Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tean
26. júl 2012

@mikymiky
pokial sa nemylim bolo to v Trnave.
Zatial som pocul iba o jednej pokute, potom uz nepredvolavaju. Tzn, ze ti naparia pokutu za urcite ockovania a casom, ked by malo dostat dieta dalsie ockovania, tak uz sa neozvu.
Aspon doteraz co som pozoroval diskusie tychto rodicov, tak ohladom jedneho dietata boli predvolani iba raz.
Aj my sme ten pripad.

gubcikova
26. júl 2012

@hajanka ahoj.len som ti chcela teda napísať akosme stále na tom.sme mesiac po očkovaní a stále máme tie hrče pod kožou.tá jedna sa zmenšila no druhá je cítiť dosť veľká stále.

filmuska_01
26. júl 2012

@valika_val
cau, u nas to bolo prave tak,ze sa prislo na chybajuce ockovanie mmr ked som potrebovala potvrdenie do skolky a vtedy nas aj bonzli na RUVZ.

didulka85
26. júl 2012

@gubcikova bola s tym niekde na vysetreni? Ked sme mali ten problem, tak som vygooglila pripady, kedy to museli vyrezavat.

petah82
26. júl 2012

@valika_val po MMR nasleduje v 6.roku, to co je v tabulke tu http://detskechoroby.rodinka.sk/viac-o-ockovani... ano, pri podpise papierov do skolky si to asi vsimne, aj ked tam ma len potvrdit, ze je zdrave! niektore tam vraj iniciativne rukou dopisuju, ze chyba ockovanie. rozne skolky vraj reaguju rozne, niektore to neriesia, niektore ano. zo zakona ta nesmu diskriminovat, tak keby si sa chcela hadat, ze ta neprijali len kvoli neockovaniu, tak asi to vyhras.

hajanka
26. júl 2012

@gubcikova fuha ☹ a lekari co na to? 😠 😠

gubcikova
26. júl 2012

@didulka85
@hajanka boli sme stým na sono.máme zgrcnuté tkanivo pod kožou a pod ním sa nám medzi svalmi spravilo jazierko s očkovacou látkou.ak nám to nebude brániť v pohybe nechá sa to tak.ak by to bránilo v pohybe treba to chirurgicky odstrániť.

hajanka
26. júl 2012

@gubcikova ano to som citala, uz sme o tom pisali, ja ci nieco nove.. ☹ ja by smo to dala asi vybrat tak ci tak... predstava ze ma v stehienkach "jazierka" s toxinmi je strasna 😨

gubcikova
26. júl 2012

@hajanka dávame tie homeopatika tak uvidíme čo stým.13.8 ideme na kontrolu

didulka85
26. júl 2012

@gubcikova ja by som sa lekarov opytala, ako je to teraz s ochranou voci chorobam, lebo vsak ked je tam latka zapuzdrena, tak je tvoje dieta vlastne ako keby neockovane. A co teda teraz s dalsimi ockovaniami.
Chapes...
A mala si sa opytat co sa stane, ked to praskne.

Vies co je smiesne? Mne tvrdili, ze moje dieta je jedno z miliona, ktoremu sa nieco take stalo. A teraz sa to stalo aj tvojmu. Nieco im na tych statistikach nesedi.

manof
26. júl 2012

@mikymiky
Teoreticky áno, ale na súde by to neobstálo. Len to by si ich musela najprv zažalovať a to neviem, či chceš urobiť.

yanus
26. júl 2012

Ahojte, akutna pankreatitida po MMR preockovani? Poznate niekoho? Existuje nejaky "klub" postihnutych 😅

valika_val
26. júl 2012

@filmuska_01
@petah82
dakujem za odpoved.

a teda moze ma Dr. nutit ked pridem s papiermi do skolky, ze mam prist na ockovanie?
potom staci povedat uz len tolko, ze odmietam MMR?

urcite ste to tu spominali velakrat, ale ja poprosim este raz - link na nejake poucenie, co mam ocakavat po odmietnuti, ake mam prava a ako sa skratka zachovatm, co povedat, aby sme mali na tom celom cirkuse co najmensiu ujmu,.

manof
26. júl 2012

@valika_val
Premlčacia lehota je 2 roky od konca obdobia, v ktorom malo byť dieťa zaočkované, v prípade MMR teda keď bude mať dieťa 3,5 roka.

margot
26. júl 2012

@gubcikova kde máte hrče?Mi sme mali po tretej hexe s prevenarom na krku 9!!!!!!!teraz už nemáme ani jednu našťastie.Nič sme s tým nerobili,doktor,že je to normálne,,,čo pochybujem....

manof
26. júl 2012

@yanus
Osobne o nikom neviem, ale je to v príbalovom letáku niektorých MMR vakcín.

margot
26. júl 2012

@gubcikova mi sme mali na krku..čože??jazierko s očkovacou látkou????Dokelu,neuveriteľnéééé,chúďatko,vyliečte sa skoro 😒 ,, po akom očkovaní to máte?

manof
26. júl 2012

@didulka85
Už dávnejšie som si všimol, že matematika nie je silnou stránkou slovenských epidemiológov.

margot
26. júl 2012

Dnes sme boli u dokyho a zase chcel malú štepiť!! (17mes..), podarilo sa mi to po 1 hodine strašných argumentov a nervov preložiť o rok 😉 ,,,potom uvidíme,,,papa

aaluska
26. júl 2012

@alikaa Díčko, tak aká paráda, sú aj krajiny, kde netreba povinne očkovať. Idem sa teda presťahovať 🤐

aaluska
26. júl 2012

Tie nežiaduce účinky, o ktorých sa tu bavíme, to sú hlavne autoimunitné ochorenia? Aké dlhé obdobie po očkovaní sa dá choroba pripisovať očkovaniu?

yanus
26. júl 2012

@manof No bohuzial, vtedy mi nikto pribalovy letak citat nedal, jednoducho ma nastrelili 🙄 . Ale bolo nas v tom istom case viacej, to som si ista.

aaluska
26. júl 2012

@valika_val V našej škôlke vyžadovali potvrdenie, že syn absolvoval všetky povinné očkovania - inak by mali problém ho umiestniť.

aaluska
26. júl 2012

@tean Keď sa tie očkovania zrušia, tak tú uhradenú pokutu vrátia?

sana15
26. júl 2012

@gubcikova Uf, normalne som zdesena ked pises co vlastne tie hrce znamenaju,pretoze moj syn ich mal tiez po ockovani. samozrejme,dr. najskor tvrdila ze je to normale, aj ked po druhej,ci tretej davke (hexa+prevenar) ich mal na 4 a 6 tyzdnov. ked som odmietala ockovanie u druheho s tymto argumentom,tak mi povedala,ze tie hrce tam tak dlho nemali byt 😝 Takze vtedy to bolo ok a po 2 rokoch sa dozviem ze to nebolo celkom ok...A ktovie co by na to povedalo sono 😠

sana15
26. júl 2012

@aaluska ja pochybujem ze by ju vratili

heimdalls
26. júl 2012

@gubcikova - Hrčka v mieste vpichu bola aj v prípade našej dcérky, trvalo cca 3 týždne až mesiac kým úplne zmizla (ona napokon zmizne, je tam problém pri vpichnutí do stiahnutého svalu) a nebola hmatateľná. Vtedy som sa o očkovanie začal zaoberať a prestal som veriť lekárom, ktorí ho vehementne odporúčajú.........od tej chvýle sme už neočkovali vôbec....a už ani nebudeme.

prevenar
26. júl 2012

@aaluska ..takto , ak k nej uz patrite , tak lekar nema ziadnu moznost ako ta "vyhodit" . ak by to snazila spravit, proste nepreberies kartu ..ak ju posle postou budes to riesit cez dozor nad zdravotnou starostlivostou , alebo ako sa to vola 😕 ..ako zanedbanie zdravotnej starostlivosti o dieta.

zaockujteajslnko
26. júl 2012

@racerunner
neprecitas, nezabudaj, ze si lekarka a nemas cas! 😀

tean
26. júl 2012

@aaluska
nie.
Takyto zakon sa urcite neprijme ako retrospektivny.
To by bol riadny bordel 🙂