Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
12. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko
nemá zmysel odmietať všetky registrované vakcíny, ale len tie, čo by (čo i len teoreticky) mohli byť použité v povinnom očkovaní.

To sú všetky Infanrixy s ľubovoľnými prívlastkami, všetky Boostrixy s ľubovoľnými prívlastkami, Priorix, Priorix Tetra, M-M-RvaxPro, ProQuad, Synflorix, Prevenar 13, Pneumo 23, Alteana, Tetavax, Imovax Polio, Act-HiB, Engerix-B, Ambirix, Euvax B, Fendrix, HBVaxPro, Twinrix, Tritanrix HepB, Imovax D.T. Adult, Adacel, D.T.COQ/D.T.P., Dultavax

manof
12. jan 2012

@lemge
No podľa mediálnych vyjadrení MZ SR majú lekári hlásiť len počty. Avšak vo vyhláške, ktorá vyšla v zbierke zákonov, stojí:
"lekár oznámi regionálnemu úradu každé odmietnutie povinného očkovania"

Tak a teraz buď z toho múdra! Čo presne má lekár oznámiť, to z tohto vôbec jasné nie je.

Čisto teoreticky by mohol oznámiť aj toľkoto:
"Dňa ..... bolo odmietnuté očkovanie 1. dávkou Infanrix Hexa + Synflorix"
bez akýchkoľvek osobných údajov. V zásade by to literu vyhlášky naplnilo.

prevenar
12. jan 2012

zdavie je ukryte v ockovani a na onkologii rovnako, ako je ukryta vasa prosperita a blaho v rieseniach politikov a uradnikov. 🤐

prevenar
12. jan 2012

este, kto si che pozriet fakt zaujimavy a z nejakeho dovodu malo znami hollywoodky film tak doporucujem toto 🙂 jazyk anglina, samozrejme. netusim ci je to niekde aj s titulkami. je to stream , netreba stahovat. kto dobre rozumie a nepozna dany kusok, tak skutocne vrelo odporucam.

http://www.movie2k.to/V-for-Vendetta-watch-movi...

eaka
13. jan 2012

V tej pandémii dnes na Markíze, že: "Nepotrebujeme lieky, potrebujeme VAKCÍNU!!!!"
😠

prevenar
13. jan 2012

@eaka ty si este hore ? lol nie si normalna 😀 chod spat lol

eaka
13. jan 2012

@prevenar súhlasím... ☹

sofhia
13. jan 2012

@prevenar ze to pises prave ty 😖

sofhia
13. jan 2012

Ludkovia, uz 2. den sa neuspesne pokusam dostat na portal pravnych predpisov... aby som sa zaregistrovala... a nejde 😠 ☹ kurnik, je tu niekto, kto ma daky skryty typ?? uz si pripadam ako cisty debil.

tin007
13. jan 2012

@sofhia https://lt.justice.gov.sk/Default.aspx tu je zakladny link, treba si urobit registraciu a potom sa vratit na hl. stranku, kde v dolnej casti je cast Aktualne hromadne pripomienky a pripomienka IURO je prva

sofhia
13. jan 2012

@tin007 no ved mne sa tam nedari sa zaregistrovat, aby mi fungovalo heslo aj meno.. Tebe to islo OK? uz 2. den ako debilko si menim hesla a davam posielat maily na novu registraciu... aj moja spolubyvajuca mala ten isty problem, a potoms a jej dako podarilo tam nalogovat. ale sama nevie ako...

tin007
13. jan 2012

@sofhia mam registraciu uz davnejsie a prihlasovanie mi ide uplne v poriadku

didulka85
13. jan 2012

Este trosku mimo temy...
@prevenar z prednasok ekonomie si pamatam, ze ked je ekonomika na tom velmi zle, treba vojnu. Vojna je vlastne super vec. Stupaju vladne vydavky, stupa HDP. A po vojne sa zacne stavat, budovat atd atd.
To ze politici su len babky 2 skupin dobre vieme. Vsetci len robia divadielko, ako superia medzi sebou. Ale vsetci posluchaju niekoho. Staci sa pozriet s kym politici zuruju, chodia na jachty, kto im plati defky atd atd.
Ale aj tie 2 skupiny posluchaju niekoho nad nimi mimo Slovenska.
A ti najvyssi si uvedomuju, ze uz je tento svet plny, precpaty, ze to tu treba trosku zriedit, aby bolo zas co budovat a lud mal co robit niekolko desatroci.

zaockujte_aj_slnko
13. jan 2012

@didulka85
ekonomiky funguju na systeme POZICIEK 🙂 .....kazdy stat je v deficite aspon par % a poziciava inemu a peniaze su vlastne len fikcia......staci sa pozriet ako USA dotlaca miliardy dolarov nicim nekryte, a s kurzom $ to neurobi nic 🙂 Takto to "fungovalo". Ta "mala" ekonomika kde v sucte prijem vydaj musel byt presne 0 platila len pre ludi ale staty vlastne fungovali na fikcii penazi = proste peniaze sa "pozicali" a v sucte cely svet bol v deficite 🙂 . Lenze tento podvod uz presiahol mieru a zrazu si staty nemaju kde pozicat 🙂 lebo USA uz nedotlaca tolko fiktivnych dolarov a podobne...

inak som cital ze USA uz nema financie ani na dalsiu vojnu 🙂

Inak to je iny "biznis"......niekto vytlaci v USA miliardu fitkivnych dolarov, tie sa uvedu do obehu, za urok (realny) 1-5% povedzme.......dostanes za svoje fiktivne peniaze realne uroky 🙂 .. toto je vlastne PODVOD..kto uz len dokaze kolko je vlastne $ v obehu, a kolko je vlastne z nich krytych zlatom, platinou a podobne...

prevenar
13. jan 2012

@eaka daj prosim link , nech si to mozu vsetci lahko pozriet.

prevenar
13. jan 2012

@didulka85 je jasne ,ze mala politika je len divadlo pre masy , nieco ako reality show. sluzi na to aby bolo obyvatelstvo nazorovo rozdelene a tym padom nejednotne vo svojom jednani. pre nich je dobre ,ze sa ludia hadaju ci Fico ci Dzurinda ..lebo vskutocnosti je to UPLNE JEDNO 😀 maju male rozdieli niekto prida nejaku stovku , niekto uberie ale to je uplne nepodstatne z globalneho hladiska. ked ide o to posilnit panov z centralnej banky .. napriklad nase ozobracenie cez EUROVAL ..tak hlasuju SPOLU, ako keby ich jedna mater mala . 🙄 .

preto vravym, nevolte nikoho kto hlasuje za globalizaciu, eurovaly, odskodnovanie sukromnych firiem (bank) z nasich penazi a spolocnu fiskalnu europsku politiku! je to totalny tunel, pyramidova hra a my vsetci sme uplne na spodu. iba tak sa da ocakavat aspon drobna zmena k lepsiemu.

prevenar
13. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko toto iste sa samozrejme deje aj s eurom. preto rastu ceny ..vlastne ceny nerastu su stale tie iste, len nasa mena sa kazdy mesiac znehodnocuje tym,ze tlacia peniaze zo vzduchu. snazia sa to dobiehat zvysovanim dani ..co je vlastne smiesne , lebo ..do kedy sa daju zvysovat dane , ze .

prevenar
13. jan 2012

inak ludia .. je k tej pripomienke tak malo podpisov , co sa deje ? podpisujte , sirte a hladajte ☹ kde su vsetci co podpisovali prvu pripomienku ?? ☹

volterra
13. jan 2012

@manof Písala som tu už v septembri, že sme v štádiu naťahovania času kvôli pročkovaniu syna r. nar 2000 - preočkovanie v 10. roku MMR a dcéry r.nar 2005 - preočkovanie v 6. roku DTaP - IPV. V tomto roku by mal mať syn ešte preočkovanie v 13. roku , DTaP - IPV. Nakoľko v pondelok už budú posledné výsledky z vyšetrení, na ktorých som trvala - a pravdepodobne budú negatívne 🙂 , nebudem už mať dôvod naťahovať čas vymýšľaním rôznych vyšetrení, budem musieť celý tento cirkus ukončiť. Som rozhodnutá ich už viac nedávať preočkovať ( ani očkovať ), a preto chce lekárke zaniesť písomné vyhlásenie - odmietnutie. Viete mi poskytnúť nejakú dobrú a overenú formuláciu tohoto odmietnutia ? Samozrejme som ochotná vám za to aj zaplatiť.

verinka100
13. jan 2012

@prevenar aka pripomienka?

prevenar
13. jan 2012

@verinka100 tato

zdielam spravu:
Dôležitá výzva
Po zahrievacom kole s vyhláškou, začína ísť do tuhého.
Keď zhrniem prvé kolo, hoci sa novela vyhlášky s totalitnými prvkami prijala (iba vďaka SaS sa podarilo ju čiastočne zmierniť), získali sme vyhlásenie Úradu na ochranu osobných údajov o tom, že je protizákonná, t.j. nahlasovanie odmietnutí očkovania je protizákonné. Ako môže rodič postupovať, sme doplnili na našu stránku medzi aktuálne témy.
Avšak zistili sme, že okrem bleskového menenia vyhlášky, ministerstvo zdravotníctva 23.12. dalo do pripomienkového konania aj samotný zákon 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia. Hoci sa navrhovaná novela zákona očkovania netýka, už samotný fakt, že je tento zákon otvorený, vytvára riziko, že doň pribudnú zmeny v línii nastúpeného reštrikčného trendu. Toto riziko je... akútne a musíme zmobilizovať všetky sily, aby sme hrozbu zmiernili alebo odvrátili.
Rozhodli sme sa vsadiť na druhú stranu mince a využiť to, že otvorenie zákona predstavuje aj možnosť pokúsiť sa do zákona doplniť dôležité veci, ktoré v ňom dlhodobo chýbajú. Formou hromadnej pripomienky žiadame doplniť do zákona stať o uznaní a odškodňovaní poškodení očkovaním. Zrejme v rozporovom konaní našu hromadnú pripomienku odmietnu, ale potom môžeme využiť druhú cestu a posunúť náš návrh priamo do parlamentu prostredníctvom názorovo spriaznených poslancov SaS. Je veľmi dôležité získať čo najviac podpisov pod hromadnú pripomienku, aby následne poslanci podporili jej schválenie. Vysokým počtom podpisov môžeme dať politickým reprezentantom pred voľbami najavo, že dobrovoľnosť očkovania nie je okrajová téma, ako si mnohé z politických strán myslia, ale že je to téma, o ktorú je vo verejnosti záujem.
Preto všetkých prosíme o podporu hromadnej pripomienky a aktívne šírenie informácie o zbieraní podpisov. Času je dosť málo - do 16.januára do 24.00 hod.
Vďaka
Iva Vranská

Tu je link na hromadnú pripomienku:
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp...
Zdôvodnenie podania pripomienky: Dohovor o ľudských právach a biomedicíne (viz. oznámenie MZVSR 40/2000) v článku 24 stanovuje, že „osoba, ktorá utrpela neprimerané poškodenie ako výsledok zákroku, má nárok na spravodlivé odškodnenie podľa ...podmienok a postupov ustanovených zákonom“. Takýto zákon v slovenskej legislatíve chýba vo vzťahu k povinnému očkovaniu - zdravotnému zákroku, ktorý je nariadený a v prípade nepodrobenia sa aj sankcionovaný zo strany štátu v zmysle zákona 355/2007 a vyhlášky MZ SR 585/2008. Keďže navrhovaná novela zákona č. 355/2007 o.i. dopĺňa do zákona právnu úpravu uznávania choroby z povolania, žiadame doplniť do zákona aj úpravu o uznaní poškodenia očkovaním."

navod na vyplnenie
http://www.slobodavockovani.sk/news/podporte-pr...

prevenar
13. jan 2012

@volterra ahoj, myslim,ze by to mohlo vyzerat nejak takto .

Po prestudovani pribalovych letakov ockovacich latok sme sa rozhodli,ze nepovolime ich aplikaciu na nase dieta. Jedna sa o nasledovne vyrobky ........ tu by som vymenovat vsetky vakciny ktore su pouzitelne na vakcinaciu na slovensku. (poprosil som manofa, aby zverejnil kompletny zoznam na jeho stranke ..tak uvidime 🙂 ) Dane latku nebudu nasmu dietatu ani ziadnym buducim detom aplikovane z dovodu moznych vaznych neziaducich ucinkov , ktorych dokazom su pribalove letaky samotnych vyrobcov.

podpis .

(neodmietaj ockovanie ako take. len konkretne vyrobky ... ty si za ockovanie (samozrejme) ale latkami ktore nemaju vazne vedlajsie ucinku , to ,ze take neexistuju , tak za to ty predsa nemozes 🙂 )

ja by som to napisal nejak takto ,, kludne to moze niekto opravit 🙂

alikaa
13. jan 2012

dalsia malicka obet ockovania 😠 - http://www.taminka.sk/?utm_source=fb&utm_medium...

verinka100
13. jan 2012

@prevenar ahaaa..no jasne, vecer podporim

prevenar
13. jan 2012
verinka100
13. jan 2012

@alikaa ja isto pomozem

prevenar
13. jan 2012

@alikaa jezis maria, pane boze na nebi .. to sa neda pozerat ☹ ☹ ☹ ☹ mne ostalo zle. chudatko male. +este ta chemoterapia ..samozrejme,ze sa jej stav nezlepsuje ..a ani nebude ☹ ☹ ☹

eaka
13. jan 2012

@prevenar ktorý link máš na mysli? tú kreslenú rozprávku?

halienka
13. jan 2012

@prevenar kurník, ty ma vieš tak naštvať 😉 , že sem dáš link na dobrý dokument a ten dokument je v angličtine 😀 😀 a ja blbec tú angličtinu furt neviem 😀 tak zas musím len nasucho prehltnúť a dúfať, že raz to niekto aspoň otitulkuje 😀 😀