Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

senja
8. apr 2010

Holky, co je s Rozalio.cz?

denisocka
8. apr 2010

ivka dik,prepisala som tie 2 riadky a nejak to do porodnice napíšem podla toho,zvyšok vyriešim až to bude aktualne

čo sa týka MMR tak ten nam pred rokom kazala ODLOZIT samotna alergologička,kedže sme mali aktívny CMV a sama vravela,že kým nebude imunita OK,tak neočkovať -odkladame,pediatrička to vzala normálne. až neskor ked sa pýtala čo s MMR som jej povedala,že ja očkovať nechcem,tak na mna vypulila oči .... a potom odišla do dochodku a doššla nova,ta nas nepozná . zatial tam nechodíme,naštastie sme zdraví ,naposledy sme tam boli asi v auguste ked mal anginu a potom ešte pri novej s nejakým kašlom,ale nič na baze ATB a minule po potvrdenie do šklky,to nevedela najsť kartu a akurat spomenula že " šak očkovania mate isto všetky,takže ked skolka nepotrebuje to potvrdenie a nedala na to tlačivo,tak OK " dovi dopo

denisocka
8. apr 2010

senja neviem

cora73
8. apr 2010

senja,skus znova,mne ide bez problemov...

linnetka
8. apr 2010

senja aj mne, nemas to bloknute v prehliadaci?

zelmirka1
8. apr 2010

ivka ja tiez nie som pravnik, ale neverim ze by si niekto trufol odsudit rodica ak neockoval a dieta na tu chorobu zomrelo,
nakolko sa neda dokazat zeby ju nedostal ak by bolo ockovane a nezomrelo aj tak, vsetci vieme ze kazdy organizumus reaguje uplne inak na choroby aj liecbu....to uz by stalo za to ist na medzinarodny sud a mohlo by to byt zaujimave. Ale neghadam sa, zastrasovanie a tlak na ockovanie je velky.

petot
9. apr 2010

denisocka: V prípade týchto chorôb (MMR) by malo úplne stačiť ústne C. Vysokými Intravenóznymi dávkami sa síce dajú vyliečiť do 24h, ale naozaj to potrebujeme? 😀 Alebo nám stačí, ak skrátime a podstatne zmiernime priebeh a predídeme komplikáciám?

Lebo presne o tomto sú rozdiely v spôsobe a dávkovaní - čím vyššie dávky, tým väčší a rýchlejší vplyv na ochorenie. Ak nemáme k dispozícii možnosť (a kvalifikovaného človeka) na podanie troch veľkých IV dávok, tak sa musíme "uspokojiť" s ústnymi. Ale to predsa nie je také zlé - ak Klennerov 1g každé 2h (u malého dieťaťa) znamená zmiznutie príznakov osýpok do 48h a úplné vyliečenie do ďalších 48h, tak je to totálny luxus, ktorý konvenčná medicína absolútne nedokáže poskytnúť, a úplne by to malo stačiť 😉

petot
9. apr 2010

Čo sa týka rizík, v praxi by sa nemalo stať vôbec nič. Existujú teoretické (a doteraz nepreukázané) obavy, že vysoké dávky môžu mierne zvýšiť riziko oxalátových kameňov, ak sú v hre nejaké ďalšie významné faktory, ktoré vedú ku kameňom (najmä poruchy obličiek). Už samotná dehydratácia je najväčším rizikom, takže viniť potom vitamín C by bolo asi nefér. Ale keďže ide o deti, tak samozrejme budeme opatrní.

Ja osobne som u detí zatiaľ opatrný do tej miery, že keď málo pijú, tak im nedávam celkom ľubovoľné dávky. Keď dobre pijú, tak som smelší. Niektorí lekári odporúčajú dodržať aspoň približne 1 deci vody na 2 gramy vitC, ale keď si všimneme, aké infúzie dávali Klenner, Cathcart, Riordan (60g askorbátu sodného v 0,5l fľaši za 2h), tak myslím že to svedčí o celkom značnej voľnosti. Pri poruchách črevnej flóry však môže byť riziko mierne vyššie ústne, než infúzne.

Treba zvažovať riziko ochorenia. Mne pred rokom ochorel 4,5r syn, mal teplotu, a keďže bol veľmi podráždený a málo pil, netrúfal som si ísť do vyšších dávok než asi 500mg každú hodinu, to však bolo málo a skončili sme hospitalizovaní kvôli febrilnému stavu s podozrením na vírusovú encefalomyelitídu, až vtedy som sa odhodlal dať mu efektívne dávky (2g pred odchodom, a potom ďalšie dávky už v nemocnici) po ktorých sa pomerne rýchlo pozbieral (zásluhu na tom určite majú aj vypočuté modlitby našich priateľov).

Možno keby som sa vtedy nebál a nasadil mu poriadne dávky už na začiatku, tak by prestal byť podráždený a začal aj poriadne piť a nemuseli sme pobudnúť týždeň v nemocnici.

Takže keď mal o pol roka neskôr kiahne, a našiel som ho večer u starých rodičov umraučaného, a dozvedel sa, že celý deň prakticky nič neje, nepije, teplotuje, tak som (poučený minulou skúsenosťou) už nečakal a dal v priebehu pol hodiny 1500mg a dieťa sa za chvíľku ukľudnilo, prestalo teplotovať, pýtalo si piť, jesť a bolo plné energie až do noci.

Ako vravím, treba to zvažovať vzhľadom k riziku, ale ak je šanca (čo zvyčajne je), že úvodná veľká dávka prelomí stav k lepšiemu, tak potom často pitný režim zanedlho prestane byť problém a dieťa dobehne zameškané. 😉

petot
9. apr 2010

ivka144: Keďže Infanrix Hexa je totožný s Infanrixom (pridaná zložka HepB), tak kontraindikácie by mali byť rovnaké, prípadne plus ďalšie! Inými slovami, ak boli kontraindikácie pre Infanrix stanovené relevantným spôsobom, potom neexistuje žiadny logický dôvod, prečo by nemali platiť prinajmenšom v rovnakej miere aj pre Infanrix Hexa. 😒

denisocka
9. apr 2010

peto dik,
ja malemu davam rano bežne cez 1g , ked je nachladený častejšie,no tuším max 3x 1g denne , teda zatial mi to aj stačilo,anakolko chvalabohu nejak važne chorí nebol . C-salts mam pripraveny po ruke,takže som rada že som zohnala nove balenie,lebo to dalšie končí .ešte zvažujem mu kupiť niečo na AFTY - večne pa palce v ustach a potom ma tam afty a bibinká 😖 . normálne Bečka mi vypluva ,takže treba nejaku kamuflaž . akurat pozeram Pikovit a tie žalostne množstva vitaminov v nom http://www.docsimon.sk/tovar/pikovit-pastilky-30

no a jasne,s tými chorobami maš pravdu.nejde mi o ich vyliečenie za 48hodín,ale aby sme ich prežili relatívne "lakho" a hlavne bez nasledkov a komplikacii

denisocka
9. apr 2010

cora dik,prvy članok prečítany,idem si dať sprchu a s kávou sadnem k druhemu blogu

denisocka
9. apr 2010

jaj,došla mi pozvanka do prešova na FB - ohladne ne"očkovania ... len škoda že to mam sice blízko,ale v týždni ma tam muž nevezme ani keby hrachy padali

petot-ty si ten Peto S ?

halienka
9. apr 2010

Ahojte babky, včera sme absolvovali prvú hexu+prevenar, podarilo sa mi to odsunúť o mesiac a pol, ja viem že to nie je bohviečo, ale aj tak, malá zatiaľ pribrala kilo a pol a aj to možno pomôže lepšie zvládnuť očkovanie. Našťastie malá nemá teplotu ani nič, aj keď viem, že ešte zďaleka nie je vyhraté. Chcela som sa opýtať, či aj po tomto prvom očkovaní hexou a prevenarom je už tá odolnosť aká taká a či je nutné absolvovať ďalšie preočkovania. Čo som tu totiž niekde čítala, tak v rôznych krajinách to majú rôzne. Totiž doktorka to vcelku zobrala a povedala, že ak by sme nástojili, tak nám vybaví imunologické vyšetrenie - aj keď by sme si ho zrejme museli hradiť - no a na základe toho by som chcela odmietnuť alebo čo najviac oddialiť ďalšie očkovania 😝 🙂 a aj na základe toho, že aspoň prvé očko hexou a prevenarom má a že by to mohlo stačiť 😉 Ďakujem moc za radu 🙂

lucrezia
9. apr 2010

halienka, jedno očkovanie určite nestačí, (ak už veriš na imunitu z očkovania), tak určite aspon 2 . Niekto tu aj dával link (ale neviem kto), že hladina protilatok po 2. očkovaní by už mala byť dostatočná. V rôznych krajinach to maju rozne, napr. v Čechach dávaju 4x Hexu, ale že by niekde dávali menej ako 3x o tom som zatial nepočula. Klobuk dolu pred Tebou, že si sa nebála dať Prevenar spolu s Hexou, ja by som si na to netrufla.

lucrezia
9. apr 2010

vodička75, odpišem, ale teraz už nestíham.

vanish1
9. apr 2010

Petot napísal:
Treba zvažovať riziko ochorenia. Mne pred rokom ochorel 4,5r syn, mal teplotu, a keďže bol veľmi podráždený a málo pil, netrúfal som si ísť do vyšších dávok než asi 500mg každú hodinu, to však bolo málo a skončili sme hospitalizovaní kvôli febrilnému stavu s podozrením na vírusovú encefalomyelitídu, až vtedy som sa odhodlal dať mu efektívne dávky (2g pred odchodom, a potom ďalšie dávky už v nemocnici) po ktorých sa pomerne rýchlo pozbieral (zásluhu na tom určite majú aj vypočuté modlitby našich priateľov).

Peto, mna by zaujímalo, ako si prišiel na to, že stav syna je vážny, mal vysoké horúčky, ktoré ste nemohli znížiť a išli ste k lekárovi? ako ste došli na to podozrenie na vírusovú encefalomyelitídu? lebo ja neviem, či by som vedela rozoznať, kedy je ešte horúčka ok a kedy už nie, snažím sa zrážať od 38.5.

halienka
9. apr 2010

Lucrezia, no zatiaľ sa malá drží, myslíš, že je lepšie dávať tie vakcíny s nejakým časovým odstupom? Ak pôjdem druhýkrát tak požiadam doktorku o časový odstup -ja neviem, aspoň 2 týždne? Inak by sme teraz mali ísť na preočkovanie za 6-10 týždňov vraj, tak zas chcem ísť až za 10 týždňov. No a MMR sa chystám odmietnuť úplne.

teodorka
9. apr 2010

ahojte ...prislo mi na pondelok predvolanie na ockovanie v 11 roku ...viete o ake ockovanie ide?

denisocka
9. apr 2010

Zeby o to zrusene tbc?

lubii
9. apr 2010

Teodorka, to bude MMR a hepatitída B

teodorka
9. apr 2010

no zbohom tak idem stuovat 😒

cora73
9. apr 2010
teodorka
9. apr 2010

baby viete mi poradit? vacsinou sa tu debatujete o malych babatkach ci ockovat ci nie?Ale ako je to so starsimi?Syn bude mat 11 rokov o dva tyzdne a mame sa ist ockovat na predvolanke nie je napisane o ake ockovanie ide...podla coho sa rozhodujete ktore ockovania su pripustne a ktore nie??

vodicka75
9. apr 2010

teodorka, skus tam zavolat, nie je to ocko. proti TBC? Podla ocko. kalendara 2010 sa ockuje v 11.r. aj TBC, aj MMR.

vodicka75
9. apr 2010

teodorka, ani jedno z toho nie je nic prijemne, obidve su zive vakciny /oslabene/, TBC sa ockuje BCG vakcinou, o ktorej koluju info., ze je neucinna a MMR ma tiez pekne vedlajsie ucinky, ja by som nedala ani jednu z nich.

teodorka
9. apr 2010

tbc sme mali pred rokom takto na jar ,neujao sa tak znova na jesen ani to sa neujalo tak este raz 🙄 takze Tbc to uz nebude

teodorka
9. apr 2010

no uz tam nemam kedy volat lebo rano v pondelok o 8 00 tam mame byt 😒

denisocka
9. apr 2010

Sak nechod,akoze su decka nachladene

teodorka
9. apr 2010

ja mam s dr dobre vztahy nikdy som s nou nemala problem tak ju nechcem tahat za nos ,teraz kukam na predvolanke ma aj ze mu budu robit odber krvi