Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

poussin
28. feb 2012

@tamix ahoj .. dala by si mi kontakt na toho neurologa.. ? Dnes sme boli na RUZ kvoli odmietnutiu ockovania. S muzom sme boli milo prekvapeni ... panie na urade boli velmi prijemne. 🙂

poussin
28. feb 2012

My ideme nasu Mudr. udat na urade pre Ochranu os. udajov. 🙂 uvidime co z toho bude. Ma tu niekto s tymto skusenosti? Ako ste dopadli,

tin007
28. feb 2012

V epis-e najdete oficialne info o vyskyte cierneho kasla na slovensku (http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor...), pozor musite si zadat ochorenie Divy kasel

tamix
28. feb 2012

@luba41 veď práve, tie infekcie v nemocniciach sú asi častejšie. Môj brat mal tiež mumps a napriek tomu, že sme mali spoločnú izbu, ja som ho nedostala. A mnoho mojich rovesníkov, čo malo mumps majú teraz deti, ale lekári v súčasnosti radi strašia mamičky s neplodnosťou u chlapcov a mňa strašili, že keď malá nebude zaočkovaná a dostane rubeolu počas tehotenstva, tak si to budem vyčítať. Naša má 3 roky. Tak rýchlo tehotná nebude a veci poriešime potom, keď to bude aktuálne. Ale určite jej odporučím, aby sa vyhýbala cca 1,5ročným zaočkovaným detičkám, aby od nich rubeolu náhodou nedostala.

algida
28. feb 2012

Ahojte,davno som do tejto debaty neprispela,ale rada vas citam.
Chcem povzbudit maminy,co sa trochu boja nedat ockovat- moja 27 mesacna neockovana dcerka(okrem prvej hexy a prevenaru) ma taku uzasnu imunitu,ze jej len zavidim.Kym ja sa s chripkou (alebo nejakym inym sajrajtom...)trapim tyzden za pomoci bylin a megacecka (holt ako byvaly zdravotnicky pracovnik som pocas skoly absolvovala kopu ockovania navyse,ako ze to ma chranit sestricky..),malinka dostala vysoku teplotu v trvani 36 hodin a bolo po chorobe.Ziadne zatazovanie organizmu chemickym svinstvom(teda ziadne sirupceky na znizenie teploty), iba trochu viac tekutin,ani k soplikom sa nestihla dopracovat...
Inak ak sa mi podari vyhybat sa RUVZ do oktobra (doooost dlha doba...),vztahuje sa na mna 2-rocna premlcacia lehota,len skoda,ze uz mi chodia dorucenky na dalsie predvolanie... ☹

prevenar
28. feb 2012

@verinka100 ahojky

cely koncept "chranenia" lekarky je totalny pravny nezmysel. ty nemas ziadnu pravnu zodpovednost za lekara . on ma napisat do zaznamov svoju diagnozu "z28.2" a to je vsetko . ty nemas co podpisovat lekarovu diagnozu, kedy si take nieco podpisovala ? lekar to tam ma zapisat a opeciatkovat a tym je chraneny. neexistuje pravny ramec ktory by vobec umoznoval podpisovat lekarke diagnozy pacientom.

..kto "chrani" teba ked ti tvoje dieta zaockuju a ono zomrie na zapal mozgovych blan ? (ako sa stalo nedavno) pojde lekarka sediet za zabitie ? ..alebo minister zdravotnictva ? ..vyrobca ? dostala by si v takom pripade milion eur ? usetrim ti rozmyslanie, nikomu sa nic nestane a ty nedostanes nic. mozes pochovat svoje dieta a zaplatit pokutu za dalsie dieta ak ho viac nedas ockovat. drsne , ale to je realita v ktorej zijeme .

co ja viem tak ziaden informovany nesuhlas neexistuje , jedine co ti daju podpisat je a) vyhlasenie do zdravotnej karty , ze odmietas ockovanie . stalo sa ,ze k tomu co si podpisala pribudol neskor dalsi text ^^ (skutocne nedoporucujem) b) pripraveny material z RUVZ ktorym sa priznavas ,ze vlastne ches svoje dieta zavrazdit (opat vysoko nedoporucujem podpisovat) c) mozes si pripravit vlastne odmietnutie podla navodu z tejto diskusie , alebo prislusnych stranok ako rizikaockovania , alebo slobodavockovani ..ale osobne by som to nerobil a nechal si takuto formu odmietnutia az na RUVZ predvolanie. kde by som to doniesol vo forme vyhlasenia.

takto nejak to vidim ja, popripade ma mozno niekto opravi 🙂

prevenar
28. feb 2012

@algida ahoj 🙂 ved obcas prispej , radi si precitame informacie a skusenosti od kazdeho . cim viac ludi, tym lepsie 🙂

filmuska_01
28. feb 2012

@tin007 diky za link.poucne citanie. 🙂

prevenar
28. feb 2012

@poussin este nemam realne skusenosti .. zatial sme vo faze "upozornenia" ,ze to spravime v pripade porusenia nasich prav.

moira19
28. feb 2012

@tamix Suhlasim. Aj mam pocit, ze je to z vakciny. A nielen u babatiek. Vymysleli "uzasny" vrazdiaci nastroj: zaockujes, ochorie, zacnes liecit. Aj udajna prevencia aj liecba ide do vrecka farmafiriem :(

algida
28. feb 2012

@prevenar ja som bola na RUVZ naposledy v oktobri,pomahal mi manof, nejako som na ten takmerfanatizmus dr.Pertinacovej nestacila,islo o taku zamotanu vec, ze ma nemozu stihat za druhu davku hexy,ale az za tretiu (zmena vyhlasky o stanoveni hornej hranice veku jednotlivych povinnych ockovani),a to bol potom paradox,pretoze tretia davka nema byt podana bez podania druhej davky....no nakoniec sa odo mna chcelo,ze uz to ani nemusi byt hexa,lebo dcerka ma dva roky,staci nejaka mensia kombinacia....nepriamo potvrdili,ze keby som ockovala hoc iba tetanuskou,tak su radi, ze sa zbavia papierovania okolo mojho pripadu. V podstate ziadna starost o skutocne zdravie dietata,iba "administrativny" problem,nejake cislo v statistike....
Termin na dodanie potvrdenia o ockovani mi dali do konca januara,takze uz ma zase nahanaju. Ozaj,uz sa stalo,ze by nieekto ignoroval vsetky predvolania?Co bude nasledovat?Zeby predvedenie?Alebo mozno nic,ked maju plne sanony dalsich neockujucich?

ninan2
28. feb 2012

"Perlicka" z fotoblogov: "Mám tretí deň chrípku, stále meriam malému teplotu, či to nechytá odo mňa a dnes ráno 37,3 následne na to sme šli do poradne a na očkovanie, lekár ho zaočkoval, vraj je to v poho, malý mi plače už od 14-tej a má 37,6...."

ninan2
28. feb 2012

@poussin Ahoj, si bola na bratislavskom RUVZ , ze? Takze prebehlo to OK, nevyhrazali sa vam alebo nieco podobne? A co pokuta, dali nejaku? Dik za info!

didulka85
28. feb 2012

@ninan2 chuda dieta... Ach jaj...

moira19
28. feb 2012

@ninan2 Tu mater mali zaockovat proti debilite spolu s tou dr 😠

luba41
28. feb 2012

@moira19 čítala som, ved ani veľmi nechcela, ale doktor ju presvedčil, že teplota nevadí. Skúste jej napísať, ešte malému chce dať nurofen 😒

manof
28. feb 2012

@elannor viď najnovší článok (novinka) v rubrike Čo máme nové na www.slobodaVockovani.sk

algida
28. feb 2012

@luba41 @ninan2 nurofen je akurat dalsie chemicke svinstvo,chudak maly detsky organizmus,tolko mu nalozit 😒

ninan2
28. feb 2012

@didulka85 @moira19 @algida @luba41 Hej, je to sila... ten doktor to dorazil, oni fakt ockuju za kazdu cenu, to je strasne 😒

prevenar
28. feb 2012

@algida to ,ze tu nejde o zdravie nikoho je jasne uplne kazdemu kto sa touto temou aspon trochu zaobera . ved staci sa pozriet na TBC ockovanie . jeden den by cloveka za ne ockovanie aj upalili ...a na druhi to uz zrazu nie je problem. uz nikoho neohrozujete , ani dieta, ani "verejne zdravie" ..a vsetko je ok aj bez ockovania.

ak nie su zasielky doporucene , tak by som ich ignoroval ..ale bohuzial, v tejto veci nemam ziadne skusenosti ako to funguje.

prevenar
28. feb 2012

@ninan2 ..place od radosti, lebo sa tesi na svoj dalsi super zdravy zivot.

zaockujte_aj_slnko
28. feb 2012

@prevenar
doporucena zasielka tiez nezarucuje ze sa dostala "do vlastnych ruk"........to musi byt specialne do vlastnych ruk aby to mohli pouzit ako dokaz proti tebe.... alebo ze si to neprebral.......doporucenu zasielku postar da komukolvek!!! a ten ti to nemusi dat alebo zabudnut..

ale to im bude jedno, lebo tu nejde o zakony ale o biznis 🙂

petot
28. feb 2012
jezibosorka
28. feb 2012

@ideal presne tak, ale najhorisie je to, ze on asi aj tomu veri,,, aj ked neviem potom klamal, ked sa ho v Lumene pytal na MMR a on poprel, ze sa kultivuju na potratenych plodoch,,, a potom mu tam zavolal jeden a ten povedal, ze nehovori pravdu,,, a on na to, ze to su len neake amniocenticke bunky, ze to nestoji za rec..... 🙄 tak neviem no.... a aj v tom odkaze, ze ci sa moze zarucit, ze ked zaockuje, ze dietatu nic nebuude, ze sa moze zarucit na tolko ako uvadza vyrobbca,,, tak to dakujem pekne za taku zaruku vyrobcu,,, ,, strasie sa vsetkej zodpovednosti smahom ruky, je slizky ako had, vie sa sikovne vysmyknut, ale to neznamena, ze ma pravdu..... a jedine co vie je porovnat vedlajsie ucinky s prilbami, padami zo schodov, alebo stromov, alebo prirovnavat k autosedackam, ako za tie roky by si mohol najst neake nove argumenty, aby znel aspon doverihodne, nie to iste naucene opakuje stale do okola....

jezibosorka
28. feb 2012

@algida ahoj, ja mam, skoro 9 mesacneho, chcem sa opytat, co take ste chytili prve, a ako ste to riesili.... chcem byt pripravena, aby ma nic nezaskocilo, aj ked aky taky prehlad mam, a viem, ze kazde je rozdielne, ale iba tak, ze na co sa mam nachystat, a ako vam to preslo,,,, dakujem

petot
28. feb 2012

@ariela22 Ty sem len tak zmosta doprosta dávaš otázky, kde ku odpovediam sa ľudia prehrýzajú roky 😀
1. ochráni očkovanie? Ako ktoré a ako proti čomu. Pozri si http://rizikaockovania.sk/dok/Kolektivna_imunit...
je to dlhé, ale ak stačí Ti pozrieť záver ku každej vakcíne. Tým článkom zatiaľ nie sú pokryté všetky vakcíny, ale získaš predstavu.

Prečo sú lekári presvedčení? Lebo to do nich hustia odmalička.

2. Alternatívne liečebné postupy sa riešia vo fóre

A nie, choroba nemusí prebiehať ťažšie. Pozri aj tu: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

3.Ak bol 25 ročný človek preočkovaný proti tetanu,ale bol v tej dobe chorý,len mu doktor neveril,že je chorý, čo sa môže stat? Aké môže mať následky a ako to mozme riesit ak sa neciti dobre,ale vysledky ukazuju ze je zdravy? moze to byt nieco skryte?Tažko sa mu dýcha a škaredo kašle , je slabý ...
Môže sa stať čokoľvek. Preťažiť imunitu nie je dobrý nápad, a preťažiť ju v čase, keď dostáva zabrať, to je hazard. Môže sa to zvrtnúť do chronických zdravotných problémov.

4.Co sa mohlo stat ak mala bola zaočkovana proti TBC? Moze mat prejavy z tejto ockovacej latky aj neskor
Môže. DOstala do tela živé mykobaktérie, tie sa vždy zakopú a čakajú, kedy je imunitný systém oslabený (nap. ďalším očkovaním) a potom začnú robiť problémy kdekoľvek v tele.

5.takze lekar je povinny nahlasit len pocet nezaockovaných detí..tak kvoli comu lekari chcu podpisi? Ako sa mam ohradit ak to nepodpisem?
Že nepodpíšem, lebo nemusím.

6.Neviem ale nedočítala som sa ako by sa dalo vyhnuť pokute... A ako docielit aby lekarka pristupila aspon na odklad?
http://rizikaockovania.sk/leg/leg6-odmietnutie_...

7. ako liecit astmu - kortikoidy myslim niesu ta spravna volba......
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

8.ako davat babatku vit C?ak by stacilo stravou,tak akou?
Zvýšiť Tvoj príjem, a primiešavať mu do mliečka vo vode rozpustený sodný askorbát. Viac tu: https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

petot
28. feb 2012

@jezibosorka Podľa mojich skúseností, poruke treba mať vitamín C vo forme čistého prášku bez prísad, a vo forme chutných cmúľacích tabliet. Okrem toho hylak 🙂 A dobre mať aj ochutený sirup z grepových jadierok a kapucínku. V zimnom polroku aj vitamín D.

jezibosorka
28. feb 2012

@petot co je hylak a kapucinka ? a ten syrup je na co?, da sa kupit bezne v lekarni ? prepac, nestretla som sa stym este.... decko aj cecko mame 😉

petot
28. feb 2012

@verinka100
1) Ak chceš lekárke maximálne vyjsť v ústrety, tak sa jej môžeš podpísať k tomu stručnému zápisu, že názov vakcíny, výrobca, dátum, dávka, Dg. Z28.2 rodič nesúhlasil. Pre istotu priestor nad a pod podpisom krížom prečiarkni, aby náhodou lekárku nenapadlo niečo tam dopisovať (už bol aj taký prípad). A hlavne ju slušne, taktne ale rázne pouč, nech ju nenapadne komukoľvek prezrádzať alebo oznamovať tieto informácie, lebo proti pokute za neočkovanie by si bola donútená brániť sa trestným oznámením pre zneužitie osobných údajov.

2)Podpisovat informativny (ne)suhlas s ockovanim, resp nieco pre RUVZ teda nemusim?
RÚVZ do toho nič nie je a "čo oči nebolia, srdce nebolí". Nie, RÚVZ nič nepodpisuj. A ANI lekárke, s výnimkou nanajvýš toho záznamu podľa bodu 1.

3)A petota sa chcem spytat, aka je podla teba najidealnejsia denna davka vit C pre dojciaciu matku?

Ideálna je taká, ktorá zodpovedá potrebám tej konkrétnej dojčiacej matky v ten konkrétny deň. Koľko to je, musí zistiť sama, ale pre taký východiskový základný odhad, napr. Dr. Klenner odporúčal 4, 6, 10-15g podľa trimestra. Sú to neoficiálne údaje. Pozor na kontraindikácie. Viz. kap. Spotreba, kap. Tehotenstvo, Vedľajšie účinky... a súvisiace. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
a fórum https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/

petot
28. feb 2012

@luba41 @verinka100 TO je ináč pravda, pýta lekárka podpis keď berie výter z nosa? Alebo keď chce dieťa odvážiť? Tak prečo podpis keď nejaký zákrok NECHCEŠ? Je to proti logike informovaného súhlasu. Ale chápem, že lekári sa boja a chcú sa kryť ako to len ide.