Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
25. júl 2012

@racerunner na kolektívnu imunitu voči tetanu a záškrtu veríš márne, lebo vakcíny proti nim nevytvárajú protilátky proti baktériám ale proti toxínom. Šíreniu pôvodcov ochorenia teda vôbec nijak nebránia. Okrem toho, tetanus je z človeka na človeka neprenosný, takže u tetanu pojem kolektívna imunita nedáva vôbec zmysel.

bobocka
25. júl 2012

@racerunner este aby som to uviedla na spravnu mieru-nik tu nepodcenuje choroby na ktore sa ockuje.vsetci vieme,ze tie choroby nie su nic prijemne a ze mozu mat velmi skaredy priebeh.ide len o to,ze obsah vakcin je taky aky je,ze sa hufne ockuje jedno dieta za druhym a k samotnemu ockovaniu sa nepristupuje individualne.ze rodicia su nuteni deti ockovat a ak su presvedceni,ze ockovanie nie je pre ich dieta dobre a ze by mu mohlo skor ublizit,tak su nuteni predstupit pred komisiu a svoj nazor obhajovat a aj tak im je naparena fajna pokuta,nehovoriac o pozerani sa na takeho rodica cez prsty a pohrdavych pohladoch pediatra pri kazdej preventivke ich dietata.vies,vo svete su zriadene fondy na odskodnenie obeti ockovania.teda je oficialne uznane,ze dana vakcina moze poskodit niecie zdravie. a aj tak sme u nas nuteni nase deti ockovat.a ak dieta ostane s nejakymi nasledkami po ockovani,casto trvalymi,tak je to na triku rodica.nik neuzna,ze pricinou danej choroby,daneho neziaduceho ucinku moze byt vakcina. 😢

racerunner
25. júl 2012

@prevenar víš - ono ten internet někdy dost škodí . Prosím tě napiš mi jeden jediný důvod, proč jsi tak nenávistná? Napsala já jsem zde něco zlého? Obviňujícího? Nepřeji ani tobě ani nikomu jinému takové neštěstí. S TBC vakcínou nesouhlasím také. Chápu tvoje těžkosti, ale netuším, proč jsi tak moc nenávistná vůči mě?

racerunner
25. júl 2012

@manof jistěže ano, ty mě zkoušíš?

jerryjanka
25. júl 2012

@racerunner aj prevenar je chlap to len na doplnenie info 😉

myslím že sa do teba uplne zbytočne útočne pustili. nebudte takí zlí - a nasrdení všetcia.

racerunner
25. júl 2012

@bobocka Bobocko, četla jsi mé přízpěvky? Proč mě tu všichni máte nutkání cosi vysvětlovat? Já reagovala na jeden jediný vcelku hloupý přízpěvek a už ani netuším, čí byl...A najednou všichni do mě? Teď mě tu naučíte medicínu, či co? Jasný, jste tu , protože máte nedobré zkušenosti s očkováním. Taky mám své favority, které z očkovacího kalendáře vyšoupnu svému dítku. Taky bych nenaočkovala nemocné dítě, stigmatizované či jinak pošramocené. ježiš, dyť si to dělejte jak chcete...dyť už vás k tomu nikdo nenutí. Já jen píšu, že že si nemyslím, že "očkování je zlo" ...

racerunner
25. júl 2012

@jerryjanka jojo, už mě informoval 😀 a omluvila jsme se mu za poženštění...

prevenar
25. júl 2012

@racerunner pravda a fakty neskodia nikdy, prave na opak. ..+ vobec nejde o mna , ide to daleko, daleko o viac ako o mna a moj zivot. ..v kazdom pripade vsetko co som povazoval za dolezite a potrebne som ti uz napisal, viac k tomu uz nemam co dodat , lebo by som sa len opakoval.

jerryjanka
25. júl 2012

@racerunner presne to je ten problém že nás nútia akýmsi divným zákonom očkovať. a preto sme tu - aby to teda ked už bolo dobrovolné - nie povinné.

prevenar
25. júl 2012

mam tam preklep "ide o daleko .." ..nie "to " 🙂

manof
25. júl 2012

@racerunner niežeby som Ťa skúšal, ale celý čas tu je peč len o troch chorobách - záškrt, tetanus a čierny kašeľ. Nijaké epidémie záškrtu ani tetanu tu nemáme, navzdory neexistencii kolektívnej imunity proti týmto chorobám. Naproti tomu tu máme epidémie čierneho kašľa navzdory 99% zaočkovanosti, čo by teda naozaj malo na kolektívnu imunitu stačiť. Takže ako si to teda myslela s tou kolektívnou imunitou u DTP vakcíny?

racerunner
25. júl 2012

Já neměla namysli DTP, psala jsem v přízpěvku slečně o IPVčko. Promiň, ta kolektivní imunita nebyla určena Tobě. I já se už setkala s případy pertusse po očkování, měly lehčí průběh a léčili jsme je ambulantně
@jerryjanka ježíš, prevenar je taky chlap 😀 Tý jo, tak hoši jsou ostří oba 😀 promiň
@prevenar . Jak to je tedy na slovnesku s očkovacím kalendářem? Máte postihy, pokud neočkujete ?

racerunner
25. júl 2012

@prevenar a jště jeden dotaz, kdes nabyl jistoty , že tvé dítě dostalo atopický ekzém z vakcíny proti TBC? Sama s ní nesouhlasím, ale jistotu bereš z časové souvislosti? A jsi si jist, že pokud by tvůj malý očkován nebyl, tak jí nedostane? Vůbec tě nemusím poučovat o atopickém ekzému, co to je a jak to s ním je. Musím smeknout pane prevenare, některé dámy do mě zde jdou hodně ostře, ale přát mi takové věci, aby mi v ambulanci zemřelo dítě a podobné nesmysly...fíha. Od chlapa takto znalého bych takové věci nečekala...

sorciera24
25. júl 2012

@racerunner mozem sa spytat, kt. ockovania su ti tvoji favoriti, kt. nedas svojmu dietatu a preco?......a ktore su podla teba nutne a preco?.....ma to zaujima z tvojho medicinskeho pohaldu...dakujem za odpoved

jerryjanka
25. júl 2012

@racerunner pokuta až do výšky 331 eur + trovy konania. to su u nas postihy ked neočkuješ - a to je presne tá stránka čo sa nam nepáči 😉

racerunner
25. júl 2012

@jerryjanka a v praxi, když neočkuješ, nebo očkuješ změněný kalendáře? jak to pak řeší?

jerryjanka
25. júl 2012

@racerunner záleží na konkrétnom RUVZ ako ťa riešia - a kto tam sedí my sme nedostali zatial žiadnu pokutu, ale sú ľudia ktorí dostali 30,70,100 aj 330 eurové pokuty proste ked nejdeš podla kalendára a lekár ťa nahlási za neočkovanie tak ťa predvolajú na RUVZ a tam sa rozhodnú čo s tebou

kaja73
25. júl 2012

@racerunner ja len k tomu ekzemu-aj moj ho schytal -po hexe a prevenare- a kde beriem istotu?-tu nemam,ale na 99% som o presvedcena a preco?-lebo po prvom ockovani na 7 den rano vstal akoby ho v noci obliali horucou vodou-okrem chrbta mal cervene cele telo,vtedy este zabrali dake kremiky a do druheho ockovania sme ekzem nemali ziadny-no a po nom sa ekzem vratil na nozickach kde bol ockovany hned do necelj hodiny 😠 a do 3 dni uz krvacal v podkolennych jamkach a na krku-uz kremiky nezaberali ,ale zabrale bezmliecna dieta-ktora este pri prvom vysype potrebna nebola.
teda sa nam pekne rozbehla potraviova alergia a s nou spojeny ekzem 😝
Ja osobne nepotrebujem pritakanie lekarov-ano je to z toho-videla som co som vidla a mne osobne tato -tieto dve -casove suvislosti stacia.
A okrem toho je nas spusta takych rodicov co nam to takto "nahodne " casovo sedi a to je tiez na zamyslenie sa.
Mimo to, nexistencia dokazu nie je dokazom neviny-to nie je moja praca toto dokazovat.
A zialbohu kompeteni zas nemaju zaujem ani dovod to dakazovat-skor naopak.

racerunner
25. júl 2012

@sorciera24 Své díte, pokud bude zdravé naočkuji naprosto tak jak se očkuje, včetně nepovinných.kromě TBC vakcíny. A meningokoka.
Pokud vím o maminkách odpůrkyních dohodneme se, co je pro ně schůdné. Asi nejpřijatelnější schéma je Infanrix HiB, posunout HBV do puberty nebo nedávat, MMR vím, že je problematické , asi nenutit, ale nejsem o tom 100% přesvědčená - myslím, že děti s postvakcinační reakcí by skutečnou infekci odnesly stejně ne-li hůř.... Polio nenutit, a nepovinnáje jasné. Já přeci neříkám, že očkování je pro děti jako pralinka.
Ale myslím si, že z obecného (a prosím tady nechytat za slovo a nenadávat a nevyčítat a nepsat, že zabíjim děti ...)hlediska je prostě stále potřeba...

racerunner
25. júl 2012

@kaja73 ano, a pak je spousta dětí s potravinovinovou alergií, které vznikají bez jakékoliv souvislosti s očkováním. Takových dětí je jich víc.Upřímě si myslím, že byte ho bohužel měli časem i bez očkování. Jistě ne teda po první
hexe..ale třeba po prvním febrilním infektu. Ale jasný, chápu. Neměli jste dostat další hexu... i když v kontraindikací ekzém není.

alikaa
25. júl 2012

@racerunner ekzemy ako neziaduci ucinok su napisane priamo v pribalovych letakoch vakcin. A kedze ekzem obvykle znamena potravinova alergia, tak podla mna je to jedno a to iste.

bobocka
25. júl 2012

@racerunner praveze som citala a kedze si lekar ,tak sa ta pytam na tvoj odborny nazor.clovek ti napise aby si reagovala ako lekar,ktore ockovanie je podla teba dolezite a preco a ty neodpovies priamo,len okrajovo aby ti nik rozumy nedaval.ty si studovana teda rozumy ked uz tak rozdavaj ty.ale nik konkretne este neprislo,ci ano?a ja sa ta ako lekara pytam,ktore ockovanie ,ktora vakcina je podla teba v poriadku a preco a odpoved na to som nedostala.
trosku sa ti predstavim,som matka takmer trojrocneho syna,ktory je ockovany podla kalendara,zatial .bez neziaducich ucinkov to veru nebolo,ale chvalabohu nie trvalych.momentalne studujem veci ohladom ockovania a rozhodujem sa,ze ci v ockovani budeme pokracovat dalej. z toho co som sa dozvedela mi vychadza,ze uz asi nie.preto sa ta pytam ako lekara,za ktorym ockovanim si stojis a preco.ako lekar znaly danej veci mi prosim napis,ze ako by si ockovala svoje dieta,ktore by bolo v plnom zdravi narodene na termin.
teraz vidim,ze si trochu ohladom toho odpovedala socierke,no mne nie.ja neviem kde a podla coho si usudila ,ze sa do teba navazam.naopak som si k tebe sla po odborny nazor a tvoja odpoved ma uprimne povedane,zaskocila. 😒

manof
25. júl 2012

@racerunner v kontraindikáciách je precitlivelosť na ľubovoľnú zo zložiek vakcíny, čo podľa mňa v tomto prípade bolo naplnené.

kaja73
25. júl 2012

@racerunner tak to- casom ze by bolo-no nebolo-lebo uz nie je-sme z toho vonku-stacilo prestat s chemickymi utokmi a po roku od detoxu a diety maly funguje uplne normalne.
A to tu nebudem pisat o dalsich jeho reakciach-ovela vaznejsich ako daky ekzem-nema to vyznam.
Vsetko je vsak nastastie za nami a to uz prekonl vela febrilnych utokov aj febrilne krce-nic sa nevratilo.
No kamoska co ockovala po takej istej skusenosti dalej bojuje s ekzemom syna dodnes-uz to len tak nerozchodili a pritom mali do 3 ockovania priebeh podobny nasmu.

kaja73
25. júl 2012

@racerunner jaj a zabudla som-nik tu netvrdi, ze za vsetky ekzemy sveta moze ockovanie 🙄 -to iste nie-ale ta uzasne stupajuca tendecia a coraz viacej deti s ekzemom prave v casovej suvislosti po ockovani hovori za vela-kto chce to vidi,kto nechce nevidi.
A este na okraj-v nasej rodine nik nikdy ekzem nemal ani potravinovu alergiu.

natty53
25. júl 2012

@racerunner nahoda,ale aj my sme dva mesiace po druhej hexe s prevenarom dostali ekzem a dnes je z toho co? Bezmliecna dieta ☹

hajanka
25. júl 2012

@racerunner nic v zlom, ale takym ako ty sa v realnom zivote radsej vyhybam, nie osobne, myslim dr., prave sme jednu podobnu dr. ako si ty vymenili 🙂 sialene urazene EGO je slaby odvar toho co som videla v jej ociach ked sme so zdravotnou kartou opustali jej ambulanciu 😀 🤐 ta nova, na rozdiel od nej, nas nestrasi neexistujucimi chorobami a epidemiami a akceptuje nase rozhodnutia 🙂 dokonca nas sama v tom (potichu) podporila 😉 😉 😉 a dala nam za pravdu,
este vela vody pretecie, kym sa (vobec) dostanes vo svojej praxi do tohto stadia (ak vobec), predpokladam ze jedine po dlhom samostudiu (nie skoleni od farmafiriem, pro-ockovacich letacikov a pod..), alebo po osobnej negativnej skusenosti s ockovanim 😉 nehovor hop pokial nepreskocis, nejednemu lekarovi sa otvorili oci az ked prave JEHO dieta utrpelo skaredu reakciu alebo dodnes trpi nasledkami ockovania 😔 🤐
tak sa maj a hlavne nech su tvoje deticky v buducnosti zdrave 🙂

hajanka
25. júl 2012

@prevenar 100 likes k prispevku

racerunner
25. júl 2012

@natty53 to bych nespojovala vubec
@manof přecitlivělost = alergie, to jistě víš, na jakoukoli složku znamená vyšetřit na kterou....atopický ekzém je trošku něco jiného než rovnou alergie......bezmléčná dieta je dieta, která se drží při alergii na bílkovinu kravského mléka, ta ve vakcínách, pokud se nepletu není? Btw. jedinou jasnou kontraindikací očkování je středně těžká anafylaxe, ostatní je na zvážení lékaře. V případě @kaja73 bych já dál neočkovala...

racerunner
25. júl 2012

@hajanka a z čeho ususzuješ , že já mám šílené EGO a proč píšeš, že nic ve zlém, když tvůj přízpěvek zlý je? a prosím, napiš mi, co jsem konkrétně Tobě udělala?