Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

petot
23. aug 2012

@katja78 To je zaujímavé, že sypeš odkazy ako eskamotér z rukáva a pritom si nevieš overiť jednoduchý fakt, že výrobné médiá MRC-5 a WI-38 boli získané z umelo potratených ľudských plodov.

Ohľadom PMC2536523, tam vyslovene píšu, že u detí trpiacich niektorou zo skúmaných dysfunkcií očkovanie PRAVDEPODOBNE kriticky zasiahne nervový systém a môže viesť k úpadku do autizmu.

Ku Th1/Th2, rozpor je len zdanlivý. U niektorých ľudí vakcína pôsobí na imunitný systém ako tsunami - v prvej vlne dôjde k akútnej abnormálnej aktivácii Th1, v druhej (spätnej) zase k chronickej aktivácii Th2, a nikto nikdy nevylúčil rôzne individuálne variácie. Pozri

Tomljenovic L, Shaw CA. Aluminum vaccine adjuvants: are they safe? Curr Med Chem. 2011;18(17):2630-7. PMID: 21568886.

Tomljenovic L. Aluminum and Alzheimer's disease: after a century of controversy, is there a plausible link? J Alzheimers Dis. 2011;23(4):567-98. PMID: 21157018.

Tomljenovic L, Shaw C. Mechanisms of aluminum adjuvant toxicity and autoimmunity in pediatric populations. Lupus. 2012;21(2):223-30. PMID: 22235057. DOI: 10.1177/0961203311430221

Pokiaľ ide o reakciu Emily Willingahm, je postavená predovšetkým na typických kvázi-argumentoch typu "nárast autizmu zodpovedá lepšej diagnostike" (to nemyslí vážne, za 30 rokov sa diagnostika tak do očí bijúceho postihnutia zlepšila 100-násobne???), "je to genetický problém" (genetici si už snáď bijú hlavu o stenu z tohto nezmyslu), "súvislosť s vakcínami už je vyvrátená" (kto? kedy? kde?). Patetické, že ako argument používa mizernú štúdiu CDC zverejnenú v Pediatrics, ktorá nebola ani zaslepená (takže autori si mohli teoreticky dosadiť dáta aké len chceli aby dospeli k výsledku aký sa hodil) a porovnala očkované deti s očkovanými deťmi a na základe toho tvrdí, že vakcíny nespôsobujú autizmus?! Ďalšie výhrady tu: http://rizikaockovania.sk/udalosti.html#430

No a k tým "dôkazovým štúdiám", v prvej časti sú len prehľady, čiže prežúvanie už prežutého, žiadny výskum. Dosť často sa tam striedajú "známe firmy" ako vakcínový takmer-miliardár Paul Offit, a niektoré inštitúcie spriaznené s farmaceutickým priemyslom (IOM). V ďalšej časti sú vymenované opäť tie isté dobre známe štúdie, financované farmaceutickým priemyslom, často vedecky chybné a štatisticky nevýznamné. Nájdeme tam aj vyložené perly, ako napr Verstraetenovu štúdiu, ktorá dovtedy manipulovala s dátami až jej vyšiel úplne opačný výsledok ako na začiatku (autor potom dostal výnosný flek vo firme), a tzv. dánska štúdia, ktorá bola celkom nedávno definitívne preukázaná (zverejnením komunikácie autorov na základe infozákona) ako vedecký podvod, lebo takisto dovtedy robili "nehodiace sa preškrtnite" kým im vyšlo čo vyjsť malo.

Prosím si JEDNU vedecky platnú, placebom kontrolovanú, dvojito zaslepenú štúdiu, ktorú vykonajú osoby bez ťažkých konfliktov záujmov. ASPOŇ JEDNU!

petot
23. aug 2012

@katja78 Ináč celkom ma zarazilo, že na zozname je aj Burbacherova štúdia. Burbacher v jednej štúdii vyvrátil rečičky o neškodnosti a "rýchlom odbúraní" thimerosalu - dokázal, že etylortuť sa v mozgu ukladá 4x viac než metylortuť.

petot
23. aug 2012

@katja78 Thimerosal sa síce naozaj rýchlejšie vytratí z krvi (a Burbacher to tiež konštatuje), ale v mozgu sa mení na veľmi toxickú anorganickú ortuť, ktorá v mozgu zabíja nervové bunky a ukladá sa a v tomto je thimerosal z vakcín podstatne nebezpečnejší než metylortuť, ktorú konzumujeme v rybách.

petah82
23. aug 2012

@petot wau, toho povodneho prispevku som sa skoro zlakla, ale krasa, ze niekto vie k tomu napisat opozitum, tak ako ty a hned to cele vyzera tak, ze prinajmensom tu na celej veci nieco nesedi, a tiez sa pripajam k apelu o "JEDNU vedecky platnú, placebom kontrolovanú, dvojito zaslepenú štúdiu, ktorú vykonajú osoby bez ťažkých konfliktov záujmov. ASPOŇ JEDNU!!!!" to by bolo super 🙂

ivuska1680
23. aug 2012

@hajanka ok zajtra vykonam!!! dakujem Ti

zaockujteajslnko
23. aug 2012

@pectore
ach boze, uprime, par ludom po hube je vzdy ucelnejsie.... tam kde sa neuplatnuje zakon a ludska sloboda, to ajtak vzdy vedie k nasiliu, cize to je len otazkou casu kedy sa to zacne riesit nasilim, velmi kratkeho casu.... vzdy to tak v historii je a stale sa to opakuje....

co sa tyka UVZSR, co si to tym prostacikom odpisala?....... ten text je tam tak stupidne napisany ze sa to ani nedalo citat, vazne jeden velky humor 😀, ak toto ma akoze reprezentovat statnu moc, tak z toho vylyva ze su pekne priposerkani z pana fila, dokonca zakomplexovani z nejakeho edusanu a podobne..... posobi to komicky samo o sebe

petot
23. aug 2012

@katja78 Hm, v prípade Th1/Th2 tsunami som sa asi pomýlil v poradí. Princíp tu ale je a treba s ním počítať.

jonas17
23. aug 2012

@petot a ako je to s tou cukrovkou? mala pravdu, že sa "rozvíja" len polroka?

zigzag
23. aug 2012

@alenka600 mi hovor, po tom co som sa dozvedel, a co sa dalej dozvedam,mam uplne iny nazor na vsetko... aj na veci, co som pred tym neriesila, a nezaujimali ma,teraz sa ma to vsak dotyka ... ale ludia su hlupi,ked si zoberies tycho exotov tuna, aj keby si im neviem aky dokaz dala, oni aj tak stale svoje si budu,,,ako katia, ze prirodzene potratene plody,,jasne vedci maju cas cakat s kultivaciou,kym neaka zena nahodou potrati,,,, ako kde ti ludia ziju ??? su naivni....

hajanka
23. aug 2012

.... v Boha veria aj ked ho nikdy nevideli, veria ze vsetko dobre dopadne, ale na poskodenie zdravia vdaka ockovaniu neveria, aj ked je dokazane a uvedene samotnym vyrobcom v pribalovom letaku 😖 ....

prevenar
23. aug 2012

@lollipop1
ahoj ..

- dobre rozhodnutie 🙂
- ja mam uplne priamu skusenost 🙂 heh .. a nie jednu lol

ok, na zaciatok si uvedom par faktov a odpovedz si na par otazok. .. a) koho je to dieta , tvoje ..alebo tvojej lekarky ? 😨 b) kto je tu pre koho ..a kto je boss. ty si platis lekarku (cez zdravotne poistenie) , alebo lekarka si plati teba ? 🙂 😠 to bolo jednoduche , jasne, logicke ..napriek tomu v tomto mnohi nemaju jasno 🙂 takze - Ty si matka , Ty rozhodujes . Ty si platis lekarku, Ty si boss . Ty rozhodnes a lekarka respektuje tvoje rozhodnutia .. end of story.

cize ako to predbiehalo

a) - ok, tak neockujte , ale tu mi to podpises !
b) - (davam ruky za chrbat) - nepodpisem.
a) - preco ??!!
b) - lebo nemusim , neexistuje na to ziaden zakon ..a kedze nemusim , tak to neurobim.
a) - hystericka reakcia ..bla , bla, bla .. musis to podpisat !
b) - pozeram sa po miestnosti a tvarim sa ,ze to nepatri mne ( v mysli : no, prinut ma nejako ,,hehe 😠 )
a) - musim byt chranena !
b) - ved , zapiste do karty " ockovanie sa neuskutocnilo diagnoza Z28.2" dnesny datum a podpis. hotovo.
a) - ale na urade mi povedali ,ze musis podpisat tento papier !
b)- to nie je moj problem (v mysli: zdochni)
a) - neviem co mam robit ! takyto pripad som este NIKDY nemala , musim sa na to spytat nasej pravnicky!
b) - kludne ..a dovidenia , mame toho dnes este vela. prajem pekny zvysok dna.

vykon v hysterickom prejave sa moze menit od lekara k lekarovi od 0 do 100 ...takze 🙂

staci ?

zigzag
23. aug 2012

@hajanka ono to ma svoju pricinu, lebo modli sa a pracuj, a nic sa nepytaj,tak boli vychovavani, aby nepouzivali vlastny rozum, a nepytali sa sa na nic, iba posluchali, lekar, farar ma vzdy pravdu, to su pani..... tak asi preto,,, a este ucitel,,ale ten sa v poslednych rokoch akosi zosmykol dole z rebricka, asi preto,ze za nimi nestoji nik kto by z nich profitoval....ako za lekarmi farnaceuticke firmy, a za knazami vsesvata cirkev,ktora s bohom uz ani nic spolocne nema...

petot
23. aug 2012

@jonas17 Vzhľadom k tomu, že v prvom rade diabetológovia nad detskou cukrovkou bezradne krčia plecami a nevedia prečo vzniká, prečo jej výskyt rastie, a nevedia ju ani liečiť (inzulín nie je liečba, iba tlmenie dôsledkov), povedal by som, že akékoľvek silné tvrdenia asi nebudú namieste. Inými slovami, až keď bude medicína o tomto ochorení konečne niečo ucelené vedieť, môže nás začať poučovať, a aj potom bude naďalej platiť, že toho, čo nevieme, je viac než toho, čo vieme, a že každý pacient je individualita.

Ešte ináč povedané, nemám potuchy, či to musí byť polroka ale s istotou viem, že to nevie ani oficiálna medicína. 😉

jonas17
23. aug 2012

@petot mňa len zaráža to, že sám výrobca vakcín udáva v letáku diabetes ako nežiadúci účinok po očkovaní a všetci lekári pri príjme do nemocnice riešia, či bolo dieťa očkované, teda musia si myslieť, že je to dôsledok, preto nechápem, prečo to stále dokáže niekto spochybňovať..

eaka
23. aug 2012

@zigzag Ja teda neviem, ako to bolo s tými potratmi, ale potratov je na celom svete robených denne strašné množstvo, myslím, že dotyčná len povedala, že ak nejaká tehula sa rozhodla potratiť, tak oni ten plod proste využili na nejaké ďalšie účely.. či už na dobro či na zlo... no neva, netvrdím, že sa s tým stotožňujem.. témy okolo bábätiek sú náročné, no ak je niekto schopný svoje dieťa takto v bruchu zavraždiť, nebude mať asi problém podpísať papier, nech sa jeho ostatky použijú na "vedecké účely".. či už sa to nám tu ľúbi alebo nie.. 😒

prevenar
23. aug 2012

@lollipop1

zabudol som ,ze bud pripravena na sprchu nezmyselnych otazok .. ako , preco si sa tak rozhodla (nikoho do toho nic) , ci si uz videla zomierat dieta na tetanus (lebo ona urcite videla ^^) a ci sa nebojis ( hej, vedlajsich ucinkov vakcin lol ) a ze si urcite podlahla "antivakcinacnej kampani" ( je zvlastne ,ze vobec existuje , napriklad nikdy som nevidel "kampan" proti jedeniu jablk, preco ? lol ) atd. atd .. samozrejme vsade to prebieha inak , zhruba 1 z 1000 lekarov bude respektovat tvoje prava, tak mozno budes mat stastie 😀

na zaver sa musim priznat, ze vedenim "antivakcinacnej kampane" zarabam strasne miliony, priam sa mi leju na konto ..nie ako oni dobrodinci majuci na zreteli jedine tvoje zdravie a stastie ..dali by ti aj to posledne co maju 😉

lollipop1
24. aug 2012

@prevenar Vies ze presne ako si to opisal, cakam aj ja? I ked mam celkom milu dr.tymto sa asi jej milota konci 😉 V podstate je mi to jedno, nezijem s nou. Moc dakujem🙂

lollipop1
24. aug 2012

@prevenar na toto som myslim pripravena celkom dostatocne, uvidime sad to nebude ani potrebne. Bola by som rada keby to nebrala osobne a pochopila ze mi nejde o bojkot jej prece ale o mojho jedineho syna. Totiz to, moj brat umrel v 6m. na menig. a to bolo v porodnici 30deti a z toho on jediny dostal tento virus, zaujimave ak je to virus preco len on?!!! moja mamina ho v podstate od narodenia ani nevidela,nepustili ju k nemu celeho pol roka,bolo to uz sice v 80tych rokoch ale stale place ked sa o tom rozpravame,otec v 3 rokoch ohluchol na mening., mama operovana v puberte na zapal stredneho ucha obostranne,musi nosit strojcek inak nic nepocuje, sestra do 5 rok.neustali zapal stredneho ucha. Jedine ja som bola ok, zatial....Myslim ze je to na 5 clenu rodinu az az, a po tom vsetko co som si precitala o ockovani som presvedcena ze to bolo z toho i ked mozno niekto povie, bolo to uz davno,boh vie z coho to bolo. Ked preziju zivot v takejto postihnutej rodine, potom nech mi nieco hovoria!!! Nehovorim ze bol ten zivot zly,ale bol poznaceny smrtou,hluchotou a tou hlavne, otec sa stym nikdy nezmieril a dal nam to znacne pocitit. tu zial nejde len o ockovanie a o to ze moze zanechat poskodenie, s tym poskodenim totizto treba zit cely zivot. Trosku som sa rozpisala, tak uz teda koncim. Este raz dakujem za pomoc,vazim si to pekny den🙂

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tean
24. aug 2012

@lollipop1
na lekarku nepozeraj. Mnohi tu brali ohlad na lekarku a ked doslo k poskodeniu zdravia u dietata, tak ona dala ruky prec od problemu a rodic si riesil problem sam.
My ked sme odmietli ockovat, tak lekarka bola dlhu dobu neprijemna, potom to prekusla a uz je v pohode.
Dnes viem, ze uz ma aj dalsich odmietacov a naucila sa s tym zit 😉

zaockujteajslnko
24. aug 2012

@pectore
no len si posluz, ked podkopavas mna, aspon nevidis svoje vlastne crty 😀

z racionalneho pohladu, ak statny urad vypisuje na svojej webstranke bludy o inych, a berie mena inych firiem oficialne nadarmo, tak to posobi minimalne vtipne! ......lebo ved teda statna moc "seba-vedoma" si svojej "pravdy" predsa nepotrebuje "nasilne informovat" ludi aby nepodliehali akejsi "panike"........Jedine zeby ich "seba-vedomie" a "seba-dovera" bola v oblasti ockovania bola naozaj mizerna, alebo

je tu este jedna moznost , ze UVZSR ma ludi za obycajne lahko zmanipulovatelne ovce, a teda ich manipuluje sam 😀 😀 😀 co je teda dokazom ze ockovanie samo o sebe len o manipulacii, nie o ziadnom "zdravi", teda ide o to ci zmanipuluje ludi prostrednictvom UVZSR a pediatrov GSK alebo niekto iny, tak v tomto pripade si vyberaju GSK.

ak to teda ty "umelkyna" nevidis, tak je to skor smutne....

zaockujteajslnko
24. aug 2012

@lollipop1

histrionicke vykony nasich pediatriciek....

uz v nemocnici vykon sestry ked som odmietol BCG priamo v nemocnic s tym ze ockovat to bude pediater, tak ze "primarka tu nie je, musim pockat na nu" a podobne blbosti....

prva nasa pediatra skoro z koze vyskocila ked sa dozvedela ze odmeitam BCG, a pritom ona s tym nic nemala, lebo ona to neockuje, napriek tomu mi strcila podpisat lajstro kde udajne odmietam ockovanie, nei vakcinu......samozrejme som jej to podpisal s tym ze na mna bol vyvijany natlak (co je samo o sebe dokaz priestupku tejto lekarky)

tvrdila bludy o tom ako sme jedini a podobne..........ked pochopila ze mne na nej vobec nezalezi a lezie mi do rodiny a teda ja ju v ramci sebaobrany proste sfleku zabijem ak sa dietatu nieco stane a tie jej keci su akurat tak na mentalnej urovni dietata a manipulaciou sa na mna s mojim rozumom nechyti, nezabrali ani propagacne materialy pana Dluholuckeho Pfizeru, GSK a podobne kraviny pre menej alebo viac hlupych tak nas odkazala na iny lekarku a proste vykopla z evidencie ako nespolupracujucich, ved ona akoze nam nemusi poskytovat svoje sluzby........dalsi jej priestupok lebo na toto nema zase ziadne pravo....

dalsia pediatra tvrdi ze sme jedini co odmietam, strasi nas tetanom a podobne slabe argumenty, chce sa s nami rozpravat aj cele hodiny akoby bola jehovistka 😀, a podobne dalsie blbosti pre hlupejsich.....

ani jedna ani druha nedosiahla vobec nic.......
ide o to ako velmi si lahko zmanipulovatelna, a poddas sa nejakym blbostiam co sa ti snazi niekto natlacit do hlavy, cize cim viac si sama bez nazoru tym pre teba horsie.....

proste hlupak podlahne nazoru pediatricky velmi lahko, cim ma clovek viac svojho rozumu, tym ma aj svoj originalny nazor -tiez psychologicka axioma

pectore
24. aug 2012

@zaockujteajslnko Sam sa devastujes svojou vlastnou prezentaciou....nemam negativny postoj k tvojim komentom len ja...ale najde sa nas zopar co ta upozornili ze jednas miestami az fanaticky.... ja som UVZSR upozornila na to ze pokial dam do googlu slovicko ockovat a prve co mi vyskoci je jeho agresivny kritika...treba sa zamysliet nad tym ze neinformovaneho obcana zachvati panika. A v takom pripade treba produkovat relevantny odboj. Pretoze kto prvy sadi prvy aj melie ....A este na zopar zaujmavych veci z vasej argumentacie som upozornila organ. Dala som si zalezat.... Ja ako "umelkyna" som sa naucila rozmyslat opatrne...pretoze viem o manipulacii s faktami, ci uz v umeleckej alebo medialne oblasti svoje... A viem ze pravda sa musi hladat cez sito ...

zaockujteajslnko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaockujteajslnko
24. aug 2012

@lollipop1
tvoja rodina nemohla pomriet na nasledky ockovani, to proste nejde, v SR to ani v socializme nebolo dovolene, toboz si niekto nemoze len tak umriet alebo ochoriet po ockovani aj teraz, toto je proste z hora zakazane, to sa nesmie! .....ked je to zakazane tak sa to ani nestane, aj bunky tela budu pocuvat korupciu, lebo musia...

lollipop1
24. aug 2012

@zaockujteajslnko svata pravda, ved z ockovania je len horucka a nejaka ta malatnost no nie 😉 ako si to vobec my nestudovaní dovolujeme, stazovat sa a vyvracat "dlhorocne" studie o spravnosti ockovania!!!!!!!!

prevenar
24. aug 2012

@lollipop1 to je velmi smutne ☹ bohuzial faktom je ,ze zijeme na planete na ktorej sa pneumokokove infekcie proste vyskytuju a mozu mat velmi neprijemne az fatalne nasledky. dalsou pravdou je ,ze vakcina je paradoxne vybornym zdrojom tychto ochoreni a situacia ,ze dieta dostane takuto infekciu po ockovani nie je vobec az taka ultra zriedkava.

ak si spominam na nejake cisla , tak na takuto infekciu nezomrel nikto uz tazke roky. pre presnost by som to mal vyhladat, ale to sa mi nechce 🙂 ..ak vy sa u nas vyskytla takato infekcia - tak vysoke davky C + ATB dajme tomu ak by C evidentne nezaberalo. urcite nebudeme riskovat vakcinaciu.

zigzag
24. aug 2012

@eaka je to na dlho to ano.... mne sa celkovo veci okolo toho nepacia, ako nesudim zeny, ktore sa rozhodli pre potrat,lebo neviem v akej situacii bola, ja mam kamaratku a ona na potrate bola, hoci deti ma strasne rada, a viem ako jej bolo, a som rada,ze ja som cez to ist nemusela,, to co sa potratov tyka.... a co sa tyka vyskumov na plodoch a tak.. na you tube, alebo aj na inych strankach najdes vida a clanky, co sa kedy vyvija, a co kedy mame jest, a rady co a ako, no ako na to prisli, ze co sa kedy vyvija?,, neakymi kamerami? ktora zena, by dala do seba stale nieco strkat?? no neviem celkovo tieto veci mi pridu chore, a veci okolo umeleho oplodnenia tiez, nepacia sa mi embria v mrazakoch, a to ze ludia sa zahravaju s prirodou, ved v amerike uz chodia deti s 3mi rodicami, co ich pomiesali v labakoch,,,, vypomsti sa to,,,, a citala som aj rozhovor s jednym lekarom-vedcom, ze rodicia si budu vediet vybrat ake dieta budu chciet, aby potlacili neake negativne vlastnosti, aby dieta neublizovalo sebe a inym.... ako to je sila, co je Mengele oproti tomuto, je to zvratene vsetko.... a teraz sa ukazuje,ze deti z umelych oplodneni su castejsie chore, koli liekom na stimulaciu vajecnikov,ktore brala matka este pred samotnym tehotenstvom..... a fakt obdivujem zeny, cim vsetkym si musia prejst zeny, ktore sa na to daju,,,, lebo ziada si to urcite vela sil,a bolesti tiez, ako vsetka tie injekcie, zakroky a sami lekari.... takze to je na dlho.... a ked sa vytuzene babo nakoniec podari, tak ho hned napichaju vakcinami.. celkovo clovek zasiel prilis daleko v tomto.... moj osobny nazor, nechcem sa s nikym hadat,,,je to citliva tema toto vsetko,,, ale hranica, je prilis tenka a mam taky pocit,ze bola aj tak prekrocena...

majusqwa
24. aug 2012

1) dluholucky: "neziaduce ucinky. to je nestastne pomenovanie, mali by sa nazyvat ocakavane ucinky!" no nech to skusi povedat matke, ktora ma vdaka ockovaniu autisticke dieta. a buban? alebo ini lekari? mala som tu cest byvat s medickami a medikmi na intraku. zurka v utorok, v stredu aj vo stvrtok. na prednasky sa nechodilo, lebo toho "mali vela", stacili cvika. a zapocty? naco sa ucit, aj tak musia vacsinu pustit, aby dostali prachy od statu. samozrejme, cest vynimkam, co to beru naozaj vazne, ale tych vela nie je.

2) ja som tiez veriaca. je pravda, ze existencia Boha nebola dokazana, ale spravny vedecky pristup je taky, ze hypoteza sa nedokazuje, ale vyvracia. a kedze existencia Boha nebola ani vyvratena... :P

3) cukrovka este nie je dokladne preskumana - suvisi to s biochemiou cloveka. hej, mame inzulin, ale to, ako presne sa cukrovka vyvija, co ju podnecuje, co potlaca a podobne, nie je este celkom jasne a ani zrejme tak skoro nebude. momentalne sa prachy vrazaju do inych vyskumov, na cukrovku mame inzulin, to staci, nie? a co s tym maju pediatri, ved nich sa to netyka, dieta ma predsa rodicov, tak nech sa oni staraju!

4) @katja78 to, ze potraty boli vtedy zakazane neznamena, ze sa nerobili. pocula si niekedy uz o financnej odmene za mlcanlivost? a toto, co teraz napisem, je hnusne, ale je to pravda (vopred sa ospravedlnujem zenam, ktorych sa to tyka): ty si uz niekedy vobec pocula nieco blizsie o spontannom potrate? vacsinou sa deje este v prvom trimestri (ale napr. moja mamina potratila v 5. mesiaci) a to dietatko je tak malicke, ze odide samovolne pri krvacani. pochybujem, ze by tie ubohe zeny utekali so vsetkou svojou krvou do nemocnice a lekari by studovali kazdu krvnu zrazeninu, ci to nahodou nie je plod! a za dalsie, potrat je pre zenu tak psychicka rana, ze naozaj pochybujem, ze by este pomyslali na nejaku kultivaciu! toto moze naozaj napisat len zena bez kuska hanby a sucitu. avegod je naozaj tvoja pribuzna - mohli by ste sa zacat vzdelavat spolu, lebo mudrost okolo vas ani neutekala!

5) @prevenar - ved ja len v dobrom som myslela tie clanky. ale podla mna pre take existencie je naozaj strata casu vobec nieco pridavat. ved vidis, ze tomu rozumeju ako kozy petrzlenu.

eaka
24. aug 2012

@majusqwa no to je hňup... akože očakávaným účinkom dá sa povedať zbytočnej PREVENCIE proti nejakej chorobe je ekzém, cukrovka, autizmus, zvýšená chorobnosť až smrť? ahá... no vlastne je to len o tom slovíčku "nežiadúci". Ak sa im podarí rozšíriť spojenie "očakávaný účinok", tak to už bude všetko v pohode.. 😠 😠