Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

jonas17
24. okt 2012

@zaockujteajslnko pýtaš sa, čo získa pedi neudaním, no predsa klienta,nie? ved ked ma nahlási, dvíham kotvy a idem inde, šak aj to by mala byť motivácia, nie? a aj ked ma udá, tak dieťa nezaočkujem, číže stále nebude mať zo mňa osoh...moja nás tiež nenahlásila, iba v dajakom ročnom "zúčtovaní", no my máme štastie, že 80% pacientov u našej lekárky sú cigáni, tak sa tam stratíme v tej kope neočkovancov 😉 a preto si myslím, že si nás lekárka "váži" 🙂 a nebude si chcieť pokaziť vzťah 😀 😀 hlavne, že ked sme doniesli odmietnutie, tak povedala, že sme jediní neočkujúci 😀

pd900bo
autor
24. okt 2012

@zaockujteajslnko diky za info no nas je tam viac a este neprisiel pozdrav nikomu..

manof
24. okt 2012

@zaockujteajslnko
Je to tak ako hovoríš. Pediatrička hlási tomu RÚVZ, v ktorého rajóne je, a ten to aj prejednáva. Viem to na betón z prípadu PO/KE, kedy rodina z PO chodí k lekárke do KE a riešil ich RÚVZ KE, nie RÚVZ PO.

manof
24. okt 2012

@pd900bo
V PD/PE ste na tom celkom dobre, tešte sa.

pd900bo
autor
24. okt 2012

@manof nechapem to akoze je od okresu k okresu az taky rozdiel preboha? to akoze su u nas na RUVZ viac predposraty ci ako? inak tesim sa no ale..

samain_night
24. okt 2012

@pd900bo ak myslíš rozdiel pokút, tak samozrejme je .. vid niektoré prečítané dokumenty na nete ..
RUVZ LV - pokuta 82eur .. RUVZ - pokuta 50eur

zaockujteajslnko
24. okt 2012

@samain_night
to som cital pred vyse rokom 🙂.......odvtedy viem prakticky ze zatial ziadne zakony a postupy neplatia, proste si urobia co chcu, my sme vobec na ziadne ockovanie napr neboli predvolani, ani neoficialne toboz oficialne, napriek tomu ruvz a pediatra klame ze sme predvolani boli.........otvorene klamu co sa da dokazat, resp. oni to nevedia dokazat ze sme predvolani preukazatelne 2 krat boli...........neboli.....

klamu, klamu, klamu, vymyslaju si a klamu...... ziadne zakony, proste ciste klamstva...

dankakk
24. okt 2012

Trosku zaspamujem videom... Predpokladám že mnohí ho uz videli (kedže sme tu na rovnakej vlnovej dĺžke...) ale neda mi nezdielat - je to o rakovine, o kampani proti vitaminom, o farmapriemysle... Samozrejme niekto povie konspiracna teoria. Lekári toho nie sú schopní... Rakovina-koniec jednej choroby ludstva.

https://www.youtube.com/watch?v=C1rki3xkjYo

zaockujteajslnko
24. okt 2012

@jonas17
dobre strati jedneho neockovanca, mozno 10, 15 deti....... ale stale sa jej oplati spolupracovat s RUVZ...... lebo pediatria nie je o udrzani si klientely, ved deti su tam len do isteho veku...... to nie je prakticky lekar pre dospelych....

malamargaretka
24. okt 2012

@jonas17 ahoj pises, ze st edoniesli k doktorke odmietnutie ockovania? spisali ste si ho sami, ci ste to niekde stiehli? dakujem ti za odpoved, my ideme tiez za doktorkou, ktorej sme uz raz odmietli ockovanie, ale naliehala- dali nam video nech si pozrieme, ake nasledky mozu mat osypky ak prepuknu u dietata, a tak tam ideme znova...... 🙄

dankakk
24. okt 2012

A ešte jedno OT ... Otec zacal s jednou "liecbou" (aj ked sa s ňou nestotoznujeme, je to jeho rozhodnutie) -interferonova liecba na podporu imunity (preventivne ozarovanie odmietol)... No a vedľa neho dostával jeden pacient chemoterapiu. Sestricke kvaplo na panovo stehno z roztoku čo mu napichovala do tela a len sa ospravedlnila, že mu to trochu rozlepta kožu. Pane bože! To im nie je do oči bijuce že ked je to schopné naleptat kožu asi ťažko to bude liečiť!!!?!? A čo to asi urobi v tele! Som z toho zufala... Prosím, povedzte mi, že sa to niekedy zmeni. Že ľudia nebudú take tupe ovce a slepo dôverovať chemii... A farmapriemyslu a vlastne tým, kto nad tým stojí...

samain_night
24. okt 2012

@zaockujteajslnko mňa sa to teraz týka, tak to teraz riešim 😉
dokázať by mali vedieť, nie? v evidencii odoslanej pošty - hm? resp. proti sebe asi nepôjdu

jonas17
24. okt 2012

@zaockujteajslnko no hej, ale sťažovala sa, že sa rodí málo detí, predsa dedina je dedina, každý uteká do mesta, tak len tak si pustiť pacienta...ja si myslím, že každá duša je dobrá 😝 a možno je na dedinách iný život, trošku dalej od RUVZ...chudobe zariadené ordinácie, čakárne, na dverách napísané, že sa robí vyšetrenie CRP prístrojom, no nikto ho nikdy nevidel 😀 nájdu sa aj vakcíny po záruke 😝 okná sa nedajú zavrieť...tak dajak jej RUVZ nepomáha a od mamičiek dostane aspoň vajíčka či med 😀

jonas17
24. okt 2012

@malamargaretka my sme mali podklad zo stránky slobodavočkovaní....ale teraz vraj už sú novšie, to si nájdi tam, alebo možno ti to sem niekto tertaz hodí 😝 najlepšie urobíš, ak si budeš túto tému čítať dozadu, určite natrafíš na nejaký návod, sa to tu veľakrát spomínalo...my sme len odmietli, podpísali papier obaja a hotovo... 😉 ja som odmietala všetky očkovania naraz, teraz sa asi odmieta každá vakcína, neviem, zatiaľ to neriešim, ale určite to tu niekde je písané..

manof
25. okt 2012

@pd900bo
chápeš to dobre, sú obrovské rozdiely medzi rôznymi okresmi.

manof
25. okt 2012

Vodcovia 4 slovenských odborných lekárskych spoločností spoľahlivo dokázali, že sú úslužnými poskokmi očkovacieho priemyslu:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vodcovia-4-...

To je komentár k tomuto tragikomickému paškvilu:
http://babetko.rodinka.sk/tlacove-spravy/spravy...

tean
25. okt 2012

@manof
vyborny clanok.
Nahodne umrtie na zapal mozgovych blan po ockovani bolo aj tu:

1)

https://www.youtube.com/watch?v=SGDyDr9VIig


2)

https://www.youtube.com/watch?v=3rj-L5-Z31U
katka0905
25. okt 2012

@manof to je teda katastrofa, čítať ten druhý link, tie vyhlásenia sú ako z Orwellovho Ministerstva pravdy.

katrenka111
25. okt 2012

neviete ako je to s RUVZ v Nitre????

gubcikova
25. okt 2012

@prevenar Cčko podávam aj tak.ale mali sme streptokok agalactiae,tak tam že vraj bolo potrebné atb.najprv sme mali homeopatické atb no nepomohli.

katrenka111
25. okt 2012

ach jaj strasne veci v tých linkoch co davate...až mi je do placu......

petah82
25. okt 2012

@malamargaretka vzor odmietnutia str 1533 o 13.03. to su nejake novinky!? video s osypkami!? 😖 zachvilu nas budu posielat na zajazd do afriky, kuknut osypky LIVE. 😠

hlavackova
25. okt 2012

@manof nuz, ma 16kg, to by znamenalo 6400mg...to je veru dost, hoci mala je v tomto priam exot, bez problemov skonzumuje aj olej z trescej pecene, dokonca si ho pyta ;o)))

didulka85
25. okt 2012

@hlavackova mne hovor... Dceru mam zavislacku na olejoch. Okrem toho si sama lyzickuje ciste C-cko z DM-ky. Kebyze nezakrocim, tak zje aj celu krabicu z DM-ky na posedenie. 😕

tara
25. okt 2012

@manof treba ale skusat, u nas zabralo toto davkovanie v pripade virozy. podavala som 3x denne, co predstavovalo cca 1700mg, a co si myslim, ze bolo aj postacujuce. ja sama som si podavala pocas virozy 4x1000mg denne a uz na druhy den som citila zlepsenie. takze ked sa porovna dieta s davkou 1700mg a dospely so 4000mg, tak je to skoro polovica dospelej davky a zabralo.

tara
25. okt 2012

@hlavackova treba ale skusat, u nas zabralo toto davkovanie v pripade virozy. podavala som 3x denne, co predstavovalo cca 1700mg, a co si myslim, ze bolo aj postacujuce. ja sama som si podavala pocas virozy 4x1000mg denne a uz na druhy den som citila zlepsenie. takze ked sa porovna dieta s davkou 1700mg a dospely so 4000mg, tak je to skoro polovica dospelej davky a zabralo.

tara
25. okt 2012

@tara a ratala som to pri alexovej vahe 14kg.

alikaa
25. okt 2012

@zaockujteajslnko Ak sa pediater zivi aj niecim inym ako pediatriou, tak je realna sanca, ze stoji hlavne na strane svojich pacientov a nie RUVZ 🙂 Kedze som dostala tip a osobnu skusenost od niekoho, tak asi niekto taky naozaj existuje 🙂