Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

pectore
16. aug 2012

@hajanka ??? neviem preco ma citujes... a na sezonne ockvania skutocne neverim...pridu skutocne ako biznis... ale zakladne povinne ockovanie by som tak nezavrhovala.

pectore
16. aug 2012

@kkl82 mam starsiu doktorku ktora sa vyjadrila takto...(hexavakcina ) " rozockujeme to teda po mesiaci...sposobom akym sme boli ockovany mi, ja radsej davam na svoj instinkt" ..aj lekari studuju na roznych skolach a maju roznych profakov ktory ich naucia rozne postoje a praktiky. Nie vsetci su ohladuplny...niektori to maju ako pracu nie jek poslanie... nemyslim si za doktorka zvolila standartny postup a velmi pochybujem za sa bude dat vyberat si jednotlive choroby. Ale ja viem ze tato vakcina sa da rozlozit jedno ockovanie na 2 krat na 1000000% percent pretoze som s malou bola na ockovani 8 krat ...proti TBC, 6 krat hexavakcina a jedno v 15 mesiacoch...takze vsetky mame za sebou a dalsie v 6 rokoch. Zatial bez komplikacii. Po prvej (a nemysím TBC ale hexa) mala malá zacervenane miesto v pichu a vecer zachvat placu...dali sme vsak fenistilove kvapky a na vpich fenistil a do hodiny vsetko preslo. Nasledne vakciny uz prebehli ani akokeby neboli...

eaka
16. aug 2012

@pectore Zlatko, ako pani doktorka vedela, ktorá časť obsahu ampulky je na ktorú chorobu a ako sa jej to podarilo, vytiahnuť iba niektorú z tých častí?? To sú farebne rozlíšené? A keby aj boli, je nemožné, aby z ampulky vytiahla ihlou a striekačkou len tri zo šiestich farieb bez toho, aby sa jej tam zamiešali aspoň stopové množstvá tých zvyšných troch.. a nejaké z tých troch, ktoré chcela, ostali v ampulke... To Ti strekla ampulku na 2x? Najprv polovicu a potom druhú?? Tá vakcína sa neskladá z viacerých častí skladovaných samostatne Ty samouk, čo dokopáva lekárov, pritom očividne vie menej ako h o celej problematike.. Ja normálne nestíham očiť oči, keď čítam Tvoje riadky a ani ústa zatvárať od údivu, čo dokážeš vypotiť!

pectore
16. aug 2012

@petot ...to je akoby postoj ku ockovaniu mal byt otazkou vieri... v takom pripade by platilo to co si napisal.

luthien.k
16. aug 2012

@racerunner ahoj, mohla bych se Tě zeptat, jaký máš názor na rutinní srážení teploty u dětí (nad 38,5)?

pectore
16. aug 2012

@prevenar keby to bolo take ciernobiele ako tu prezentujes tak tu nesedia ludia schovany na fore. Ale do krvy sa kdesi biju...pretoze keby mi niekto zmrzacil dieta a ja by som VEDELA ze to bolo z očkovania...(a nie len vplyvom zleho ci nedosledneho, neopatrneho podania pripadne nejakou skrytou zdravotnou komplikaciou... a podotykam ze na to ze to pediatri odflakuju poukazujem neustale....)..tak by som mu sla po krku... nesedela by som na fore a nelutovala by som sa medzi sebou... Jedina silna cesta za svojim nazorom je v dnesnej dobe cez media...ale nie takto schovany. A inak tvoje nazory a odkazy tiez jic hodnotne okrem utoku neponukli...vazne s teba nemam pocit ze by si co i len o kvapku nieco objektivne ci hodnotne zhodnotil...

petot
16. aug 2012

@pectore Veď pre mnohých údajných "odborníkov" to aj JE otázkou viery. Nepoužívajú vedecké dôkazy, len opakujú svoje dogmy a odvolávajú sa na posvätné autority.

pectore
16. aug 2012

@eaka ..a na zaciatku boli ampulky dve, nez sme sa dohodli ze to rozuckujeme...dve sa natahuju do inekcie a nasledne sa ockuje. Nám natiahla iba jednu. Budu rozdele na dve casti a myslim ze rozdelene podla chorob...a neverim ze lekari maju neoznacene ampulky s vacinami... Lebo je vazne hlupos davat pol ampulky. A myslim ze by to ani kvoli skladovaniu tak neslo ze by polka zostala...

pectore
16. aug 2012

@petot ale nieje to tak trochu aj vas pripad?

petot
16. aug 2012

@pectore Zase bludy. Infanrix Hexa sa skladá z jednorázovej naplnenej striekačky a z ampulky s práškom. Prášok je lyofilizovaná vakcína proti HiB. Pred použitím sa obsah striekačky vstrekne do ampulky, premieša a striekačka sa znovu naplní. Je to jediná injekcia, vakcína sa nedá rozdeliť na časti. Dajú sa len použiť celkom iné vakcíny, ktoré by si musela mať šeciálne predpísané a platila by si ich zrejme z vlastného vrecka (poisťovňa b to potom asi dodatočne preplatila).

Tých 8 injekcií bolo 1x BCG, 3x Hexa+Pneumo, 1x MMR. Spolu 64 alebo 73 vakcín, podľa toho, či sa použil Synflorix alebo Prevenar 13.

@prevenar má asi pravdu. Toto mi už disk neberie.

janano
16. aug 2012

@pectore tak sa ta spytam, preco je ockovanie na Slovensku povinne a inde NIE? Ked si teda myslis, ze je tu len par ludi, co neockuju (podla teba sekta 😕 ), preco teda nenechaju ockovanie dobrovolne? Ved podla teba aj tak vacsina ludi by sa dala dobrovolne zaockovat, tym padom tato sekta by predsa nemohla ohrozit okolie, kedze vacsina by sa aj tak zaockovala, nie 😉? Preco teda na Slovakov treba nejaky zakon, nutit ich? Ved keby bolo dobrovolne, myslis, ze by bolo o tom treba niekde pisat?

petot
16. aug 2012

@pectore Ja môžem hovoriť len za seba: nie. Ja si informácie overujem, čerpám ich z odborných zdrojov ktoré hodnotím kriticky a nemám vo veci očkovania žiadnu vyššiu autoritu ktorú by som poslúchal alebo nasledoval.

eaka
16. aug 2012

@petot Petot to vyriešil, doktorka im pichla s mesačným rozostupom Hexu a Prevenar/Synflorix!!! Aháááá 🙂

pectore
16. aug 2012

@petot no neviem asi ste mudrejsi a viete co som zazila....alebo ja uz neviem... My sme ockovali takto, stym ze som doplacala bud 6 alebo 12 eur. Nemam dovod si tu vymyslat...a ani to nerobim...mozno som aspon niektorim kto nezaujato cita dala indiciu ze nie hned neockovat ale bezpecne ockovat....

pectore
16. aug 2012

@janano pretoze slovac je ako stado... jeden zabeci ze je koryto spinave a ostatny sa ani len nepozru a uz sa nenapiju... tento trend ma narastajucu tendenciu a tym padom casom vznika aj vacsie ohrozenie... Ludia na zapade maju troska inu mentalitu.

eaka
16. aug 2012

@pectore inú mentalitu máš hlavne Ty, zlatko, pretože si doplácala, povedala by som, za prevenar "proti" pneumokokom, pretože synflorix je "zdarma" a prevenar sa dopláca.. 😉

elephant
16. aug 2012

@pectore jedna možnosť mi napadá - mudr zmiešala všetky zložky tak ako mala, ale neočkovala celým množstvom, ale do striekačky natiahla len povedzme polovicu ampulky. I tak sa očkovať dá, rozhodne le od nej ale blud, že "my sme boli tiež takto očkovaní...", to je prinajmenej zavádzajúce, my sme neboli ani zďaleka očkovaní proti toľkým chorobám naraz.
Len neviem, čo potom mudr spravila s tou nevyužitou časťou vakcíny....

eaka
16. aug 2012

@pectore a úplne najhoršie pre Teba a najvýstižnejšie pre nás je, že si presvedčená o tom, že Ti Dr. rozložila hexu!!

aduskatt
16. aug 2012

@pectore rovnako ako niekto zabeci, ze je ciste a ostatni sa nepozru a napiju sa z neho, ze?

hajanka
16. aug 2012

@pectore napisala si mi to co viem, ale uuuuplne dopletene,

Hexavakcina - ide o jednu vakcinu, ktora obsahuje 6 antigenov proti 6 choroba - hexa znamena 6 🙂
ide o choroby ktore si vymenovala, zaskrt, tetanus, cierny kasel, hep.B, hemofil a detska obrna
nehnevaj sa, ale nenapisala si nic nove 🙂 a presne si to napisala aj ako to je - rozockovat sa to neda 🙂

vysvetli mi prosim, ako je mozne 1 ampulku s obsahom 0,5ml (rozrobenu z prasku a suspenzie v predplnenej inj. striekacke kt. obsahuje vsetky zlozky proti vsetkym chorobam) - jednu vakcinu, 1 injekciu rozdelit a vyseparovat z nej jednotlive antigeny? 😝 😀 😀 a podat ich samostatne? alebo je tvoja dr. carodejnica?

tvoj POCIT je naozaj len a len pocit a nic ine.... prepac, ale takto sa tu zosmiesnovat svojou nevedomovstou,
ak nieco neviem, tak drzim usta a citam, vzdelam sa, informujem... nasavam... ty sa tu este vo velkom zosmiesnujes.

pises jeden blud za druhym 😀
pises tu velke tvrdenia (pocity) - ty si si dala choroby z tej vakciny rozockovat
potom pises, ze ty mas POCIT (pozor, ona ma pocit, ona to dala rozockovat ale ma len pocit), ze vakcina sa sklada z VIACERYCH casti skladovatelnych samostatne....a potom napises TAK MUSI byt vakcina rozdelena aspon 2 casti....

ja som si myslela, ze vyrukujes ASPON nejakym scifi pribehom, v ktorom si sa dostala nejakym zazracnym sposobom k single vakcinam mozno odniekial zo zahranicia 😀 preto som sa ta na to aj pytala, naozaj som bola zvedava s akym pribehom tu vyjdes 🙂

ty tu napises ze vakcina Infarix Hexa sa sklada z viacerych casti skladovatelnych samostane, kt. si dokonca v rukach zohrievala 😀 a este ten tvoj POCIT ze to takto je.....

alebo si to uplne mylis cely ockovaci kalendar (videla si ho niekedy vobec?),
1.davka Infarix Hexa sa podava v 3-4.mes
2. davka Infarix Hexa sa podava v 5-6.mes.
3. davka Infarix Hexa sa podava v 11.-12.mes.
ale tomu sa nehovori rozockovanie, ide o klasicky postup kedy zakazdym sa pichne cela hexa (vsetkych 6 chorob) naraz.

mozno nevies, ze spolu s hexou sa picha este prevenar, jedine ten moze byt ockovany osobitne lebo je to osobitna davka

no comment 😀 toto naozaj nema zmysel s tebou debatovat, tvoje spravanie a myslenie nema obdoby, prevenar to vcera napisal uplne vystizne, jedine transplantacia mozgu...

nikimax
16. aug 2012

@pectore mohla by si sa pozrieť do karty, alebo do očko preukazu? Pretože absolútne netušíš, čo máte očkované a ako. Ak je to tak, ako napísal petot, tak ste očkovaní presne podľa kalendára, nič výnimočné, nič rozložené, žiadna protekcia ani inštinkt tvojej super-lekárky. Niekto ťa zrejme ( napíšem to slušne) OBALAMUTIL 😀

pectore
16. aug 2012

@elephant to je hlupost aby nechavala polku ampulky pretoze to by uz neslo skladovat..a navise bola podana jedna cela...a na zaciatku mali byt podane dve...to tu vsetci viete ako su hexavakciny presne uskladnene? Nechce sa mi verit.

hajanka
16. aug 2012

@pectacore moja zlata, zamotavas sa a zamotavas... stale do vacsich hlbin ludskej ------piiip------- sladka naivna hlupa nevedomost 🙂 ved ty vlastne vobec nevies, co kedy tvomu decku ockovali 🙂

pectore
16. aug 2012

@eaka je to rodina znama ...nie nejaky doktor s polikliniky co poriadne neviem ani jeho meno... ma moju doveru...bola to aj moja decka lekarka...uz aj ja ako decko som ku nej chodila.... no skor teda uverim jej nez tunak nicomu co ponukate. Neverim ze by nam klamala koli tym drobnym co dostane prave za ockovanie mojho dietat a este nejakym nekalym sposobom... mozno ze je taka mrcha... ale fakt sa mi to nezda.. 😔

pectore
16. aug 2012

@aduskatt tak tak...

eaka
16. aug 2012

@pectore Aby sme to vyriešili raz a navždy.. áno, Dr. mala dve ampulky, 1 ampulku Hexavakcíny a 1 ampulku Prevenaru.. Normálne sa pichaju v jeden deň, ale Tvoja Dr. Ti rozložila tieto dve vakcíny na dve návštevy s rozostupom 1 mesiaca. Pekné od nej, ale hexu Ti nerozložila, TO PROSTE NEJDE!! 🙂
Chápeme sa už?
🙂

eaka
16. aug 2012

@pectore Ja by som povedala, že Ti ani neklamala, ale že Ty si to proste trochu inak pochopila.. 🙂

janano
16. aug 2012

@pectore je to rodinna znama....neverim, ze by klamala....mozno, ze je taka mrcha ????????????????????????????

hajanka
16. aug 2012

@pectore nakoniec mozno ani sama dr. nevie co ockuje 😀 a zije v presvedceni, ze rozklada vakciny 😀
(nemala by uz ist do dochodku, kym napacha nejaku skodu?)

eaka
16. aug 2012

@pectore Ale ak nám neveríš, kľudne napíš na sprievodcu očkovaním, či sa dá rozložiť hexa a ako sa skladuje, možno oni Ťa presvedčia.. predsa len dôveryhodnejší zdroj.. 😉 Alebo čo keby si sa spýtala Vašej Dr, či si správne pochopila to rozloženie? Čakala by som, že si začne ťukať na čelo a o krok od Teba odstúpi a možno ešte zavolá sestričku, než Ti povie "čo si šiši?" 😉