal alergiu.Mame sa rozvinula alergia pred 2 rokmi a to už mala takmer 70 rokov.Tri roky po sebe sa predtym dala očkovat na chripku.Zas casova zhoda-nahoda?Dovtedy mala len tetanus pred XX rokmi.

maroli
18. jún 2011

Trochu od veci,ale nebol to vcera v telke Boddez,ze otec roka?

ani3012
18. jún 2011

@maroli určite bol,len ja som nepozerala...

kaja73
18. jún 2011

@maroli Títo boli nominovaní http://zenskyweb.sk/index.php/clanky/4422/112/H... ,takže to mohol byt on-nepozerala som.

manof
18. jún 2011

@natashkaa
Tu máš podrobný manuál k vitamínu C:
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

manof
18. jún 2011

@boddez
Nebol si včera v telke?
Tuto @maroli sa zdá, že hej.

martinba
18. jún 2011

@evkalacko my sme taky isty pripad, nasa mala dostala TBC a potom uz nic a vyzera byt uplne OK, ja by som tak malemu babatku nedaval ziadne homeopatika a ani nic podobne, ak sa mu chranicka hoji dobre a nema ziadne potiaze.