Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

zamilovanadonej
9. aug 2012

@hajanka Já neřeším prospěsnost, tu jste začali řešit vy, já jsem napsala, že já jsem pro. Proč tě tak drásá jiný názor? Neřeš to.

gubcikova
9. aug 2012

@zigzag ja som dala prvú dcérku očkovať.to som o tom nič nevedela.syna som chcela dať len hexu a mmr odmietnúť no po druhej hexe má problémy

hajanka
9. aug 2012

@gubcikova ooh boze ☹ plakat sa mi chce..... dufam, ze to nebude pravda a ze bude drobcek zdravucky!!!

careamell
9. aug 2012

@gubcikova Držím palčeky aj ja 🙂

gubcikova
9. aug 2012

@hajanka dakujem.no zatiaľ je všetko ok aj naša pediatrička ma utešuje.väčšinou s touto diagnózou sa spojuje že dieťa zaostáva vo vývoji.na genetike padla otázka že či sa vie už otočiť na brucho a ja kukám on už lozí a sadne si sám.ona len 😕.ale potom mi povedala že nevie čo život prinesie.takže uvidíme.ale oni berú do úvahy tabuľky.koľko by mal mať podľa tabuliek nie podľa toho ako sa narodil

hajanka
9. aug 2012

@zamilovanadonej lebo je to off topic, diskusia je o neockovani, informaciach o neockovani, o rizikach ockovania, nebezpecnom zlozeni, komplikaciach a odmietnuti....
mna tvoj nazor o Super ockovani nezaujima a urcite ani ostatnych, ktori tu o NEockovani pravidelne prispievaju, takze si najdi diskusiu s nazvom "aky je vas nazor na ockovanie" alebo "milujem ockovanie a som mu vdacna za zdravie" iba sa tu tymto vysvetlovanim spamuje a to dolezite o com tato diskusia je - sa straca v mnozstve takychto podobnych prispevkov

eaka
9. aug 2012

@zamilovanadonej To je Tvoj problém, či Ťa to zaujíma alebo nie, pichla si do osieho hniezda.. budeš dopichaná.. 😉

annieella
9. aug 2012

mile holky, je mi lito, ze tu vznikaji nejaka nedorozumeni. zivot mi ukazal, ze mnoho lidi ziskava nazor teprve pote, co zazije situaci nazivo pricemz mnohdy si u toho spali poradny kousek sve vlastni kuze. Jiny typ lidi knihu zivota na vlastni kuzi nemusi listovat, protoze se snazi hledat informaci a hodne uvazovat, mnohdy ovsem take po svych vlastnich negativnich zkusenostech.Dejme obema smerum jejich vlastni prubeh, obema se da rozumet a oba jsou pochopitelne. Byly jsme hodne ovlivneni farmaceutickym obchodem, obchodem se zivotem.Bohuzel ne vsichni do nej muzeme videt a ne vsichni tomu muzeme detailne rozumet a nebo uverit. Pul roku jsem hledala pro maleho detskou lekarku, ktera by tomuto obchodu s ockovanim nebyla vnitrne naklonena a verte jaky je to krasny zazitek najit nekoho takoveho,kdo ti castecne naznaci, jak to s tim ockovanim vypada. Bohuzel ani lekari se k tomuto tematu nemohou vyadrit volne a jinak nez je k tomu nuti zakon a obchod se zdravim nasich deti. Nase lekarka nam sdelila, ze deti by se do jednoho roku nemeli vubec ockovat, nemaji pry vlastni imunitu na odbouravani skodlivych ockovacich latek jako hlinik a dalsi a ze pry jde ockovaci kalendar posunout a poprve naockovat jiz rocni dite.Take nam rekla, ze kdyz se ockuje teprve rocni dite tak se nemusi preockovavat nekolikrat, protoze je na tom lepe s imunitou. Ja bych sice ani rocni dite neockovala a nepustila jsem se s ni do zadne debaty. Byla ochotna a mila a to se mi na ni libilo.Navrhla nam homeopaticke ockovani, mate s tim nekdo zkusenosti.

hajanka
9. aug 2012

@annieella homeopaticke ockovanie? to je co?

tamix
9. aug 2012

@zouzelkova keď sa Ti to tu nepáči, tak sem načo ideš. A tebe podobných je tu poslednou dobou stále viac. Mne viacerí lekári potvrdili, že sú odporcami očkovania. A teraz čo? Budem očkovať len preto, lebo si pár mamičiek myslí, aké je to super?
A táto téma nie je "Poďme sa hádať či očkovať, či nie". Je to hlavne pre matky, ktoré majú pochybnosti o očkovaní a mali nočné mory a hodiny strávené pred intornetom, než sa rozhodli neočkovať. Nás už o super očkovaní nepresvedčite. To môžete ísť na inú stránku. To, že aké sme my matky? Vás do to nič. Aj my by sme sa mohli opýtať : aké ste to matky, čo nechajú napchať do svojich detí to svinstvo. Ale téma nie je o tom. Teba, ani ostatné PROočkujúce matky nikto nechce odhovoriť od očkovania. Veď si napichajte všetky vakcíny sveta, keď tomu veríte. Nikto vám to nechce zobrať. Len tu do nás nevyskakujte. Je to naše rozhodnutie a prípadné následky budeme znášať my.

☹ ☹ ☹ Načo sa vlastne naštvem na takéto príspevky? Bude ich tu ešte neúrekom a už som si povedala, že na ne kašlem 😠, ale to sa niekedy nedá ☹

annieella
9. aug 2012

@hajanka Homeopatické očkování

Funguje stejně jako to alopatické ovšem v mnohem větším ředění a bez vedlejších účinků a jiných látek přidaných v klasické očkovací ampuli. Pomocí homeopatie se lze očkovat i na daleké cesty. Já zde popíšu pouze homeopatické očkování proti chřipce.
Oscilococcinum

Běžně dostupné v lékárnách. Používá se jako očkování proti chřipce. V chřipkovém období podáváme 5 kuliček jednou za 6 týdnů.

Silicea 5 nebo 9 CH

Podporuje obranyschopnost organismu. Stačí 2x denně jednu kuličku do vybrání balení. Je velmi vhodná pro blonďaté a křehké děti, ale není to podmínkou.
Klasické očkování – výroba homeopatického léku z očkovací látky

Klasickému očkování se v České republice nelze vyhnou, je povinné ze zákona, tudíž nemáme na výběr jako v mnoha jiných evropských zemích, kde mají rodiče možnost výběru jak se starat o své děti. Pokud tedy nechcete tento systém bojkotovat, je zde návod jak si vytvořit homeopatcký lék proti následkům očkování:

Pana doktora poproste, aby vám dal prázdnou ampulku od očkovací látky, kterou právě aplikoval vašemu dítěti. Dejte si ji do plastového pytlíčku a ještě v ordinaci nebo na toaletě ji vypláchněte čistým 4x předestilovaným lihem, např. vodkou bez přísad (čtěte etikety). Vypláchnutou ampulku dejte zpět do pytlíčku a doma ji vhoďte do 6 litrů čisté vody. Stačí lžička z tohoto množství. To je napotencovaný lék z dané vakcíny.
http://www.altere.cz/index.php/homeopatie/homeo...

hajanka
9. aug 2012

@annieella tak, ale to nejde o ockovanie 😒 to co popisujes je klasicka prevencia, tymto si organizmus nevytvori protilatky proti antigenom, takze nemoze ist o ockovanie

annieella
9. aug 2012

@hajanka tady je popis homeopatika Oscilococcinum , je tam uvedeno i slozeni http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-polykomp...

Slozeni zni nejak desive: Anas barbariae hepatis et cordis extractum - vytazek z jater a srdce barbarijske kachny

tamix
9. aug 2012

@annieella Super napísané, len keď niekoho pediatrička krvopotne tvrdí, že očkovanie je niečo fantastické, tak to bude tvrdiť aj mamička a pritom ani nevie, na aké choroby má byť dieťa očkované, a nie že by ešte mali info o zložení jednotlivých vakcín.

annieella
9. aug 2012

@hajanka to jsem si take myslela,ale nase detska lekarka tomu rika homeopaticke ockovani a take jsem termin "homeoapticke ockovani" nasla na techto strankach http://www.altere.cz/index.php/homeopatie/homeo... Rozumim tomu tak,ze homeopaticke ockovani odstranuje pouze nasledek klasickeho ockovani,ale po navsteve lekarky jsem zmatena

hajanka
9. aug 2012

@annieella 😖

boska79
9. aug 2012

Omg...v ocakavani listu z ruvz a riesenia nasledneho postupu ako dalej...otvorim to tu a taketo prispevky...

Funguje tu prosim sukromna tema- pre neockujucich?

eaka
9. aug 2012

@boska79 vraj áno... verím tomu, že pohľad na "diskusie" posledných strán musí byť hrozný.. ☹

annieella
9. aug 2012

@tamix pro pediatricku je jednodussi tvrdit pokazde totez, dela tak svoji praci a nemusi se obavat,ze prijde o svoji zidli.mamicka by mela uvazovat i sama. jo a take kazdy si intuitivne hleda zpriznenou dusi nebo zprizneny napad a tim padem i vhodnou lekarku. tech je malo, proto pak mamicka v pripade nesouhlasu s ockovanim hleda cestu ven.

annieella
9. aug 2012

@hajanka tak to ja take 😒

tamix
9. aug 2012

@eaka vidieť, že @zouzelkova je ešte veľmi mladá a asi si v živote toho málo odskákala - svet vidí cez ružové okuliare. Ale keď sa mýlim, tak sa vopred ospravedlňujem, len potom nechápem ten naivný postoj

hajanka
9. aug 2012

@annieella ja si zase neviem predstavit pediatricku, ktora by zrazu (nie doslovne) zmenila nazor na ockovanie a dokonca ho verejne pacientom aj podala..... by povedala nieco ako

"prepacte ale dalej vase dieta uz neodporucam ockovat, lebo som si uvedomila, ze ockovanie je nebezpecne aj ked som vam predtym tvrdila opak a xx vakcin uz v sebe bohuzial ma.."

takze je veeelmi pravdepodobne, ze su lekari, ktory ockovanie nepovazuju za take super, ale jednoducho musia drzat hubu a krok 🙂

alenka600
9. aug 2012

@boska79 @eaka Ja som asi tak pre 6-9mesiacmi pisala zakladatelke sukromnej temy o neockovani, ci ma tam moze zaradit, ale nedosla mi odpoved, ale myslim, ze nieco take existuje 😉
Ale na druhej strane, raz za cas sa stane, ze sem zabludi niekto, kto naozaj hlada odpoved, alebo radu abola by skoda, ak by tu radu nenasiel kvoli tomu, ze sa veci preberaju v sukromke.
Nerozumiem preco sem niektori ludia opacneho nazoru maju potrebu pisat, zachranovat nas, odvratit nas od sekty, ci uz ako to mam nazvat. Tiez nepisem do temy o marcipanovych tortach, ze sa mi tie torty napacia, lebo su gycove. A nepisem do temy o pamperskach, ze ja dietatu toto chemicke svinstvo nedam. A nepisem do temy o amniocenteze, ze aka to je fasa vec a nech si to daju vsetky baby urcite urobit. a podobne.....

boska79
9. aug 2012

A pritom.... buchat sa do prs, moje dieta je zdrave... prezilo to... nemali sme nasledky... vsetko to, je len otazka stastia.

Mam doma deti zaockovane - ano, dala som ockovat v dobrej viere, ze ved verim doktorom.... pri poslednom synovi som vela sa o to zaujimala.... tak ten ockovany nieje. ale ked vidim rozdiel v imunite-nezaockovany syn je chory este menej a co aj doteraz bolo, tak malo ovela miernejsi priebeh ako jeho surodenci- lutujem, ze su zaockovany.

annieella
9. aug 2012

@hajanka presne tak. ta nase zaroven se profesne venuje i homeopatii proto si muze dovolit pacientovi rict, ze je lepsi nechat ockovat deti az od jednoho roku, doporucit i homeopatika a nebat se pritom, ze prijde o svoji pracovni zidli

tamix
9. aug 2012

@alenka600 existuje súkromná téma, aj ja som tam, len to vás musí pridať zakladateľka, ak sa dobre pamätám

alenka600
9. aug 2012

@tamix Ano, tej zakladatelke som vtedy pisala a nic, nula bodov...

annieella
9. aug 2012

@hajanka Homeopatické "očkování", neboli podávání homeopatika vyrobeného z původního agens (vakciny) se používá na odstranení následků očkování, Nebo v Případě Setkání s Infekcí. Není očkování jako takové, působí jen krátkodobě. - Tak asi ta nase lekarka myslela zrovna toto kratkodobe ockovani, ktere očkování jako takové nenahradí. I kdyz ja vlastne nechci nic nahrazovat, jen premyslim,jak se ockovani rozumne vyhnout.

boska79
9. aug 2012

@zamilovanadonej tak prosim obstastnuj svojou pritomnostou temy, kde sa Ta budu pytat kto je za ockovanie....ale ako tehotnej Ti radim, v dobrej viere, precitaj si nieco o tom, o obsahoch vakcin, neziaducich ucinkoch, rizikach ockovania.... alebo radsej necitat aspon budes dobre spavat a nebudes mat starosti o svoje deti.... ooo, sladka nevedomost. Aj mne bolo tak dobre a vo veku 24 rokoch som myslele, ze davam prvemu synovi to najlepsie....

To co bolo vtedy nepovinne, som chcela dat- doktor nechcel, ze to nieje potrebne..dnes ked je to povinne a zrazu odporucne- ma do toho tlaci....

Netreba hned do kazdeho skakat, treba respektovat kazdeho nazor. Ano, respektujem Tvoj, ktory sem sice moc nepatri- ale tak co uz...

Pripad z rodiny- pomaly isli na mna socialku volat..NEockujem... a zivot im priniesol komplikacie po ockovani, co nie az tak nastastie vazne, ale pichopili o com som im hovorila velice rychlo...

zamilovanadonej
9. aug 2012

@boska79 Můžu kecat v jakém tématu chci, a ty se necpi do mých dětí, já se necpu do tvých. Ty se cpeš do mně, zato já do tebe ne 😀