Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
13. jan 2012

@halienka ktory link myslis ? ten kresleny film ma ceske titulky. ja pridavam vela liknov :P

prevenar
13. jan 2012

@eaka neviem celkom co myslis .. na posledy som reagoval na alikaa na jej link http://www.taminka.sk/?utm_source=fb&utm_medium...

eaka
13. jan 2012

@prevenar neva, ani ja neviem, čo myslíš... 😀

halienka
13. jan 2012

@prevenar ja som myslela teraz tento http://www.movie2k.to/V-for-Vendetta-watch-movi... 😉 aj prednedávnom si tu nejaký dal, ale tiež len v angličtine... No ale to je moja chyba, mala by som sa konečne tú angličtinu naučiť 😝 😀 Ja len preto, že dokumenty to je moje, ja ich strašne rada pozerám, aj takéto, aj také čo sa rôznych výskumov a vedy týka, ale aj historické, politické, konšpiračné... 😉 🙂

prevenar
13. jan 2012

@eaka tak potom si rozumieme 😀

prevenar
13. jan 2012

@halienka aha ,, to konkretne je v podstate normalny hollywoodsky film. nie je to dokument. ..len akurat su v nom prezentovane take myslienky, ktore nie su moc po chuti mocipanom .. takze napriek tomu, ze je uplne kultovy v istych kruhoch tak sirokej verejnosti je uplne neznami ..napriek tomu,ze tam hra Natalie Portman napr. v podstate ..akoby ani neexistoval , rovnako ako Islandska revolucia 🙂 ..ja neviem , ved skus po googlit, ci nieco najdes aj s titulkami, aj ked dost pochybujem. po pozreti minimalne pochopis, preco pri antiglobalistickych demonstraciach maju niektori na tvarach take divne masky a tricka s cervenym V .. 😀

inak ..ked si kliknes na ten animovany s cekymi titulkami ,, tak na boku vo vybere najdes aj dalsie prelozene dokumenty.

..ale radsej sa nauc po anglicky, internet je posledne slobodne medium ..preto je volny internet takym trnom v oku. treba pozerat kym sa da , lebo zrejme to takto ako je to dnes tiez nebude vecne ^^

aimeecloe
13. jan 2012

@prevenar kde sa to ma podpisovat???dakujem

eaka
13. jan 2012

Pripomienka podporená... úplne bez problémov... 😕

halienka
13. jan 2012

@prevenar veď práve, ja si to uvedomujem a preto ma to štve s tou angličtinou, ja som ako tí večne končiaci fajčiari, už 4x som začala 😀 len nie a nie to dotiahnuť do konca 😀 ten animovaný som už videla keď si ho sem dal prvýkrát 😉

eaka
13. jan 2012

@halienka Ja som tak na tom so španielčinou... 😒

prevenar
13. jan 2012

@aimeecloe no, je to tak divne spravene ..ale da sa to zvladnut

1) https://lt.justice.gov.sk/Public/RegisterNewUse... tu vyplnis svoj nick , heslo a mail.

2) na tvoj email to dojde mail od nich. na konci bude link na ich stranku na ten kliknes. potom vyplnis heslo a prihlasis sa .

3) ked si prihlasena tak hore v rohu bude "moj profil a nastavenia" zas vyplnis a odosles.

4) potom proste klikni sem https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp... prenesie ta to priamo na stranku kde to treba podporit ..prejdes uplne na spodok a tam budes mat "podporit tuto pripomienku" kliknes a to je vsetko ..

potom si mozes prezriet podporovatelov 🙂 niedke ma tam najdes 😀

tin007
13. jan 2012

V for vendetta je vynikajuci film, odporucam si ho pozriem niekolkokrat, lebo je tam vela vynikajucich myslienok, nad ktorymi sa oplati premyslat.

wham
13. jan 2012

@eaka hehe, takych par takych by sa naslo raz dva 🙂
@prevenar problem vydim v tom, ze vsetko je to uz tak poprepajane, ze sa to neda,len tak lahko zastavit, alebo s tym prestat, najma ked si zoberies, ze vsetci ti ludia,co su za tym su taki bohati, ze vlastne na nich nikkto nema dosah,,, aspon to je moj nazor,,,,tak sa to zada mne,,,,a si myslim, ze slovensko je tiez celkom dobry priklad toho co sa stalo po neznej revolucii,aj 20 rokov po nej v parlamente a vo vlade a vlastne vsade na tych vyssich miestach sa krutia stale ti isti,co len prezliekaju kabaty,podla toho odkiall vbietor fuka

anicka1981
13. jan 2012

co mi hrozi, ked nepojdem s malym na poradnu?????, respektive, ked s nim ist nechcem,,, mam im zavolat, ze nepridem, alebo ako na to? maly je po pradni stale chory, nachladeny,,,,,takze vobec tam nechcem ist,, 🙄

prevenar
13. jan 2012

@wham to je pravda ..ale su cesty rozne cesty. podstatne je ,vzdy klast maximalne mozny odpor. napriklad v USA je zaujimavy kandidat na prezidenta Ron Paul . keby vyhral (co mu asi nedovolia) tak by to bola vyslovene revolucia, lebo chce zrusit federalnu banku, preniest vydavanie meny do statnych ruk a stiahnut vsetkych vojakov zo zahranicia. ..problem je ,ze ludia nejednaju spolocne, zaroven velmi zpohodlneli a v podstate sa im lubi ,ze dojdu niekde do vykureneho kanclu ondia sa tam 8 - 10 hodin denne , doma zapnu telku idu spat a zas do okola. malo kto chce byt skutocne zodpovedny za svoj zivot ..vid ockovanie.

napriklad, keby si vsetci ludia vybrali peniaze z banky, zacali pouzivat totovost a snazili sa vsemozne obist banku tak by zrutili vladu aj stat za par dni podla mna ..potom dalsi zaujimavy prvok by bol hromadne nezaplatenie dani 😀 proste ludia by zrusili ucty a neodviedli dane a vlada by sa nemala z coho zaplatit :P samozrejme, kazdy si hrabe hlavne na svojom malom hnojisku a hladi si len "svojho" no a to je ich vyhra. vacsina ludi sa este nema tak zle aby nemali co do huby. ..ale to sa bude tiez menit. bohuzial musime dojst na uplne dno ..ked uz ludia nebudu mat co stratit, potom sa vyroja von a chytia do ruk vidli ^^

najlepsie je mat minimalnu regulaciu , totalne minimalnu vladu ..ak vobec nejaku. ^^ ludia dokazu zit aj bez nich.

prevenar
13. jan 2012

@anicka1981 radsej tam zavolaj a dohodni sa 🙂 vynechavanie poradne by sa mohlo hodnotit ako zanedbavanie zdravotnej starostlivosti dietata. ..teda ak nedojdes a lekarka ti posle postou pozvanku a nedostavys sa ani potom ..tak to by uz mohli vzniknut problemi.

to by mala pravo hlasit .. nie ako ockovanie ^^ lekari si totiz pletu nesushlas s ockovanim so zanedbavanim zdravotnej statostlivosti .. preto mnohi ani netusia ,ze nahlasovanim neockovania konaju nieco protipravne.

prevenar
13. jan 2012

@anicka1981 hehe ..aj ked teraz nad tym uvazujem, ci je takato povinnost "navsetevovat poradne" je aj v zakone 😀 ..alebo to len tak vymysleli a vlastne ta nic nenuti tam chodit ..okrem lekarky, ktora ma z toho urcite nejake bubaciky z poistenia (nasich penazi ktore nam stat nasilu ukradol) trebalo by pozriet prislusne zakony ,, a to sa mi nechece 🙂 ..ale podla mna Manof , Petot .alebo niekto dalsi to bude vediet.

aimeecloe
13. jan 2012

@prevenar tak uz som aj ja tam 🙂 dakujem velmi pekne za pomoc....🙂

anicka1981
13. jan 2012

@prevenar no to by zaujimalo aj mna, ja som pocula ze do roka rAZ za 6 tyznov je poradna, ale je to hlupost, ist tam so zdravym babom a odist s chorym,,, len preto aby ho povazili a pomeali a zapisali "vykon", 😝 napisala som manofovi na to druhe forum, ale asi bude treba zavolat,poviem, ze sme odcestovani u svokrovcoch 😀

zaockujte_aj_slnko
13. jan 2012

@eaka
pripomienka je podporena, ale mozno tam teda pridaju nejaku trapnu a uplne nefunkcnu plne teoreticku klauzulu o nahrade sposobenej skody ockovanim............. ale nebude jasne KTO tu skodu ma nahradit ci lekar, ci farmafirma ci statny rozpocet a nebude jasne KTO o tom ma rozhodnut ci RUVZ, ci az Okresny sud 🙂 .....ale jasne ze treba robit co obcan zmoze... takto o par rokov mozno sa dosiahne nejaky unosnejsi stav v oblasti ockovani

prevenar
13. jan 2012

@aimeecloe rado sa stalo, zijem, aby som sluzil 🙂

eaka
13. jan 2012

@zaockujte_aj_slnko No... ak sa to tam aj dostane, ako som už písala, veľa sa asi nezmení, keďže žiadne detské choroby na SK nie sú spôsobené očkovaním a súvislosť nikto nikdy neprizná, takže teoretická možnosť odškodnenia asi bude, ale či bude odškodnenie aj reálne niekomu dostupné... to bude chcieť ešte milión ďalších pripomienok..ale aj tak je to krok tým správnym smerom... 🙂

prevenar
13. jan 2012

@anicka1981 nanof ti odpovie aj na tomto fore ak napises priamo jemu 😉 hod sem co ti odpisal . celkom to zaujima aj mna 🙂

anicka1981
13. jan 2012

@prevenar oki, 😉 uvidim aj ja som zvedava, za chvilu sa stahujeme aj tak, ale este neviem co a ako bude so zdr. kartou,,,,

eniciatko
13. jan 2012

Ahojky,
nevíte jaké jsou následky odmítnutí povinného očkování?
Díky 🙂

kbeata
13. jan 2012

@halienka ani ja neviem anglicky,vies si predstavit o co vsetko mozno dochadzame? 😀

prevenar
13. jan 2012

@eniciatko ..zdravotne, pravne, ekonomicke, psychicke , v cechach, na slovensku ??? niet zac zatial 🙂

halienka
13. jan 2012

@kbeata joj, ani mi nehovor 😉 😀 napr. taký novoročný Obamov prejav 😀 ale nie, ale štve ma to, lebo veľa vecí je v angličtine, hlavne na nete, ktoré by som si rada prečítala/pozrela...aj keď niekedy na druhú stranu si človek aj povie, sladká nevedomosť, lebo keď už do niečoho viac vidíš, tak ťa to žerie, a keď zistíš, že s tým ani pohnúť nemôžeš, tak je to na porazenie 😀

eniciatko
13. jan 2012

@prevenar v čechách 🙂

kbeata
13. jan 2012

@halienka hej,sladka nevedomost,ja sa tak sebe ospravedlnujem,ze neviem anglicky 😉
ale vies co si aj poviem?ze tie najlepsie veci sa aj tak dozvies 😀 ,ked sa dozvediet mas 😉