Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

aduskatt
16. aug 2012

@alenka600 este dnes mi znie v usiach veta padiatricky, ze nedojcit dlhsie ako 5 minut, to mu musi stacit, ak by plakal, vymysla...........................tak som sa usmiala, ze OK a dojcila po 40 minut, lebo tolko potreboval🙂

svetlanaa
16. aug 2012

@poppy1 neviem, do nedavna som tiez slepo doverovala lekarom, ale skusenosti ma naucili, ze si treba overovat, co sa da... v niektorych pripadoch moze mat zrazanie horucky vyznam, snad, ale pausalne, neviem. Ja som to skusala najprv na sebe a tiez to u mna funguje podobne ako u maleho, akurat sa zotavujem trochu dlhsie ako on. Ked si spomeniem, ze moja byvala obvodna mi odporucala zrazat aj zvysenu teplotu 37,2 a antibiotika davala na vsetko ☹

alenka600
16. aug 2012

@aduskatt @prevenar Ale hlavne, ze ja som krkavcia mat, lebo svoje zdrave dieta nenosim kazdy mesiac k pediatricke do poradne. OK, necitim sa byt kompetentna posudit napr. motoriku a jej vyvin a podobne veci, ale navstivila som troch pediatrov a ani jeden sa neprejavil o nic kompetentnejsie ako ja - proste sa na to vyprdli, odmerali, povazili a koniec.
Dcera mala doteraz jeden jediny zdravotny problem, aj na ten som prisla ja sama, za pomoci internetu(pricom som samozrejme zistila, ze to malo byt sucastou beznej kontroly u detskej lek., ako inac, ale ani jedna sa na to nepozrela). AKoze je to smutne a ja neschvalujem internetovu samoliecbu a samodiagnostiku, ale stale viac sa presviedcam o tom, ze nie je bohuzial o nic horsia (ba prave naopak) ako navstevy pediatrov.
Cest vynimkam, celkom urcite existuju aj MUDr., ktori sa vzdelavaju a o pacienta sa uprimne zaujimaju. Len som doteraz takeho pediatra nestretla ani na SR ani vo Fr.

aduskatt
16. aug 2012

@alenka600 a co z toho, ked ju posudia?..nepozenu ju, deti aj tak nemozno narvat do tabuliek, ze hura, dnes ma uz chodit......kazde dieta ma ten vyvoj individualny, takze by som sa vykaslala na take vycitky..........pokial mamina vidi, ze dieta robi pokroky, tak je zbytocne chodit kvoli tomu, aby lekarka videla, ze uz sedi....jaaaaaj, ale to by zasa nemohli navrhovat ockovania, kedze maminka tam nepride.a pruuuuuuuuuuser na svete, kedze tym padom nebude zisk..no jo...toto je jeden velky hnusny kolos................ze som ja nemala internet o tri roky skor...........

alenka600
16. aug 2012

@aduskatt Neviem ake su bezne pomery vo Fr, ale ked mi pediatricka na prvej navsteve rovno fukla predpis na hexu a zacala mi KRESLIT obrazok o tom ake je to uzasne a ja som jej povedala, ze ano, viem, studovala som si to, tak skoro odpadla a pytala sa, ze p r e c o som si o ockovani citala? Nepytala sa, ze co , ale preco......

aduskatt
16. aug 2012

@alenka600 sa divis?............podla mna sa ma coho bat, lebo nevyargumentuje dostatocne legitimne otazky z tvojej strany a bude vyzerat ako debko

gubcikova
16. aug 2012

dnes som zhrozená s kramárov.tak muž išiel tam ležať s malou.čaká ju gastro,endokrinologia,imunita,odbery krvy,stolice,moču.mužovi povedali najprv,že tam bude 6dní.potom mu navrhli,že zajtra spravia vyšetrenia a mohli by ísť domov.výsledky by poslali našej pediatričke a tá by nasadila liečbu.ja natešená volám pediatričke a ona súhlasila a muž mi teraz volá,že sestrička ho spucovala,že čo si on myslí že kto je.im toto poisťovňa nepreplatí a na čo tam išiel,že nech ráta stým že malá tam bude 2 týždne.spravia jej vyšetrenia a budú skúšať každý 3 deň ATB.tak som mužovi s fleku povedala,zajtra podpisuj reverz žiadne atb jej pchať nebudú.čo je do p... pokusný králik?jáj tak som sa dlho nevytočila.

petot
16. aug 2012

@hajanka Jasne 🙂

hajanka
16. aug 2012

@gubcikova 🤐 nemam slov..... to je sila ☹

gubcikova
16. aug 2012

@hajanka ja som vytočená.....ach ...že nemôže ísť domov dokým jej nejaké atb nezaberú.....nechápem

poppy1
16. aug 2012

@prevenar ano, ale ked uz ide o moje dieta, nie som si v nicom ista...clovek ma istu zodpovednost a je mi jasne, ze ja nie som vyskolena, nemam vedomosti ako lekari, ktori predsalen obetovali studiu aspon tych sest rokov... ja som mala pocit, ze na tych Kramaroch sme zbytocne, ale vzdy je tam ta otazka.."a co ak nie?"

a to by snad lekari mali vediet zhodnotit s tym, ze sa na nich mozem uplne spolahnut a verit im. Bohuzial opak je pravdou...

hajanka
16. aug 2012

@gubcikova tiez by som bola, co su oni ZAC, chcu ju tam azda väznit alebo co? proti vasej voli???

gubcikova
16. aug 2012

@hajanka muž mi volal že malá stále plače.jesť odmieta a sestričky a doktorky má vpaži.tak načo ju tam nechávať.včera ma 4 krát presviedčali nech ju tam nechám samu a ked už som zvýšila hlas že nie tak boli ticho.

hajanka
16. aug 2012

@gubcikova ☹ brala by som ju domov, samu by ju nenechala ani keby co bolo.. nechat same dieta, nie su normalni!

gubcikova
16. aug 2012

@hajanka to už viem ako by to dopadlo.zavreli by sa dvere a šup jej oblbovák aby bola ticho.ani detský kútik tam nemajú ani tv.nič.musia byť zavretý v izbe.a že blava.v trenčíne je detské lepšie vybavené.však idú zajtra domov a nech sa strčia.radšej snu budem behať každý deň 20km na vyšetrenia než toto. a že ak už dieťa malo 3 roky doprovod si platí 10€ za noc+ strava.to je aký hotel.

sofia2008
16. aug 2012

@aduskatt u nas bola pediatrcka doma, ked sme prisli z porodnice..ukazala som jej, ako dojcim, mala krasne tahala a ona po 5 min. povedala, dost, staci tolko koji 😠 t....emmka sa pritom kojila 45min a spala potom vkuse 4-5h 🙂

aduskatt
16. aug 2012

@sofia2008 vidim, ze maju zaujimave metody......

janano
16. aug 2012

v norsku je to tak, ze ked sa dieta narodi, po 2 tyzdnoch pride kuknut zdravotna sestra, v 6. tyzdnoch idete k dets. lekarovi, potom 3 mes. kontrola u zdr. sestry, v 6. m. znova lekar, potom kontr. v roku, dvoch, styroch. Detski lekari existuju len v nemocniciach, s dietatom sa nechodi k detskemu, ale k matkinmu dr., ockuje zdravotna sestra, vsetky odbery robi zdr. sestra. A najoblubenejsia odpoved vsetkych dr. na vsetko...to je zo stresu 😉

mandarinkadarinka
16. aug 2012

@pectore ty kokso...ze kolektivna ochrana...hadam si myslela kolektivnu imunitu, nie? prosim ta, nastuduj si, co toto slovne spojenie znamena, lebo asi tomu nechapes... ty si podla mna myslis, ze kolektivna ochrana znamena to, ze ludia maju ockovanim chranit kolektiv? ako ten v skolke? jeziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisssssssssss

mandarinkadarinka
16. aug 2012

@pectore vies co, moja pekna a mudra mamicka, napisem ti uz len posledne moje slova a ver mi, ze o nich je zivot. Poznas prislovie, ktore rozprava o tom, ako sa kazdemu, kto pacha nejake zlo vsetko 3 krat vrati spat? ja ho poznam a vazne mu aj verim, nie vsetko na svete je nahoda, zazila som si to na vlastnej kozi niekolkokrat. a teraz k tym poslednym slovam - co spravis, ak ti jedneho dna dieta po ockovani zomrie? alebo ak bude mat take nasledky, ze svoje rozhodnutie dat ho zaockovat trpko olutujes a budes ho chciet vratit spat? zial, to uz je nezvratny ukon... tak si davaj pozor, co hovoris, aby sa ti to jedneho dna nevypomstilo...

mandarinkadarinka
16. aug 2012

@pectore dufam, ze fakt nerobis v mediach, hanbila by som sa ako pes... ze "egzem" a tie ypsilony radsej nespomeniem

luthien.k
16. aug 2012

@gubcikova jsem zvědavá hlavně na ty výsledky... Jinak mě to nepřekvapuje, mám hodně zkazků jak z českých, tak slovenských nemocnic a ač se tváříme světově a západně, tak to tak bohužel ve skutečnosti moc není. Já osobně mám zkušenost celkem dobrou, ale co slýchám jinak... 😝

leishmania
16. aug 2012

@poppy1 to mi je luto ze ste mali taku skusenost 😒 hlavne ze je po tom... kedy planujes inak to ocko?
@prevenar vies co dr to nerobia z prevaznej vacsiny kvoli peniazom....je vela takych co nestuduju dallej, robia len to ako ich to naucili v nemocnici ale nie preto zeby chceli niekomu skodit alebo na niekom zarabat

prevenar
16. aug 2012

@leishmania da sa to zhrnut na " nezaujem o cloveka a jeho skutocne zdravie a vysoky zaujem o prijem z predaja" 😔

leishmania
16. aug 2012

@prevenar celkom s tym nesuhlasim, ale pravda je ze treba vediet ku komu sa ide clovek liecit

petah82
16. aug 2012

@alenka600 @aduskatt v knihe Ockovanie - obchod so strachom pan Buchwald pise, ze v Nemecku boli poradne zavedene spolu s ockovanim, aby bola prilezitost vidiet dieta a pichnut ho. iny dovod na to nebol. maminky dovtedy svoje deti porovnavali s rovesnikmi a ked sa im nieco nezdalo, zasli za dr., sak matka ho najlepsie pozna. nasa sa ma vzdy iba opytala, ci sa pretaca, ci sedi, ci chodi, aj ked videla, ze chodi. ale pretacanie napr. nikdy nekontrolovala... zmerali, zvazili, pritiahli za ruky a hotovo... a nabuduce ockujeme, znelo najcastejsie... 😒

poppy1
16. aug 2012

@leishmania vies... ja som vzdy myslela, ze lekar je LEKAR... s velkym L. Ani ma nenapadlo spochybnovat, neverit atd. Skusenosti ma vsak naucili, ze opak je pravdou. lekari su rozni, ale teda ja som mala stastie na naozajstnych exotov ☹
Ako mozem smelo prehlasit, ze mam toho castokrat viac nastudovane ako oni. Co sa tyka vakcin a ockovania...urcite! Som sa stretla s tym, ze lekarka nemala ponatia ake vakciny okrem Infanrix Hexa existuju... ze nevedela, co to moze sposobit, co to obsahuje atd atd.

S tym ockovanim neviem... hovorila som si, ze ak, tak dam teraz niekedy... kym nie je jesen a s nou spojena vyssia chorobnost. No ale kedze sme boli na antibiotikach, lekarka vravela, ze min. do septembra by ziadne ockovanie nedavala... neviem ci je to znamenie osudu... ale uz sa mi to tak javi. najprv p[roblem po BCG vakcine... odmietala ockovat do pol roka (co mne samozrejme vyhovovalo- studovala som si ohladom toho atd.), potom ked uz chcela, tak ja som odmietla, lebo sa malej vyhodil mensi ekzemik. tak som mala zamienku s nou ist na imuno, nech ju poriadne vysetria- krv, ci nie je na nieco alergicka, kedze obaja s manzelom mame pozitivnu anamnezu. tam vyslo, ze ma imunodeficienciu- takze odporucenie imunologa= neockovat. Potom po nejakom case uz ockovanie "povolili", ale vtedy bol ten problem s vakcinami, takze lekarka docasne neockovala... no a potom sme boli na antibiotikach. mam pocit, ze osud chce, aby som neockovala 😉 Stale do toho nieco pride. No ale vazne... neviem, neviem, neviem ☹ neviem ci vobec a ak ano, co vlastne. Ci len Infanrix, alebo Infanrix Polio, alebo celu hexu... fakt neviem. Jeden den som presvedcena ze nedam nic... potom zacnem pochybovat a poviem si, ze aspon nieco dam... takze asi tak ☹

poppy1
16. aug 2012

@leishmania ale sranda je, ze si myslim, ze v tom mam davno jasno... je to len o prevzati zodpovednosti za rozhodnutie ktore urobim 😉 a to je priserne tazke... 😒

manof
16. aug 2012

"Ako výrobcovia vakcín i potravín utajujú prítomnosť glutamanu sodného vo svojich výrobkoch":
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-vyrobco...

lyongirl
16. aug 2012

Ahojte, tak prispejem aj ja k téme horúčka. Malý dostal horúčku a mal hnačky. Teplotu som nezrážala, ale nezdal sa mi, tak sme išli na pohotovosť. prvé, čo sa ma mudr. spýtala, či som podala niečo na teplotu a ja že nie. Ona na to, že to máte prvé dieťa, že? A ja, že nie, tretie, tak sa čudovala, že ako môžem byť taká sprostá a nepodať lieky na teplotu, to som predýchala..., ale to, že mi pri hnačke zakázala úplne dojčiť a malého dopovať IBA ryžovým odvarom, tak to som už nepredýchala a nechápem, kto jej dal diplom 😠 😠 😠 . Samozrejme, že som išla na druhý deň svojej mudr. a tá nakázala niečo úplne iné 😀, takže teraz si vyber lekára a ver mu, keď každý ti radí aj tak niečo iné...