Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

addaa
18. jún 2009

Erika mám z tvojho príspevku pocit, že naozaj je stav tvojho synčeka spôsobený tým očkovaním. No verím, že Paťko všetko dobehne, držím Vám palce, nech všetko ľahko zvládate. ďakujem za tvoj príspevok. No a dúfam, že druhému synčekovi sa bude tiež dariť. Joj tie alergie sú strašná pliaga.

Zajtra ideme k dr. My sa totižto stále trápime s kadejakými bacilmi v hrdielku a nie a nie sa ich zbaviť. Od 8. mesiaca nám stále niečo je. ☹Avšak malý vyzerá našťastie ako zdravý, len má v tele stále nejakú baktériu. Dnes nám krčná potvrdila, že bacil v hrdielku stále je. Dúfam, že pre našu dr. to bude dosť pádny argumet, aby sme mmr odložili na neskorší čas.

Inak by ma zaujímalo, či sú vypracované štúdie ako deti zvládajú očkovania. Veď tie očkovania sa hádžu piate cez deviate, potom sa zase niečo zmení, potom sa očkuju zase inak, potom zase nejaká novinka.... takže nemôže byť asi možno preskúmať, čo aký dopad na deti má. Je to hrozné, keď si pomyslím, že žijeme v 21. storočí. 😔

halienka
18. jún 2009

To je vlastne to, čo kedysi mňa očkovali v tom DTP?, Teraz sa to volá Hexavakcína? Sorry, že sa tak vypytujem, ale chcem si v tom urobiť jasno 😝 😀 Taký čierny kašeľ sa dá ešte v dnešnej dobe len tak niekde chytiť? Alebo sa to už tiež očkuje len "zo zvyku"?

denduska
18. jún 2009

hexa = difteria, tetanus, pertusis, hemofilus B, hepatitis B, polio

jasne ze sa da chytit...ale vyzera to tak ze je jedno ci je clovek ockovany, chytit ho moze aj tak....snad nie v takej forme...ale to je este horsie, lebo ked mas cierny kasel a nevies o tom, lahko nakazis niekoho ineho..trebars mini babo ktore je jednak nezaockovane a jednak malinke

barborka08
18. jún 2009

halienka, DTP - proti tetanu, zasktru, ciernemu kaslu. Infanrix hexa (hexavakcina) - proti tetanu, zaskrtu, ciernemu kaslu, hepatitide B, detskej obrne, haemophylovi typu B.

barborka08
18. jún 2009

denduska, 😉

barborka08
18. jún 2009

denduska, tak dnes som sa dozvedela, ze ked ma mala znizene trombocyty, nemoze byt operovana.

erikasadek
18. jún 2009

adda dakujem.. mladsi , ma asi na 90% sposobene alergie s TBC vakciny , teda podla mojej lekarky.. ja sprosta, z esom mu ju dala. nie je povinna.. 😠

nevadi uz je neskoro..

aj vy sa drzte , a zbavte sa toho bacila.. 😉 cim skor... boze tie nase dietky , ake si len starosti robime stale ze?

erikasadek
18. jún 2009

denduska mam na teba otazku , nie som si ista, ale co znamena, ked su leokocity nizske pod normal.. ?

denduska
18. jún 2009

barborka, ano to je pravda ale zalezi na tom ako velmi ich ma znizene, lebo inak sa da operovat len sa robi priprava pred tym ze sa trombocyty podavaju, a potom aj pocas op., zalezi na tom teda ako je na tom...no aj od operacie a vsetkeho mozneho...ale nie je to apriori prekazka...dolezite su aj zrazacie faktory a tak...

erika, no najcastejsie je to pri nejakej chronickej infekcii... aspon pokial viem... a tu som ti nieco narychlo nasla http://www.edusan.sk/mam_problem/texty.php?id=208

halienka
18. jún 2009

Aha, takže teraz namiesto troch čo do nás pichli jedným vpichom, teraz picnú do tých detičiek v hexe naraz akoby 6 vakcín? no hrúza 😕 A myslím, že ste tu už písali, že tá hexa je dosť nebezpečná...

erikasadek
18. jún 2009

denduska dakujem.. josh ma 1150 takze je dost nizko.. na buduci tyzden k lekarke.. 😉

denduska
18. jún 2009

erika, 1150? 😕 tak to je fakt dost nizko...fiha...no drzim palceky, snad to nic vazne nie je 😉

halienka, keby hexa ale uz je k tomu povinny aj prevenar, teda 7 😒

erikasadek
18. jún 2009

ved to , normal je 1500 az 9000 .. naposledy mal pred pol rokom 5000 takze je to dost nizske.. teda to su tie neutrophilne leukocity...
vies ze vcera mal , obriezku a ani anezsteziolog sa nad tym nepozastavil?.
takze som zaskocena.. inak maly nie je vobec chory okrem tej jeho , zahadnej alergie..

kristulatko
19. jún 2009

susik, ja jsem TBC odmitla a pak jsem "prosvihla" ten termin do 6 tydnu, a pak uz mi ji ockovat nechteli, ze uz je pozde, kvuli hexe. ze by v tom mel pediatr zmatek a tak, proste po tech 6 tydnech uz najednou tbc dulezita nebyla, ze pry ji muzu preockovat ve dvou letech nebo jak se domluvim s doktorkou.....jasne, reci okolo meli dost, pokarali me, ze jim v tom "delam bordel", ale jinak nic. takze posunout na 6 tydnu neni problem a kdybys to nahodou 😉 prosvihla, tak v 7 tydnech pochybuju, ze ti ji budou chtit ockovat, neb by museli posunout dalsi povinne ocko a to se jim nechce. jen se priprav na spoustu reci kolem. 😎 nicmene hranice ockovani TBC je dana 4.den - 6.tyden, takze donutit te nemuzou. pevne nervy 🙂

bay
19. jún 2009

Ahojte a je aj nejaka alternativa hexy? Alebo je na vyber hexa alebo nic? 😅
Ja nechcem dat amleho ockovat proti zltacke a kedze to je sucastou hexy, tak nam hexa nehrozi 😅

indy
19. jún 2009

infanrix IPV+hib je bez hepB

skolara
21. jún 2009

ahojte
Erikasadek no to s tou recou u tvojho starsieho syna je fakt sila. No a vidis aj tak ludia ockuju o 106.
Na svk sa proste slepo veri vsetkym "odborinikom" a ked ich nedajboze spochybnis tak si proste nezodpovedna mama ktora sa nevie postarat o dieta.
Ja uz odkladam ockovanie mmr mesiac proste som nesla do poradne.
Tento tyzden uz pojdem ale pekne s vytlacenymi papiermi o rizikach ockovania a uvidim co mi na to povie.
Ja ju strasne nechcem dat poockovat. Mam z toho strasne blby pocit.ale nenormalne zly pocit. 😖
AJ v knihe secret sa pise ze proste ten pocit je instink a nema sa ist proti tomu lebo prave z toho vznikaju problemy ked ludia idu sami proti sebe a vlastnej intuicii.
Normalne sa budem snazit doky vysvetlit ze mi sa chemii vyhybame. Periem v sonete, snazime sa jest co najlepsie a urcite nechcem dat malej do tela take svinstvo.
Vinie ma rok a 4 mesiace a chora este nebola tak nevidim dovod jej babrat do imunity a to jej tak poviem do slova.
ALe jedno mi nejde do hlavy.
Nebudu robit pred nastupom do skolky nejake haloo ze nie je poockovana? zoberu mi ju do skolky? 😅

barborka08
22. jún 2009

skolara, ak sa mozem spytyt, ake ockovania ma tvoja malicka? (myslim tym, ci ste dali hexu). Ked pises o tej imunite, mozem len z vlastnej skusenosti napisat, ze neockovana dcera je zdravsia ako ta ockovana (v jej veku). 🙂

blovitc120
22. jún 2009

Ahojte, denduska, tak náš stav je taký, že 30.6. ideme na krvný obraz a ak bude ok, tak picháme, už viac to oddialiť nevidí dôvod

denduska
22. jún 2009

jaj moja...budem na vas mysliet ☹ ja som zatial rozmyslala ze ked uz by dostala tretiu hexu, ale treti prevenar uz nedam..musim s manzelom porozpravat 😒

skolara
22. jún 2009

barborka08
ma 2 hexi a tbc 😖 ale tym to asi konci proste to budem oddialovat a ale mmr nedam ani za nic som rozhodnuta.kedy sa ockuje 3 krat s hexou?
Len teraz neviem ci dat doockovat hexou alebo to nechat tak. Ja som krava ze som ju vobec dala poockovat.
a co skolky zoberu ju bez mmr?

barborka08
22. jún 2009

skolara, tretou hexou sa ockuje cca 6 mesiacov po druhej. Na ockovanie MMR je potrebny dalsi casovy odstup, teda najskor cca 3 mesiace po tretej hexe.
...Ak sa mylim, prosim opravte ma...
Co sa tyka MMR, ak si rozhodnuta neockovat, tak neockuj. Ja som rozhodnuta neockovat a ked pride na to, ze bude mat ist mala do skolky, tak to budem riesit potom. Mozno tie detske ochorenia uz bude mat za sebou 😝

skolara
22. jún 2009

tak nam preslo od 2hej hexi 8 mesiacov takze mame ist na hexu v stredu. teda uz som mala ist minuly mesiac ale neboli sme akoze doma.
barborka a ty si dala hexu? ja to tak strasne lutujem ale teraz neviem ci to nebude od veci odmietnut tretiu tak mam dilemu a strasnu.
Ale potom uz urcite ziadne ockovanie to som si ista.
Inak moja mala ma am.obcianstvo a tam ockovanie povinne nie je. ma aj slovenske ale mohla by so
ma predu uradmi ohradit aj tym asi. 😒

skolara
22. jún 2009

http://www.whale.to/vaccines.html
to je po anglicky ale tiez velmi dobre.
je tam kopu lekarov ktory su proti. Jeden sa dokonca vyjadril ze je to cielena genocida 😲 😲
Podla mna matky ktore sa nad ockovanim ani len nezamyslia su NEZODPOVEDNE !!!!!!!! a nie rodicia ktori si vsetko doma studuju.
Mna proste zaujima co davam svojej dcere do tela a vzdy ma to bude zaujimat.

skolara
22. jún 2009

boze mne je z toho zle idem si dat kavu lebo odpadnem.
Je to neskutocne. Vsetkym ide len o prachy.Kocky musime byt silne a nedat sa, ved to je demokracia ze ano 😅 😕

barborka08
22. jún 2009

skolara, moja malicka hexu nema, nema zatial nic okrem ockovania proti TBC. No vzhladom na to ze ide na operaciu, trvaju lekari na tom, aby bola ockovana, tak teraz riesime "co" a "kedy" budeme ockovat. 😒
Neviem ako je to ked uz ma 2 davky vakciny, tiez by som mala dilemu 😖 Lekari budu urcite odporucat ockovat, ja by som v kazdom pripade sa snazila ziskat cas a opatovne si presla vsetky materialy o ockovani (pre aj proti) a rozhodla sa. MMR mam tiez jasnu, vlastna skusenost tiez velmi zavazila (ja som bola ockovana proti rubeole a aj tak som ju dostala, starsia dcera bola par dni po ockovani hospitalizovana na "silny zapal hrdla" + vysyp - vraj reakcia na antibiotika 🤐 )

barborka08
22. jún 2009

skolara, ved to, pride mi to ako zahravanie sa so zdravim deti. Urcite niektore ockovania maju svoj vyznam, ale toto co v dnesnej dobe pchaju do deti je uz moc ☹

skolara
22. jún 2009

doky bude na mna porezat ako na ufo ze chcem odmietnut 3tiu ale aj tak nad tym uvazujem.Ukazem jej vsetky vytlacene papiere a uvidim co ona na to.'
Prinajhorsom budem odsudena hladat doktorku ktora je trosku alternativnejsia a snad ma aj trochu pochopi aj tak sa mi na nasej nepaci ze hned pcha antibiotika tak ked nepochopi ma smolu. Nie ja ale ona!!!! 😀
dokonca vakciny obsahuju okrem ortute, formaldehydu a inych chem. svinstiev aj bunky z opicich pluc a obliciek.
fuuuuuuuuj fuuuuuuj to snad nie. No som zvedava co mi na to povie doky urcite o tom nema ani paru.

martina46
22. jún 2009

Barborka, za aký čas po očkovaní si dostala rubeolu? A aký mala priebeh? Oni totiž tvrdia, že aj keď dieťa tu chorobu dostane (oficiálne ochrana očkovaním nie je 100% ), má slabší priebeh.

denduska
22. jún 2009

skolara, my tiez mame ist na tretiu hexu, uz sa trasiem, ale mmr ani za nic na svete...

len ta chcem upokojit, co sa tyka tych buniek vo vakcinach, neexistuje aby tam bola nejaka bunka, tym padom by roztok nebol ciry a to by mal byt pred podanim, druha vec, ak by tam aj nejake bunky boli a pichli by sa s vakcinou do svalu, urobila by sa taka nekroza ze az, to nie je take jednoduche, ze si tam len tak nejake opicie ci slepacie bunky plavu, ak by tam boli, prejavilo by sa to prudkou rekaciou ci uz by boli zive alebo mrtve, nase telo by to bralo ako cudzorody material a vyvinulo by adekvatnu reakciu. Takze keep cool!

moja mama si raz nestastnou nahodou pichla do prsta ihlou, ktorou predtym pichala pacientke lokalku, cize sa jej tam dostalo mozno par cervenych krviniek a mozem ti povedat ze sme sa bali ci jej ten prst neodpadne..tak to vyzeralo hrozostrasne.

takze ja verim ze vakciny ukryvaju kopu prekvapeni, ale urcite to nie su bunky 😉