Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

didulka85
13. okt 2011

@peti19 bielkoviny kravskeho mlieka.
Jej sestricka je muzova sesternica, tak snad ju na mna pripravila. 😀

peti19
13. okt 2011

@didulka85 😀 😀 😀

tamoulik
13. okt 2011

@tin007 A nemas tu prednasku o zdravom stravovani aj v nejakej pisomnej forme nahodou?
@kaja73 a ako sa pouziva javorovy sirup? Jeden som dostala z Kanady pred par mesiacmi a je stale zavreny, neviem, kde a ako ho mozem pouzit. Pardon, ze som mimo temy.

kaja73
13. okt 2011

@tamoulik Uplne klasicky-kde davas cukor,das proste ten sirup-len ma trochu inu chut,tak treba zistit ci vam to bude chutit-ja ho napr niekedy dam malemu do caju,alebo na palcinku-on inak zje len na slano,ale s javorakom mu chuti aspon trosku aj na sladko.
ja ho nepouživam casto-skor ten med a melasovy cukor-opat do caju.
Inak malemu sladke jedla vobec nevarim,lebo ich nezje. 😕 Nastasie ma sponntane zdravy vyber-kvanta zeleniny,ovcia,jogurty,maso,strukoviny ,zemiaky,kus-kus atd.

manof
13. okt 2011

@maco však nechoď nikam a povedz lekárke, že podľa Teba je neurológ dostatočný odborník. Čo sa očkovacieho centra týka, môžeš si byť istá tým, že oni by odporučili očkovať aj mŕtveho.

blovitc120
13. okt 2011

@maco prave neurolog je odbornik prvej volby ohladom neockovania, vsak nasledky ockovania su vo velkej miere neurologickeho charakteru. Takze ja ba som sa s obvodnou lekarkou na tuto temu ani nebavila, pokial ti neurolog neodporuca ockovat.
Ad ockovacie centrum, ja nevidim rozdiel, ci dieta ockuju v centre alebo nie, ked ma byt vakcinou poskodene, nepomoze muani pan Boh, nie este ockovacie centrum. Tam ti ho akurat preventivne nastopu rektalnym pripadne vnutrozilovym Diazepamom a podobnymi oblbovakmi, aby nasledky boli cim menej zjavne, otapene dieta tazko vykaze nejake akutne neziaduce ucinky, apatia sa pripise liekom a podobne,nemyslim, ze existuje nejaka realna pomoc z ocko centra, len ze sa to deje pod dozorom. Akurat aby vykazali cinnost a aby sa ukazalo, ze rizikove deti su ockovane pod dozorom, posielaju ich tam a dieta okrem vakciny dostane miligramy az gramy inych jedov do tela.

halienka
13. okt 2011

Priatelia potrebovala by som takú rýchlu odpoveď , tuším som tu niekde čítala, že to očkovanie BCG vakcínou na 4.deň života má vraj byť od nového roku zrušené, je to pravda? A je to už isté, schválené, či sa to ešte len má schváliť? Ďakujem za odpoveď 🙂

anicka1981
13. okt 2011

@didulka85 no tak jasne, ze 15 mesacne babo nebude jest horalky 🙂, to nebudes davat ani piskoty?, moj ma iba dnes 4 mesiace a je na mieku, ale piskotky urcite dostavat bude, aj krupicku, biely cukor je zabijak, a jasne, ze mozo sposobit problemy, ale zase si nemyslim, ze je dobre ho vylucit uplne, lebo deti rastu a jednoducho cukor potrebuju,,, a ked vravis, ze ovocie, ani to ked nepestujes sama, nie je 100%, kopa dusicnanov a postrekov, takze, sice dostane fruktozu,ale s nou aj ine bonusy... ako ine je, ked ma dieta neake zdravotne problemy, alebo nabeh na ne- ci uz genetika a podobne,tak jasne, ze si to vyzaduje dietu,,,,ale ja svojemu rozhodne nebudem zakazovat jest sladkosti(samozrejme s mierou a nie neobmedzene, rovnako tak ako hranolky 😀 , ) a budem sa snazit aby mal aj zdravy pohyb na cerstvom vzduchu, co sa mi aj podari lebo sa stahujeme na dedinu 😀

halienka
13. okt 2011

@manof nevieš mi prosím odpovedať?

tamoulik
13. okt 2011

@halienka Pokial ja viem, je to iba navrh, ktory este nie je schvaleny.

halienka
13. okt 2011

@tamoulik ďakujem 🙂

anicka1981
13. okt 2011

@tin007 ja si myslim, ze pokial je dieta zdrave tak vsetko s rozumom,,, ake by to boli parene buchty z pohankovej muky?, ako niektore veci sa nahradit nedaju 😨 , ako ja som vo veku ded uz musim davat pozor co jem, a nevravim, ze musim schudnut tehotenske kila, ale chcem aby maly mal normalne detstvo, a zase co som citala ja med je silny alergen a male deti by ho nemali jest vobec,celozrna muka ma zase presne tie iste kalorie ako biela,,,, a tak by sa dalo pisat dalej, ja som presvedcena, ked ma dieta vyvazeny prisun a vydaj energie, nic sa nestane, ked zje piskoty, puding, alebo krupicku a grankom, ako vzdy primerane veku,,, a zase ja som za doma pripavovanu stravu, ziadne tie umele kase, ktore dostat kupit pre dojcata, mozno priprava je jednoducha, ale je zdravsie, ked si to uvaris doma, vies co do toho das, a kolko,,, nechcem posobit, ze malemu budem davat len cukor, alebo neako tak,,, ja som proste za zdravy stred,,,ale som uplne proti sladenym napojom a bublinkam, ta urcite nebudem davat, a ani prve prikrmy docukrovat-dosolovat nebudem,, ja pojdem poporiadku, zatial viem co mam robit a ako, a zvysok dostudujem 😉 😀

tin007
13. okt 2011

@tamoulik nemam

denduska
13. okt 2011

@anicka1981 ja som bola odchovana na uplne neslanej strave a vysledok je asi taky ze moje najoblubenejsie jedlo je tatarka a polievku bez "maggi" nezjem 😝 ..ale uz sa snazim to aspon nahradzovat niecim zdravsim 😅 😅

Ozaj este k tej soli, vraj prave najnovsie vyskumy ukazuju ze nema takmer ziaden vztah k rozvoju hypertenzie - ma len ludi kde je porucha v oblickach v metabolizme aldosteronu (hormon zasahujuci do metabolizmu sodika)...ale zdrava oblicka ma regulacny mechanizmus a jednoducho ho vyluci prec.
Ja som dokaz, lebo mne v cievach krystalizuje NaCl...a tlak mam v pivnici 😀

majulienka27
13. okt 2011

@prevenar veru že som s ňou bola u lekárky aj som jej povedala že sa sťažovala na ušká, ale neriešila to, som si vyžiadala crp a hneď na to mi povedala že mu vôbec nedôveruje 😠 a ja že načo ho tam potom má, tak nepovedala nič, crp bolo pod 8, ale keď pozrela do karty že už dávno nemala antibiotika tak nám predpísala augmentin, tak či som chcela či nechcela začala som jej dávať a dnes sme konečne bez teploty, sama tie teploty nechápem, ale keby nám aspoň moč alebo krv na rozbor poslala, ale nič ☹

silente
13. okt 2011

@majulienka27 - CRP pod 8 a ATB? 😕 Asi bych si došla na dětské do nemocnice a trvala na kontrolních odběrech.

manof
13. okt 2011

@halienka
Isté to bude len keď to vyjde čierne na bielom v zbierke zákonov a to sa, pokiaľ viem, ešte nestalo.

manof
13. okt 2011

Ako sa vyrábajú vakcíny: opičie obličky, materiál z miechy, zvierací hnis a ďalšie chuťovky:
http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-sa-vyra...

halienka
13. okt 2011

@manof ďakujem moc 🙂

anicka1981
14. okt 2011

@denduska ja som bola odchovana tak normalne, zlaty stred, aj buchty aj hranolky, ale aj zelenika a ovocie a aj masko, nic sa neprehanalo, si myslim, a nemam niake zdravotne problemy, a vlastne nikto z rodiny tehotenstvo ukazove a porod tiez,,,, niaka cukrovka, alebo hypertenzia, ja mam skor nizky tlak, a snazim sa zit zdravo, aj sport, aj oddych, aj ked teraz popri malom velmi sportovat nestiham, ale chodievame spolu v satke na dlhe prechadzky, tak, ale bech mi to nevynahradi, strasne rada beham 😅 , musim pockat, kym mi drobec troska odrastie,,,

didulka85
14. okt 2011

@anicka1981 moja dcera je prevazne bio, kedze z nebio sa ako mala vzdy vysypala. Museli sme komplet zmenit domacnost na ekologicku. Perieme len v orechoch, prostriedky v domacnosti len eko. Kam ideme, tam jej berieme aj postelne pradlo. Dokonca aj my si musime prat v orechoch veci, aby sme ju mohli chytat.
Nie vsetko sa da kupit bio, vyber je dost slaby. Obcas sa este aj teraz vysype z niecoho nebio. A ked je u nasich a vala sa po podlahe, ktora je umyta nejakym sajrajtom, tak je hned bodkovana.
Mlieko nemoze z objektivnych pricin, cukor z mojho presvedcenia a sol zatial nepotrebuje.
Otec trpel cely zivot a teraz mu zistili celiakiu. Podla niektorych lekarov a vedcov bude mat za niekoko generacii kazdy clovek celiakiu.
Niektori si myslia, ze to moc prehanam. Keby lezali tyzden na koznom a skoro pol roka mazali dennodenne dieta kortikoidom, tak by tiez hladali sposob, ako dietatu pomoct. O cukrovke som uz pisala... Verim, ze z nej vdaka mne vyrastie zdravy clovek. Ma 15 mesiacov, este nebola chora(klop klop) a to s nou chodim aj do nakupneho centra cez chripkove epidemie(bohuzial musim), chodime medzi deti, na plavanie atd atd. Verim, ze ma silnu imunitu vdaka zdravemu stravovaniu.

Aby som moc neodbocovala od temy, za vsetky problemy mojej dcery vini homeopatka BCG vakcinu.

didulka85
14. okt 2011

@anicka1981 este som zabudla... Pytala si sa na piskoty. Nie, nedavam. vyhybam sa konzervantom a zlozenym potravinam. Aj chleba jej peciem ja. Kolaciky tiez...
Na prve narodeniny jej manzel upiekol tortu.

anicka1981
14. okt 2011

@didulka85 tak to je ine, ked mate take strosti, dietou sa da upravit vela veci,,, Moja mamka robi na koznom, tak viem ako to chodi, a ake kadejake pripady tam maju, ale jasne,ze ked to mas na vlastom babetku, tak je to tazsieneviem ako by som to znasala ja, mamka vravi, ze aj 4x do tyzna bludia rodicia s babetkom po chodbe a pytaju sa na detske plucne co chodia s ramienkom po ockovani,, ja som stastne, ze my sme neockovali,,,, drzim vam palceky,abu bolo uz len dobre, ja som za zlaty stred, nic neprehanat, aspon zatial 😉 uvidime ako sa to bude menit,ako bude maly rast,budeme prisposobovat, zatial sme nemali nic strasne, akurat zapal uska, ale to sme zvladli, a troska sopliky mal, aleto sme zvladli tiez bez neakych problemov s vitaminom c,, takze si cvicime imunitu 😉 Ja tiez rada varim a peciem,,, ale vela casu na to nemam,, ale za mesiac mozeme zacat s prikrmamy, tak sa tesim, ako mu bude chutit 😉 a s tym bio je to pravda, ked zacnem davat prikrmy, tak by som chcela bio,ale neviem kde to zozeniem, ako cestvu bio zeleninu v zime,,, 😒 ale svokra snad bude ma neake zasoby zo zahradky, ale zase sa budem musiet pytat, ci to nestriekali,, lebo dneska si uz nic ani nevyrastie bez striekania....

a este, preco ste lezali na koznom?, to po tom ockovani?,,,,

didulka85
14. okt 2011

@anicka1981 na koznom to volali dermatitida. Ale tam tak volali snad vsetko. Stale sa nam vysypavala. Hospitalizovali nas preto, aby zistili, z coho to ma. Samozrejme na nic neprisli.
Stravovanie mojej dcery neberiem ako nejaku starost. Stravujem ju zdravo, snazime sa zit ekologicky. Beriem to ako zivotny styl. 😉
Som narodena v znameni panny, takze som puntickar, niekedy az moc. 😅

anicka1981
14. okt 2011

@didulka85 no ked sa dermatitida vyhodila mne v anglicku, ja somkadernicka, a neaky drazdivy sampon sme dostali, tak sa mi vyhodilo na chrbte ruky a na prstoch, take, taka supinata koza,,, tak mi dr povedal, ze by mi na to aj dal masticku, ale ze ked ju prestanem, pouzivat tak sa mi to vrati,, ze mam zmenit robotu 😀 , takych doktorov maju v anglicku, debilovia su to,,, nakoniec som skusala rozne masticky, a jedna obycajna zabrala, a uz sa to nikdy zase neukazalo,, lekarom neake neverim, nemam dovod,,,, 😝
Ja som lev a tiez som puntickar,mam rada vo svojich veciach poriadok, a pre svojeho drobca urobim cokolvek, len aby mu bolo dobre,,, 😉 ja uz len chcem aby sme mali konecne vlastne byvanie, zatial sme stale u nasich v jednej izbe, je to des, najma, ked si predstavim, ze sme tu uz rok a nedari sa nam pohnut,,, zase na druhej strane mamka nam strasne pomaha s malym, takze ono asi je vsetko ako ma byt,,, aj ked naozaj uz chcem byt pani vo svojom,,,

didulka85
14. okt 2011

@anicka1981 nezavidim... Ty si asi len tazko mozes presadit nejake svoje veci, ked nemas vlastnu domacnost. Urcite ti zasahuju do vychovy a budu aj do stravovania drobca.
My sme vo svojom, ale stahujeme sa do vacsieho a noveho asi tak o mesiac. Tesim sa a zaroven mam nervy zo stahovania.

anicka1981
14. okt 2011

@didulka85 a tak nemozem povedat, ze by neako zasahoval, aspon nie doteraz, ale mame sa stahovat asi o neake 3 mesiace, ale az na humenne, a vobec sa netesim,,,, je to daleko ☹

anicka1981
14. okt 2011

@didulka85 hmm, ale zase na druhej strane maly bude mat vlastne pieskovisko, v ktorom sa nepichne o ihlu so zltackou typu B 😝

prevenar
14. okt 2011

@majulienka27 huh :( skutocnost je taka ,ze volakedy lekar = lekar , dnes lekar = podnikatel (vydaje/prijmy/zisk) to je velky rozdiel. dnes musis vziat rozum do hrsti SAMA za seba. treba sa vzdelavat na internete radit sa s ludmi atd. svet co bol skoncil. ked si sama nepomozes ani boh ti nepomoze. musis trvat na tom,ze nech da spravyt rozbor krvy , mocu, ze na tom trvas . v najhorsom si to zaplat sama. chod sama s malou ku krcnemu a povedz ,ze ma problem s uskami,nech sa na nu pozrie. nepotrebujes listok. nejak takto by som postupoval ja. nespoliehaj sa nikoho a never nikomu, hlavne nie niekomu kto na tebe zaraba, resp preraba tym ze ti spravy potrebne vysetrenia. vsetko si overuj, preveruj a zistuj sama. takto nejak by som postupoval ja. dufam,ze sa bude mat coskoro dobre.

prevenar
14. okt 2011

ludia dobri. chcel by som vam dat do pozornosti par dolezitych videi. s ockovanim suvisia okrajovo a to tak,ze vcera sme prisli o vsetko ..a casom prideme aj o slobody rozhodovat o sebe a aj o ockovani. sme zaviazany splatit nekonecny dlh, co bude samozrejme nemozne. vcerajsok je startom projektu "komunizmus v.2.0" aby ste lepsie pochopili co sa stalo, co sa deje a co sa sa bude diat davam vam do pozornosti tieto videa. euroval a nekonecne zadlzenie je zaciatkom cesty k centralizacii moci mimo stat, vytvorenie jednej ekonomiky, jednej armady a v konecnom dosledky jedneho statu v ktorom nebudete mat vplyv na nic. videa su po anglicky s ceskymi titulkami. poslite to aj znamim aby nasmu svetovemu penaznemu systemu a tvorbe penazi rozumelo co najviac ludi.

mutne minimum
americky sen :

https://www.youtube.com/watch?v=TKurU_7zV8k


EU = ZSSR ? :

https://www.youtube.com/watch?v=yuW0pf7k_I0


peniaze ako dlh :

https://www.youtube.com/watch?v=pZvLyU0cqy4


https://www.youtube.com/watch?v=nNt6cfL6ig4


https://www.youtube.com/watch?v=ELCgTjbeMdM


https://www.youtube.com/watch?v=WZqpUGUqeMk

dvojhodinovy dokument zo sirsej historie, preco sme tam sme.

https://www.youtube.com/watch?v=wwAMxByScnE

tymto suhlasim s kopirovanim mojho prispevku kymkolvek v akomkolvek mnozstve. 🙂