Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

tin007
29. jún 2012

@strociatka mne kamaratka min rok hovorila v rano, ked sme sa mali stretnut, ze jej maly bol ockovany (MMR) a ja jej na to; mne to nevadi, ak by maly nieco od neho chytil.
nechapala o co ide (celkovo mala aj myslim, ze ma, velmi povrchne informacie a kedze jej teta je lekarnicka, ktora povedala, ze vakciny su bezpecne, tak to neriesi), tak som jej vysvetlila, ze existuje mala sanca, ze u jej syna prepukne niektora z tych chorob, proti ktorym bol ockovany a mne nebude vadit, ak by ju moj syn chytil
mimochodom, ako boli v skolke pred zimou ovcie kiahne, tak polovica maleho triedy ich mala a moj nie. a to sme boli aj na navsteve u spoluziacky "obsypanej", aj si pusinky davali a pili z jedneho poharika a nic.

mgrartdrzka
29. jún 2012

tak takto argumentuju provakcinacisti k ocko hepatitidy B:
"ked budes mat ty aj ja medinu tak sa mozme bavit o takychto odbornych veciach kolko hliniku je kde...oni vedia preco je to tak...a najskor je to tak preto aby to vobec nejako fungovalo...hepatitydou B sa nemusis nakazit len sexualne..a ked uz je otom rec vies s kade vychadzaju deti a kolko je pri tom krvy?...mozno preto"

...som sa pobavila hned z rana

strociatka
29. jún 2012

@mgrartdrzka hej hej, je to zabava pocuvat 😀 😀 😀

strociatka
29. jún 2012

@tin007 je to smutne, mam v rodine viac lekarov, ale k nim by som nesla, tiez mame lekarnicku a ona vpohode ockuje svoje dieta, tak potom naozaj netusim, co na tej skole vlastne studovala, ked si nedokaze dat suvislosti dohromady a preniest do praxe??? a to akoze v lekarni radi ludom?

chodim k inym lekarom a lekarnikom, aby bol klud v rodine 😉

manof
29. jún 2012

@zigzag
to vieš, Big Brother watches... 🙂
kamery na každom rohu... To je holt dnešná orwellovská realita.

manof
29. jún 2012

Tu je niečo na schladenie olympijskej očkovacej osýpkovej hystérie:
"Epidémie osýpok u zaočkovaných - štúdie poukazujú na neúčinnosť vakcíny"
http://www.slobodavockovani.sk/news/studie-epid...

nat28
29. jún 2012

@prevenar no ved ja malu nedavam ockovat, ale je to dost zavazne rozhodnutie, aspon pre mna, preto mam tolko otazok a nejasnosti. Napr si pisem s jednou kamaratkou, ktorej svagor mal pred par mesiacmi cierny kasel. No ale zas na druhej strane viem, ze vacsina ludia trpiacich tymto ochoreni, su plne zaockovani 😖 No v tomto pripade neviem ci bol ci nie. V kazdom pripade sa budem oblukom vyhybat kaslajucim ludom 🙄

prevenar
29. jún 2012

@nat28 ..ako jasne dokazuje realita (podiel chorych v zaockovanej populacii) je zrejme ,ze ochranny ucinok vacsiny vakcin sa v zasade mota nejak okolo nuly do max par percent. cize celkom neviem odkial prameni zdroj tvojich nejasnosti 🙂 ..a TBC sa nebojis? teraz ked nas uz prestali ockovat sme VSETCI uplne vystaveny na milost a nemilost tejto smrtelnej chorobe, niet uz toho zazracneho neviditelneho stitu, ktory nas chranil cele desatrocia!!! uz sa trasiem, kedy dojde rad na mna 😕

mgrartdrzka
29. jún 2012

A toto prosim pekne, napisala 35 rocna zdravotna sestra:
"hovorí ti niečo trvala imunita? vieš že ked sa dáš očkovať tak neochorieš a získaš trvalu imunitu ved o tom to je na ti e najzávažnejšie a život ohorozujúce ochorenia príve preto sa zaviedla vakcinácia aby ludi a neumierali ste tu všetci blbí a tupí"

To uz je fakt sila!!!

nat28
29. jún 2012

@prevenar vies, ja som proste len matka ktora ma svoje vymodlene a vytuzene dieta a asi to aj s tym strachom o nu prehanam, ale tak to citim. Preto tak velmi riesim aj tuto vec, v noci sa budim spotena ci som sa rozhodla spravne, aj ked za svojim rozhodnutim si plne stojim, nastastie s uplnou podporou manzela. Ja sama poznam pripad kedy ockovabie sposobilo autizmus u zdraveho vysmiateho veseleho babatka, ked sa po ockovani zmenilo na uplne inu osobu s diagnozou stredne tazky autizmus. Sam lekar sa medzi 4 ocami vyjadril ze jeho osobny nazor je, ze to je z ockovania. Takze preto, ale nielen preto, som sa takto rozhodla, no to neznamena, ze sa nebojim.

prevenar
29. jún 2012

@mgrartdrzka ..utratit a sup do psieho zradla. bohuzial ine vyuzitie nevidim lol

prevenar
29. jún 2012

@nat28 ok, ja v tom logiku nedokazem najst , ale to je jedno 🙂 v kazdom pripade ti drzim palce , aby si sa nejak zbavila toho iracionalneho strachu, ktory vychadza z niecoho co neexistuje 🙂 moze to byt tazke, ale raz sa ti to urcite podari.

inak tu mas alternativu k neockovaniu tj. ockovanie ..na nanicmame mas peknu skusenost jednej mamicky. po ockovani sa kazdy zaradi do takejto rulety a toto je prva cena. kazde kolo ju niekto "vyhraje" .

http://www.nanicmama.sk/zdravie/k-ockovaniu

"Vložil(a) aditn, 27. Jún 2012 - 13:16
zdravím Vás všetkých ... pokiaľ máte záujem prečítať si náš príbeh spojený s trvalými následkami po očkovaniach, nech sa páči ... tu sú linky na stránku naničmamy, kde som písala o našich starostiach ... aj takto to môže dopadnúť ...
tu je prvý link a môj príspevok je uprostred
http://www.nanicmama.sk/ja-mama/povinne-ockovan......
vtedy som ešte netušila, že náš príbeh bude mať pokračovanie ... tu je 2. link
http://www.nanicmama.sk/autizmus/ockovanie-mmr-...
a rok na to som uverejnila náš príbeh znova, tento raz už ucelený ... link je zo 16. 7. 2011 a môj príspevok je posledný na danej strane
http://www.nanicmama.sk/zdravie/nebezpecne-ocko...
ubehol ďalší rok ... malý dostal ako 3-ročný preukaz ZŤP ... je postihnutý práve po tom očkovaní, o ktorom je akurát reč na tejto stránke (jednou zo zložiek priorixu je vakcína proti osýpkam) ... a že nie sme sami, o tom hovorí aj "Obchod so strachom", ktorý si nájdete v googli ... TA3 ho napokon odvysielala v náhradnom termíne a asi 2 týždne nato po búrlivej diskusii na jej stránke vymazala, nie je ani v archíve, ako to obyčajne býva ... pokiaľ sa Vám zdá, že sme skôr výnimky, ktoré mali smolu ... hmm ... lenže "zajtra" ju môžete mať Vy a Vaše dieťa, vnúča, pravnúča ... všetko v rámci "ochrany verejného zdravia" ... nás už nikto očkovať nechce ... vlastne nechcú s nami mať nič spoločné a zatvárajú pred nami dvere ... držím Vám všetkým palce, aby ste v stresujúcom naťahovaní sa so všetkými zainteresovanými obhájili svoj názor . "

tin007
29. jún 2012
prevenar
29. jún 2012

@tin007 nechce sa mi to citat , ale v kazdom pripade ma hned na prvy pohlad zaujal uzivatel "manof" - zena , 11 rokov, zahranicie 😀

strociatka
29. jún 2012

@tin007 uz som to citala, vnimam to ako hruby natlak 😠

vefi89
29. jún 2012

TN na markíze... kliešťová encefalitída bola na slovensku pred 60-timi rokmi, ľudia sa nakazili ak sa nemýlim s kozy ..... potom prečo je tam prívlastok kliešťová??

miskakyska
29. jún 2012

@manof
@prevenar môže sa očkovanie podpísať aj pod poruchy reči a oneskorený vývin reči?

prevenar
29. jún 2012

@miskakyska na 100% .. ockovanie sa vzdy istou mierou podpise na poskodeni mozgu ..a u kazdeho jedneho cloviecika je prejav iny . niekto to prekona velmi dobre, niekto uz menej a niekto to neprekona vobec.

exaktne vycislenie samozrejme nie je mozne, to by sme potrebovali stroj casu. teda zaockovat dieta ..pockat 5 rokov, vsetko zaznamenat vratit sa v case dieta nezaockovat a znovu pockat 5 rokov ,ze ako sa bude zdravotne vyvijat. co je momentalne znacne nerealne 😀

hajanka
29. jún 2012

@strociatka z celeho sveta 😀 najblizsie vraj z Ukrajiny

sirael
29. jún 2012

Myslela som si, ze uz fakt rozumiem, ale dnes som zasa natrafila na nieco, comu nie velmi chapem. Mozem poprosit niekoho o vysvetlenie? 🙂 Potrebovala som vcera pre kamosku, od ktorej lekarka vyzaduje, nech jej ukaze nieco, kde je pisane, ze ju NEMOZE nahlasit, tak ste mi tu poradili linky, kde som to aj vsetko nasla. ALE - doteraz som si sama myslela, ze je v tej vyhlaske pisane, ze je lekarka opravnena VAS nahlasit, ak ste v priestupkovom konani. Ale to nie STE/SME, kym nas nenahlasi 🙂 Cize zacarovany kruh. No ale teraz tam citam, ze tam je v tej vyhlaske uvedene: "na účel prejednávania priestupku podľa zákona....." A teraz otazka - nie je teda zacate ziadne priestupkovane konanie zo strany RUVZ, ALE, je neockovanie PRIESTUPOK? Ci nie je? 😀

alikaa
29. jún 2012

@miskakyska urcite ano, moj maly je toho prikladom, po ockovani v 1. roku uplne onemel a zabudol par veci co uz vedel. Dostavala som ho z toho alternativne takmer rok. Teraz je uz popredu od rovesnikov v nasom okoli, ale uvidime ci to nebude mat nasledky do buducna.

@sirael podla Ustavy SR mozes odmietnut akykolvek medicinsky zakrok, cize riesenie odmietnutia ockovania ako priestupku je protiustavne. Co nasim uradom samozrejme vobec nevadi. Ano, dr. moze poskytnut osobne udaje iba na prejednavanie priestupku, cize ani nahodou nie sama od seba, bez vyzvania RUVZ.

sirael
29. jún 2012

@alikaa Cize samotne neockovanie priestupok nie je? Priestupkom sa to stane, ak ma MUDra nahlasi, ano? (co samozrejme teda nesmie, kedze ziaden priestupok som nespachala) - dobre to chapem? 🙂

hajanka
29. jún 2012

@miskakyska ano moze, neviem to odborne opisat, mame podobnu skusenost u sestrinej dcerky, takmer bezprostredne po ockovani

tu som nieco o tom nasla: http://rizikaockovania.sk/dok/b-ockovanie.pdf
"Uvádzame zoznam možných poškodení spôsobených ockovaním ako následok
prísunu cudzorodej bielkoviny priamo do ludského organizmu:
• poruchy reci, neskoré naucene sa hovorit, problémy naucit sa cítat
— alexia, legaslhenia, zvýšenie poctu analfabetov (Nemecko v
roku 1990 — 3 milióny)."

http://ockovanie.org/cierny-kasel-pertussis.html
"Medzi viditeľné trvalé poškodenia patria najmä čiastočná alebo úplná strata zraku, sluchu, paralýza, mentálna retardácia, zastavenie alebo spomalenie vývoja mozgu, poruchy reči, kŕčovité ochorenia ako napríklad epilepsia nekontrolovateľná liekmi, atď."

alikaa
29. jún 2012

@sirael no povinnost ockovania je vo vyhlaske, ktora je menej ako zakon a este menej ako Ustava, takze ta vyhlaska, ktora hlasi povinnost ockovat je protiustavna. Priestupok by to tym padom nemal byt ani po nahlaseni MUDRou.

hajanka
29. jún 2012

@sirael to, ci sa odohral priestupok alebo nie rozhodne RUVZ az na konci pristupkoveho konania, lekarka nie je kompetentna rozhodovat, ci bol spachany priestupok, alebo nie.

miskakyska
29. jún 2012

@hajanka prebooooha..moje nervy...lebo moj syn začal aj napriek tomu,že sme sa mu venovali,čítali, neskoro rozprávať,ešte teraz to nie je ono..som dumala,kde som spravila chybu..no..už viem kde!!!..ale aj tak celkovo je veľmi veľa detí čo ešte v predškolskom veku majú otrasnú výslovnosť,.a kadejaké poruchy reči...

sirael
29. jún 2012

@alikaa
@hajanka Dakujem baby 🙂

petot
29. jún 2012

@sirael Hlásenie/nehlásenie rozoberáme vo fore pre lekárov aj tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Letak_iniciativa_...

prevenar
29. jún 2012

@sirael

-moze hlasit jedine pocty neockovanych.
-nech lekarka ukaze tvojej kamoske , kde jej zakon umoznuje nahlasovat MENO, ADRESU a dalsie osobne udaje.
-osobne udaje moze prezradit jedine v pripade ,ze je voci nej zacate priestupkove konanie.

-neockovanie je priestupok na useku protiustavnej/protizakonnej vyhlasky . cize ano aj nie ^^