Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

kaja73
31. okt 2012

@eaka admini tentokrat spravali asi blbost,ked odporucili prispievatelov z temy- pravda o ockovani -sem.
To bola taka tema na debatu,nie tato a oni sem poslali ludi,ze toto je pre nich tema. 😝 tu nech diskutuju.
A zas to tu bude odveci.
Ta tema mala byt bud ponechana,alebo mali byt ludia odoruceni na daku inu temu o ockovani,nie sem.

vlnka81
31. okt 2012

@prevenar skus este raz pre admina ale nepis pre admina ale so zavinacom
martinjasen
jennyska

alebo aj cely asmira team 😉 ja by som to aj urobila ale skvelo si to uz napisal ty 🙂

eaka
31. okt 2012

@kaja73 no, veď to sa im teda podarilo, nie že sa trolla ledva ledva zbavíme, aj s ich pomocou a hneď na to príde iný admin a trolla vyštvaného a spokojne sa angažujúceho v inej téme nám sem šupne naspäť.. ☹

pectore
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tean
31. okt 2012

@irenkask
uplny suhlas. Takto to vnimam aj ja.

Kamosov otec, ktoreho som poznal 20 rokov, zomieral na rakovinu.
Jeho syn mu dal knihu, ktora hovorila co treba jest pocas liecby rakoviny a co naopak prestat jest + ake vitaminy treba brat.
Ked to povedal v nemocnici, ze sa chce stravovat zvlast a nechce jest to co mu tam davaju + sa chce dopovat vitaminami, tak mu povedali, ze bud ho budu liecit oni, alebo sa moze liecit sam.
Kedze chcel aby ho liecili, tak sa podvolil.
O 6 mesiacov zomrel.
Co by sa im stalo, keby podstupoval vsetky procedury a len stravu by mal vlastnu ?

prevenar
31. okt 2012

@eaka zial netusim ^^

hlavackova
31. okt 2012

@pectore "Nejsou k dispozici žádné průkazy naznačující" co presne znamena tato formulacia??? Ze sa tym nikdy nikto nezaoberal? Toto je presne prezentacia, ktoru u "odporcov" (nerozumiem tomu pomenovaniu, kedze nie som si vedoma, ze by tu niekto vystupoval za uplne zrusenie ockovania, len o jeho zdobrovolnenie) ockovania odsudzujete ale nevahate ju vyuzit na obhajobu...nerozumiem teda aky zamer vlastne sledujete. A v podstate je mi to jedno, lebo zrejme vobec nechapete o co tu ide, takze dalsia diskusia v podstate nema zmysel.

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pectore
31. okt 2012

@hlavackova neviem ci ste si neprecitali cele vyjadrenie...ale znova poukazujem na : Vzhladom na vysoku preockovanost a na vyskyt chorob.....to su statistiky o vyskyte .....keby MMr sposobovalo nasledne nakazenie dalsich ludi v okoli... bolo by pripadov vela ...aspon v nejakom pomere...bolo by to v dokumentaci...ako prisla MMR do obehu...."Nejsou k dispozici žádné průkazy naznačující" ...hovori o tom ze taketo pripady sa nikde nevyskitli....no teoreticka moznost tu je....no nic take sa nedeje....

prevenar
31. okt 2012

@hlavackova ..no a uz to tam mas ..ani to dlho netrvalo 🙂

eaka
31. okt 2012

@hlavackova Keď je to na obhajobu vakcín, tak vágne formulácie znamenajú 100% istotu, keď je podobne vágna formulácia použitá v texte upozorňujúcom na nebezpečenstvo či neúčinnosť vakcín, tak to je dôvod na zaspamovanie témy na 10 strán a upozorňovanie, ako si sereme do huby a materiály vlastne nič nedokazujú... 😖

prenevar2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenka600
31. okt 2012

@eaka
@prevenar
@kaja73
@vlnka81
@zaockujteajslnko
"Kolegovia" prosim vas o spolupracu a NEdiskutovanie s "viete kym", nikdy to nikam neviedlo. A zaroven Vas prosim o nahlasovanie adminovi prispevkov, ktore su mimo temy NEockovanie. Mame podla vsetkeho noveho admina a pouzatvaral rozne temy a nasmeroval diskutujucich do nespravnej. Takze ho prosim konstruktivne ziadajme o riesenie. Dakujem

prevenar
31. okt 2012

to je vtipne 😀 ..este nieco pridaj, nech sa mozes lepsie prezentovat. 🙂

tara
31. okt 2012

@prevenar na co reagovat, ved on si odpovedal sam! ze sa na zabavaju.....co uz mozu taki ludia? len sa smiat 😉 ked nechapu tak lahke logicke suvislosti. raz jeden mudry pan povedal: ked nevies reagovat, tak sa smej! takze sa smeju, lebo nechapu o com je rec! 😎

prevenar
31. okt 2012

@tara kazdeho zmyslom zivota je nieco ine 🙂 ..s tym nic nenarobis .

tara
31. okt 2012

@prevenar no ved prave, niekomu ostane uz len ten smiech 😉

halienka
31. okt 2012

@nikimax nemám ten Obzor, ale tuším pôjdem kúpiť a napíšem tam reakciu čitateľa, lebo sa mi rozum zastavil normálne 😠 ja to nepochopím ako takýto človek ako ona môže robiť pediatričku, veď tie peniaze na odškodné by nešli z jej vrecka, tak čo ju žere? A nehovoriac o tom, že sama má "v praxi" takto poškodené dieťa, tak to by mala byť za všetkými desiatimi, keď vie, čo to už niekomu spôsobilo. Totálne bez citu a empatie táto ženská, by som jej sfleku vzala licenciu a nedovolila sa už k žiadnemu dieťaťu ani problížiť 😠 No budem ja jej tu po meste veru robiť "reklamu" , takejto osobe by som nedala vyšetriť ani sopeľ svojho dieťaťa 😠

No a nie som tu celý deň a to sa tu hneď dejú veci 😀 škoda že som nestihla prečítať tie perly ešte pred zamazním 😀 Inak aj vám tak padá kôň furt?

nikimax
31. okt 2012

@halienka no vidíš, to by som aj ja tam mohla napísať...tak troška konkrétnejšie...Evidentne jej nestačil ten úrad pre dohľad, to bola len malá príučka...Ona stále tvrdila, že priorix a prevenar idú dokopy, nepripúšťala chybu z jej strany 😝 😝 také boli jej slzy falošné 😝 😝 Mala by som poslať na ňu zaočkujteajslnko 😀 V tom našom meste je to žalostné s tými pediatrami, aspoň že RUVZ je zhovievavý 😖 😖

halienka
31. okt 2012

@nikimax a napísala tam dôvod prečo nesúhlasí s odškodňovaním? Lebo to si fakt neviem predstaviť čím toto mohla akože odôvodniť... 😖 No v iných mestách to asi tiež o moc lepšie nebude...Sa mi potvrdilo v tom, čo tu teraz nedávno niekto dal ten článok, ako doktorka robila 15 rokov pediatru a vôbec sa nad očkovaním nezamýšľala, proste pichala ako jej "zákon káže", až keď sa jej samej narodilo dieťa, tak si začala čo to zisťovať...Ako chvalabohu, že aspoň vtedy sa jej oči otvorili, na druhej strane to ukazuje tú situáciu medzi pediatrami, proste ich ani nenapadne nad tým premýšľať a evidentne vedia o tom fakt minimum, keď aj dotyčná doktorka bola po toľkých rokoch každodenného očkovania až vtedy keď sa v tom začala hrabať šokovaná z toho, čo sa dozvedela... 😖 A to je jedna s tých, ktorá sa chvalabohu nebála priznať to a povedať nahlas, koľkí sú aj takí, že síce čosi začujú, ale kašlú na to, idú ďalej vo vyšľapaných koľajach, lebo načo si komplikovať život... 😒

nikimax
31. okt 2012

@halienka no naša pediatr. čo máme teraz, máva často zaparkovaný svoj autiak pred kostolom (aj cez prac. dni)....svedomie sa ozýva....???? Ona si je veľmi dobre vedomá než. účinkov... Jedna mamička, ktorej ponúkala niečo nad rámec povinného očkovania jej povedala: Ked je to také výborné, ako vravíte, tak to dajte svojim (trom) deťom... 😀

halienka
31. okt 2012

@nikimax ufff, som rada, že nie som pediatrička 😀 😀 😀 ale dúfam, že ľady sa už hýbu, aj keď pomaly, ale hýbu, snáď sa raz dožijeme, že už sa to nebude dať tak tutlať všetko ako doteraz....Sme dnes boli v Martine kvôli vybratiu nosnej mandle, ako len na objednanie termínu, do telefónu nám bolo povedané, že máme prísť aj s dieťaťom, tak sme došli, nakoniec sa na malú nik ani okom nepozrel, v ordinácii jedna osoba ktorá sa tvárila ako riaditeľka zemegule, keď sme jej dali asi 3 úplne jednoduché otázky ohľadom zákroku tak na nás vyletela, že čo na ňu útočíme 😕 😅 nakoniec z rozprávania vyšlo že je to sestra ( čo sa podľa odevu dnes niekedy dá ťažko zistiť), ktorá tam na tej stoličke sedí už 30 rokov, tak som pochopila... 😀 😀 nepochopila som, prečo sme to nemohli objednať telefonicky, žiadny lekár okolo nás ani len neprešiel... 😖 Iba sestra napísala termín do dákej linajkovej písanky a vybavené 😒

vlnka81
31. okt 2012

@alenka600 s nou je uz aj tak nuda diskutovat 😀

vlnka81
31. okt 2012

@prevenar odkedy mas dvojnika??? 😀 😀 😀 niekto sa ti asi velmi chce podobat ak sa nazval prevenar2 😀 som sa pobavila 😀

manof
31. okt 2012

@eaka
Ak niečo podľa Teba nie je k téme, tak to nahlás adminovi a netreba o tom písať zvlášť príspevky.

vlnka81
31. okt 2012

@manof ako sanahlasuju prispevky adminovi? mozem nahlasit aj ked nebol adresovany mne?

alenka600
31. okt 2012

@vlnka81 Jasne, ze mozes nahlasit - pozri sa pod textom mas taky "vystrazny trojuholnik", klikni nanho a tam sa Ti rozbalia dovody preco si myslis, ze to nie je OK a das to odoslat

manof
31. okt 2012

@alenka600
Heheheh, pripomenula si mi Harryho Pottera, ktorého práve synovi čítam na dobrú noc.
Tam je istý lord Voldemort, ktorého netreba menovať, tak ho nazývajú "veď-vieš-kto".
🙂

Každému, kto sa chce na vlastné oči názorne a v koncentrovanej podobe presvedčiť, ako vyzerá trollovanie v podaní "veď-viete-koho", odporúčam diskusiu pod článkom:
http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/starostliv...

Snažil som sa tam trpezlivo argumentovať, uvádzať logické argumenty s faktickými podkladmi a odkazmi na zdroje, ale ako sa sami môžete presvedčiť, nie je to vôbec nič platné. Totiž "veď-viete-kto" je presvedčená, že má pravdu, aj keď je každému úplne jasné, že pravdu nemá. A keď už je v koncoch, tak prinajmenšom odpíše nejakú úplne od veci poznámku ako napr. "nepreháňaj".

Každopádne platí:
1. "veď-viete-kto" má vždy posledné slovo, bez ohľadu na to, či jej príspevok je k veci a či má vôbec nejakú informačnú hodnotu.
2. z bodu 1 vyplýva, že nie je principiálne možné zbaviť sa "veď-viete-koho" tým, že jej odpíšete. Je úplne jedno, či to bude logické a faktické, alebo to bude osobná urážka a výzva na odchod. Na obsahu a forme absolútne nezáleží, lebo "veď-viete-kto" vždy odpíše.
3. z bodu 2 vyplýva: "veď-viete-komu" NIKDY A NA NIČ NEODPISOVAŤ!!! Jediná rozumná reakcia na príspevky "veď-viete-koho" je nahlásiť ich adminovi ako "Neodbočuj od témy", prípadne "Neurážaj, neprovokuj" (podľa toho, čo sa hodí viac).

Ďakujem za pochopenie.

manof
31. okt 2012

@vlnka81
Alenka Ti už dala vyčerpávajúcu odpoveď.
A prevenar2 je podľa všetkého urazená "veď-vieš-kto".
Je to úplne nová registrácia - dnes, 1 príspevok.

vlnka81
31. okt 2012

@alenka600 vdaka alenka za info , ake jednoduche 🙂