Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

prevenar
24. feb 2012

@moira19 vsetky doterajsie ..aj vsetky buduce . vyplyva to z logiky veci ..bohuzial . ..kedze ako som povedal, ziadna strana ani "stat" nebude mat NIKDY na prvom mieste zaujem obcanov statu, ale svoj. "stat" vzdy najprv nakrmi seba z nasej celozivotnej prace , vsetko ostatne bolo , je a bude az na druhom mieste.

prevenar
24. feb 2012
monuska342
24. feb 2012

ahojte odmietli sme mmr ockovanie a dnes nam prislo poucenie ze ho mame podpisat a poslat na UVZ trnava....mate s tym niekto skusenosti?ako sa zachovali ked ste im nic neposlali?predvolali si vas?

vefi89
24. feb 2012

@monuska342 prišlo to doporučene? podpisovala si, že si prevzala zásielku?

monuska342
24. feb 2012

@vefi89 ano doporucene podpisala som prevzatie

vefi89
24. feb 2012

@monuska342 tak to neni moc dobré.. no a čo sa tam píše konkrétnejšie? je to čisto zastrašovanie, ako pre neočkovanie tvojho dieťaťža umrie celé slovensko, alebo nejaký termín stanovený, alebo čo?

vefi89
24. feb 2012

Mám jednu odveci otázku...
cca ako dlho sa drží marihuana v krvi?

vejula
24. feb 2012

@vefi89 to čo je za otazku????? neviem ale dlho

vefi89
24. feb 2012

@vejula som upozornila, že od veci 😀 čisto teoreticky, za dva týždne sa ešte nájdu zostatky? (ale neboj sa, ja som v tomto čistá už dlhé roky 😀 )

vejula
24. feb 2012

@vefi89 tyžden určite možno aj viac

vejula
24. feb 2012

@vefi89 Jednorázové kouření marihuany je z moči zjistitelné asi do 1 měsíce, při pravidelném kuřáctví marihuany i 3 měsíce, v krvi se dá THC prokázat ještě 2-3 týdny po užití a zhruba 48 hodin je THC prokazatelné ve slinách

vefi89
24. feb 2012

@vejula ďakujem! pomohlo! 😀 😀

monuska342
24. feb 2012

@vefi89 su tam rozpisane choroby na ktore moze ochoriet a ze moze zomriet a take podobne oblbovaky termin tam nieje iba ze to mame podpisat a poslat spat ozaj ked sme odmietli iba jedno ockovanie tak kolko mozme dostat pokutu?tych 332 alebo 162?

vefi89
24. feb 2012

@monuska342 jedno očkovanie myslím okolo 50€ ....
no nevie, či podpísať či nie, skús počkať na skúsenejších 🙂

monuska342
24. feb 2012

@vefi89 takze ked som odmietla len jedno tak mozem dostat len tych 50?ak hej tak to im kludne zaplatim aj teraz nech mam s nimi uz pokoj....ok pockam teda 🙂

vefi89
24. feb 2012

@monuska342 tak nejak sa to pohybovalo... ale záleží asi aj od kraja 🙂

monuska342
24. feb 2012

@vefi89 jaaaj tak uvidim 🙂 a ty si odmietla ktore ockovanie?

vefi89
24. feb 2012

@monuska342 ja som neodmietla, ale mali sme fatálne NÚ 😉

elannor
24. feb 2012

@monuska342 myslim, ze sa tu uz niekde pisalo, ze ked take nieco RUVZ posle domov, nepodpisovat, je to viacmenej priznanie, ze vies ze chces vedome zabit svoje dieta a ohrozit pol Slovenska... Takze nepodpisovat...

monuska342
24. feb 2012

@elannor podpisovat neplanujem a nemate niekto skusenost s odlozenim ockovanie o take 2-3 roky?rozmyslam aj nad touto moznostou

tean
24. feb 2012
monuska342
24. feb 2012

@kilecko ahoj aj nam dnes prislo to poucenie...ozvali sa vam odvtedy?predvolali si vas?alebo stale nic?

heimdalls
24. feb 2012

Obrovské raklamy GlaxoSmithKline o šťastných deťoch s úsmevmi na tvárach.......realita je bohužiaľ takáto: http://www.topky.sk/cl/11/1300259/Farmaceuticky...

Som veľmi zvedavý, čo by na toto povedal p. Dlouholudský

tin007
24. feb 2012

@manuska342 a ako ziskali na uvz vase osobne udaje? osobne by som im nic nepodpisovala a napadla by som to, ze vobec vam pisu a vyzvala by som ich, aby vase osobne udaje skartovali (a vsetko s tym suvisiace), inak sa obratite na UOOU (ci ako je ta skratka)

coraggiosa
24. feb 2012

@heimdalls no veď to tomu Dluholuckému skús poslať 😀 , vidíš, dobrý nápad , či odpovie, a dovtedy ho treba buzerovať kým neodpovie, alebo odložiť otázku na najbližšiu" besedu" s ním v médiách? no to by som si pozrela ..........podľa mňa už nebude mať odvahu sa do médií vybrať, stavme sa že odíde na odpočinok..........
Juj , a máme na Dluholuckého kontakt? idem kuk

coraggiosa
24. feb 2012

@tin007, manuska342, caute, mne na predvolaní na priestupkové konanie Rúvz napísali vyslovene, že dostali od pediatričky nahlásenie priestupku! idem to naskenovať , aby ste si to mohli pozrieť, chcem to sem zavesiť...

abbey1
24. feb 2012

@monuska342 Určite to nepodpisuj. Pošli im vyhlásenie, že nesúhlasíš ale nepodpíš to. Oni to majú predtlačené a rozposielajú. Čítala som u kamarátky. Tiež nepodpísali. K nám našťastie ešte podobný oblbovák nedorazil. To čo posielajú, je normálne zastrašovanie. Hrôza!!!
To by ste si museli prečítať, čo za nezmysli píšu a snažia sa hodiť na rodičov všetku zodpovednosť. 😠

olivia6
24. feb 2012

@abbey1 ved jasne, ked sa babu cosi stane, oni za to nemozu, ani farmafirma (a opacne, ak dieta ochorie, tiez za to moze rodic ). Chore.

olivia6
24. feb 2012

@coraggiosa napisali ze pedina natrela? O, ake prezierave!!!

tin007
24. feb 2012

@coraggiosa ak uviedli, ze to pediatricka vas bonzla, tak by som im napisala, ze vy ste jej suhlas na poskytovanie osob. udajov nedali a preto ich bezodkladne ziadate, aby vsetky, co od nej o vas dostali ihned skartovali, lebo podate podnet na nich aj na pediatricku