Nesúhlas s povinným očkovaním

pd900bo
12. feb 2008

Viem ze uz su tu nejake temy na ockovanie ale ide mi presne o opacnu vec. Mate nejake skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania deti? Rodicia uz totizto zacinaju byt viac informovani aj o rizikax ockovania malyx deticiek, avsak ockovanie je povinne takze vlastne ani nemame na vyber. Cize ked je clovek- rodic presvedceny ze nexce dat svoje dieta ockovat porusuje zakon.

manof
18. jún 2012

@vejula ten rozmarínový by nemal byť problém. Ostatné podľa zloženia - napíš, čo to obsahuje a poviem Ti

vejula
18. jún 2012

@manof jeeej som ani nevedela o nejako rozmarinovom pripravku proti kliešťom, ale teraz som našla, super vdaka

keziah
18. jún 2012

@manof ja som tiez rozmyslala nad tym, ze pri ovci je to tazsie, ale teoreticky sa jej kliest moze pricucnut na nohy alebo na tvar, tam vlnu nema.. tot len moj myslienkovy postup, netvrdim, ze to tak musi byt

manof
18. jún 2012

@keziah
No je to každopádne mnohonásobne menej pravdepodobné než u kozy.

manof
18. jún 2012

ktosi dal článok od @miliharmi na vybrali.sme.sk:
http://vybrali.sme.sk/c/Co-je-sebeckejsie-neock...

eaka
18. jún 2012

@denduska no...veď pneumokokov je tiež 90 a očko proti 13 z nich je ...

manof
18. jún 2012

@eaka
To len za príplatok proti 13. Plne hradené je len proti 10 kmeňom pneumokokov

bobocka
18. jún 2012

@manof ja som si pozerala mojho maleho zdravotny zaznam,bola som si ista,ze ma prevenary klasicke a tudle.prve dva ma klasiku prevenary a tretiu ma 13tkovu.neplatila som ani cent za to.maly sa narodil v septembri 2009.
neviem ako je to teraz,len pisem moju osobnu skusenost prave s prevenarom.
inak dnes bolo na markize v spravach,ze to co sa zaviedlo ohladom ockovania,ze lekar nakupuje vakciny a nejde to cez lekarne,ze to je cele zle,ze lekari sa buria a boja sa epidemii 😝 ,lebo sa ockuju LEN povinne ockovania a napr ockovanie chripky rapidne kleslo(ooo,koniec sveta teraz bude asi 🙄 ),takze do konca roka to chcu dat zas do starych kolaji a zas sa bude cez lekarne objednavat a nebude mat vakciny na starosti lekar.

syla
18. jún 2012

@prevenar odmietnutie poučenia, mám uviesť, že "odmietam si vypočuť, prečítať poučenie" alebo to ešte bližšie rozpísať?

eaka
18. jún 2012

@bobocka no, určite sa na týchto čachroch niekto pekne nabalil.. 🙂
inak ja som dávala dcére pneumokoky, dobrovoľne.. :-/ ale tuším len raz... mala nej.3 roky, nechala som sa pekne vystrašiť tou reklamou s tým ohluchnutým chlapčekom..

eaka
18. jún 2012

@syla vypočuť a prečítať si ho môžeš.. ale nepodpíšeš ho, pretože s ním nesúhlasíš..

bobocka
18. jún 2012

@eaka ja som si bola ista,ze ma klasiku prevenar,lebo som mala v pamati,ze dr vravela,ze kedze prve dve su klasiky,dame aj tretiu taku istu.len nedavno som bola u dr a neambulovala,dali mi zaznam a sli sme k zastupujucej,tak som studirovala maleho zaznam a skoro mi oci z jamiek vypadli ked som videla nalepky dvoch klasickych prevenarov a jednu trinastkovu 😖 .to bol akurat ten rok 2009-2010,ked sa trinastkova zavadzala,dovtedy bola len desiatkova.
inak ja si fakt pri dalsej poradni co bude do dvoch troch mesiacov,kedze maly ide mat 3 roky a to je povinna preventivka,idem zistit od dr kde sa daju zistit protilatky.som zvedava ,ze ci sa to da a ze ci si rodic neplati za to a ak ano,tak aku horibilnu sumu mi povie 😒

eaka
18. jún 2012

@bobocka prevenar nebol sedmičkový?

bobocka
18. jún 2012

@eaka no mne sa zda,ze desiatkovy 😕 cert ako diabol,furt je to prislaba "ochrana" vzhladom na mozne neziaduce ucinky.

prevenar
18. jún 2012

@syla no, nejaky navod zrovna neexistuje 🙂 ..ale ja by som to napisal nejak takto.

"Na zaklade zakona c 576/2004 § 6 odmietam poucenie ohladom ockovania mojho dietata.

citacia zo zakona : zakon 576/2004

§ 6
Poučenie a informovaný súhlas

(3) Každý, kto má právo na poučenie podľa odseku 1, má aj právo poučenie odmietnuť. O odmietnutí poučenia sa urobí písomný záznam.

meno datum podpis. "

po tomto odmietnuti nikto nemoze tvoje dieta zaockovat, zaroven netusim ako z toho spravia "priestupok" ked je to tvoje ZAKONNE pravo. mozno by to mohlo byt aj lepsie napisane, ..nejakym pravnikom , ale toto je asi najlepsie s cim viem prist ja 🙂

syla
19. jún 2012

@prevenar tak to tak napíšem a podpíšem a som zvedavá, čo mudra na to povie. Som zvedavá, čo sa bude diať, ozaj ako z toho urobia priestupok, ale v tejto chvíli mi to je jedno, idem si za svojim.
Venuje sa vôbec tejto problematike nejaký právnik?! Ja som sa skúšala pýtať kamarátky, ale nepochodila som.

tara
19. jún 2012

@ariela22 nas maly dostal zl. stafylokoka v porodnici, pri osetrovani pupceka, tzv. nemocnicny bacil. takze sme si odniesli domov dozivotny suvenir. aj toto som uviedla pri odmietnuti ockovania ako jednu z kontraindikacii, nakoko by sa mu mohol tento "kok" prejavit po ockovani dost agresivne a dohovie ako by to dopadlo. presne ako pises, moze v horsom pripade sposobit aj pneumonie. podla slov lekarov to vraj nie je kontraindikacia pre neockovanie. mne vsak stacia pre moje presvedcenie skusky z biologie a mikrobiologie uz z I. semestra!!!!!!!!!!!!!!!!!!! aby som si dala dokopy suvislosti. takze je zvlastne, ze nasi bohovia - lekari si nevie zratat dva a dva, alebo nechcu...

tara
19. jún 2012

@vejula najlepsia ochrana proti kliestom je uzivanie vitaminu B1 - thiamin! predtym ako pojdes do lesa, alebo na nejaku vychadzku, kde hrozi zvyseny vyskyt kliestov, tak uzijes jednu tabletu napr. vecer. tento vitamin posobi ako odpudzovac kliestov a ineho hmyzu, nakolko krv a moc po nom zvlastne pachnu. ucinkuje vyborne, mame ho odskusany na celom kolektive pri tyzdnovych terennych cviceniach pocas studia na VS. a aby som sa nechvalila odkial to mam....je to rada od nasho prof., ktory nam prednasal zoologiu.

kaby
19. jún 2012

Necitala som celu diskusiu, preto budem rada ak mi niekto odpovie...
V sucasnosti tiez riesime otazku ockovania, mala ma za sebou prvu davku hexa vakciny, tu do druhej nozicky sme zatial nedali... Nemala teplotu, ani opuch..... Avsak mala po celej tvari cerveny ekzem, nechuti jej tolko jest co predtym, vracia viac nez predtym (ma reflux), prestala "rozpravat", bola tyzden dost nepokojna, dva dni len spala....
Najviac ma samozrejme znepokojil ten otrasny ekzem.... zacala som citat vsetko mozne, ale informacii je take mnozstvo, ze mam v hlave riadny bordel a neviem co dalej...
Vacsinou sa pise o zazitych neziaducich ucinkoch.... Ale pozna niekto z vas rodicov a ich dieta, ktore nebolo na nic ockovane, aku ma imunitu? POstihla ho nejaka z tychto chorob proti ktorym mame byt ockovaní, a ak ano, ake boli nasledky? Su neockovane deti zdravsie? nechcem statistiky, ale skor osobne skusenosti... 🙂

vejula
19. jún 2012

@tara môže sa užiívať aj počas tehotenstva? a dieťatku ho môžem davať?

kkl82
19. jún 2012

@vejula pocas tehotenstva by B1 mal byt bezpecny, sudiac podla toho, ze vacsina vitaminovych doplnkov pre tehotne ho obsahuje cca 1,2mg (cca 109%DDD) @tara mna by zaujimalo, aku davku ste si davali? kolko mg? a podla toho odvijat davku pre deti...

kkl82
19. jún 2012

@strociatka to bude super bezpecne skladovanie, ked ho rodic vyzdvihne v lekarni mozno aj niekolko dni vopred, resp. v tychto horucavach... ale ked su take bezpecne, tak ani potom nebude nic hrozit, ze nie? 😖

heimdalls
19. jún 2012

Toto bude určite prínosom pre už tak nebezpečné očkovanie - Hodiť nákup na plecia častokrát neznalého rodiča, čo môže spôsobiť nesprávnym skladovaním a dobou expirácie je znehodnotenie. V tomto štáte skutočne asi blbosť začne čoskoro kvitnúť.

eaka
19. jún 2012

@kkl82 práveže potom sa NÚ budú pripisovať práve zlému skladovaniu...vlastne všetko zavinil rodič.. 🙄

strociatka
19. jún 2012

@kkl82 doteraz lekari starsie deti aspon neockovali, odkladali, prekladali a pod. Teraz opat pojde do tuheho. Mnohi rodicia (netusiac o rizikach) takto vobec neockovali.

verka888
19. jún 2012

@kaby Ahoj..ja mam rok a pol strareho syna, nie je an nic ockovany, nebral ziadne antiobitoka, nebol chory, okrem nejakych viroz asi 3krat...tolko moja skusenost s neockovanim Mozem tipovedat len jeden priklad plne ockovaneho dietata, (zo vzdialenej rodiny), dieta ma ekzem, po ockovani ovcich kiahni malo v ustach tolko aft, ze asi nikto z ans tolk nemal pocas zivota a boli riadne velke a bolestive..a okrem toho, stale ma nejake sople a kasle..je to na tebe! rozhodni sa ako uznas za vhodne..

denduska
19. jún 2012

@kaby mojej staršej sa tiež od očkovania v 3.mes. pozvoľna rozbehol ekzém...ale chorá bola do 2,5 roka len 2-krát. Mladšia očkovaná nie je a tá už mala chorôb hádam viac než ja a to má 2 roky (na tom sa určite podpísalo aj to že staršia začala chodiť do škôlky) A pri poslednej chorobe sa mladšej tiež vyhodil nejaký ekzém, nevieme ešte čo je to presne ale má to po celom tele, aj na tvári a už aj na nohách asi mesiac a škriabe to do krvi. Bola som dosť nešťastná že mi niektoré z mojich antiočkovacích pilierov spadli 😀 Ale zas deti majú silnú predispozíciu zo strany mm...pravdepodobne by to aj staršiu časom dobehlo ale očkovaním sa to (dosť) urýchlilo 😖 Neviem, môj názor je že každé dieťa si skôr či neskôr, prejde sopľami, kašľom a takými škôlkárskymi bacilmi, niektoré viac, niektoré menej... Na očkovaní mňa osobne skôr desia možné neurologické následky...kŕče,poruchy vedomia, spánku atď..opakovane sa to tu objavuje aj vo fotoblogoch mamičiek 😕

manof
19. jún 2012

@bobocka
Prevenar 10 nie je. Je len Prevenar (7) a Prevenar 13.
To Synflorix je 10.

Lenže ak sa už raz začne Prevenarom, musí sa Prevenarom aj skončiť. Viem ale, že robili také finty, že tých, čo zaočkovali prvú dávku resp. prvé dve dávky Prevenarom, doočkovali Prevenarom 13.

manof
19. jún 2012

@vejula
B1 v tehotenstve je nielenže bezpečný, ale aj vysoko žiaduci. Navyše, predávkovať sa vitamínmi B-skupiny nie je vôbec jednoduché (narozdiel od A, E, výnimočne aj D), takže aj keby Ti sem-tam "ušla ruka", tak sa žiadna tragédia nedeje.