Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
3. nov 2012

@hajanka
Ja Ti neviem... Ja som pomerne skeptický voči rybím olejom, lebo čo dnes pláva v moriach, to je des... Stoka priemyselného sveta. Hlavne ortuť, ale ani zďaleka nielen ortuť...

filmuska18
3. nov 2012

k tym statistikam pectore, ak sa na slovensku narodi plus minus 80 tisic deti rocne (nestiham najst presne cislo), tak len novorodenci predstavuju cca 250 000 ockovani rocne, plus dalsich 80 000 su rocne preockovavane deti, plus k tomu pribudaju starsie preockovavane... aj keby to ale bolo nejakych neviem 500 000, tak pri tejto statistike by to znamenalo 5 pripadov rocne a ako dankakk poznamenala, kde sa potom beru vsetky tie maminky, co to tu riesia? p.s. jedna hexa stoji plus minus 40eur... to len tak na nastrel sum, o ktorych sa tu vlastne hovori...

petot
3. nov 2012

K troll-štatistikám mám 5 poznámok:
1, 10 prípadov osýpkovej encefalitídy na 500 miliónov obyvateľov, ani jeden smrteľný, hm, blesky zabijú viac ľudí.
2, U tých 10 prípadov, nikde sa nepíše, či tie deti dostali primerané dávky vitamínov A, C a či ich nepoškodili priamo lekári alebo rodičia liekmi proti teplote; je to vysoko pravdepodobné.
3, Drvivá väčšina prípadov osýpok bola vo veku menej než rok, čiže išlo o deti, ktoré sa tak či tak ešte neočkujú (osýpková vakcína sa dáva zvyčajne vo veku viac než rok, v SR 15-18 mesiacov). Nejde teda o dôsledok odmietnutia očkovania, ale o dizajnovú chybu očkovacej schémy. Je to dokonca dôsledok očkovania - neočkovaná matka, ktorá prekonala osýpky, prenesie imunitu na dieťa, kým očkovaná matka imunitu neprenesie, a dopadne to takto...
4, Osýky sú neliečiteľné asi tak ako bol pre medicínu 350 rokov neliečiteľný skorbut. A niektorí ľudia mali tú drzosť, že ho veselo liečili, tak ako osýpky 🙂
5, Podľa niektorých štúdií, vakcinačná encefalitída nastáva u 1 z 500-1000 detí očkovaných proti osýpkam. Cca 15% detí dostane artritídu kvôli rubeolovej vakcíne, ktorá sa dnes už neoddeliteľne dáva s osýpkovou. Okrem toho vieme, že cca 1 dieťaťa zo 110 očkovaných MMR vakcínou sa stane autistami.

petot
3. nov 2012

Aha, ešte jedna poznámka. Z celej Európy, 40% prípadov osýpok nastalo v Rumunsku.

l81
3. nov 2012

@manof akoze testovali? ved na testovanie musis mat podpis nie? My mame v ockovacom preukaze Synflorix, ale Dr. nam na podpis nic nedala-ako uz ma fakt nic neudivuje, len chcem s tym konfrontovat nasu pediatricku, tak vedel by si mi povedat, kde to najdem, ze to bola testovacia vakcina?

dankakk
3. nov 2012

@prevenar máš pravdu... 😒

hajanka
3. nov 2012

@manof tak teraz neviem.... ci ano ci nie, ci co mu davat, cisty D iba? Uz som poslala objednavku na mail, tak teraz neviem, ci tie omega kapsule s D zrusit alebo co...

hajanka
3. nov 2012

@manof alebo mu vybrat len to D-ecko nejake v kapsuliach? Hm?

pectore
3. nov 2012

@petot ja ti chcem dat do pozornosti iny sposob rozmyslania... Z 8547 pripadov bolo hlasenych 10 pripadov nebezpecnej osypkovej encefalitidy pri ktorej je 25% umrtnost. (nastastie nikto neumrel- poskodenia nevieme..ale isto sa zhodneme ze uz je to stadium ktore by ziaden rodic nechcel testovat na svojom dietati)
Vezmime si utrecht 2950 propadov s toho u 5 bola encefalitida a 3 umrtia... sleduj potencionalnu moznost na pocet obavtelov kedy sa dostanu osypky do stadia encefalitidy...je to viac ako 1 pripad na 1000 obyvatelov... samozrejme nevieme rozsah komplikacii pri dalsich 510 pripadoch....mozme led dufat ze neboli vazne.... na dvoch prikladoch...vidime sposob sirenia osypok a ich dopad na neockovane obyvatelstvo....tu sa lahko ohana statistikami ked sa veziete na kolektivnej imunite a vysmievate sa ze 500 milion...lenze vacsina je zaockoavana!!!! ... 83% nakazenych bolo neockovanych.!!! zvysok nemal uplne davky.... popripade nieje status znami.... a zamyslite sa ci si tu chcete testovat epidemie... na vlastnych detoch ...tak ako to robia v britanii... ci holandsku.... a bohuzial pre vas...ked sa nieco take stane.... bude sa ockovat! ...pretoze rodicom az v tom momente ked pridu na to ze to neni med lizat jak je to tu prezentovane... ako nic...hahaha osypky....hahaha... dojde situiacia... tu vecsina ochka ake ma citlive deticky , aku mali zlu imunitnu odpoved, ake su chorlavejsie...a neviem co... tak sa teda nadalej spoliehajte ze vam bude choroba prebiehat ako po masle.... 😀 ..ked sotva poniektore zvladli ockovanie.... znizujte ockovanost ...prezentovanim studii ktore nic neukazuju , nic nevypovedaju..len ich zboznym prianim je aby tam bola nejaka suvislost s ockovanim!
Uz si to tu vykresluj ako chces... ako dizajnovu chybu.... hoci druha najviac napadnuta skupina su deti 1-4 co uz su ockovane... keby nebola "dizajnova chyba"...dostanu chorobu vsetci!!! V momente ked vypukne epidemia si choroba nebude vyberat odolnejsie obyvatelstvo...pojdu vsetci pritomny rad radom..dojcata do 1 roku , deti, dospely strary ludia... a pocuj artridida ...tak mi vysvetli jak je mozne ze 4 krat viac napada fajciarov..to su ako viac ockovany ako nefajciari??? Keby to stalo len na ockovani...lenze to to su spekulacie...nic INE!!!! ... a zvysok co ponukas je este vacsii vymysel.... nic v zlom...ja ti to neberem... kludne si na tom stavaj... neboj nic ...budeme si to testovat u nas... vdaka aj vasej iniciative...

to ze v rumunsku bolo 40 % pripadov vobec nieje dobra sprava pretoze u nas rumuni hladaju utocisko... a tazko ich rozpoznas od cigana... a pozrime sa na cisla:
Rumunsko : 3409
Anglicko : 1403
Spanielsko 1077
Francuzko : 1152
Taliansko: 832 ...
Slovensko : 1
pre porovnanie zivotna uroven v rumunsku Nic moc... v anglicku??? cisla su na ten rozdiel dost vysoke... hygiena ocividne nieje jedine riesenie...

pectore
3. nov 2012

@filmuska18 http://apps.who.int/immunization_monitoring/en/... tu ma tabulky zo vsetkym co potrebujes

petot
3. nov 2012

Troll zase plaší a nekamaráti sa s overiteľnými údajmi. Už mi pripomína ÚVZ, ktorý každý rok prorokuje epidémie osýpok. Berie do úvahy len tie čísla, ktoré sa hodia k vyvolávaniu paniky, a robí to ako tá jeho epidémia - hlava nehlava. Dokonca nerozoznáva deti od fajčiarov.

Len pre záznam, vyšší podiel prípadových komplikácií je zrejme spôsobený podhlasovaním - ľahšie prípady osýpok lekári nie sú schopní rozoznať a nehlásia ich. Vieme o malých epidémiách v škôlkach na Slovensku, ktoré lekári diagnostikovali kadejako, len nie ako osýpky.

pectore
3. nov 2012

a este jednu vec si treba uvedomit...nebudeme na tom o nic lepsie... nez su na tom zapadne krajiny podobnej zivotnej urovne... pokial budu cisla preockovanosti slovenska na ich urovni... nebudeme vynimkou, nebude sa u nas nakaza spravat inak...nebude si vyberat odolnejsiu skupinu ... nic s toho nebude.... bude napadat v 80% neockovane deti.... a to tych najmensich co mohli byt chraneny ..tak ako tomu bolo u nas doposial....potom to budu deti 1-4 ....atd... bude to presne take ako u nich... a u nich to vypada takto : http://www.ecdc.europa.eu/en/publications/Publi...

pectore
3. nov 2012

@petot samozrejme VY VIETE!!! samozrejme... ...lekari ich diagnostikovali kadejako len nie ako osypky... 😉 a kde boli tie studie ohladom artritidy 15% v amerike? Mam pocit ze tam nieco take prebiehalo... uz mi to niekto niekde ponukol.... myslim ze tynedzeri to boli... ..noze ake vekova skupina deti trpela artritidov..aka bola skumana? v tomto pripade.. a kde ?

petot
3. nov 2012

@pectore Vyzerá to ako osýpky, prejavuje sa to ako osýpky, dostane to naraz polovica škôlky, za týždeň to prejde, a lekári to diagnostikujú ako citujem: "potničky" alebo "alergia na slnko".

petot
3. nov 2012

@pectore Stále si nepochopila? Väčšina prípadov bola u detí mladších než 1 rok, ktoré sa ešte NEOČKUJÚ! Vakcína u nich totiž nefunguje! Tie deti dostali osýpky práve preto, že ich MATKY boli očkované! A bude horšie. Onedlho budú epidémie osýpok bežné aj u očkovaných dospelých, pretože vakcína neposkytuje trvalú imunitu. Poďakujeme plošnému očkovaniu a zaslepenci budú volať po pravidelnom preočkovávaní dospelých.

dazdovka
3. nov 2012

Na margo tych statistik, sa mi chce povedat, ako krasne Slovensko vypada v porovnani s inymi krajinami na zapad od nasich hranic... Nasi pediatri nemaju tendenciu hlasit neziaduce ucinky, v skole ich ucili, ze najucinnejsia ochrana je ockovanie, ina moznost sa nepripusta. Mile, pritulne pharma-firmy ich krmia svojimi pokrivenymi vyskumami, a rieseniami na kazde ochorenie, ved kto by im neveril, svate ockovanie je takmer neskodne a zachranuje civilizaciu pred vymretim... Sklanam sa pred tymi lekarmi, ktori maju snahu robit resers aktualnych vysledkov vyskumov mimo informacii od big pharma..
Jeden z mojich zazitkov s milou pani doktorkou (ozaj je mila), ktora sa uprimne snazi riesit zdravotny stav dietata tym, ze najprv ide cestou vysetreni, ale pribalove letaky necita (kde sa uvadza, ze ockovacia latka moze vyvolat ochorenie, proti ktoremu je): Prisla som s dcerou tyzden po ockovani na mumps, rubeola atd s tym, ze mala navrele zlazy pri usiach ako skrecok, zvysenu teplotu a hovorim, ze vsetky priznaky ma ako u mumps, ona ze neee to neni mozne a spravila jej odber krvi na mononukleozu. Samozrejme ked sme prisli na kontrolu, opuch uz zmizol, mononukleoza sa po rozbore vylucila a uzavrelo sa to ako viroza nespecifikovaneho povodu.
Obavam sa, ze toto sa bude menit velmi dlho 😒

pectore
3. nov 2012

Tvoje slova nehovoria o nicom inom ako o az patologickej nedovere k autoritam... s toho vypliva aj cely nasledny postoj... lekary nediagnostikovali osypky a ty si ich akoze diagnostikoval..bez laboratornych testov...????? ...s toho ze NEBOLI potvrdene usudzujes ze sa vyskitli a zaroven ze ich priebeh bol lahky........ no nic.......ocividne ti stacia taketo dokazy...no mne ani nahodou...

.statisticke udaje vyskytu a umrtnosti na ochorenia z doby pred ockovanim a po zavedeni rutinneho cokovania v USA. Celkovy efekt ockovania je 92% pokles vyskytu ochoreni proti ktorym ockujeme a 99% pokles umrtnosti na nasledovne ochorenia:

Zaskrt - vyskyt/umrtnost pred ockovanim: 21053/1822 Po ockovani 0/0

Osypky vyskyt/umrtnost pred ockovanim 530217/440 Po ockovani 55/0

Priusnice vyskyt/umrtnost pred ockovanim 162334/39 Po ockovani 6584/0

Cierny kasel vyskyt/umrtnost pred ockovanim 200752/ 4034 Po ockovani 15632/27

Obrna vyskyt/umrtnost pred ockovanim 19792/1955 Po ockovani 0/0

Pralyticka forma vyskyt/umrtnost pred ockovanim 16316/1879 Po ockovani 0/0

Ruzienka vyskyt/umrtnost pred ockovanim 47745/17 Po ockovani 11/0

Prave kiahne vyskyt/umrtnost pred ockovanim 29005/337 Po ockovani 0/0

Tetanus vyskyt/umrtnost pred ockovanim 580/472 Po ockovani 41/4

zdroj: http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articl...

vlnka81
3. nov 2012

vo februari 2012 zomrel po ockovani MMR v belgicku chlapcek...vyskyt osypok v uplynulom roku v belgicku - 69 pripadov. co by jeho rodicia dali za to aby on bol ten 70. pripad s osypkami ☹ ludia/ trollovia kt nemaju deti si nevedia predstavit aka je to strasna tragedia ak o jedno z nich pridu...a 69 pripadov osypok na 10 milionov obyvatelov je zufalo malo...

vlnka81
3. nov 2012

jednoduche porovnanie - povinne ockovanie MMR
na Slovensku = 1 pripad osypok
v Rumunsku = 3409 osypok
logicka uvaha = ockovanie proti osypkam nema s vyskytom osypok nic spolocne 😀 skor ide o dodrziavanie hygienickych podmienok !!!! bam bam bam 😀

pectore
3. nov 2012

@vlnka81 to sa to hovori ze na 10 milionov zufalo malo......ked vacsina s znich je zaockovana...!!!!!!!!!!!
Keby nebola zaockovana!!!!!!! ..... tak to neni 69 pripadov!!! ....Ale to cislo je uplne niekde inde! aspon trocha sudnosti!

vlnka81
3. nov 2012

zdroj: http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articl...
to co je za nedoveryhodny zdroj??? kde sa stratili ti realni a konkretni ludia o ktorych sami vieme ze po ockovani zomreli??? vsak tu v belgicku ich je par...zial v statistikach ich nevidim ☹

vlnka81
3. nov 2012

v Belgicku - MMR nepovinna = 69 pripadov osypok
v Rumunsku - MMR povinna = rovna sa 3409 pripadov osypok
BAM BAM BAM 😀

pectore
3. nov 2012

@vlnka81: velka britania: 1403 / 80- 89% preockovanost + dobra hygiena...
rumunsko : 3409 /katastroficka hygiena + 90-94% preockovanost
Slovensko : 1 / vysoka preockovanost 95-99,2% + dobra hygiena

???? bam, bam, bam....

logicka uvaha :...samotne ockovanie nestaci, pokial nieje nad 95% a nieje podporene hygienou.

vlnka81
3. nov 2012

James Bond v Bulharsku 🙂
http://zpravy.idnes.cz/francouzsti-spioni-cvici...

ked mi zmazu tento prispevok dufam ze zmazu aj ostane trollovske verzie ktore su rovnako odveci 😎

pectore
3. nov 2012

@vlnka81 - V belgicku VYSOKA zivotna uroven!
- v rumunsku keby neockovali tak je to tam ako v stredoveku... zivotna uroven ako v nasich cigansky osadach!
😀 😀 😀

vlnka81
3. nov 2012

aaaaaaaa ja som len zacala robit "statistiky" podla trollovskeho vzorca a niekomu sa to prestava pacit 🙂
hygiena hygien hygiena - figa ti pomoze ockovanie!
ale vsak este raz mili trollovia - ockujte ockujte ockujte - ale nezabudnite nahlasit NU - a ak sa vase NU v statistikach neobjavi tak sa necudujte! hlavne ale davajte ockvoat vsetko, najlepsie ak sa prihlasite ako dobrovolnici na testovanie vakcin, to by ste mi urobili najvacsiu radost 😀

petot
3. nov 2012

@evicka1971 Hovorilo sa o vekovej skupine MLADŠEJ ako 1 rok. Pozri sa, kedy sa u vás preočkováva...

vlnka81
3. nov 2012

Slovensko : 1 pripad osypok / preockovanost v osadach 20 % + zla hygiena
bam bam bam 😀

prevenar
3. nov 2012

no, konecne je spat vo svojom zivle ..ludia reaguju ..hotovy orgazmus ^^