Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

xlucia
2. nov 2012

@fifi284 strasi ta. zatial nie je nic take v platnosti

katrenka111
2. nov 2012

@fifi284 to že od 1.1.2013 nebudu brat neockovane deti do skolky... to už co je... 😠

zaockujteajslnko
2. nov 2012

@fifi284
podla toho odmietnutia by si v pravnom state (ktorym SR ocivine nie je) ziadnu pokutu dostat nesmela. Neodmietla si totiz ziadnu vakcinaciu ako taku ale pre obsahj jej pribalovej informacie konkretne ockovacie latky konkretnych vyrobcov a upozornujes na to ze kazdu ockovaciu latku musi s tebou lekar konzultovat vopred, co je dokonca lekarova povinnost !!!

ozaj daj si pozor ako doslo ruvz k tomu ze si nieco odmietla alebo nezabezpecila ockovanie........lebo pediatricka je povinna ta 2 krat pisomne a preukazatelne upozornit a vyzvat na ockovanie dietata.......... musi to vediet dokazat

zaockujteajslnko
2. nov 2012

@fifi284
to ze si nezabezpecila ockovanie svojmu dietatu predsa nie je tvoja vina, ved ti nikto neponukol INU ockovaciu latku ako tie co si odmietla predsa.............ty nie si pediatricka, ty neponukas riesenia pre ockovanie svojho dietata, toto je vina a chyba tvojej pediatricky!!!!!!!!!!

ved je to jasne ako facka........... vinna je pediatra za nezabezpecenie vakcinacie tvojho dietata.... nie ty, cize ty si nespachala ziaden priestupok ......

opyta sa na RUVZ potom konkretnu otazku ci si povinna ockovat svoje dieta ockovacou latkou konkretneho vyrobcu! ......nech ti to daju na papieri ze to obratom podavas prokurature pre spachanie trestnej cinnosti

fifi284
2. nov 2012

@zaockujteajslnko tiež som to chápala tak, že ak odmietam očkovacie látky, tak by som pokutu nemala platiť, ale na Slovensku je to tak...
To, ako sa o mne ruvz dozvie zistíme časom. Ale ďakujem za radu, určite si to odsledujem, či nejakú výzvu od pediatričky dostanem. Čo v tom prípade, že mi od nej nič nedojde, ale ruvz ma predvolá?
A ešte otázka od čoho sa odvíja výška pokuty?

zaockujteajslnko
2. nov 2012

@fifi284
ja neviem od coho sa odvija vyska pokuty, asi podla skorumpovanosti daneho RUVZ....
ak ta RUVZ predvola, tak sa obratom ich pisomne opytaj co si mala spachat a preco....... na to ti preds amusia reagovat alebo by to tam malo byt uvedene, a tak reaguj skor ako dojde k pojkednavaniu, popri udaje a udajne skutocnosti na zaklade ktorych si udajne podozriva z priestupku...... este pred ustnym pojednavanim

brumka111
2. nov 2012

@irenkask dakujem pekne...

reni93
2. nov 2012

@fifi284 ti pediatri su stale prekvapeni ze nechcete ockovat? my ked sme prisli po prevaleni kontaminacie hexy na poradnu, lekarka, dovtedy zaryty proockovanec, iba konstatovala, ze nas chape a bolo. myslela som, ze sa po tom vsetkom veci obratia k lepsiemu, ale na svk naozaj kazda senzacia trva 3 dni a potom sa na nu zabudne☹

zaockujteajslnko
2. nov 2012

@fifi284
nedaj sa zatlacit a zmanipulovat do debaty typu "vy ste odmietli ockovanie a teraz tarajte preco ajtak je to vsetko irelevantne a dostanete pokutu......."

v skutocnosti ta debata je "odmietla som podanie vakciny tychto vyrobcov co je plne zakonne, cim som to teda spachala nejaky priestupok?!" samozrejme ich oboznam s tym ze cokolvek co budu hovorit a jednat postupis obratom policii, lebo sa ti nepozdava ako konaju....

tean
2. nov 2012

@fifi284
spytaj sa manof -a ci nema info o pokutach v komarne.
Je to naozaj rozne a zalezi od toho pod aky RUVZ patris.
Niekde nedavaju pokuty, niekde davaju vzdy do 100,-EUR a niekde ti to vyrataju podla poctu chorob, ktore si odmietla zaockovat.

halienka
2. nov 2012

@fifi284 som sa pobavila na tom, že autizmus a hyperaktivita je z prechemizovanej stravy 😀 😀 šak to už by sme museli byť všetci autisti a hyperaktívny 4-násobne viac ako tie naše 1,5 ročné deti, čo tej prechemizovanej stravy zďaleka ešte toľko nepojedli čo my 😀 Bože to sú bludy, aspoň keby si dali robotu s tým, že budú klamať niečím čo aspoň vyzerá dôveryhodne a nie takáto okatá blbosť 😀

diviska
2. nov 2012

ahoj, nevíte někdo, jestli odmítnuní očkování řeší Odbor sociální problematiky a prevence kriminality ? Mě od nich přišlo předvolání, že se mám dostavit, na telefonu mi nikdo nechtěl říct, o co jde...

fifi284
2. nov 2012

@halienka
@tean
@zaockujteajslnko
@reni93
@katrenka111
@xlucia ďakujem pekne každému za informáciu a rady. Už keď sme začali, tak to dokončíme. Peniaze - nepeniaze... Jedná sa predsa o zdravie nášho zatiaľ jediného syna!!! Je to strašné, keď sa ako rodič musím obávať reakcie lekára, úradu, obhajovať si rozhodnutie. Je mi z toho zle. Už nech je to celé za nami...

fifi284
2. nov 2012

@xlucia ani ja neviem o ničom takom. Ale sestrina svokra pracuje v škôlke, tak sa opýtam, či niečo počula... Dám potom vedieť.

halienka
2. nov 2012

@fifi284 držím palce 😉 🙂
@manof prosím ťa, to D-éčko ako podávať? Vigantol sa dával tuším do lyžičky s mliekom, len moja malá toho mlieka už moc nepije, môžem jej ho dávať do lyžičky čaju?

alenka600
2. nov 2012

@fifi284 A k tomu tetanu dala aj myticku prihodu s hrdzavym klincom? 😀

pectore
2. nov 2012

Osypky : Europska Únia

V obdobi od 1. septembra 2011 do 31. augusta 2012.

Z 8 547 hlásených prípadov bol stav zaočkovanosti známy v 7637 prípadoch : s toho 83% (6 331 prípadov) boli neočkované; 13% (978) dostali jednu dávku vakcíny proti osýpkam, 4% (303) bolo podané dve alebo viac dávok, a 0,3% (25) dostala neznámy počet dávok.

.... ????

prevenar
2. nov 2012

@dyba umy s tym okna ,, dobre to lesti 😉

petot
2. nov 2012

@diviska Nemaju s tym nic. Keby si tyrala alebo zanedbavala dieta, to by bola ich vec, ale ockovanie sa ich netyka. Lekarka by si mala dat pozor, komu dava tvoje osobne udaje...

pectore
2. nov 2012

pre celistvost : v EU a EEA
Osypky :

V obdobi od 1. septembra 2011 do 31. augusta 2012.

Z 8 547 hlásených prípadov bol stav zaočkovanosti známy v 7637 prípadoch : s toho 83% (6 331 prípadov) boli neočkované; 13% (978) dostali jednu dávku vakcíny proti osýpkam, 4% (303) bolo podané dve alebo viac dávok, a 0,3% (25) dostala neznámy počet dávok.

.... ????

jarabica123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlnka81
2. nov 2012

@diviska to co vravi @petot a urcite by si sa mala opytat odkial maju tvoje osobne udaje. zisti si aku mate legislativu v cechach co sa tyka osobnych udajov a potom Dr pekne postras ze ju udas ze zdiela tvoje osobne udaje nechapem preco na takomto "odbore" by mali vediet o tom ze si neockovala, teda ak ide o neockovanie..a aky je to urad? krajsky alebo mestsky? mozno len maju podozrenie na niekoho v tvojom blizkom okoli ze nieco nie je s vychovou na poradku a teba volaju za svedka...ale to by mali oznamit v tom liste kt ti prisiel...nechapem.

vlnka81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
2. nov 2012

@diviska ahoj, podľa novely zákona z 1.4.2012 je možné nahlasovať ťa ako neočkujúcu na sociálku. Je to ale možné len v prípade, že je podozrenie na zanedbávanie starostlivosti o dieťa.
Viac slovami dr. Elekovej,s ktorou som si istého času vymieňala maily:
"Poznámka k „práskání“ rodičů pediatry na hygienu. Nedávno vydala česká Liga pro lidská práva prohlášení, kde uvádí, že hlášení odmítnutí očkování je v rozporu s povinnou mlčenlivostí zdravotníků. Dívala jsem se do příslušných zákonů a je tomu tak. V zákoně je výslovně řečeno, že zdravotnický pracovník musí mlčet o VŠECH skutečnostech, které se dozví při výkonu své práce. Nesmí třetí osobě ani sdělit, kdo je jeho pacientem. Naopak je v zákoně taxativně vymezeno, kdy má oznamovací povinnost. Bez výjimky jde jen o soudní řízení a oznámení trestných činů. Nic víc. Naopak má podle jiného souvisejícího zákona povinnost hlásit nežádoucí účinky léků.

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-po...
Další zákon, který v ČR upravuje povinnosti zdravotnických zařízení (ZZ) vůči státu a jeho orgánům ochrany veřejného zdraví, je Zákon o veřejném zdraví 258/2000 Sb. V § 51 je přesně popsáno, co je ZZ povinno hlásit. Musím říci, že i já jsem žila v domnění, že pediatři mají povinnost hlásit odmítnutí očkování. Není tomu tak. Tento paragraf výslovně říká, že ZZ hlásí datum a druh provedeného očkování, trvalou kontraindikaci a imunitu vůči nákaze. Tečka. Navíc to hlásí jen na žádost hygieny. Co to v praxi znamená?
       Že pediatr musí vyčkat, až ho hygiena požádá o informace, nemá povinnost a tedy ani právo zvednout telefon a sám od sebe cokoli oznamovat.
A co je důležité - nehlásí se neprovedení očkování!!! Seznam kódů nemocí a stavů MKN-10 (= MKCh-10 = ICD-10 = medzinárodný číselník chorôb - pozn. red.) uvádí jeden kód neprovedení imunizace pro kontraindikaci a několik kódů pro neprovedení z jiných důvodů. Říká-li se v zákoně, že se hlásí kontraindikace, ale není požadavek na hlášení neprovedení z jiných důvodů, pak pediatr v ČR ve skutečnosti nemá právo hlásit neprovedení očkování z jakýchkoli důvodů. Tento zákon platí již 11 let, přesto pediatři i hygiena postupují nejspíše podle starého totalitního zákona, kde to mohlo být upraveno jinak."

Takže tak. Keby si chcela bližšie info, napíš mi do IP.

diviska
2. nov 2012

@nae děkuji, já to přelouskám, zkusím pochopit a dyžtak se ozvu! děkuji moc!

nae
2. nov 2012

@diviska Toto som ti poslala o hlásení na hygienu, ale čo sa týka sociálky, je to plus mínus to isté v bledoodrom:
tu máš k tomu ešte niečo naviac
http://rozalio.cz/index.php?option=com_content&...

Každopádne by som na tvojom mieste ešte trochu poštudovala príslušné zákony, resp. vyhlášku, mrkla na stránky Ligy lidských práv a Férové nemocnice, kde sa o tom tiež určite píše (len teraz nemám čas na rýchle hľadanie info). Prípadne sa ozvi, pohľadala by som nejaké info ešte v mailoch z konferencie Rozalia.
p.s. pediatričke by som minimálne vyhubovala, event. by som zvažovala žalobu (trestné oznámenie), apod.

nae
2. nov 2012

@diviska a hlavne by som sa na tvojom mieste nebála, ide hlavne o BUBUBUBUBUBU.

manof
2. nov 2012

@katrenka111 neboj sa, odpoviem Tebe aj ostatným, len som ešte nestihol. Dnes je blázinec - 12 zásielok na poštu + 3 na osobné prevzatie + zájsť k dodávateľovi po ďalšie knihy... Cez sobotu/nedeľu odpíšem, OK?

manof
2. nov 2012

@fifi284 v Komárne, ak súhlasíš s blokovou pokutou, tak je to do 90 € za jedno priestupkové konanie.

manof
2. nov 2012

@halienka vitamín D kvapky môžeš dať do akéhokoľvek nápoja. To sa týka aj Vigantolu. Mlieko bol len príklad